Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ZSE
CROBEX 1.631,17 +5,95%
CROBIS 89,76 -0,14%
Redovni promet 27.439.029,23
Instituc. promet 3.910.050,00
Ukupni promet 31.349.079,23
Sentiment: 59 | 6 | 14

who dares, wins

Crobex Ukupni promet Redovni promet Institucionalni promet Prijavljeni promet
1.631,17 5.95% 38.671.020,31 kn 34.760.970,31 kn 3.910.050,00 kn 0,00 kn

Padamo sa prometima manjim od 15, a rastemo sa prometima većim od 30 milijuna kuna.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

promet dionicama 34,76 milijuna, + 5,95%
ekvivalentno nekadašnjim cijenama, to bi bilo preko 100 milijuna…


OMF-ovi ispravljaju prinose koji su u minusu -20%, samo im dajte dionice sada, pa kupite oko 14,00 samo malo skuplje [thumbsup]

[kiss] [bye]

Surround all arround when it hits the ground

stjecanje…..otpuštanje…stjecanje…otpuštanje…stjecanje …otpuštanje…
Bravo, pa firme se aktivno bave biznisom……tko kaže da nema posla ….

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Crobex Ukupni promet Redovni promet Institucionalni promet Prijavljeni promet
1.631,17 5.95% 38.671.020,31 kn 34.760.970,31 kn 3.910.050,00 kn 0,00 kn

Padamo sa prometima manjim od 15, a rastemo sa prometima većim od 30 milijuna kuna.

Smanjuje se broj dioničara?


ja sam upravo rasprodao do kraja portfelj i nema šanse da se vratim dok crobex na padne na 1000. ovo jutros bio je samo pokušaj malih da iskoriste rast EU i dignu crobex, ali ništa od toga, već počinje pad jer mirovinci ne žele dizati crobex…

Bravo "majstore". Svako neka radi što mu savjest nalaže. Tebi je naložila da prodaš a vrijeme će pokazati




ja sam upravo rasprodao do kraja portfelj i nema šanse da se vratim dok crobex na padne na 1000. ovo jutros bio je samo pokušaj malih da iskoriste rast EU i dignu crobex, ali ništa od toga, već počinje pad jer mirovinci ne žele dizati crobex…

Sve je moguce,ali mislim da su najcrnje vjesti proslost,e sad treba ulagat u one dionice koje imaju ugovorene poslove cc 2 god unaprjed, a to sami morate prepoznat koje su dionice.
[/quote]

najcrnje vijesti tek dolaze, svi se slažu da će 2009. biti najgora godina u zadnjhi 30 godina za razvijene zemlje, a za našu malu, prezaduženu zemljicu valjda ne treba objašnjavati? ugovoreni poslovi sada ne znače ništa, ovo je najgora kriza od 1929.!… ima i ADPL ugovorene poslove za autoindustriju pa im sada masovno otkazuju pa oni otpuštaju radnike, imaju brodari ugovorene prijevoze pa im klijenti otkazuju jer je potražnja nestala a firme propale, imali su i građevinari brdo poslova za gradnju, ali investitori odustaju jer im banke ne daju kredite, čak povlače skoro sve odobrene kredite koji nisu isplaćeni ako su iznad 250.000 EUR… čak i država odustaje od većih projekata jer nema kredita, već su počele i plaće kasniti u državnoj upravi. stvaro ne znam odkud vam optimizam
[/quote]

Vjerojatno je to što si napisao istina, ali sve je ovo jedna velika iracionalnost. Dok su rezulti kompanija bili pozitivni, dionica kao i cijelo tržište je padalo, prateći trend u svijetu, pa me ne bi čudilo i da sljedeće godine rezultati budu negativni a sentiment će biti pozitivan. Kako god bilo previše smo Europizirani i amerikanizirani da mi se čini da često puta iracionalno postupamo, djelujući impulzivno- pozitivno ili negativno svejedno!

zlikovac

tužno je to kad dionice rastu, a malo ljudi se veseli. pa makar i privremeno. [bye]

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch



Čini se da nije baš tako

Je, budd, je. [bye]
[/quote]

Eee stvarno si pretjerao s tim pesimizmom. kao da se namjerno trudio širiti pesimizam. Dakle sada kad pogledamo na kraju dana svojim stavom si nekoga možda naveo na krivi korak! A crobex je koliko u +????
Zato budi fer i prestani trubiti po forumu negativu. da kažeš jednom ili 2 puta ok. ali sve do 15.00 trubiš negativu. a gdje si sad???

zlikovac


tužno je to kad dionice rastu, a malo ljudi se veseli. pa makar i privremeno. [bye]

A valjda su u kešu, pa se zato ne raduju kad rastu. Pogotovo ovi koji su totalno prešli u keš na 1.500 bodova crobexa, pa sad prizivaju kataklizmu…kad nisu znali izići dok je bilo vrijeme… A dok su Ivek i ekipa davno nagoviještali veliki pad, onda su ih ismijavali…




Da sam na mjestu dr. Ive zadužio bih se vani uz jako nisku kamatu kakva jeste sada i otplatio bar 2/3 unutarnjeg duga pa neka onda bankari razmišljaju gdje će plasirati lovu i po kakvoj kamati.

na čemu si ti?

[shocked] [shocked]

[lol]
[/quote]

Upravo bio na BBA i vidio da je LIBOR na švicarce 1,67%. Zašto naše banke nisu smanjile KTE na švicarce?
Otimačina!!!!
Lopovluk!!!!
[/quote]

U pravu jesi teoretski! Međutim praktično kta ti može biti i 0% ali ako nemžeš dobit kredit onda ti je isto jer ni druga banka nemože dobiti taj isti kredit, pa nema potrebe ni snižavati kta. prema krajnjem korisniku jer se sve svodi na konkurentnost! Kta ne pada zato jer je libor vani 1,2,ili 3% već koliko možeš biti konkurentan na određenom tržištu. U suprotnom kamate bi 1996 god bile 6 ili 7 % a ne 13 ili 14 % koliko su bile! sve je stvar konkurentnosti a ne reale! Nažalost!!!!

zlikovac



Vjerojatno je to što si napisao istina, ali sve je ovo jedna velika iracionalnost. Dok su rezulti kompanija bili pozitivni, dionica kao i cijelo tržište je padalo, prateći trend u svijetu, pa me ne bi čudilo i da sljedeće godine rezultati budu negativni a sentiment će biti pozitivan. Kako god bilo previše smo Europizirani i amerikanizirani da mi se čini da često puta iracionalno postupamo, djelujući impulzivno- pozitivno ili negativno svejedno!

To uopce nije iracionalno, stovise pojava je dobro dokumentirana. [tongue]
Burza gleda unaprijed i odredjuje sadasnju cijenu prema ocekivanoj vrijednosti u buducnosti. Ako svi mislimo da ce nesto kostat 100 za godinu dana (ili barem velika vecina), nema druge nego da se danas trzi za otprilike 90. To ne znaci da ce se to i ostvarit, naravno.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

New Report

Close