Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Čudna tišina i na burzi i na forumu. Imam dojam da se dosta ljudi iskrcalo očekujući odbijanac na dolje, ali crobex i dalje raste iz dana u dan. Čini mi se da nema tko više sada rušiti crobex jer su marginaši otpali na 1500 skupa s radničkim dionicama, paničari još tamo na 2000, a sad su ostali uglavnom u dionicama fondovi i trezori koji samo kupuju i ništa ne prodaju, a izgleda da im je cilj vratiti crobex na 2000 do kraja godine.
Doista, tko će sada i ČIME rušiti crobex natrag na 1500 kad u drhtavim rukama dionica skoro više da nema?

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

…kome to smeta što crobi raste…??? ŠTO JE VAMA LJUDI… PA KUPUJTE SADA I NEĆE VAM SMETATI RAST NAŠAG DRAGOG CROBIJAAAA…. [lol]

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...


Čudna tišina i na burzi i na forumu. Imam dojam da se dosta ljudi iskrcalo očekujući odbijanac na dolje, ali crobex i dalje raste iz dana u dan. Čini mi se da nema tko više sada rušiti crobex jer su marginaši otpali na 1500 skupa s radničkim dionicama, paničari još tamo na 2000, a sad su ostali uglavnom u dionicama fondovi i trezori koji samo kupuju i ništa ne prodaju, a izgleda da im je cilj vratiti crobex na 2000 do kraja godine.
Doista, tko će sada i ČIME rušiti crobex natrag na 1500 kad u drhtavim rukama dionica skoro više da nema?

TAKO JE KOLEGA… PA KO VOLI NEK IZVOLI… DIONICA U CRVENOM STUPCU IMA…PA RASPALITE I VESELITE SE… [thumbsup]

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...


Mi koji živimo uz pogranična područja sa Slovenijom, uviđamo da uopće nam nikakih poteškoća oko
granica…već se radi o zadojenom i frustrirajućoj plitici Slovenije..koja ima problema i strah zbog teritorijalne i kulturne manjine u vlastitoj državi.
Nakon što se policija smirila sa nama koji smo vozili po njihovim cestama, problem Slovenije je
dublji nego što izgleda… Slovenija na očigled propada i stagnira.Zatvorene su gotovo sve krčme
prema Austriji koje smo posjećivali, a veliki lanci zatvorili su sve male trgovinice..poljoprivreda je
smiješna, turizma nema, hoteli koma..Ljubljana mali , hladan grad , koji bi htio sličiti na zapad.
Ljudi su pesimistični..okrenuti Austriji gdje traže posao, te trgovini prema Srbiji i Hrvatskoj..
Osim rijetkih prirodnih ljepota… jad i bijeda..

Kolega nemojte tako.
Da mi imamo tako "veliku" državu koju premostiš sa jednim nadvožnjakom i mi bi se borili za svaki pedalj zemlje.
Zamisli da im eu sagradi nadvožnjak i da više ne prolazimo kroz Sloveniju nego iznad slovenije.
hheheheheh
Slovenija je u banani.
protiv nas su a ne shvačaju da žive od nas.
najviše izvoze u Hrvatsku i od nas žive, a sa nama se kače.
Treba bojkotirati merkator i sve slovenske proizvode pa da vidiš čud a.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Čudna tišina i na burzi i na forumu. Imam dojam da se dosta ljudi iskrcalo očekujući odbijanac na dolje, ali crobex i dalje raste iz dana u dan. Čini mi se da nema tko više sada rušiti crobex jer su marginaši otpali na 1500 skupa s radničkim dionicama, paničari još tamo na 2000, a sad su ostali uglavnom u dionicama fondovi i trezori koji samo kupuju i ništa ne prodaju, a izgleda da im je cilj vratiti crobex na 2000 do kraja godine.
Doista, tko će sada i ČIME rušiti crobex natrag na 1500 kad u drhtavim rukama dionica skoro više da nema?

Mogu ja probati, pošto mi se čini da bi ja mogao biti prosječni ulagač

Pa kako misliš tko, pa oni koji su mi rekli da sam lud kaj nisam stavio stop-loss ili ti po naški 10% ispod kupovne cijene?
E sad ok je kad raste ovih dana, al kaj vi mislite da je ekipa zaboravila prosli mjesec, ja znam da ja nisam, kad sam samo prošli mjesec izgubio cca 500.000,00 kuna, svi kupe malo prodaju malo, malen dio se igra dugoročnih sad, tj. igraju se do prvog pada, nedaj bože da zaredaju padovi, ja priznam ja prvi prodajem, a sumnjam da budete i vi poučeni prošlim iskustvom, svi ili bar većina će prodavati, a ako ih puno krene prodavati …a to znate kak zgleda ne…
Ovo nije niti nagovor za kupnju niti za prodaju već objašnjenje što bi bilo kad bi bilo što smo već vidli



Slovenija na očigled propada i stagnira.Zatvorene su gotovo sve krčme
prema Austriji koje smo posjećivali, a veliki lanci zatvorili su sve male trgovinice..poljoprivreda je
smiješna, turizma nema, hoteli koma..Ljubljana mali , hladan grad , koji bi htio sličiti na zapad.
Ljudi su pesimistični..okrenuti Austriji gdje traže posao, te trgovini prema Srbiji i Hrvatskoj..
Osim rijetkih prirodnih ljepota… jad i bijeda..

Ništa od ovoga u Sloveniji nisam primjetio.. Ljubljana je predivan grad i zaista i djeluje evropski..u svakom slučaju puno više nego Zagreb! Ne znam, ne kažem da možda nisi u pravu sa ostalim zapažanjima.. ali ako misliš da je njihova poljoprivreda smiješna – pa što je onda s našom..??? Pogleda njihova sela, pogledaj naša.. Njihovi veliki lanci su krcati hrvata, jednako kao i krčme koje spominješ.. ne znam, imamo potpuno drugačiji dojam..
a sad dajte kolce ako sam vas iživcirao…
[huh]
[/quote]

Po mome mišljenju Sloveni su samo izvršitelji.Mislim da su englezi dali zadatak Slovencima da odgode pod svaku cijenu ulazak HR u EU (zajedno sa srbijom…je cilj)


Čudna tišina i na burzi i na forumu. Imam dojam da se dosta ljudi iskrcalo očekujući odbijanac na dolje, ali crobex i dalje raste iz dana u dan. Čini mi se da nema tko više sada rušiti crobex jer su marginaši otpali na 1500 skupa s radničkim dionicama, paničari još tamo na 2000, a sad su ostali uglavnom u dionicama fondovi i trezori koji samo kupuju i ništa ne prodaju, a izgleda da im je cilj vratiti crobex na 2000 do kraja godine.
Doista, tko će sada i ČIME rušiti crobex natrag na 1500 kad u drhtavim rukama dionica skoro više da nema?

Zvuči logično ali treba biti oprezan. Ja neću sad kupovati nego prodajem, ovako dobar rast treba iskoristiti. I ja se sjećam strmoglavih padova i ne bih to opet, hvala.

"Nature is always too strong for principle" - David Hume




Slovenija na očigled propada i stagnira.Zatvorene su gotovo sve krčme
prema Austriji koje smo posjećivali, a veliki lanci zatvorili su sve male trgovinice..poljoprivreda je
smiješna, turizma nema, hoteli koma..Ljubljana mali , hladan grad , koji bi htio sličiti na zapad.
Ljudi su pesimistični..okrenuti Austriji gdje traže posao, te trgovini prema Srbiji i Hrvatskoj..
Osim rijetkih prirodnih ljepota… jad i bijeda..

Ništa od ovoga u Sloveniji nisam primjetio.. Ljubljana je predivan grad i zaista i djeluje evropski..u svakom slučaju puno više nego Zagreb! Ne znam, ne kažem da možda nisi u pravu sa ostalim zapažanjima.. ali ako misliš da je njihova poljoprivreda smiješna – pa što je onda s našom..??? Pogleda njihova sela, pogledaj naša.. Njihovi veliki lanci su krcati hrvata, jednako kao i krčme koje spominješ.. ne znam, imamo potpuno drugačiji dojam..
a sad dajte kolce ako sam vas iživcirao…
[huh]
[/quote]

Po mome mišljenju Sloveni su samo izvršitelji.Mislim da su englezi dali zadatak Slovencima da odgode pod svaku cijenu ulazak HR u EU (zajedno sa srbijom…je cilj)

[/quote]
Ispravan zaključak kolega jer ne bi oni čačkali mečku da im netko ne čuva leđa! [thumbsup]

who dares, wins




Slovenija na očigled propada i stagnira.Zatvorene su gotovo sve krčme
prema Austriji koje smo posjećivali, a veliki lanci zatvorili su sve male trgovinice..poljoprivreda je
smiješna, turizma nema, hoteli koma..Ljubljana mali , hladan grad , koji bi htio sličiti na zapad.
Ljudi su pesimistični..okrenuti Austriji gdje traže posao, te trgovini prema Srbiji i Hrvatskoj..
Osim rijetkih prirodnih ljepota… jad i bijeda..

Ništa od ovoga u Sloveniji nisam primjetio.. Ljubljana je predivan grad i zaista i djeluje evropski..u svakom slučaju puno više nego Zagreb! Ne znam, ne kažem da možda nisi u pravu sa ostalim zapažanjima.. ali ako misliš da je njihova poljoprivreda smiješna – pa što je onda s našom..??? Pogleda njihova sela, pogledaj naša.. Njihovi veliki lanci su krcati hrvata, jednako kao i krčme koje spominješ.. ne znam, imamo potpuno drugačiji dojam..
a sad dajte kolce ako sam vas iživcirao…
[huh]
[/quote]

Po mome mišljenju Sloveni su samo izvršitelji.Mislim da su englezi dali zadatak Slovencima da odgode pod svaku cijenu ulazak HR u EU (zajedno sa srbijom…je cilj)

[/quote]

Ne smije se biti prepametan i vidjeti u svemu urotu. Povijest nas uči da je jednostavna ljudska glupost (u ovom slučaju Slovenske vlade) najčešće dovoljno objašnjenje. Teorije urote precjenjuju ljudsku pamet i podcjenjuju ljudsku glupost.

"Nature is always too strong for principle" - David Hume

Definitivno dolaze bolji dani za ZSE…

Naime, sada je već izvjesno da će hrvatska "vlada" isplatiti božićnice umirovljenicima, po 100, 200 a nekima čak i 300 ( tri stotine) kuna. Pa kada ta kasta povlaštenih u ovom društvu podigne te enormne iznose, odma stampedo na ZSE. Progutat će sav ask u sekund.
Jer nemaju oni šta drugo s tim parama nego na burzu. Oni se ne moraju brinuti za dnevne potrebe, jer su svi puni ko brod, pa misle na budućnost. A naravno dugoročno najisplativije je burza, pa makar ostavili unucima. Pa zamislite kako su sada razdragani, 40 godina su se ustajali u 5 i po sati i odlazili na svoja radna mjesta, a pola plaće su davali za penziju, i sada im se to sve vraća, i to s enormnim kamatama. Ma kako su li se samo veličanstveno osjećali kada im je ministrica obitelji ( rastavljena, ali sretno rastavljena, ministri obitelji u RH ne smiju biti nesretno već sretno rastavljeni) čiji jedan neukusni šešir košta ko nijovih 5 penzija, priopćila da, dobit ćete božićnicu. A onda to potvrdi i brkati ministar koji mjesečno pojede saborske janjetine po 17 kuna kilo u visini njihovih godišnjih primanja a inače se hvali : uspjeli smo prodati sve državne obveznice uz samo 8 i po posto. Sigurno nisu mogli suspregnuti suze radosnice, ma kako se samo na njih misli.
Kažem Vam ne dajte im svoje dionice samo tako [smiley]



Čudna tišina i na burzi i na forumu. Imam dojam da se dosta ljudi iskrcalo očekujući odbijanac na dolje, ali crobex i dalje raste iz dana u dan. Čini mi se da nema tko više sada rušiti crobex jer su marginaši otpali na 1500 skupa s radničkim dionicama, paničari još tamo na 2000, a sad su ostali uglavnom u dionicama fondovi i trezori koji samo kupuju i ništa ne prodaju, a izgleda da im je cilj vratiti crobex na 2000 do kraja godine.
Doista, tko će sada i ČIME rušiti crobex natrag na 1500 kad u drhtavim rukama dionica skoro više da nema?

Zvuči logično ali treba biti oprezan. Ja neću sad kupovati nego prodajem, ovako dobar rast treba iskoristiti. I ja se sjećam strmoglavih padova i ne bih to opet, hvala.
[/quote]

Sad je stvarno intrigantno pitanje tko bi bio taj tko bi do kraja godine mogao porušiti cijene dionica?
-trejderi? ne, oni su već vani i čuče u kešu
-radničke dionice? HT i INA uredno se sakupljaju na burzi bez promjene cijene, isto je i sa ADRS-P, tko u ovoj krizi i panici nije do sada prodao neće ni sada žuriti
-marginaši? ne, oni su već pukli na crobexu 1500
– OMF? ne, jer upravo oni sada kupuju i dižu cijene dionica i svoje rezultate za kraj 2008.
-paničari? ne, već su oni odavno prodali
-OIF? možda, ali samo djelomično jer nemaju više pritisak ulagača koji su se pomirili s minusima i čekaju bolje dane
-mali ulagači? ne, oni koji su bili paničari već su prodali, a ostalima se ne isplati sada prodavati kao što im se nije isplatilo niti na crobexu 1500 jer im je ovako i onako gubitak prevelik, a i da prodaju, pitanje je tko bi im prodao malo veću količinu dionica jer keša je zadnjih par dana puno oslobođeno, a volje za prodaju dionica ispod sadašnjih cijena nema

Zato se slažem da na vidiku nema veće količine dionica(većeg igrača) koji bi sada mogao-imao interes srušiti crobex nazad na 1500! Što će biti druge godine, vidjet ćemo….

dugoročni dioničari (držioničari) su na burzi pušioničari - trejdanje je zakon.

A što se tiče slovenije i njihova veta, mislim da bi Sanaderu najbolje bilo da hitno otputuje u Sarajevo i Beograd, jerbo većina državljana republike slovenije ima i tamo državljanstvo, pa tamo neka sredi stvar. Slovenaca ionako ima samo nekoliko a može ih se, muške primjerke, prepoznati po suknjicama ispod kojih nose vunene čarape do koljena i usput produciraju prekrasnu plesnu muziku koja vuče korjene iz austrijskih alpa ili po probušenim nosevima kombiniranim neukusno kosom obojanom u nekoliko dezena. To je kada su doma. Kad su na Jadranu obavezan detalj je nešto floroscentno…

[proud]

New Report

Close