Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Po izrazima lica Sanadera i Šukera danas u Saboru, vjerujem da nas čeka bankrot vrlo brzo.
Šuker se više onako šeretski ne smije.
Samo ne razumijem zašto Šuker spominje Latviju, Mađarsku, Srbiju, i čemu stvaranje panike
u Dnevniku.

Kaže da će u najboljem slučaju nam biti kao srbima, u najgorem kao Islandu.
Ne znam kako se trguje dionicama kad država stupi u bankrot.
Sve u svemu, čeka nas veselo razdoblje u narednih mjesec dana.

Ja dajem još mjesec dana. Cash is the KING.

Ma ako si u kešu šta vodiš tuđu brigu.Jednostavno kupi ili stavi taj keš u banku pa neka ti tamo kraljuje.
Ako po ovim cijenama nemaš muda kupovat onda neznam po kojim si kupovao.
DLKV po 250 je CAR.


eeeeeeeeeee sad su neki tužni jer se ne ukrcaše na 1500 pa sada moraju čekati novi val na doooole. Da kupe, malo im je frka jer neznaju koliko će još gore i koliko brzo. a htjeli bi kao i do sada zarađivati na brzinu 2-7%. Ma neka dođe naš kro bih na 2500 a onda neka ide kuda hoće… [wink]

Tako je ,naš kako kažu MISLIT I SRAT NIJE ISTO ili I JEDAN JE MISLIO PA SE USRAO ,KO ČEKA TAJ SE I NAČEKA .Mislim da idemo bez obzira na svih brzo i jako gore.(Ovce su ošišane),….

Ma hajde koja pizda nam udara 1 bezveze. I baš svima! nek mi netko kaže što ima za reći na naše konstatacije. Ja nekom bubnem 1 baš kad je totalna nebuloza, ali ovo nema smisla. hebe mi se za nekog drukera koji je pogođen time što imam svoj stav da će rasti sutra! Pa majstore kad si tako lak na okidaču izvoli pogledaj moj post od prije 3 dana ili čak Četvrtka gdje sam naveo što mislim da će biti. Čekaj da ti pomognem

http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=909&pg=3789

http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=909&pg=3793

A sad fakeru pročitaj što sam pisao prije 10 dana i kakve zaključke donosim i ne drukam ništa i za nikog. Dijelim svoja saznanja i informacije s nekim polupismenim i kojekakvim nikovima koji konkretno ništa nemogu reći ali mogu lupati gluposti. nek mi se netko osvrne na nešto što napišem pa kaže a ne samo šuti i druka za pad. ja se bar potrudim nekom iznijeti svoja razmišljanja. A netko napiše rečenicu i svima šamara 1. Bravo kolega!

zlikovac


Vidim ima još onih koji rone suze što ova bjeda od Crobexa raste pomalo. Znam ja da ti navijaš da ide dole, ali kolega radujem se što griješiš. Ako uzmemo u obzir sve današnje vijesti
: nastavak gradnje autoceste Zg-Sisak,
: nastavak gradnje pelješkog mosta,
: Rast građev.radova u Rujnu veći nego prošle godine ( a kao kriza je)
: Sve više naše tvrtke diverzificiraju prihode( izlazak na strana tržišta-zatvorena fin.konstrukcija))

Sve mi se čini da će sutra rast građevinnara biti preko 15% – nadam se da neće odmah kolege ići prodavati. Ako građevina čini 12%BDP-a onda je vladajuća garniturA "shvatila" da ako smanje investicije ni proračun im neće biti bajan. Sigurnoo je da će biti deficita, ako u promatranom razdobljub od 4 mjeseca dođe do pada kupovne moći, prestanka kupovine, otkaza. Zato bi bilo bolje da smanje zdravstvu 3 milj.kn, 300 mil.kn za saborske zast. i njihova parking mjesta, ne ulaze u kupovinu oružja za 900 mil.kn , povećaju plaće ali ne isplate božićnice ( jer je ssramota isplatiti umirovljeniku božićnicu od 100-200 kn) . tada bi bili na 0. ali naravno sve će ovisiti o turizmu.
Ako smijem još jedno zapažanje izreći- U knjigama piše da obično TK prije svih reagiraju na potrese i oporavke. Pa ako uzmemo da su indexi počeli padati u 1 mjesecu dok o krizi nije bilo ni sna, pa je došla — tako se čini mi se i sada oporavlja dok smo " kao usred " krize.

U svakom slučaju idemo gore. Mislim da se ne varam! I prije sam tvrdio da ćemo gore mic po mic, a sutra bi mogli malo ubrzati.


hvala na obasnjenju .
krivo si ti men shvatio kompica .
ne zelim ja nikakav pad niti sam igdje zakasnio , samo mislim da ne valja brzati i donositi ishitrene odluke na osnovu dva tri dan rasta .

[/quote]

Evo ti 100, jer si se bar potrudio nekom i odgovoriti. Netko bi samo zakucao 1 a da nekaže ništ [thumbsup]

zlikovac



eeeeeeeeeee sad su neki tužni jer se ne ukrcaše na 1500 pa sada moraju čekati novi val na doooole. Da kupe, malo im je frka jer neznaju koliko će još gore i koliko brzo. a htjeli bi kao i do sada zarađivati na brzinu 2-7%. Ma neka dođe naš kro bih na 2500 a onda neka ide kuda hoće… [wink]

Tako je ,naš kako kažu MISLIT I SRAT NIJE ISTO ili I JEDAN JE MISLIO PA SE USRAO ,KO ČEKA TAJ SE I NAČEKA .Mislim da idemo bez obzira na svih brzo i jako gore.(Ovce su ošišane),….
[/quote]
HM,velike rijeci…………….. [undecid] Nebi bio tako siguran,treba bit JAKO oprezan.

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

sta je ovo neka trka na 100 , ma ne kuzim bas ,
ili za koliko do 100 ?
ma 200-a sa mjesta a mogao bi 300- a ali mi kratka pista

Vjeko brisi chat

najvrednije stvari u životu su besplatne

Ja nisam tako optimitičan, već vjerujem da smo ušli u " Crobex vlakić " koji će do kraja ove godine prometovati između 1500 i 1800 bodova, a odgovor na pitanje mijenja li se vozni red početkom iduće godine uvođenjem nove stanice na 1000 bodova znaju samo rijetki

Periculum in mora.

Situacija je kao što vidimo nezavidna.
Dobro je netko napisao.
Izrazi lica Šukera i Sanadera.
O riječima da ne govorimo.
Opet se spominje Island.
Moje razmišljanje:
Nema šanse za rast u 2009. od 2%.
To će uskoro biti jasno.
Porastu BDP-a u Hrvatskoj najviše pridonosi osobna potrošnja i investicije.
Osobna potrošnja se smanjuje.
O investicijama da i ne govorimo.
Novotny je jučer pametno upozorio.
2009. vjerojatna recesija u Hrvatskoj.
Neki dan je došlo izvješće o padu industrijske proizvodnje!
Tada možemo zaboraviti plačanje dugova.
Vani su vijesti loše.
Premda tržišta rastu.
Recesija u cijeloj 2009.
Možda i 2010.
Mislim..
Nikako da netko spomene na forumu.
Napiše.
Depresija?
Prvi znak toga je produženje recesije u 2010.
Za mene,slažem se,cash je zakon.
Firme u 2009. mogu sanjati novce od države.
Čak i u slučaju da otplata bude normalna.
Firme se nemaju kome obratiti za refinanciranje.
O lošim izvještajima da ne govorimo.
Sve ovo tek 2009. izlazi na vidjelo.
Slovenija opet radi probleme sa pristupom EU.
Turizam će nam kihnuti 2009.
U najgore vrijeme.
Ne vidim dobru vijest?
Osim da je tržište palo nešto manje od 70%.
Ali ima i gorih indeksa,sa većim minusima.
Kupovati sada dionice uz ovakvu 2009.,možda i 2010?
Ne hvala.

F i g h t T h e P o w e r ! ! !


Mislim da si u pravu! vidjelo se to najbolje na DLKV-u gdje je bilo opake kupnje na 281-288, pa se nije rasprodavalo na 305-310. Ali znam ja da će neki postaviti naloge na prodaju sutra , posebice ako skoči 15% , što bi se moglo dogoditi. Naravno opet je pretpostavka da baš EEuropa ne ode u preveliki minus.

Zanima me kolege što vi mislite? Kako će sutra građevinari i brodari! Ajde da vidimo koliko smo optiimistični ili pesimistični.–

Pozdrav svima


DLKV ti ide sutra u minus, več danas se vidjelo da se kilavi na 305, da ameri nisu zaje. danas bi završio oko 290
Ja sam danas izašao na poziciju i čekam koliko treba na 250
Danas se i DRYS ispuhao pa će i Atpl polako natrag

[/quote]

Ajd živi bili pa vidjeli! Ja mislim da DLKV ide na 330, ako Europa ne ode u veliki minus ( DAX do 0,4%)
Do sada sam se samo 2 puta prevario u toj dionici! Ako imaš pregled naloga do 30 onda si mogao vidjeti da je na 300 kom na 315 kn stajao nalog već poduže. nitko se nije trsio prodavati i rušiti. Ali dejtrejderi su uletili na 295. uglavnom i zato nije bilo osobite kupnje pa se činilo da stoji. Instituc.promet -0. Ništa drugo nisam ni očekivao . Ja sam tvrdio još od 2.12. da idemo gore – MIC po mic.
Evo pa vidi
http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=909&pg=3793

zlikovac


Po izrazima lica Sanadera i Šukera danas u Saboru, vjerujem da nas čeka bankrot vrlo brzo.
Šuker se više onako šeretski ne smije.
Samo ne razumijem zašto Šuker spominje Latviju, Mađarsku, Srbiju, i čemu stvaranje panike
u Dnevniku.

Kaže da će u najboljem slučaju nam biti kao srbima, u najgorem kao Islandu.
Ne znam kako se trguje dionicama kad država stupi u bankrot.
Sve u svemu, čeka nas veselo razdoblje u narednih mjesec dana.

Ja dajem još mjesec dana. Cash is the KING.

u tom slučaju bi kod tebe vrijedila ona ”cash is trash”

A i ti si isto našao gdje češ vrijeme gubiti. Bolje da si otišao na seminar o razmnožavanju jednojajčanih algi, nego na BRA

STANIslav@Po izrazima lica Sanadera i Šukera danas u Saboru, vjerujem da nas čeka bankrot vrlo brzo.
Šuker se više onako šeretski ne smije.
Samo ne razumijem zašto Šuker spominje Latviju, Mađarsku, Srbiju, i čemu stvaranje panike
u Dnevniku.

Kaže da će u najboljem slučaju nam biti kao srbima, u najgorem kao Islandu.
Ne znam kako se trguje dionicama kad država stupi u bankrot.
Sve u svemu, čeka nas veselo razdoblje u narednih mjesec dana.

Ja dajem još mjesec dana. Cash is the KING.

u tom slučaju bi kod tebe vrijedila ona ”cash is trash”

Anonimno, 10.12.2008. u 21:54
prodao danas?????? [thumbsup]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

@inverter, za koga je ovo pitanje o prodaji?

Ušao sam sa velikim djelom na 2400 a prije 3000 mi ne pada na pamet ništa prodavati … ostatak casha čeka doskont na 1000 (ne daj Bože) i onda idem do kraja i čekat ću godinama ako treba [thumbsup]

A i ti si isto našao gdje češ vrijeme gubiti. Bolje da si otišao na seminar o razmnožavanju jednojajčanih algi, nego na BRA

New Report

Close