Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Dok europa praši zeleno, mi spavamo. Ajde nadam se da ćemo to u ponedjeljak nadoknadit.
Sretno svima.

Ne razumijem zašto su ove godine stavili neradni dan 2.1. na burzi.
Prošle godine je bio srijeda 2.1., pa se radilo.

Propustiti ćemo rast europe, danas, a mogli smo za njima. [embarass]

Mi u ponedjeljak sa +6-7% odradimo i petak i Amere i Evropu i Aziju. [lol]

who dares, wins

Puno je drhtavih ručica u dionicama, po mojoj procjeni 80%, koji sanjaju o velikom rastu, koji je

trenutno iza nas. Neki su očito ušli prekasno.

Ne vjerujem da neće OMF-i braniti ove razine, sve do 1500 bodova, ali ne vjerujem niti u neki preveliki

rast.

Ulaganje u dionice uvelike ovisi o kamatama ne kredite, a one rastu. Obrnuto proporcionalno ulaganju.

Biti će tu svašta. U ponedjeljak očekujem rast, jer se sve danas zeleni……..ali vrli svjetski alalitičari kažu ovo:

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=5b37a4f0-22b8-4eb8-8782-fec8f1865096&open=sec

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

Barone, Barone… pa svi znamo da je kriza i da ću u realnom sektoru biti sve gore, ali stvarno se ne moraš truditi to nam neprestano ponavljati. Kriza je velika, najveća, ljudi ostaju bez posla i love, normalno da neće štedjeti ili investirati svu lovu sada u dionice. Ali, tko sad uloži možda ostvari ekstra profit. Kažem možda, rizici su veliki, ali i mogućnost velike zarade je zato moguća. Zato, daj malo uspori. Dobro smo obavješteni i stvarno ne moraš ponavljati uvijek isto. Svatko ulaže i riskira za sebe i ne moraš biti tako jako zabrinut da ćemo izgubiti na burzi ako sada uložimo višak love u dionice.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!


Puno je drhtavih ručica u dionicama, po mojoj procjeni 80%, koji sanjaju o velikom rastu, koji je

trenutno iza nas. Neki su očito ušli prekasno.

Ne vjerujem da neće OMF-i braniti ove razine, sve do 1500 bodova, ali ne vjerujem niti u neki preveliki

rast.

Ulaganje u dionice uvelike ovisi o kamatama ne kredite, a one rastu. Obrnuto proporcionalno ulaganju.


Drhtavci su davno otišli i neće se tako skoro vratiti.


Puno je drhtavih ručica u dionicama, po mojoj procjeni 80%, koji sanjaju o velikom rastu, koji je

trenutno iza nas. Neki su očito ušli prekasno.

Ne vjerujem da neće OMF-i braniti ove razine, sve do 1500 bodova, ali ne vjerujem niti u neki preveliki

rast.

Ulaganje u dionice uvelike ovisi o kamatama ne kredite, a one rastu. Obrnuto proporcionalno ulaganju.

Sad si stariji trebao bi biti i ozbiljniji

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=d0ad4f57-5e6c-4621-bdf2-ae24fc1b1ddb&ref=lastadd

Koliko su nas pokrali dobro se i držimo mi moramo da budemo naj GORI



Dok europa praši zeleno, mi spavamo. Ajde nadam se da ćemo to u ponedjeljak nadoknadit.
Sretno svima.

Ne razumijem zašto su ove godine stavili neradni dan 2.1. na burzi.
Prošle godine je bio srijeda 2.1., pa se radilo.
Propustiti ćemo rast europe, danas, a mogli smo za njima. [embarass]
[/quote]
Moš mislit? I bolje je da je neradan, samo bi se mrcvarili na malim prometima.
Tko je mislio kupit, kupio je u 2008. i više nego jeftino. Al’ će biti veselo u ponedjeljak…

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?


Puno je drhtavih ručica u dionicama, po mojoj procjeni 80%

Ne znam baš da su drhtave ručice oni koji su u dionicama, meni se ipak čini da drhte više oni koji su u kešu. Velika većina investitora koje poznajem i s kojima kontaktiram preko ovoga foruma je uglavnom u kešu i ruke im svaki dan drhte dok gledaju ovaj rast.

Dionice su jeftine i podcijenjene i svak od njih je u stanju odmah lupiti po asku i dati i par posto više s obzirom na sadašnje cijene. Jedino zašto to ne rade je jer se još uvijek boje zbog batina koje smo dobili prošle godine, svi bolje čekaju potvrdu trenda a dotad uglavnom surfaju na dnevnoj ili tjednoj bazi.

A probaj samo zamisliti šta nas čeka kad konačno krenu i dobre vijesti, jer loše su gotovo sve anticipirane u sadašnje cijene. Velika količina keša čeka sa strane, a upravo taj keš malih će dizati burzu jednom kad osjete da je krenulo.

Ma razmišljao sam otvoriti temu gdje bismo otkrili omjer dionice-keš, ali se bojim neiskrenosti i zlouporabe, ali sam siguran da bi mnogi ostali iznenađeni s količinom keša koja samo čeka signal!

P.S. I ja sam 90% u kešu tako da baš i nemam razloga za drukanje prema gore, šta god to bilo!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!



Puno je drhtavih ručica u dionicama, po mojoj procjeni 80%

Ne znam baš da su drhtave ručice oni koji su u dionicama, meni se ipak čini da drhte više oni koji su u kešu. Velika većina investitora koje poznajem i s kojima kontaktiram preko ovoga foruma je uglavnom u kešu i ruke im svaki dan drhte dok gledaju ovaj rast.

Dionice su jeftine i podcijenjene i svak od njih je u stanju odmah lupiti po asku i dati i par posto više s obzirom na sadašnje cijene. Jedino zašto to ne rade je jer se još uvijek boje zbog batina koje smo dobili prošle godine, svi bolje čekaju potvrdu trenda a dotad uglavnom surfaju na dnevnoj ili tjednoj bazi.

A probaj samo zamisliti šta nas čeka kad konačno krenu i dobre vijesti, jer loše su gotovo sve anticipirane u sadašnje cijene. Velika količina keša čeka sa strane, a upravo taj keš malih će dizati burzu jednom kad osjete da je krenulo.

Ma razmišljao sam otvoriti temu gdje bismo otkrili omjer dionice-keš, ali se bojim neiskrenosti i zlouporabe, ali sam siguran da bi mnogi ostali iznenađeni s količinom keša koja samo čeka signal!

P.S. I ja sam 90% u kešu tako da baš i nemam razloga za drukanje prema gore, šta god to bilo!
[/quote]

Pozdrav miško,

evo da se i ja ispovjedim, ali da probaš dobit utisak kako vjerojatno stanje izgleda.
Ja sebe smatram prosječnim pušioničarem tak da…

Prije godinu dana ima sam cca 800k kuna u dionicama, sve zaba
Pa kak je počelo padati ja počeo prodavati i prodao sve u 4 mjesecu, onda malo počelo rast ja kupio opet…
Pa izvukao lovu iz fondova na kojoj sam zaradio 60% oko 100k kuna…
+ još kaj sam ove godine ubacio oko 200k kuna sastrane u dionice kak je padalo ja budala kupovao
Poslije ljeta negdje 10 mjesec, upucao još 100k ojra…
I onda se dogodi potop i ja u strahu sve prodam…

I znate na kolko sam sad spao na 472.215,67 kuna

Tak da neznam tko će ti tu dizati tržište jer da te ja pitam bi li TI s ovim mojim gubitkom dizao nekom tržište ili kaj bi radio…
Kao i sav normalan svijet bi pokušao nešto zaraditi, a dizanjem nema zarade, jer koliko sam puta u ova cca 2 mjeseca kupio po 500 kom Atpl, pa prodao i bome nije puno "malih" trčalo zamnom, iskreno par puta sam i ja bio zadnji magarac, al eto bar sam jedini kaj spuši tu i tam nekaj… hehe

U kešu sam 75 %


Pa kak je počelo padati ja počeo prodavati i prodao sve u 4 mjesecu, onda malo počelo rast ja kupio opet… I onda se dogodi potop i ja u strahu sve prodam…

Tak da neznam tko će ti tu dizati tržište jer da te ja pitam bi li TI s ovim mojim gubitkom dizao nekom tržište ili kaj bi radio…


Pa evo ti odgovora ko će dizati tržište, mali s kešom koji kupuju kad raste a prodaju kad pada! Takvih je najviše na burzi! Uostalom, ako Ameri i danas završe zeleno, već u ponedjeljak ćeš vidjeti kako to izgleda!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

New Report

Close