Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Pročitao sam postove zadnjih desetak stranica. Savjeti kupujte ,prodajte, dotakli smo dno, sad idemo na gore…
Al mislim da smo se mi krize tek dotakli,i daj bože da je tako kako vi kažete,sad se kreće na bolje..
Ja mogu reći,malo će nam dati da odahnemo za božićne,novogodišnje praznike… a onda za 2009 mogu samo reći bit će duga godina. i mislim da se nećemo tek tako maknuti s ovih vrijednosti.

Slažem se, kolega.
Ove vrijednosti Crobexa će se još sanjati

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Vidjet ćemo sutra kako će otvoriti azija i EU, mi i tako idemo za njima. Potegnu li oni gore, i mi ćemo. bar si ne moramo razbijati glavu što napraviti, pogledamo sutra u 09.30 njihove indexe i samo poslušno za njima, zašto razbijati glavu [lol]

moje pisanje je moje osobno mišljenje i nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica!

Najvjerojatniji scenariji.
Prvi.
Otplata duga u 2009. otežana.
U tom slučaju država se može zadužiti većinom na domaćem tržištu.
To će stvoriti nelikvidnost na financijskom tržištu.
Utjecaj na tržište kapitala je loš.
Burza će morati biti zadnja rupa na svirali, za upumpavanje kapitala,iako su cijene dionica pristupačne.
Barem se sada tako čini.
Predviđam pad Crobexa u tom slučaju za još parsto bodova i kroničan nedostatak likvidnosti na burzi cijelu 2009.
Drugi scenarij.
Država nema novaca za otplatu dugova.
Pada krediti rejting.
Ionako će vjerojatno pasti.
Dolazi nam spas.
Da spas.
MMF.
Šuker i Sanader se boje MMF-a.
Naravno.
Tada ide kompletni snimanje financija i proračuna.
A stanje je tamo katastrofalno.
Od toga da prosječno nešto više od jednog zaposlenog uzdržava 1 umirovljenika.
U Europi je taj broj 2,3 ili čak i više.
Pitit će MMF kako imamo toliko mladih umirovljenika
Revizije.
Objašnjenja.
A to stvara nelagodu Sanaderu,nema više socijalnog mira.
Svi će braniti stečeno.
Postavlja se pitanje ogromnog borja zaposlenika u javnim službama.
Itd. Itd.
Izvjestan gubitak vlasti na izborima.
Ovaj scenarij je kratkoročno lošiji,ali dugoročno bolji za Hrvatsku.
Strukturalne promjene su tada izvjesne.
Možda dobijemo državu za kakvu smo se borili.
Za kakvu smo mislili da se borimo.
Utjecaj na tržište kapitala je tada još lošiji.
Veći pad indeksa,ali dugoročno,možda od sredine 2010. ili 2011. solidni temelji.
Bitna je situacija sa pristupanjem EU,naravno.
Problem Slovenije i Nizozemske.
Ne daj nam bože paketa sa Srbijom.

F i g h t T h e P o w e r ! ! !

Molim ako se može ovo obrisati što sam pisao,to sam mislio staviti na drugu temu.
Kopirao sam.
Hvala.

F i g h t T h e P o w e r ! ! !


Najvjerojatniji scenariji.
Prvi.
Otplata duga u 2009. otežana.
U tom slučaju država se može zadužiti većinom na domaćem tržištu.
To će stvoriti nelikvidnost na financijskom tržištu.
Utjecaj na tržište kapitala je loš.
Burza će morati biti zadnja rupa na svirali, za upumpavanje kapitala,iako su cijene dionica pristupačne.
Barem se sada tako čini.
Predviđam pad Crobexa u tom slučaju za još parsto bodova i kroničan nedostatak likvidnosti na burzi cijelu 2009.
Drugi scenarij.
Država nema novaca za otplatu dugova.
Pada krediti rejting.
Ionako će vjerojatno pasti.
Dolazi nam spas.
Da spas.
MMF.
Šuker i Sanader se boje MMF-a.
Naravno.
Tada ide kompletni snimanje financija i proračuna.
A stanje je tamo katastrofalno.
Od toga da prosječno nešto više od jednog zaposlenog uzdržava 1 umirovljenika.
U Europi je taj broj 2,3 ili čak i više.
Pitit će MMF kako imamo toliko mladih umirovljenika
Revizije.
Objašnjenja.
A to stvara nelagodu Sanaderu,nema više socijalnog mira.
Svi će braniti stečeno.
Postavlja se pitanje ogromnog borja zaposlenika u javnim službama.
Itd. Itd.
Izvjestan gubitak vlasti na izborima.
Ovaj scenarij je kratkoročno lošiji,ali dugoročno bolji za Hrvatsku.
Strukturalne promjene su tada izvjesne.
Možda dobijemo državu za kakvu smo se borili.
Za kakvu smo mislili da se borimo.
Utjecaj na tržište kapitala je tada još lošiji.
Veći pad indeksa,ali dugoročno,možda od sredine 2010. ili 2011. solidni temelji.
Bitna je situacija sa pristupanjem EU,naravno.
Problem Slovenije i Nizozemske.
Ne daj nam bože paketa sa Srbijom.


Ti si PUKO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Pročitao sam postove zadnjih desetak stranica. Savjeti kupujte ,prodajte, dotakli smo dno, sad idemo na gore…
Al mislim da smo se mi krize tek dotakli,i daj bože da je tako kako vi kažete,sad se kreće na bolje..
Ja mogu reći,malo će nam dati da odahnemo za božićne,novogodišnje praznike… a onda za 2009 mogu samo reći bit će duga godina. i mislim da se nećemo tek tako maknuti s ovih vrijednosti.

Slažem se, kolega.
Ove vrijednosti Crobexa će se još sanjati
[/quote]

Mislim da je tek počelo.


@P
.E.
Veoma pronicljiv post. Bravo!

KAKO DA VRATIM 50% MINUSA. JAO MAJKO MOJA JAAAAAOOOOOOOOOOOOOOOOOOO !!!!

@PE: Zakaj brisati?! Nek se najde za danas-sutra, da se sećaju kak jim je lepo bilo….
Vrag ti jebi takvu lepotu!
[wink]

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!


Završi još jedan tijedan na burzi.
Opet pun padova,ali i malo uspona,što nismo skoro vidjeli.
Neki govore da idemo gore,neki da idemo dole i tako,stara priča…
Crobex nikako nije smio pasti ispod 2000 i sada nas čeka dugi oporavak…

Mislim da smo pad ‘veći od drugih u regiji’ odradili i zbog napuštanja našeg TK od strane slovenskih ulagača koji su nas privremeno napustili zbog bojkota nastavka naših pristupnih pregovora s EU. Idući će tjedan to biti top tema svih poslovnih novina, mada zbog toga ne prognoziram veći pad jer se jedan značajan broj malih ulagača vratio.

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?



Završi još jedan tijedan na burzi.
Opet pun padova,ali i malo uspona,što nismo skoro vidjeli.
Neki govore da idemo gore,neki da idemo dole i tako,stara priča…
Crobex nikako nije smio pasti ispod 2000 i sada nas čeka dugi oporavak…

Mislim da smo pad ‘veći od drugih u regiji’ odradili i zbog napuštanja našeg TK od strane slovenskih ulagača koji su nas privremeno napustili zbog bojkota nastavka naših pristupnih pregovora s EU. Idući će tjedan to biti top tema svih poslovnih novina, mada zbog toga ne prognoziram veći pad jer se jedan značajan broj malih ulagača vratio.
[/quote]

Mirovinci prodali dionice INE, slobodno je 2 mrd. kuna.
Kad že raspalit po prodaji, da mi je znati.

KAKO DA VRATIM 50% MINUSA. JAO MAJKO MOJA JAAAAAOOOOOOOOOOOOOOOOOOO !!!!

ne, ne .. mislim da je vjerojatnije da još malo porastemo i da se što više nevjernih toma vrati u dionice pa da tek onda krenu s jačim iskrcajem i ponovnim rušenjem cijena .. zadnjih tjedana se naveliko počelo pisati o dnu na 14xx i da je najgore prošlo .. drugim rječima dobro pratiti situaciju jer se može u sekundi promijeniti

nije mi namjera drukati ni dolje ni gore jer sam imao sreće da sam se velikim dijelom nakrcao oko tih 14xx i manjim djelom već iskrcao zadnjih dana, a ostatak će otići u sljedećih tjedan, dva tak da i ako krene naglo dolje imam vremena prodati samo s manjom zaradom

situacija nije za neki dulji ulazak jer ovak se ipak lakše spava a i ne baratam milionima kao neki da mi je problem ući ili izaći

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica


Vidjet ćemo sutra kako će otvoriti azija i EU, mi i tako idemo za njima. Potegnu li oni gore, i mi ćemo. bar si ne moramo razbijati glavu što napraviti, pogledamo sutra u 09.30 njihove indexe i samo poslušno za njima, zašto razbijati glavu [lol]

Bojim se da ih mi nećemo pratiti ako krenu gore jer je određena klika targetaša na TA već pripremila scenarij za Grobex sutra. [bye]



Vidjet ćemo sutra kako će otvoriti azija i EU, mi i tako idemo za njima. Potegnu li oni gore, i mi ćemo. bar si ne moramo razbijati glavu što napraviti, pogledamo sutra u 09.30 njihove indexe i samo poslušno za njima, zašto razbijati glavu [lol]

Bojim se da ih mi nećemo pratiti ako krenu gore jer je određena klika targetaša na TA već pripremila scenarij za Grobex sutra. [bye]
[/quote]

Nije nužno Veki, to je bila hipotetski za slijedeće razdoblje, ne nužno sutra.

KAKO DA VRATIM 50% MINUSA. JAO MAJKO MOJA JAAAAAOOOOOOOOOOOOOOOOOOO !!!!

New Report

Close