Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Majko mila, 50% minusa u jednoj godini.Vec je netko napisao, pa ja ponavljam, to je kao da ste uzeli novce i bacili ih kroz prozor.

Knjigu u ruke


Kolega,pa šta se vi čudite -50%.
Pa vi barem stalno pozivate na držanje dionica,ne prodaju.
A ove godine tko god je držao svoj portfelj je u velikom minusu.
Drhtavci su ove godine ,najbolje prošli.


Zagerec iliti barone ajd odmori malo, pa radiš od 09-19 konstantno, trebao bi kontaktirati sindikat da ti isposluju fer radno vrijeme [lol]

Kad bi se barem na njega odnosila ova zabrana rada nedjeljom.

Burza, ako danas imam 50 % minusa..i bacim kroz prozor novce..to je to- po toj logici..
Ako sutra bacim po 49% ostane mi više… možda ću kroz 2 mjeseca baciti samo 45 %…
uostalom ..zašto bacati s minusom..?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Fondovi na dan 30.12.2008. imaju hrpu love na računu…koju po shemi rada fonda moraju potrošiti
do kraja godine .
Obveznice????

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Vlada natjerala Zabu da odustane od povećanja kamata
Nakon najave o povećanju kamatnih stopa za kredite namijenjene građanima, Zagrebačka banka danas je, "u konzultaciji s Vladom", odustala od te odluke.

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=4bd2fb89-9ab1-489d-847e-aa52ac3fec49&readcomment=1#comment

Jedan od najopasnijih scenarija jeste onaj kada neke banke namjerno izazivaju deflaciju.
Da li je ovo bio pokušaj od ZABE, ja neznam ali mi se nikako nije svidio.
Jedan od provjerenih načina je da Banke isto izvode na jednostavan način povalačnjem veće količine novca u odabranom trenutku u trezore te tako stvaraju nestašicu novca na tržištu. Pomagači u emisionoj banci odobravaju povećavnje kamatnih stopa , te ovako restriktivna monetarna politika vodi u još dublju deflaciju i povećava gospodarsku krizu.
Ovakve stvari su se već događale u doba velike ekonomske krize i zlatnog važenja novca kada su deflacijske krize bile česte.
Ovo što je onemogućeno povećanje kamatne stope smatram izuzetno važno za sudbinu RH gospodarstva, TK, standarda malih ljudi i sl. Država treba pronaći način da stimulira potrošnju a samim time omogućava rast porezne koristi i smanjenje budžetskog deficita.
U slučaju povećanja kamata svi mi u kratkom roku od 1-2 godine gubimo, a deflacija je vrlo opasna stvar.
Da li je država prepoznala opasnost od ovakvih poteza te intervenirala ili je po srijedi nešto drugo uistinu ne znam, ali da je za svaku pohvalu jest ova današnja odluka da kamate ne rastu.!

Kamate na kredite su jedan od najvažnijh čimbenika rasta ili pada burzovnih indexa.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Eto ga sad… čujem da je u Poslovnom klubu opet gostovala Gdja astrologinja/proročica s itinerarom zbivanja 2009.. ima neka dobra duša koja je gledala da mi kaže kad crobex leti?? [lol]


Eto ga sad… čujem da je u Poslovnom klubu opet gostovala Gdja astrologinja/proročica s itinerarom zbivanja 2009.. ima neka dobra duša koja je gledala da mi kaže kad crobex leti?? [lol]

I mojoj babi je proročica prorekla da se neće udati, pa je rodila 3 djece. [thumbsup]


Vlada natjerala Zabu da odustane od povećanja kamata
Nakon najave o povećanju kamatnih stopa za kredite namijenjene građanima, Zagrebačka banka danas je, "u konzultaciji s Vladom", odustala od te odluke.

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=4bd2fb89-9ab1-489d-847e-aa52ac3fec49&readcomment=1#comment

Jedan od najopasnijih scenarija jeste onaj kada neke banke namjerno izazivaju deflaciju.
Da li je ovo bio pokušaj od ZABE, ja neznam ali mi se nikako nije svidio.
Jedan od provjerenih načina je da Banke isto izvode na jednostavan način povalačnjem veće količine novca u odabranom trenutku u trezore te tako stvaraju nestašicu novca na tržištu. Pomagači u emisionoj banci odobravaju povećavnje kamatnih stopa , te ovako restriktivna monetarna politika vodi u još dublju deflaciju i povećava gospodarsku krizu.
Ovakve stvari su se već događale u doba velike ekonomske krize i zlatnog važenja novca kada su deflacijske krize bile česte.
Ovo što je onemogućeno povećanje kamatne stope smatram izuzetno važno za sudbinu RH gospodarstva, TK, standarda malih ljudi i sl. Država treba pronaći način da stimulira potrošnju a samim time omogućava rast porezne koristi i smanjenje budžetskog deficita.
U slučaju povećanja kamata svi mi u kratkom roku od 1-2 godine gubimo, a deflacija je vrlo opasna stvar.
Da li je država prepoznala opasnost od ovakvih poteza te intervenirala ili je po srijedi nešto drugo uistinu ne znam, ali da je za svaku pohvalu jest ova današnja odluka da kamate ne rastu.!

Kamate na kredite su jedan od najvažnijh čimbenika rasta ili pada burzovnih indexa.

Vlada bi osim ove intervencije trebala još jedino naći načina i uplatiti Lukoviću studijsko putovanje u Grčku. [bye]

sad se opet trebamo pitati koji su ustupci za odustajanje od povecanja kamata
valjda smo navcili da nis nije badave

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom



Eto ga sad… čujem da je u Poslovnom klubu opet gostovala Gdja astrologinja/proročica s itinerarom zbivanja 2009.. ima neka dobra duša koja je gledala da mi kaže kad crobex leti?? [lol]

I mojoj babi je proročica prorekla da se neće udati, pa je rodila 3 djece. [thumbsup]
[/quote]

…A je li se udala ? :-))

Iako su zbivanja na ZSE zadnjih par mjeseci obilježili iracionalnost i zapleti lišeni minumuma logike, teško je za očekivati radikalne promjene zadnjeg trgovinskog dana u godini, ipak je pred nama duga 2009. sa željom da svim ulagačima bude sretnija i manje stresna.


sad se opet trebamo pitati koji su ustupci za odustajanje od povecanja kamata
valjda smo navcili da nis nije badave

i još jedna bitna stvar,odluka je samo odgođena pitanje dokad.

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.

New Report

Close