Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ajde više otkinite s tim proračunom i makroekonomijom. To već i moja baba zna. Dajte nešto što moja baba ne zna. E to će utjecat na burzu.

Ma..
Ljudi misle dionica je toliko pala i mora rasti.
Krivo.
Pogledaj BDI.
I pad dionica brodara.
Pad je trebao,dobro,mogao biti i veći.
Sad treba ukalkulirati 2 loše godine poslovanja.
1 sigurno, možda i 2010.
Sad si postavi pitanje da li se isplati ulagati u to?

F i g h t T h e P o w e r ! ! !

Tebi očito ne, nitko te ne tjera mamuse. Budi muško i kupi nešto, začas ćeš prestati opterećivati forum nečim što svi znamo.

http://www.youtube.com/watch?v=j47zgQ0--Ho

Indikativan pokazatelj trenutnog stanja na forumu zrcali se u nevjerojatnom broju negativnih ocjena svega što i "miriše" na optimizam. Subjektivan dojam kojeg izričem, stvar je osobne procjene i nemam namjeru interpretirati kao jedinu istinu. Naime, mirovinci i njihova pohlepna menadžerska klika, pretjerali su u svom rušilačkom nagonu i samouvjerenosti. Trenutno su priličan broj malih ulagača pritjerali u kut, rušeći crobex na 1500. U ovom trenutku financijski potencijal malih u cashu ( a većina izišla s minusom), nije za podcjenjivanje, te je pitanje trenutka kad će se u priličnoj mjeri aktivirati.
Metaforički rečeno. Deset iskusnih kauboja prilično lako upravlja s 5000 goveda, problem nastaje kad zbog veće zarade isto pokušaju sa krdom od 10 000. Dovoljna je i mala iskra , da se izgubi kontrola i nastaje stampedo. Poanta. Da su mirovinci bili manje pohlepni i držali crobex iznad 2000, lakše su mogli kontrolirati "masu" koja je trenutno jako velika i jako nervozna.
Što se tiče krize u RH. Dok god ima pokrića u imovini ( a ima još prilično), RH dobivati će kredita koliko žele. Vladajućoj nomenklaturi, izvrsno je došla prilika da dodatno potenciraju krizu i gubljenje radnih mjesta 50-70 000, jer sutra kad se pokaže da nije tako, imati će priliku da sebe "afirmiraju" kao sposobne jer eto uspjeli smo eskivirati najgore njihovom sposobnošću.

…možda nije uobičajeno,ali jednostavno ne mogu odoljeti,a ne pohvaliti pisanje korisnika oportunist… [thumbsup]


Indikativan pokazatelj trenutnog stanja na forumu zrcali se u nevjerojatnom broju negativnih ocjena svega što i "miriše" na optimizam. Subjektivan dojam kojeg izričem, stvar je osobne procjene i nemam namjeru interpretirati kao jedinu istinu. Naime, mirovinci i njihova pohlepna menadžerska klika, pretjerali su u svom rušilačkom nagonu i samouvjerenosti. Trenutno su priličan broj malih ulagača pritjerali u kut, rušeći crobex na 1500. U ovom trenutku financijski potencijal malih u cashu ( a većina izišla s minusom), nije za podcjenjivanje, te je pitanje trenutka kad će se u priličnoj mjeri aktivirati.
Metaforički rečeno. Deset iskusnih kauboja prilično lako upravlja s 5000 goveda, problem nastaje kad zbog veće zarade isto pokušaju sa krdom od 10 000. Dovoljna je i mala iskra , da se izgubi kontrola i nastaje stampedo. Poanta. Da su mirovinci bili manje pohlepni i držali crobex iznad 2000, lakše su mogli kontrolirati "masu" koja je trenutno jako velika i jako nervozna.
Što se tiče krize u RH. Dok god ima pokrića u imovini ( a ima još prilično), RH dobivati će kredita koliko žele. Vladajućoj nomenklaturi, izvrsno je došla prilika da dodatno potenciraju krizu i gubljenje radnih mjesta 50-70 000, jer sutra kad se pokaže da nije tako, imati će priliku da sebe "afirmiraju" kao sposobne jer eto uspjeli smo eskivirati najgore njihovom sposobnošću.

Lijepo receno. ***obrisano*** Natjerivali su se fond-bank manageri i ostali sami. Nije ovo mentalitet za kapitulacije. Jer se mora kontrolirati … R-A.
A sad polaaaako. Bez zurbe … imate vakuum do cca 2800.

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd


…možda nije uobičajeno,ali jednostavno ne mogu odoljeti,a ne pohvaliti pisanje korisnika oportunist… [thumbsup]

Meni se čini upravo obrnuto, guranje glave u pijesak na fini način. Ma oporaviti će se dionice, ali ovako pisat ko da će to bit sutra…

When speculation has done its worst, two and two still make four.


…možda nije uobičajeno,ali jednostavno ne mogu odoljeti,a ne pohvaliti pisanje korisnika oportunist… [thumbsup]

Bakica + 007 [kiss]

Surround all arround when it hits the ground


…možda nije uobičajeno,ali jednostavno ne mogu odoljeti,a ne pohvaliti pisanje korisnika oportunist… [thumbsup]

istina, kolega jako interesantno piše.

I'LL BE BACK

…ne bih ja sada ulazila u meritum stvari..,jer o tome se mogu iznositi različita mišljenja,po mogućnosti argumentirana.,ali jednostavno u moru loših,ovo je rijetko plastično i slojevito pisanje…kad bi barem takve civilizirane komunikacije bilo više…


Indikativan pokazatelj trenutnog stanja na forumu zrcali se u nevjerojatnom broju negativnih ocjena svega što i "miriše" na optimizam. Subjektivan dojam kojeg izričem, stvar je osobne procjene i nemam namjeru interpretirati kao jedinu istinu. Naime, mirovinci i njihova pohlepna menadžerska klika, pretjerali su u svom rušilačkom nagonu i samouvjerenosti. Trenutno su priličan broj malih ulagača pritjerali u kut, rušeći crobex na 1500. U ovom trenutku financijski potencijal malih u cashu ( a većina izišla s minusom), nije za podcjenjivanje, te je pitanje trenutka kad će se u priličnoj mjeri aktivirati.
Metaforički rečeno. Deset iskusnih kauboja prilično lako upravlja s 5000 goveda, problem nastaje kad zbog veće zarade isto pokušaju sa krdom od 10 000. Dovoljna je i mala iskra , da se izgubi kontrola i nastaje stampedo. Poanta. Da su mirovinci bili manje pohlepni i držali crobex iznad 2000, lakše su mogli kontrolirati "masu" koja je trenutno jako velika i jako nervozna.
Što se tiče krize u RH. Dok god ima pokrića u imovini ( a ima još prilično), RH dobivati će kredita koliko žele. Vladajućoj nomenklaturi, izvrsno je došla prilika da dodatno potenciraju krizu i gubljenje radnih mjesta 50-70 000, jer sutra kad se pokaže da nije tako, imati će priliku da sebe "afirmiraju" kao sposobne jer eto uspjeli smo eskivirati najgore njihovom sposobnošću.

Upravo tako. Politika je stoljećima koristila ovakve stvari-panika,crnilo, preuveličavanje da bi iskoristila situaciju i posle se još pokazala kao spasitelj. Imam jednu kratku pričicu koja to dobro oslikava. Jednog dana ću je napisati. Iako je to poznato u mnogim varijantama, zgodno prikazuje moć manipulacije…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

eto rijetko pišem ali i čitam, ali nakon dobrog posta se ktratko javim

reći ću samo, drago mi je vidjeti da ste svi u bedu jer to govori da je moguće da smo dosegli dno, dosta je ljudi u bedu pa sam čak dijelom danas ušao, a izlazio sam u već od 12 mj. prošle godine kad sam vidio da se i bake na placu raduju zaradi na burzi, to je kao da se ovce raduju da će pojest vuka!

ma ne volim pisat, ali još i ovo:

stalno lupate ovaj fond ušao, onaj izašao, ovaj druka drugi ne, ma skinite samo sa SDA dinicu koja vas zanima i tako svaki tjedan i sve će vam biti jasno tko podebljava pozicije.

ma neću više jer ostalo i vrapci znaju

[color=blue][/color]



Meni se čini da sutra neće dobro krenuti sa Daxom i FTSE. Nekako su mi previše skočili. Dakle sutra iskrcavaju pa stabilizacija i čekanje amera. Pa kuda koji mili moji. Obzirom da je danas euforija završila, sutra bi moglo nastati otrežnjenje i razmišljanje da ponuđena pomoć ipak nije dostatna za auto sektor. moglo bi se nešto dogoditi, ako EK iznese svoj lijepi plan investicija.
Sutra bi mogao opet biti slab promet. sve mi ide na to!

Pratim Dlkv, kao i ti, i zadnjih dana se poskidalo jako puno skrivenih naloga sa prodaje , a slično je i na nekim drugim plavušama, pa kalkulirajući tko to prodaje tolike količine na ovim cijenama,mislim da će se, vrlo vjerojatno, pokušati iskotistiti moguća sutrašnja korekcija da se zauzmu pozicije za slijedeći val.

[/quote]

slažem se! Bilo bi lijepo samo kad ne bi odmah nakon skoka od 5% svi lupili po asku.
Osim DLKV napeta dionica mi je i VDKT.Vrlo zanimjiva! Da budem iskren bubnuo bi sredstva u nju ali ni sam neznam kako će njima sljedeća godina krenuti.Od građevinara DLKV,IGH i INGR-a bi mogli pobrati vrhnje poslova u RH, a ostali na kapaljku. HDEL-? a VDKT može spasiti samo ugovoreni poslovi na bliskoistočnom tržištu. Stvarno je sad puno dileme! Ni sam nisam pametan šta učiniti*?

zlikovac

New Report

Close