Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Višemjesečna devastacija i kastracija crobexa, rezultirala je sveprisutnim strahom te izazvala iracionalizaciju ulagačke opservacije kod signala koja detektiraju sadašnjost, istovremeno i iscrtavajući buduća kretanja. Na tom tragu imamo slijedeća tri primjera:
Primjer 1. trgovanje na dan 05.12.2008. obilježen je simboličnim padom indexa, nešto iznad 1500 bodova, iako smo istovremeno na EU burzama oko podnevnih sati imali ujednačen pad oko -6% . U prijašnjim slučajevima crobex bi višekratno padao u odnosu na globalna tržišta.
Primjer 2. osnovna karakteristika na ZSE prije 05.12. bila je , nesmiljeno i brutalno poklapanje svih naloga na bidu, koji su imali i najmanje naznake ili aspiracije prema rastu, makar i za lipu. Nakon toga svjedoci smo da te prakse uglavnom više nema, većinom trejderi preklapaju jedni druge.
Primjer 3. Slovenija blokira RH u pristupnim pregovorima sa EU: Nekad su se i puno benignije stvari koristili u nesmiljeno rušenu crobexa, izazivajući negativne blokade na većini dionica.. Danas indeks na jedvite jade – 0,23%.
Navedeni primjeri ne prejudiciraju odgovor stanja na našem TK, ali definitivno potenciraju određene zaključke, koje svatko pojedinačno treba zaključiti.

Slažem se sa Vama kolega.
Međutim mali investitori nemogu stabilizirati crobex, već samo institucionalni.
Kolega isto tako treba naglasiti da mali ulagači kupuju onda kada raste a prodavaju kada pada. Da li će sutra crobi skočiti na 2100 ili pasti na 1100 bovova sigurno neće odlučiti naši postovi već veliki igrači.
Jedina po meni velika opasnost je istek lock upa Ht-r-a , tamo su pod "imenom " umirovljenika kupljene na tiusće dionica koje već po ovim cijenama akumuliraju zaradu od 30%. Većina starih lisaca koji su se okoristili HT-ovim povlaštenim dionicama će reagirati odmah. Tada je crobex u opasnosti, i ako to preživi nema više bojazni za daljnji pad.
Sve u svemu cijene na ZSE su po meni jeftine. Mnoge i po 5 ili 10 puta manje od ATH. Činjenica tada su bile prepuhana i tada je tržište pogriješilo, isto kao i što sada griješi kada vrednuje firme kroz Tržišnu kapitalizaciju u ekvivalentu od prometa 1 mjeseca- P/S = 1.
Da čovjek ne povjeruje.

p.s.
Kostolany je jednom prilikom rekao da je na burzi sve moguće čak i ono što je logično.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Slovenci nam blokirali pristupne pregovore za EU i index im rukne -2.20%,a mi padnemo samo -0.23%.
Tko pod drugim jamu kopa,sam u nju upadne.

Burza, a tko će poslovati s takvima ?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Kako Zagrebačka burza radi za blagdane? Burza će tako na Badnjak i Staru godinu, odnosno 24. i 31. prosinca raditi skraćeno – do 13 sati.

Bit će zatvorena na sve državne praznike tijekom prosinca i siječnja, tj. 25. i 26. prosinca te 1. i 6. siječnja. Osim toga, neće raditi ni u petak 2. siječnja 2009.


Barem se budemo malo odmorili od ove naše burzice i nadati se da ovo što nam se deslio u 2008 se nebu nikada više ponovilo.


Burza, a tko će poslovati s takvima ?

A čuj da budemo iskreni i za nas se ne otimaju.


Višemjesečna devastacija i kastracija crobexa, rezultirala je sveprisutnim strahom te izazvala iracionalizaciju ulagačke opservacije kod signala koja detektiraju sadašnjost, istovremeno i iscrtavajući buduća kretanja…

mozda grijesim, ali nekako mi se cini da ovu vasu misao jako dobro prati jedna antologijska filmska scena…
pa ako moderator dozvoli: http://www.youtube.com/watch?v=GFbGxigK6CU

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0


Slovenci nam blokirali pristupne pregovore za EU i index im rukne -2.20%,a mi padnemo samo -0.23%.
Tko pod drugim jamu kopa,sam u nju upadne.

Nažalost, mislim i da našemu sutra prijeti ista sudbina.Minibalon se izdušuje…. [cry]

I will ask you one question "Do you feel lucky?"

slovenci nama neće isplaćivati mirovine,ali evo jedan primjer rada OMF(kažu da su tamo pravi stručnjaki) danas sam dobio izvještaj svog OMF kojem neću navoditi ime radi reklame,a u ostalom svi su slični ili u sličnoj poziciji,pa uspoređujući izvještaj sa 30.11.2005 kada mi je vrijednost imovine bila 8400,58 kn sa današnjim izvještajem od 30.11.2008 IMOVINA se povećala na 12.706,72 kn i što sada reći osim BRAVO MAESTRO,dođe mi da krenem u politiku i služim se u slijedećih 20 godina svim sredstvima koja su na raspolaganju političarima i izborim saborsku mirovinu,jer uz ovu redovnu imam osjećaj da ću u mirovini biti jako nemiran,

ukoliko mi netko zavidi na ostvarenoj imovini javit ću mu o kojem se fondu radi pa neka se prebaci ako je njegov još gori

i naravno tu je i čestitka za nadolazeće blagdane koja će nam dobro doći jer će mi trebati kao i mojim najdražima svakog dobra,puno sreće i zdravlja u 2009 godini,hvala,hvala,hvala 1000xhvala
još očekujem da mi se jave i iz zdravstvenog i zažele bar puno zdravlja
,

od svih koji budu imali strpljenja pročitati tražim oprost za dug post. [cry] [bye] [cry] [bye] [pray] [cry] [pray] [cry] [bye]



Višemjesečna devastacija i kastracija crobexa, rezultirala je sveprisutnim strahom te izazvala iracionalizaciju ulagačke opservacije kod signala koja detektiraju sadašnjost, istovremeno i iscrtavajući buduća kretanja…

mozda grijesim, ali nekako mi se cini da ovu vasu misao jako dobro prati jedna antologijska filmska scena…
pa ako moderator dozvoli: http://www.youtube.com/watch?v=GFbGxigK6CU
[/quote]

je li tip s filma FM ili ima neku drugu vezu s burzom



Višemjesečna devastacija i kastracija crobexa, rezultirala je sveprisutnim strahom te izazvala iracionalizaciju ulagačke opservacije kod signala koja detektiraju sadašnjost, istovremeno i iscrtavajući buduća kretanja…

mozda grijesim, ali nekako mi se cini da ovu vasu misao jako dobro prati jedna antologijska filmska scena…
pa ako moderator dozvoli: http://www.youtube.com/watch?v=GFbGxigK6CU
[/quote]
A ovaj koji trčkara po groblju,Dinkec?


Višemjesečna devastacija i kastracija crobexa, rezultirala je sveprisutnim strahom te izazvala iracionalizaciju ulagačke opservacije kod signala koja detektiraju sadašnjost, istovremeno i iscrtavajući buduća kretanja. Na tom tragu imamo slijedeća tri primjera:
Primjer 1. trgovanje na dan 05.12.2008. obilježen je simboličnim padom indexa, nešto iznad 1500 bodova, iako smo istovremeno na EU burzama oko podnevnih sati imali ujednačen pad oko -6% . U prijašnjim slučajevima crobex bi višekratno padao u odnosu na globalna tržišta.
Primjer 2. osnovna karakteristika na ZSE prije 05.12. bila je , nesmiljeno i brutalno poklapanje svih naloga na bidu, koji su imali i najmanje naznake ili aspiracije prema rastu, makar i za lipu. Nakon toga svjedoci smo da te prakse uglavnom više nema, većinom trejderi preklapaju jedni druge.
Primjer 3. Slovenija blokira RH u pristupnim pregovorima sa EU: Nekad su se i puno benignije stvari koristili u nesmiljeno rušenu crobexa, izazivajući negativne blokade na većini dionica.. Danas indeks na jedvite jade – 0,23%.
Navedeni primjeri ne prejudiciraju odgovor stanja na našem TK, ali definitivno potenciraju određene zaključke, koje svatko pojedinačno treba zaključiti.

Primjer.4 Čini mi se, naravno ne mogu to tvrditi sa 100% sigurnošču, da su ključni ljudi, tko god bili i koji drmaju crobijem, znali kako će se odigrati ovo i da će doći ovi problemi koji su na tapeti ovih dana…
Ipak nemamo svi pristup određenim informacijama…
Tako da sad znam ako počinjemo padati jako i bez razloga, razlog čeka s bejzbol palicom iza ugla, neki bu se sagnuli, a drugi dobili po glavi stanovnika

Nema prodaje danas.
Vaš link

New Report

Close