Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Očekivao sam da će netko priupitati, a u što su mirovinci nedavno investirali preko 70 milijuna, u samo šest dana? ……………….
Za SeaWolf-a
Do podataka nisam došao preko tvog e-mail, koji niti znam, niti me zanima.
Ovaj post shvati kao dobronamjernu ilustraciju, kako postoje i pametniji načini obračuna s gospodom iz fondova. Iznenadio bi se, kako su ljudi s kravatama osjetljivi na takva propitivanja. To ih više smeta od tvojih primitivnih poziva na odmazdu tipa;
"dobro ti zboris vlad… ali ipak to nije razlog da se pocinitelji ovog s…. na planetu zse ne kazne
evo ja bi bija zadovoljan sa bar jednim ubijenim, dva tesko ozljedena i nekoliko ozljedenih fond managera … znam da to ne bi vratilo novac ali eto bar neko zadovoljstvo
— pisac texta se zafrkaje heheheheh ali tko zna sta sutra nosi —"
http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=6444&pg=9

a bogati maldo aj se vise odluci… ili si nas ili si njiov [wink]
vidim ja da se ti dobro kuzis u finanacije a imas i uvid u podatke znaci tu si… fondov igrac
ali ko zna mozda proradila savjest, ne slazes se s ovim… ko zna mozda si odlucija iskajat grijehe
a sta se tice dobronmjernosti.. thanks ali ne zaboravi i put u pakao je poplocan dobrim namjerama
nego dobro kazes primitivan sam i sirov u prozivanju… sta ces… takav bija takav osta… a i takvog posla…sta prije sta poslje… nego ako je sudit po vojnoj terminologiji ovi pukovnici masakrirali svoju vojsku i imaju gubitke od 60 – 90% ovo ostalo uglavnom demoralizirano a mostobrana za dostavu pomoci nigdi… ako os pomorsku terminologiju kapetan uveja brod sa putnicima u nevrime, brod tone, tri kvarta putnika vec pokojno a kapetan nit zna sta da radi nit ima ikakvi plan
u pravom zivotu HQ bi brzo rijesija te pukovnike, cesto i po kratkom postupku… kapetan nebi moga vozit posli toga niti kaic a sigurno bi odredeno vrime bija izad brave… samo pitanje je jesu li to svjesno uradili (ignorirajuci signale opasnosti a koje su kao profesionalci trebali prepoznat) i za ciji racun… ili su to ipak uradili zato sta nemaju pojma o poslu nego su nekim dekretom dosli na ta mjesta… i sad bi kao trebali bit krivci vojnici, putnici, posada, mali dionicari ili ko sve ne…
a oni jadni rade pod stresom… a osjecaju se kao lovci na divljac s dobrom puskom i dobrom optikom kao sta je oni novinar napisa (a bice on nezna)… ***obrisano***
i sad bi takve trebalo sacuvat i gladit ih guscim perom…
nego mlado ajde ostavi se pisanja nego uvati se posla pa ovim ritmom nastavite jedno bar misec dana … jedno 5-6% dnevno u plus [thumbsup]
svi ce bit zadovoljni vuk sit koze na broju a ja se necu tribat mucit pisat i uhodit vas po ZG [lol]
***obrisano***

… [lol] [cry] eto što ti je život. Nekima je danas super dan nekima najgori. A pazite ovo, meni je svejedno jer sam i jedno i drugo. Stavio sam naloge za dokup ali me je neki dan zamalo promašilo. Sretan sam jer mi se smanjuje gubitak a žalostan što nisam malo podigao da me zakači. Sada bi još više smanjio gubitak….ali, ali,… tko će tu biti pametan…uglavnom ja sam neriješeno…pa to je možda i najbolje. Jer meni je dobro padalo ili raslo. [thumbsup]… to vam je sreća u nesreći ili obrnuto… [sad]… i što reče kolega….vuk sit ovce na broju… ali reče vuk jedući pastira… [lol]

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

Informacija, definirana kao signal na putu od izvora do primatelja, forma je koja svoju potvrdu kao činjenice uvjetuje vremenskim periodom. Npr. signal koji odašilje želudac mozgu da je pun, znanstvenim istraživanjem je vremenski definiran na otprilike 9 minuta. Preneseno na našu burzu, očito crobex mora doći na min. 2500, da bi se informacija o dnu na 1500 potvrdila kao činjenica. Neka mi ne zamjere "grafolozi" na TA, ali da se Buffet u svom ulagačkom vijeku oslanjao na "trokutiće, kružnice, klinove i sl.", maximalni domet, vjerojatno bi mu bio pizzeria "kod veselog Warrena".


ali da se Buffet u svom ulagačkom vijeku oslanjao na "trokutiće, kružnice, klinove i sl.", maximalni domet, vjerojatno bi mu bio pizzeria "kod veselog Warrena".

Pravo zboriš….i ja da sam manje blejal v TA sad nebi bil MiniBar neg bar Frižider, ako ne i Ledova hladnjača.
[thumbsup]

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

Svi bi bili Buffet, a nitko nemre zadrzat cash na racunu dok sve mahnito raste. Kupit ce po bilo kojoj cijeni jer svi kupuju.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Ljudi moji, sada razumijem ovisnike o kladionicama, itd… tako sam i ja sa ovim forumom… [tongue]

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...


Svi bi bili Buffet, a nitko nemre zadrzat cash na racunu dok sve mahnito raste. Kupit ce po bilo kojoj cijeni jer svi kupuju.

Je, baš nam je tak u zadnje vrijeme.

"Nature is always too strong for principle" - David Hume


Informacija, definirana kao signal na putu od izvora do primatelja, forma je koja svoju potvrdu kao činjenice uvjetuje vremenskim periodom. Npr. signal koji odašilje želudac mozgu da je pun, znanstvenim istraživanjem je vremenski definiran na otprilike 9 minuta. Preneseno na našu burzu, očito crobex mora doći na min. 2500, da bi se informacija o dnu na 1500 potvrdila kao činjenica. Neka mi ne zamjere "grafolozi" na TA, ali da se Buffet u svom ulagačkom vijeku oslanjao na "trokutiće, kružnice, klinove i sl.", maximalni domet, vjerojatno bi mu bio pizzeria "kod veselog Warrena".

SJEDI ODLIČAN (5) = 100% [smiley] [thumbsup]

I will ask you one question "Do you feel lucky?"

nema veće boli kad tržište raste a ti full u cashu. To zapravo nije bol, to je izjedanje. Naime, na crobex ispod 2000 je marža sigurnosti, na dugi a čak i na kratki tok, za bivanje u pozicijama toliko brutalna da svi eventualni dublji padovi ne bi trebali biti bolni, već dodatne prilike za podebljavanje pozicija. Većina je profitabilnih kompanija na razini 1X glavnica ili u "blizini". Mnoge od istih, uz dugogodišnju profitabilnost i dodavanje vrijednosti na glavnicu određenom dinamikom, imaju i projekcije povečanja dobiti u budućnosti. Kako se tvrtka koja ima P/E ispod 10 uz činjenicu da postoji projekcija povečanja te dobiti u budućnosti, te stopu povrata na glavnicu skoro 10% godišnje može tržiti na razini 1X glavnica? To je ta brutalna marža sigurnosti. Pozdrav!

I'LL BE BACK


Svi bi bili Buffet, a nitko nemre zadrzat cash na racunu dok sve mahnito raste. Kupit ce po bilo kojoj cijeni jer svi kupuju.

kaj ne….tak su kak babe.
[wink]

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!


nema veće boli kad tržište raste a ti full u cashu. To zapravo nije bol, to je izjedanje. Naime, na crobex ispod 2000 je marža sigurnosti, na dugi a čak i na kratki tok, za bivanje u pozicijama toliko brutalna da svi eventualni dublji padovi ne bi trebali biti bolni, već dodatne prilike za podebljavanje pozicija. Većina je profitabilnih kompanija na razini 1X glavnica ili u "blizini". Mnoge od istih, uz dugogodišnju profitabilnost i dodavanje vrijednosti na glavnicu određenom dinamikom, imaju i projekcije povečanja dobiti u budućnosti. Kako se tvrtka koja ima P/E ispod 10 uz činjenicu da postoji projekcija povečanja te dobiti u budućnosti, te stopu povrata na glavnicu skoro 10% godišnje može tržiti na razini 1X glavnica? To je ta brutalna marža sigurnosti. Pozdrav!

Krivo.
Sa radošću gledam ljude kako se veslele plusu, iako im treba godine i godine da im portfelj dođe na nulu, a sve to zbog prevelike pohlepe.
A ja u cashu gledam to sve. [bye]

KNELE JA TI NE BOKSAM, JA TI LOMIM RUKE I NOGE, PA TI VIDI. ALI IMA JEDNA STVAR. BOJIM SE DA ĆE ME TVOJA MAMA "ŠPOTATI" AKO TI NEŠTO NAPRAVIM !!!


Svi bi bili Buffet, a nitko nemre zadrzat cash na racunu dok sve mahnito raste. Kupit ce po bilo kojoj cijeni jer svi kupuju.

Dobro zboriš samo neka se mi ulovimo 1850 malo do 2000 pa da vidiš koliko smo mi lakomi kada raja počne lupat po asku, mene več pojedinci pitaju "Jebote Crobex je na 1500 pa kupiti ću nešto pa ako i padne 10-20 posto boli me rac ali za godinu ili dvije moze 100 % rast."

Živi bili pa vidjeli,mi smo euforični narod kada se zapalimo explodiramo.

New Report

Close