Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


Izražena je užasnutost s mojim radom (pisanjem). Pale su prijetnje s toljagama. Vjeko je djelomično počistio "mjesto nesreće", a onda je objavljena i vijest:

"Čak dvadeset dva čelna čovjeka Dalekovoda u ponedjeljak su praktički sami sebi prodali dionice građevinske tvrtke kojom upravljaju.
Tvrtke KLT i partneri te BMK i partneri u čijem Upravnom odboru sjede Luka Miličić, Tomislav Belamarić i Krešo Kraljević, inače i članovi Uprave Dalekovoda, u ponedjeljak su ukupno otpustili 590 tisuća dionica Dalekovoda, što je nešto više od 25,7 posto dionica Dalekovoda.
… 22 vodeća čovjeka Daklekovoda ukupno su stekla 280.135 dionica kompanije, odnosno 12,21 posto Dalekovoda. "

Nije navedeno tko je kupio preostalih 310,2 tisuće dionica odnosno 13,56 posto tvrtke. Cijena dionice Dalekovoda u ponedjeljak je porasla 5,74 posto

A ja sam samo gledao money flow indeks.

Neznam zašto neki uvijek pišu samo ono što im paše. Istraži informaciju do kraja pa onda sve objavi.
A dešava se ovo:

http://www.zse.hr/default.aspx?id=23615 KLT I Partneri

http://www.zse.hr/default.aspx?id=23616 BMK I Partneri

ili čitaj "dionice dobivaju djelatnici koji su se udružili prije u ova dva društva"

http://www.poslovni.hr/105039.aspx

kako bi sad dobro bilo da su naši mozgovi pokrenuli LNG projekt, da su izbjegnuta sitna politička prepucavanja oko lokacije, sad bi se samo nasmijali na ovakvu informaciju jer se nas ne bi ticala, i već nekoliko godina traju rusko-ukrajinska prepucavanja oko plina, i svi znaju da je to velik rizik, ali svejedno se pokušavaju uhvatiti sitni politički bodovi (nažalost) i kad dođe do većeg spora (a vjerovatno će doći jer su i rusi i ukrajinci užasno korumpirani) tad ćemo žalit zašto kočimo LNG projekt. Zato bi molio sve utjecajne čiji se glas čuje u javnosti da izvrše pritisak na predstavnike vlasti i općenito politike da se hrvatski strateški energetski interesi što prije počnu primjenjivati. Još uvijek imamo veliki potencijal i na području električne energije (jako je lijepo vidjeti vjetroelektrane s autoceste oko Šibenika), plina i nafte, samo treba početi konkretno nešto raditi. A sad je posljednji trenutak za ponovni početak.

galavno da se rade arene,pelješki mostovi i snježne kraljice .hebeš energetsku neovisnost to nam ne treba.nek se djeca smrzavaju .koja hebena banana država bez vizije i budučnosti.

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.


…..
Neznam zašto neki uvijek pišu samo ono što im paše. Istraži informaciju do kraja pa onda sve objavi.
A dešava se ovo:

http://www.zse.hr/default.aspx?id=23615 KLT I Partneri

http://www.zse.hr/default.aspx?id=23616 BMK I Partneri

ili čitaj "dionice dobivaju djelatnici koji su se udružili prije u ova dva društva"

Misliš da to nešto mijenja u zaključcima, s tehničkog aspekta. Apsolutno ništa. Da se podsjetimo – radilo se je o tehničkoj analizi dionice Dalkevodoa s pomoću money flow indikatora. (Zašto su to moderatori premjestili ovdje nije mi jasno – pa čak nije niti bitno. Možemo to odraditi i ovdje) Money flow indikator je jučer prije pdne jasno indicirao određena zbivanja, koja nisu bila tehnički logična. Zapravo, money flow indeks je jedno od rijetkih oruđa koje je teško prevariti, osobito na plitkim, malim tržištima. A tko je što u konačnici dobio od tih dionica – tehnički je apsolutno nebitno.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]


galavno da se rade arene,pelješki mostovi i snježne kraljice .hebeš energetsku neovisnost to nam ne treba.nek se djeca smrzavaju .koja hebena banana država bez vizije i budučnosti.

Ma ne kolega naši stratezi računaju na globalno zatopljenje pa je u kontekstu toga nepotrebno bacati lovu na LNG terminale! [lol]

who dares, wins


galavno da se rade arene,pelješki mostovi i snježne kraljice .hebeš energetsku neovisnost to nam ne treba.nek se djeca smrzavaju .koja hebena banana država bez vizije i budučnosti.

Nisi ni svjestan kako je tek ovo egzotično mjesto za ljude koji dođu iz neke zapadne zemlje.

Gledam ovaj ratu u Gazi. Kažu kako je tamo nezaposlenost 50%. To je čak i dobro, ovdje oko mene 80% ljudi ne radi. Malo gledaju televiziju, pa izađu na prozor zapaliti, pa na kavu i tako 365 dana godišnje. Nikada nikome nije na pamet palo da upita imali posla.

Dio moje rodbine živi ovdje, a dio u sjevernoj americi. Ova djeca u americi se razvijaju neusporedivo brže. Oni počinju raditi već sa 16 godina i do recimo 24-e već imaju završen fakultet, posao, sređen i samostalan život. Do 30-e se žene, udaju, započinju obitelj. Ovi u Hrvatskoj se do 24-e godine transformiraju iz normalnog teenagera u osobu sa posebnim potrebama. Roditelji im plaćaju mobitel i toče gorivo, žive s roditeljima do 30-e, studiraju 8-10 godina….užas

Ovaj pelješački most, snježna kraljica i slčno su mila majka kada pogledaš oko sebe i vidiš ko sve parazitira na tvom radu. U ovoj zemlji kultura nerada je raširenija nego u komunizmu, ovdje se nerad isplati a rad kažnjava. Uzima se masovno od onih koji rade i s tim novcima se kupuju glasovi neradnika.

Ova zemlja je po meni još uvijek duboko u komunizmu. Najznačajnija tranzicijska promjena je znatno smanjenje policijske represije koji je omogućio kriminalu da se razmaše. Mentalni sklop većine ljudi je i dalje čisto komunistički, društvene vrijednosti su komunističke, čak je i ekonomija zbog ogromne količine subvencija i "poticaja" po mnogo čemu planska…

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



galavno da se rade arene,pelješki mostovi i snježne kraljice .hebeš energetsku neovisnost to nam ne treba.nek se djeca smrzavaju .koja hebena banana država bez vizije i budučnosti.

Nisi ni svjestan kako je tek ovo egzotično mjesto za ljude koji dođu iz neke zapadne zemlje.

Gledam ovaj ratu u Gazi. Kažu kako je tamo nezaposlenost 50%. To je čak i dobro, ovdje oko mene 80% ljudi ne radi. Malo gledaju televiziju, pa izađu na prozor zapaliti, pa na kavu i tako 365 dana godišnje. Nikada nikome nije na pamet palo da upita imali posla.

Dio moje rodbine živi ovdje, a dio u sjevernoj americi. Ova djeca u americi se razvijaju neusporedivo brže. Oni počinju raditi već sa 16 godina i do recimo 24-e već imaju završen fakultet, posao, sređen i samostalan život. Do 30-e se žene, udaju, započinju obitelj. Ovi u Hrvatskoj se do 24-e godine transformiraju iz normalnog teenagera u osobu sa posebnim potrebama. Roditelji im plaćaju mobitel i toče gorivo, žive s roditeljima do 30-e, studiraju 8-10 godina….užas

Ovaj pelješački most, snježna kraljica i slčno su mila majka kada pogledaš oko sebe i vidiš ko sve parazitira na tvom radu. U ovoj zemlji kultura nerada je raširenija nego u komunizmu, ovdje se nerad isplati a rad kažnjava. Uzima se masovno od onih koji rade i s tim novcima se kupuju glasovi neradnika.

Ova zemlja je po meni još uvijek duboko u komunizmu. Najznačajnija tranzicijska promjena je znatno smanjenje policijske represije koji je omogućio kriminalu da se razmaše. Mentalni sklop većine ljudi je i dalje čisto komunistički, društvene vrijednosti su komunističke, čak je i ekonomija zbog ogromne količine subvencija i "poticaja" po mnogo čemu planska…
[/quote]


@twixer

potpisujem, kratko i jasno…… naša stvarnost da točnija nemože bit….

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=e4c4807e-9482-4c67-abd8-11ce3fa16f9e&ref=lastadd

dosta iznenađujuće za mene da ovakav bogataš pukne…..da ga nije onaj Madoff nategnuo…


galavno da se rade arene,pelješki mostovi i snježne kraljice .hebeš energetsku neovisnost to nam ne treba.nek se djeca smrzavaju .koja hebena banana država bez vizije i budučnosti.

a kako ćeš ti to postići energetsku neovisnost, molim te? u tom sam području školovan, radim, pa molim konkretan odgovor. LAko je pljuvati? Gradnjom nuklerake koja traje više od desetljeća i košta kao da je od zlata? Od kuda ćeš uvesti plin? LNG? Koliko ćete taj plin koštati po metru kubnom. Više od troduplo kolega! Plinovod kroz SLO je jedini i na maximumu kapaciteta, NAbucco i ostali projekti koje radi EU će nas zaobići (jedan kroz ALbaniju pa u Italiju, a drugi krak kroz Mađarsku umjesto kroz HR) Jedino nam ostaje priključenje na MAđare kao novi dobavni pravac. Nije samo to HR kolega, to je problem cijele EU jer će do 2030 skoro potpuno ovisiti o Ruskom i Iranskom plinu (ako prođe Nabuco). NEmojte toliko pljuvati, nije to baš toliko jednostavno.

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

U idućem razdoblju sve više će oči biti uprte u Hrvatsku i vijesti iz nje, nego na stane vijesti i burze
Nije da drukam na dolje, al šta mogu kad nema boljih vijesti od ovih katastrofičnih.Ako i nisu bog zna kakve bar su domaće.

http://www.vecernji.hr/newsroom/economics/3210451/index.do;jsessionid=F3E28EF7E31AF053EDF18D4B1E325101.1 [pray]



galavno da se rade arene,pelješki mostovi i snježne kraljice .hebeš energetsku neovisnost to nam ne treba.nek se djeca smrzavaju .koja hebena banana država bez vizije i budučnosti.

Nisi ni svjestan kako je tek ovo egzotično mjesto za ljude koji dođu iz neke zapadne zemlje.

Gledam ovaj ratu u Gazi. Kažu kako je tamo nezaposlenost 50%. To je čak i dobro, ovdje oko mene 80% ljudi ne radi. Malo gledaju televiziju, pa izađu na prozor zapaliti, pa na kavu i tako 365 dana godišnje. Nikada nikome nije na pamet palo da upita imali posla.

Dio moje rodbine živi ovdje, a dio u sjevernoj americi. Ova djeca u americi se razvijaju neusporedivo brže. Oni počinju raditi već sa 16 godina i do recimo 24-e već imaju završen fakultet, posao, sređen i samostalan život. Do 30-e se žene, udaju, započinju obitelj. Ovi u Hrvatskoj se do 24-e godine transformiraju iz normalnog teenagera u osobu sa posebnim potrebama. Roditelji im plaćaju mobitel i toče gorivo, žive s roditeljima do 30-e, studiraju 8-10 godina….užas

Ovaj pelješački most, snježna kraljica i slčno su mila majka kada pogledaš oko sebe i vidiš ko sve parazitira na tvom radu. U ovoj zemlji kultura nerada je raširenija nego u komunizmu, ovdje se nerad isplati a rad kažnjava. Uzima se masovno od onih koji rade i s tim novcima se kupuju glasovi neradnika.

Ova zemlja je po meni još uvijek duboko u komunizmu. Najznačajnija tranzicijska promjena je znatno smanjenje policijske represije koji je omogućio kriminalu da se razmaše. Mentalni sklop većine ljudi je i dalje čisto komunistički, društvene vrijednosti su komunističke, čak je i ekonomija zbog ogromne količine subvencija i "poticaja" po mnogo čemu planska…
[/quote]

100-tkica od mene



galavno da se rade arene,pelješki mostovi i snježne kraljice .hebeš energetsku neovisnost to nam ne treba.nek se djeca smrzavaju .koja hebena banana država bez vizije i budučnosti.

a kako ćeš ti to postići energetsku neovisnost, molim te? u tom sam području školovan, radim, pa molim konkretan odgovor. LAko je pljuvati? Gradnjom nuklerake koja traje više od desetljeća i košta kao da je od zlata? Od kuda ćeš uvesti plin? LNG? Koliko ćete taj plin koštati po metru kubnom. Više od troduplo kolega! Plinovod kroz SLO je jedini i na maximumu kapaciteta, NAbucco i ostali projekti koje radi EU će nas zaobići (jedan kroz ALbaniju pa u Italiju, a drugi krak kroz Mađarsku umjesto kroz HR) Jedino nam ostaje priključenje na MAđare kao novi dobavni pravac. Nije samo to HR kolega, to je problem cijele EU jer će do 2030 skoro potpuno ovisiti o Ruskom i Iranskom plinu (ako prođe Nabuco). NEmojte toliko pljuvati, nije to baš toliko jednostavno.
[/quote]

neznam kolega dajte mi onda objasnite kad ste već u struci zašto izvozimo plin italiji po 4 x jeftinijoj cijeni nego ga kupujemo od rusa ???

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.

New Report

Close