Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




galavno da se rade arene,pelješki mostovi i snježne kraljice .hebeš energetsku neovisnost to nam ne treba.nek se djeca smrzavaju .koja hebena banana država bez vizije i budučnosti.

a kako ćeš ti to postići energetsku neovisnost, molim te? u tom sam području školovan, radim, pa molim konkretan odgovor. LAko je pljuvati? Gradnjom nuklerake koja traje više od desetljeća i košta kao da je od zlata? Od kuda ćeš uvesti plin? LNG? Koliko ćete taj plin koštati po metru kubnom. Više od troduplo kolega! Plinovod kroz SLO je jedini i na maximumu kapaciteta, NAbucco i ostali projekti koje radi EU će nas zaobići (jedan kroz ALbaniju pa u Italiju, a drugi krak kroz Mađarsku umjesto kroz HR) Jedino nam ostaje priključenje na MAđare kao novi dobavni pravac. Nije samo to HR kolega, to je problem cijele EU jer će do 2030 skoro potpuno ovisiti o Ruskom i Iranskom plinu (ako prođe Nabuco). NEmojte toliko pljuvati, nije to baš toliko jednostavno.
[/quote]

neznam kolega dajte mi onda objasnite kad ste već u struci zašto izvozimo plin italiji po 4 x jeftinijoj cijeni nego ga kupujemo od rusa ???
[/quote]
Zato što je to bila zajednička investicija.





galavno da se rade arene,pelješki mostovi i snježne kraljice .hebeš energetsku neovisnost to nam ne treba.nek se djeca smrzavaju .koja hebena banana država bez vizije i budučnosti.

a kako ćeš ti to postići energetsku neovisnost, molim te? u tom sam području školovan, radim, pa molim konkretan odgovor. LAko je pljuvati? Gradnjom nuklerake koja traje više od desetljeća i košta kao da je od zlata? Od kuda ćeš uvesti plin? LNG? Koliko ćete taj plin koštati po metru kubnom. Više od troduplo kolega! Plinovod kroz SLO je jedini i na maximumu kapaciteta, NAbucco i ostali projekti koje radi EU će nas zaobići (jedan kroz ALbaniju pa u Italiju, a drugi krak kroz Mađarsku umjesto kroz HR) Jedino nam ostaje priključenje na MAđare kao novi dobavni pravac. Nije samo to HR kolega, to je problem cijele EU jer će do 2030 skoro potpuno ovisiti o Ruskom i Iranskom plinu (ako prođe Nabuco). NEmojte toliko pljuvati, nije to baš toliko jednostavno.
[/quote]

neznam kolega dajte mi onda objasnite kad ste već u struci zašto izvozimo plin italiji po 4 x jeftinijoj cijeni nego ga kupujemo od rusa ???
[/quote]
Zato što je to bila zajednička investicija.
[/quote]
Da nije bilo Agip-a(tada) danas bi nam bilo kao Srbiji i BiH.Da me ne shvatite krivo,plin iz Jadrana bi se vadio samo s kojim zakašnjenjem.Koliko nam je godina trebalo da napravimo plinovod od kopna do platformi.Kao što znate sve se vrti oko novca,a Ina ga tada nije imala.




galavno da se rade arene,pelješki mostovi i snježne kraljice .hebeš energetsku neovisnost to nam ne treba.nek se djeca smrzavaju .koja hebena banana država bez vizije i budučnosti.

a kako ćeš ti to postići energetsku neovisnost, molim te? u tom sam području školovan, radim, pa molim konkretan odgovor. LAko je pljuvati? Gradnjom nuklerake koja traje više od desetljeća i košta kao da je od zlata? Od kuda ćeš uvesti plin? LNG? Koliko ćete taj plin koštati po metru kubnom. Više od troduplo kolega! Plinovod kroz SLO je jedini i na maximumu kapaciteta, NAbucco i ostali projekti koje radi EU će nas zaobići (jedan kroz ALbaniju pa u Italiju, a drugi krak kroz Mađarsku umjesto kroz HR) Jedino nam ostaje priključenje na MAđare kao novi dobavni pravac. Nije samo to HR kolega, to je problem cijele EU jer će do 2030 skoro potpuno ovisiti o Ruskom i Iranskom plinu (ako prođe Nabuco). NEmojte toliko pljuvati, nije to baš toliko jednostavno.
[/quote]

neznam kolega dajte mi onda objasnite kad ste već u struci zašto izvozimo plin italiji po 4 x jeftinijoj cijeni nego ga kupujemo od rusa ???
[/quote]

Zato dragi kolega što postoji društvo Inagip koje je zajednički nastalo joint venturom Talijana i nas Hrvata kada su se bušila, opremala i puštala u proizvodnju plinska polja Sjevernog Jadrana, Ivana i Marica. Ili ste mislili da smo sve sami financirali, proizvodne platforme, cjevovode, istraživanja i slično? Do prošle godine, iako su plinska polja nadomak Pule, nisu bila povezana s obalom nego je plin išao u Italiju plinovodom koji su oni financirali i preko njih prebijeno nama preko Slovenije. Otuda te kvote i u godišnjim bilancama ‘izvoz’ koji se pojavljuje. Ida, Ika, Ksenija, Annamaria, Irma, Katarina itd. pojačat će našu plinsku bilancu, a konačno smo spojili kopno i Jadran. Ali budite svjesni da sjeverni Jadran iza 2015 polako slabi, istraživanja u Srednjem Jadranu pružaju budućnost. To su sve plitka ležišta, nekonsolidirana, s dosta pijeska u proizvodnji i problemima sa stabilnošću naslaga.
gledajte Otvoreno oko 22 sata, tema je upravo ovo. Pozdrav!

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Inače, offtopic, Na Ivani-A svaki put kad sam bio fascinirala me količina morskih pasa koje se može ugledati kako kruže oko platforme. Svojedobno su i ispitivali navode i optužbe da se posada zabavlja loveći morske pse na koje zatim privežu prazne bačve i klade se koliko treba morskom psu da umre od umora jer ne može zaroniti. Valjda je dosadno svakodnevno proizvoditi plin da se postigne ”energetska neovisnost” i zagrije tu svu djecu o kojoj ti pričaš u svom postu. [sad]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

160000 gostiu ,povecava se likvidnost p.d. [thumbsup]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


160000 gostiu ,povecava se likvidnost p.d. [thumbsup]

Ma pusti ti goste,to gledaju penziči hoče li biti plina ili će se smrzniti od zime.


160000 gostiu ,povecava se likvidnost p.d. [thumbsup]

A smanjuje likvidnost na burzi, koliko ja vidim [bye]


Inače, offtopic, Na Ivani-A svaki put kad sam bio fascinirala me količina morskih pasa koje se može ugledati kako kruže oko platforme. Svojedobno su i ispitivali navode i optužbe da se posada zabavlja loveći morske pse na koje zatim privežu prazne bačve i klade se koliko treba morskom psu da umre od umora jer ne može zaroniti. Valjda je dosadno svakodnevno proizvoditi plin da se postigne ”energetska neovisnost” i zagrije tu svu djecu o kojoj ti pričaš u svom postu. [sad]

nemogu virovat kojim se vi pizdrijama bavite… zar vi zbilja u to sa morskim pasima vjerujete… nego suska se da su pojedini ljudi iz ine puvali u isti rog sa agipom pa nastojali buduci lng terminal u omislju locirat blizu venecije… racunaju oni bolje meni zub a ko hebe energetsku strategiju RH…



160000 gostiu ,povecava se likvidnost p.d. [thumbsup]

Ma pusti ti goste,to gledaju penziči hoče li biti plina ili će se smrzniti od zime.
[/quote]

to gledaju oni koji će sutra kupovati prije nego bude skuplje…


160000 gostiu ,povecava se likvidnost p.d. [thumbsup]

To su ti sve ovi šta je twixer nabrojao. Svaka čast.




160000 gostiu ,povecava se likvidnost p.d. [thumbsup]

Ma pusti ti goste,to gledaju penziči hoče li biti plina ili će se smrzniti od zime.
[/quote]

to gledaju oni koji će sutra kupovati prije nego bude skuplje…
[/quote]

Zašto skuplje?
Na početku godine dobili smo najavu ulaska u recesiju.
Index je u prosincu porastao najviše u godini.
Ali sa najmanjom likvidnosti.
A mi smo porasli prvog radnog dana u godini?
Ne vidim ništa dobroga u svemu tome?

F i g h t T h e P o w e r ! ! !




160000 gostiu ,povecava se likvidnost p.d. [thumbsup]

Ma pusti ti goste,to gledaju penziči hoče li biti plina ili će se smrzniti od zime.
[/quote]

to gledaju oni koji će sutra kupovati prije nego bude skuplje…
[/quote]
Oprezni imaju keš.Da nisu bili oprezni već bi ga bili potrošili i njih taj keš svrbi.U kupovnu se može i polako čekajući na bidu jer trenutno nema jakog igrača koji je spreman za kupnju.To jedino mogu
mirovinci,ali njima se ne žuri.Rast vjerovatno slijedi ,ali bilo bi puno bolje da rastemo pomalo,da ne
bude naglog rebata.
Ipak je važno da Europa otvori zeleno.Tada bi moglo biti značajnijeg rasta ali samo na dnevnoj
razini,a prema kraju dana bi trebalo doći do smirivanja.
Mislim da je opet došlo vrijeme za dnevne špekulacije sa bitno smanjenim šansama na gubitak.
Rast se osijeća u zraku,a naročito povoljni vjetrovi dolaze iz Amerike.

New Report

Close