Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Dok europa praši zeleno, mi spavamo. Ajde nadam se da ćemo to u ponedjeljak nadoknadit.
Sretno svima.

Ne razumijem zašto su ove godine stavili neradni dan 2.1. na burzi.
Prošle godine je bio srijeda 2.1., pa se radilo.
Propustiti ćemo rast europe, danas, a mogli smo za njima. [embarass]
[/quote]
Moš mislit? I bolje je da je neradan, samo bi se mrcvarili na malim prometima.
Tko je mislio kupit, kupio je u 2008. i više nego jeftino. Al’ će biti veselo u ponedjeljak…
[/quote]

Uuuuu, al će biti veselo kad zapucaju mirovinci po obveznicama.
A i država je malo u škripcu sa isplatama penzija za 1mj.

Baš ne vjerujem da će se oni veliki nalozi na prodajama od utorka maknuti u samo jednom danu.

Istina, biti će zanimljivo u ponedjeljak. Pogotovo bezrazložnim optimistima.


Gledam sad indexe EU i AMERA pa ako naši ne odrade sledeći tjedan treba svu tu bandu na GOLI OTOK spakovat doživotno odmah

nemojte kolega biti tako strogi…
plakete ce si djelit i nagrade za postignute uspjehe a mi cemo nezaintereirano mahat glavom i negodovat u sebi
treba ih barem s muckima zgadat

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

zagorec se za silvestovo registriral i vec su mu svi u dionicama ocekuju rast a to bi trebalo znaciti pad, krdo, stagnacija, provalija
80% djonica u drhtavim rucicama
rekao bih da ste mao prekasno izasli…
ako to sve nis ne valja pa nemojte niti ulagat, zbogom….

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

Biti će veselo kada zareda more otkaza u realnom sektoru za jedno 2-3 mjeseca. Ne znam od kuda će se isplatiti povećanje od 6% državnim službama. Svatko ko radi u realnom sektoru zna što znači kada nema kupaca ni na vidiku. Biti će gorkih suza vrlo uskoro i jedino je sada važno preživjeti. Nitko već dugo ne spominje dobit u tvrtkama, a promet na burzi u ovo vrijeme… ima da zamre.


zagorec se za silvestovo registriral i vec su mu svi u dionicama ocekuju rast a to bi trebalo znaciti pad, krdo, stagnacija, provalija
80% djonica u drhtavim rucicama
rekao bih da ste mao prekasno izasli…
ako to sve nis ne valja pa nemojte niti ulagat, zbogom….

Ti imaš svoje mišljenje, ja svoje.

Ja kažem da ćemo završiti sa ovim krugom od 25% rasta (1430-1780), i da nam slijede mali prometi,

stagnacije , pa onda pad.


US gospodarstvo dno još nije dosegnulo, međutim tržište se uvijek bar kvartal do dva ranije počne kretati u smjeru prema gore… ž

dva do tri kolega.

I'LL BE BACK

Gotovina: 122,18 HRK |

Stanje računa: 114,52
Vrijednost nerealiziranih kupovnih naloga: 0,00
Kupovna moć: 114,52

Ovo mi je sav keš sa dva monitora sa kojim ulazim u Novu godinu. Sve sam pare spisko kod Motušića u disko. Dionica sam pobrojao sviju fela i vrsta dlaka fali do 1000 kom. Sad mi samo preostaje da sjedim i čekam stampedo.

who dares, wins



Vaš link

Na Tržištu novca ponuda veća od potražnje

A mirovinci se krcaju obveznicama. Hm [embarass]

Kriza , da li je gotova?

"U 2009. propada više od 1600 trgovaca na malo"

Pad osobne potrošnje pogurnut će u 2009. u propast više od 1.600 trgovaca na malo, što će rezultirati tisućama otkaza i zatvaranjem najmanje svake desete trgovine, pokazali su rezultati najnovijeg istraživanja.
Vaš link
[/quote]

bez uvrede ovo je najveća glupost koju sam čuo, svi znamo da mali trgovci praktički žive od kruha, mljeka , jajca i cigareta, piva..i takvih više manje svakodnevnih potrepština koje ljudi kupuju i kupovati će ih i dalje( Ostale stvari kupuju se po trgovačkim centrima, a oni se ne brinu.) Odmah da ih propada više od 1600. ma dajte ljudi ne vjerujte svim glupostima koje vam napišu. A ova tzv. najnovija istraživanja su mi stvarno super. podsječa me na najnovije istraživanje ko je ljepši: mesić ili Hebrang.. tolko o tome

strpljen..spašen Time is on my side

Uuuuu, al će biti veselo kad zapucaju mirovinci po obveznicama.
A i država je malo u škripcu sa isplatama penzija za 1mj.

Baš ne vjerujem da će se oni veliki nalozi na prodajama od utorka maknuti u samo jednom danu.

Istina, biti će zanimljivo u ponedjeljak. Pogotovo bezrazložnim optimistima.

…istina kolega da 2009 neće biti lagana… no kako će biti na burzi to nije uvijek pokazatelj realnog stanja u državi-barem smo to do sada mogli vidjeti. Ako i padnu cijene, svi vole kupovati jeftino, zar ne… pa onda će to morati ići i gore -pomalo ali sigurno… i tako dolazimo do one stare-okreće se kolo sreće—Što bi gori sad je doli i obrnuto… samo treba biti strpljiv… Problema će biti samo za one koji se hoće obogatiti preko noći-POHLEPNE- a ko je takav…pa neka pati ili neka se mijenja… dragi kolege nema tu puno mudrolije, ak se želimo baviti burzom moramo toga biti svjesni…ili se maknuti dalje od burze. LJUDI ČUVAJTE ZDRAVLJE I ČINITE DJELA DOSTOJNA BOŽJIM STVORENJIMA JER MI TO JESMO, VJEROVALI U TO ILI NE!

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

Vidim i neke promjene u trendu drukanja kao ovo npr.:"Počinje nova godina za Wall Street, a na početku je uvijek više novaca za ulaganje", kazao je ulagački strateg James Swanson te nadodao: "Burza će gledati naprijed te ostaviti loš period iza sebe. Očekujemo velik porast vrijednosti u naredna tri do četiri mjeseca".

who dares, wins

10 dionica koje se je isplatilo imati prošle godine:
1. Volkswagen – godišnji rast 63,1 posto
2. Epcos – 61,67 posto
3. British Energy – 48,94 posto
4. Ersol Solar – 46,94 posto
5. Biotest – 41,03 posto
6. Barr Pharmaceuticals – 21,13 posto
7. Amgen – 20,76 posto
8. Astrazeneca – 18,87 posto
9. Wal-Mart – 14,41 posto
10. Hasbro – 7,6 posto
6.tica je interesantna! Zar ne Čoviću?

who dares, wins

Svi bi htjeli Crobex vidjeti na 2000-2200 bodova uskoro za tjedan-dva.

Svi su u dionicama, zapravo barem 90% drhtavih ručica.

Svi misle da je kriza gotova, barem 80% njih. Ne znam je li mažu sebi oči, ili se žele iskrcati na većoj cijeni.

Svi bi htjeli da Crobex poraste još 20% pa da se mogu iskrcati još na +30-40% u plusu.

Sli bi htjeli da fondovi kupuju još barem mjesec dana i pumpaju market, tako da mali mogu zaraditi

i pobjeći na neko vrijeme.

Nadajmo se samo jedno. Da će fond menađeri biti milostivi [undecid]

New Report

Close