Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


znaš onu kockarsku?
"Ne broje se novci dok su karte još na stolu…."

Zaradio si tek onda kada su novci u džepu
[thumbsup]
[/quote]

hvala na prijevodu, kolega [undecid]

ZSE
CROBEX 1.615,57 -3,12%
CROBIS 89,82 +0,14%
Redovni promet 10.507.620,00
Instituc. promet 0,00
Ukupni promet 10.507.620,00
Sentiment: 15 | 1 | 43

who dares, wins

Kakva tišina i iščekivanje, i mi i EU vrtimo se oko -3% i čekamo da vidimo što će biti u 15.30 s USA pa da krenemo za njima kao psi za gazdom.
Tako nam i treba kad nemamo svoje ja i ako oni danas opet padnu opet će mnogi krenuti rasprodavati ono što su zadnja 2 dana dokupljivali.

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje


Moram vas tužna srca ostaviti jer idem na jedan ručkić pa za rastanak vam evo nekoliko današnjih naslova sa poslovnih portala koje sam uspio pejstati za cijelu minutu:

General Motors i Chrysler ostali bez pomoći od 14 milijardi dolara
I Rusiju zahvatila recesija
Šok na azijskim burzama
Snažan pad europskih indeksa
Analiza: A već smo se ponadali da je najgore prošlo
Economist: Unatoč Sanaderovim najavama, Hrvatska neće završiti pregovore do kraja 2009.
Berlin: stručnjaci najavljuju recesiju
U Njemačkoj će 2009. pola milijuna ljudi ostati bez posla
Nelikvidnost ponovno prijeti tvrtkama-U blokadi čak 520 novih tvrtki
Erste Bank-Međubankovno tržište ostat će zamrznuto do trećeg tromjesečja 2009.
PODUZETNICI NA CRNOJ LISTI-Banke stopiraju kredite brodogradnji, malim hotelima, drvnoj i autoindustriji
globalno gospodarstvo-Prva sinkronizirana recesija u svijetu od ranih 1990-tih
MMF pesimističan

[bye]

I, što onda? Danas je tako… već za nekoliko dana če možda biti naslovi:

Automobilska industrija ipak preživjela
Wall Street uzletio
Crobex na krilima najave ulaska u EU

Uvijek su naslovi teatralni i mijenjaju se iza dana u dan iz crnog u bijelo i obrnuto.. slažem se s tobom da je sve u banani, al isto tako mislim da je mali okidač i nekoliko dana "dorbrih naslova" dovoljno da se sve digne bar 30%..


Kakva tišina i iščekivanje, i mi i EU vrtimo se oko -3% i čekamo da vidimo što će biti u 15.30 s USA pa da krenemo za njima kao psi za gazdom.
Tako nam i treba kad nemamo svoje ja i ako oni danas opet padnu opet će mnogi krenuti rasprodavati ono što su zadnja 2 dana dokupljivali.

Ma dobro se mi i držimo… imamo najmanji pad… ameri i kompletna zapadna europa imaju veći pad… čak i švicarci imaju veći pad…





Ovaj odziv brokera je stvarno kriminal. Prekjucer vijam jednu dionicu, postavljajuci nalog na jednu cijenu, no tokom dana dionica je rasla tako da sam i ja mijenjo nalog ali uvijek se nalog postavio s 1.5 sata zakasnjenja. Tako posaljem promjenjeni nalog 30 min prije zatvaranja burze i kontam si, ako ovo danas ne prodje onda ce sutra ici 100%. Ali kita marjanova, nalog nije promjenjen tako da sam pri otvaranju burze ladno popljugo xxxx kn zbog nepromjenjenog naloga….tak da sam dlucio mijenjati brokersku kucu.

Koja je to brokerska kuća?
[/quote]

Erste 😉
[/quote]

svi takvi brokeraji iza kojih stoje banke su za qurac.
tj brokeri citaju novine, igraju igrice i ne javljaju se, boli ih racku.
znaju da imaju sigurnu plaću bez obzira na promet. [yawn]

mijenjaj brokera, pogotovu ako mislis trejdat [thumbsup]
[/quote]
Ima i izuzetaka.ZABA brokeri su OK.Svi zadani nalozi provedeni su mi odmah,tako da to mogu vidjeti u toku razgovora.
Istina ,to me nije spasilo od značajnog minusa,al za to je više kriv njihov Dinkec i sl. [undecid]

Studenti bez diplome,Žene bez ljepote,Neženje bez stana,Putnici bez para.....




Ovaj odziv brokera je stvarno kriminal… nalog nije promjenjen tako da sam pri otvaranju burze ladno popljugo xxxx kn zbog nepromjenjenog naloga….tak da sam dlucio mijenjati brokersku kucu.


i tebi i Budd-u savjet:
promijenite brokere čim prije. Moji npr. stavljaju naloge u roku 5-6 sekunda kad nije velika gužva, a kad je gužva najduže u roku 1 minutu.
[/quote]
Tome se i ja čudim. Najviše 30 sekundi kod HITA vrijednosnice!
Pa brokeri se moraju boriti za klijente. Nije to njihov privatni nalog. Što radi u međuvremenu? Piše SMS, čačka nos, glede kroz prozor… SRAMOTNO!
Odmah bi ja to promijenio. Uvijek kad sam pogriješio, to je bilo zato jer nisam bio dovoljno radikalan!!!
[/quote]
Meni to ni je u opće jasno, ja svoga brokera ne trebam ni vidjeti ni čuti. Odem u banku uplatim im lovu na račun, dođem doma i lova je već na monitoru. Postavljam i mičem naloge kako mi paše u roku minute max. Za to i postoji e-trgovina. Da ne daviš brokera, a bogami ni on tebe.

who dares, wins





Ovaj odziv brokera je stvarno kriminal… nalog nije promjenjen tako da sam pri otvaranju burze ladno popljugo xxxx kn zbog nepromjenjenog naloga….tak da sam dlucio mijenjati brokersku kucu.


i tebi i Budd-u savjet:
promijenite brokere čim prije. Moji npr. stavljaju naloge u roku 5-6 sekunda kad nije velika gužva, a kad je gužva najduže u roku 1 minutu.
[/quote]
Tome se i ja čudim. Najviše 30 sekundi kod HITA vrijednosnice!
Pa brokeri se moraju boriti za klijente. Nije to njihov privatni nalog. Što radi u međuvremenu? Piše SMS, čačka nos, glede kroz prozor… SRAMOTNO!
Odmah bi ja to promijenio. Uvijek kad sam pogriješio, to je bilo zato jer nisam bio dovoljno radikalan!!!
[/quote]
Meni to ni je u opće jasno, ja svoga brokera ne trebam ni vidjeti ni čuti. Odem u banku uplatim im lovu na račun, dođem doma i lova je već na monitoru. Postavljam i mičem naloge kako mi paše u roku minute max. Za to i postoji e-trgovina. Da ne daviš brokera, a bogami ni on tebe.
[/quote]
Svaki tvoj nalog broker ručno ukucava.

IMT?

Kako ekipa na ATPL navali kada skuži da je skriveni na bidu, poklopili su ga za 3 min.
570,00 16 12:38:08
570,00 34 12:37:45
570,00 48 12:37:23
570,00 2 12:37:11
570,00 48 12:37:04
570,00 2 12:36:56
570,00 17 12:36:56
570,00 3 12:36:42
570,00 4 12:36:42
570,00 43 12:36:42
570,00 7 12:35:53

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

@explorer,
znam ali ja ni ti ja znam njega ni ti on mene, ni ti ima potrebe za tim.

who dares, wins

koja će prije
IGH-R-A -9,10% ili INGR-R-A -9,89%

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

fondovi su se povukli s kupnje i sad smo u slobodnom padu, crobex je probio granicu od 1600 bez otpora…. trenutno je na -4,22%

pod ovom vladom nema nam spasa!!!!!

New Report

Close