Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ma ljudi nikako da shvate da se trebaju koji put izboriti i za "druge" jer ti "drugi" smo zapravo mi sami.

vau, nebrem verovati, prekrassno rečeno sakai

&

…možda ovi sa facebooka spremaju nešto za INU-…
STVAAARNO, pa ovo je šooooooooooouuuuuuuu….

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

A cuj, svaki narod ima vlast kakvu zasluzuje. Nisam primjetio da bi itko bio spreman bojkotirati INA (joj, to mi je najblize, ma necu ja nego drugi, itd itd) na recimo tjedan dana. Konkurencija postoji, zar ne?

Ma ljudi nikako da shvate da se trebaju koji put izboriti i za "druge" jer ti "drugi" smo zapravo mi sami.

Ja ne pamtim kada sam na INI natankao… kao ni kod drugih lopova u Hr.. redovito skoknem u Sloveniju fino na OMV eurosuper 100tku stavim, 15% jeftinije, dok ovdje gdje živim rijetko da mogu nać INU koja ima i 98icu.. na moju nesreću imam dionice INE i baš ih se jedva čekam riješit.. [bye]




Dali mi netko može objasniti što ovo znači i dali igdju u Svijetu je tako nešto moguće?!!!

Ina privremeno obustavlja plaćanja dobavljačima


u Hrvatskoj očito jeste moguće, i kad sam ovo pročitao, stvarno mi je prekipjelo konačno! Danima slušam u razgovorima sa vlasnicima određenih hrvatskih firmi (d.o.o.-ova) kako se stvari naglo "pogrošavaju", ljudi masovno počeli neplaćati, iz čistog mira (i oni koji nemaju nikakvih problema s likvidnošću), a u bankama kredit ne možeš dobiti niti na koji način, svuda kažu da su "krediti do daljnjeg obustavljeni" (navodno se pravdaju i kreditiranjem države… ali nije mi jasna ta spika, pa imaju depozita više nego ikada, nije tako puno otišlo državi), i sad da čujem da jedna velika ugledna firma ulazi "u koš sa ovim sitnim mangupima-neplatišama" i "bankama čudnog ponašanja koje su pokupili iz vana", zbilja mi je prekipjelo. Ja da sam dobavaljač ja im ne bi onda ništa niti dobavljao, makar propao. Nema robe dok ne daš pare, pa nismo na divljem zapadu. Neplaćanje je najljigivija stvar na svijetu i gade mi se svi koji pošteno ne plate za isporučenu robu/usluge, mrzim kašnjenja i od jednog dana, to je stvar principa, a ne ovo – dao Bog da bankrotirala i INA i tko god treba, ako je neplatiša, nitša drugo nije i zaslužio!
[/quote]

kolega usudio bih se citirati dio Vašeg posta..

Neplaćanje je najljigivija stvar na svijetu i gade mi se svi koji pošteno ne plate za isporučenu robu/usluge, mrzim kašnjenja i od jednog dana, to je stvar principa, a ne ovo – dao Bog da bankrotirala i INA i tko god treba, ako je neplatiša, nitša drugo nije i zaslužio!

…i svim neplatišama zaželjeti isto nek zatvore firmu ako nemaju love i nek nerade ništa jer ništa drugo nisu ni zaslužili!!!

[/quote]

Ljudi čemu panika…..mi koji radimo za izvoz na zapadna tržišta naplata je po pravilu 100
dana od franco isporuke……rok se poštuje al ima i dužih rokova ovo su kraći….
E sad do veljače nije tak daleko……malo da vam dočaram realni sektor…


A cuj, svaki narod ima vlast kakvu zasluzuje. Nisam primjetio da bi itko bio spreman bojkotirati INA (joj, to mi je najblize, ma necu ja nego drugi, itd itd) na recimo tjedan dana. Konkurencija postoji, zar ne?

Ma ljudi nikako da shvate da se trebaju koji put izboriti i za "druge" jer ti "drugi" smo zapravo mi sami.

Ja ne pamtim kada sam na INI natankao… kao ni kod drugih lopova u Hr.. redovito skoknem u Sloveniju fino na OMV eurosuper 100tku stavim, 15% jeftinije, dok ovdje gdje živim rijetko da mogu nać INU koja ima i 98icu.. na moju nesreću imam dionice INE i baš ih se jedva čekam riješit.. [bye]
[/quote]
Šta reći na ovome ,jadan si čovjeće


A cuj, svaki narod ima vlast kakvu zasluzuje. Nisam primjetio da bi itko bio spreman bojkotirati INA (joj, to mi je najblize, ma necu ja nego drugi, itd itd) na recimo tjedan dana. Konkurencija postoji, zar ne?

Ma ljudi nikako da shvate da se trebaju koji put izboriti i za "druge" jer ti "drugi" smo zapravo mi sami.

Ja ne pamtim kada sam na INI natankao… kao ni kod drugih lopova u Hr.. redovito skoknem u Sloveniju fino na OMV eurosuper 100tku stavim, 15% jeftinije, dok ovdje gdje živim rijetko da mogu nać INU koja ima i 98icu.. na moju nesreću imam dionice INE i baš ih se jedva čekam riješit.. [bye]
[/quote]

Da li ti se isplati iz Splita ići po bengu u Sloveniju?

KAKO DA VRATIM 50% MINUSA. JAO MAJKO MOJA JAAAAAOOOOOOOOOOOOOOOOOOO !!!!

http://www.poslovni.hr/103622.aspx

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...



A cuj, svaki narod ima vlast kakvu zasluzuje. Nisam primjetio da bi itko bio spreman bojkotirati INA (joj, to mi je najblize, ma necu ja nego drugi, itd itd) na recimo tjedan dana. Konkurencija postoji, zar ne?

Ma ljudi nikako da shvate da se trebaju koji put izboriti i za "druge" jer ti "drugi" smo zapravo mi sami.

Ja ne pamtim kada sam na INI natankao… kao ni kod drugih lopova u Hr.. redovito skoknem u Sloveniju fino na OMV eurosuper 100tku stavim, 15% jeftinije, dok ovdje gdje živim rijetko da mogu nać INU koja ima i 98icu.. na moju nesreću imam dionice INE i baš ih se jedva čekam riješit.. [bye]
[/quote]
Šta reći na ovome ,jadan si čovjeće
[/quote]

Da, da… jadan sam.. kao i ne znam koliko tisuća hrvata koji imaju dionice HTa a koriste druge operatere, isto tako INE a kupuju na OMVu, isto tako KRAŠa a jedu Jaffu od Crvenke… ti si sigurno potpuno dosljedan… [bye]

@STANISLAV

Da li se meni isplati iz Splita ić po bezu u Sloveniju? Nisam iz Splita.. ako misliš da li se nekom iz Splita isplati, ne razumijem zašto to uopće pitaš.. a ako netko u Splitu baš želi bojkotirat INU, vjerujem da ima alternativu..





Dali mi netko može objasniti što ovo znači i dali igdju u Svijetu je tako nešto moguće?!!!

Ina privremeno obustavlja plaćanja dobavljačima


u Hrvatskoj očito jeste moguće, i kad sam ovo pročitao, stvarno mi je prekipjelo konačno! Danima slušam u razgovorima sa vlasnicima određenih hrvatskih firmi (d.o.o.-ova) kako se stvari naglo "pogrošavaju", ljudi masovno počeli neplaćati, iz čistog mira (i oni koji nemaju nikakvih problema s likvidnošću), a u bankama kredit ne možeš dobiti niti na koji način, svuda kažu da su "krediti do daljnjeg obustavljeni" (navodno se pravdaju i kreditiranjem države… ali nije mi jasna ta spika, pa imaju depozita više nego ikada, nije tako puno otišlo državi), i sad da čujem da jedna velika ugledna firma ulazi "u koš sa ovim sitnim mangupima-neplatišama" i "bankama čudnog ponašanja koje su pokupili iz vana", zbilja mi je prekipjelo. Ja da sam dobavaljač ja im ne bi onda ništa niti dobavljao, makar propao. Nema robe dok ne daš pare, pa nismo na divljem zapadu. Neplaćanje je najljigivija stvar na svijetu i gade mi se svi koji pošteno ne plate za isporučenu robu/usluge, mrzim kašnjenja i od jednog dana, to je stvar principa, a ne ovo – dao Bog da bankrotirala i INA i tko god treba, ako je neplatiša, nitša drugo nije i zaslužio!
[/quote]

kolega usudio bih se citirati dio Vašeg posta..

Neplaćanje je najljigivija stvar na svijetu i gade mi se svi koji pošteno ne plate za isporučenu robu/usluge, mrzim kašnjenja i od jednog dana, to je stvar principa, a ne ovo – dao Bog da bankrotirala i INA i tko god treba, ako je neplatiša, nitša drugo nije i zaslužio!

…i svim neplatišama zaželjeti isto nek zatvore firmu ako nemaju love i nek nerade ništa jer ništa drugo nisu ni zaslužili!!!

[/quote]

Ljudi čemu panika…..mi koji radimo za izvoz na zapadna tržišta naplata je po pravilu 100
dana od franco isporuke……rok se poštuje al ima i dužih rokova ovo su kraći….
E sad do veljače nije tak daleko……malo da vam dočaram realni sektor…
[/quote]

Kvaka je sto INA i inace ne placa ispod 90 dana ni teoretski sto znaci da ovom odlukom prolongiraju placanje. Znaci aki ti je ovih dana trebalo isteci 90 dana i trebal bi dobiti lovu, mozes ju sanjat do veljace. Sorry ali to tak vani nije.

Ne bih se baš složio da to nije tako i vani. Možda ne svugdje, ali recimo Italija?!?
Nisu kao mi, ali su vrlo blizu.

If something is too good to be true...it probably is.

Ako ti se gadi, onda prvo se obrati državi jer je ona i započela cijeli ovaj lanac neplaćanja, a ne male firme. Ali zato uredno traži 22% PDV svaki mjesec od tih istih malih firmi. Tako da neplaćanje nije počelo samo od sebe jer se nekome nije dalo platiti, nego je država prestala plaćati firmama razne usluge, robe i ostalo, a uredno je tražila svoje.

New Report

Close