Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Da sam na mjestu dr. Ive zadužio bih se vani uz jako nisku kamatu kakva jeste sada i otplatio bar 2/3 unutarnjeg duga pa neka onda bankari razmišljaju gdje će plasirati lovu i po kakvoj kamati.

Lako bi bilo da nam vani daju kredite, ali ne daju. Dug je dosegao 90% BDP-a!
Što misliš, zašto je država plasirala trezorske zapise mirovincima, a ne na inozemno tržištu ili domaćim bankama? Banke su odbile upisati, iako ih sad Rohatinski stišće da upišu par milijardi. Problem je što nam vani više ne daju kredite, osim ako nije vezano uz nekakve druge ustupke i višu kamatu od uobičajene, još malo pa ćemo upasti u dužničko ropstvo!

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje


Da sam na mjestu dr. Ive zadužio bih se vani uz jako nisku kamatu kakva jeste sada i otplatio bar 2/3 unutarnjeg duga pa neka onda bankari razmišljaju gdje će plasirati lovu i po kakvoj kamati.

na čemu si ti?

[shocked] [shocked]

[lol]

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Izgleda kako je krenulo da će Europa imati + 10,00 % rast danas no i mi ćemo morati za njom prije ili kasnije.



Da sam na mjestu dr. Ive zadužio bih se vani uz jako nisku kamatu kakva jeste sada i otplatio bar 2/3 unutarnjeg duga pa neka onda bankari razmišljaju gdje će plasirati lovu i po kakvoj kamati.

na čemu si ti?

[shocked] [shocked]

[lol]
[/quote]
mlado vino i kobasice [cool]

dan je pametniji od noći


Dzisu, pa kamate nikad nisu bile vise… Pogotovo za emerging market debt. Ne samo da su kamate velike, nego prakticno ni nemozes dobit kredit, koliko god veliku kamatu si spreman platit.

Kad si tako pametan reci mi zašto naše banke ne snizuju nego i dalje podižu kamate. Ako su se zaduživale vani uz varijabilan LIBOR + 1%, a sada je LIBOR na neke valute i duplo manji nego prije par mjeseci. Koja je banka smanjila kamate na kredite dane u švicarcima a LIBOR na švicarce je duplo manji nego prije cca 3 mjeseca. LIBOR na švicarce je samo 1,67%. Tko tu kome otima novce.



Da sam na mjestu dr. Ive zadužio bih se vani uz jako nisku kamatu kakva jeste sada i otplatio bar 2/3 unutarnjeg duga pa neka onda bankari razmišljaju gdje će plasirati lovu i po kakvoj kamati.

na čemu si ti?

[shocked] [shocked]

[lol]
[/quote]

Upravo bio na BBA i vidio da je LIBOR na švicarce 1,67%. Zašto naše banke nisu smanjile KTE na švicarce?
Otimačina!!!!
Lopovluk!!!!

Zasto bi smanjivali? Ocito rezoniraju da ce sa ovakvim kamatama uspjet plasirat sva sredstva koja su im na raspolaganju.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."



Da sam na mjestu dr. Ive zadužio bih se vani uz jako nisku kamatu kakva jeste sada i otplatio bar 2/3 unutarnjeg duga pa neka onda bankari razmišljaju gdje će plasirati lovu i po kakvoj kamati.

na čemu si ti?

[shocked] [shocked]

[lol]
[/quote]

Nije na ničemu, nego je u pravu.

Usporedi kamate npr. kod Dresdner Bank i recimo kod Zabe:

Nenamjenski EUR

5,99 % : 10,45 %

Stambeni EUR

4,46 % : 6,50 %

Bezobrazno je da bankari traže od države da pomogne gospodarstvu, tako da to gospodarstvo može i dalje plaćati BEZOBRAZNO VISOKE KAMATE bankarima!!!
Samo pogledajte tko se u Vijeću i rukama i nogama borio za interventni fond i zamrzavanje plaće i sve će vam biti jasno.

ZSE
CROBEX 1.615,16 +4,91%
CROBIS 89,89 +0,86%
Redovni promet 20.171.274,14
Instituc. promet 3.910.050,00
Ukupni promet 24.081.324,14
Sentiment: 55 | 7 | 15

who dares, wins

koje ste vi naivčine, to čovjek treba sa svijećom tražiti [lol]

kad bi kredite danas bilo tako jednostavno dobivati…ne bi uprava GM gutala govna i na koljenima hodočastila u washington…uzeli bi si kredit od 5-10 mlrd $ i prebrodili teška vremena

kad bi se krediti djelili kao letci…
ne bi island ljegao u krevet s rusima i ne bi mađarska skrušeno slušala pokude MMFa

kad bi bilo kredita kako ste si zamislili u svojim imaginarnim ružičastim svijetovima ne bi u latviji hapsili sveučilišne profesore samo zbog toga što su javno govorili istinu, bez uljepšavanja i mazanja očiju…

kad su vam u dresdner banci tak dobre kamate, kaj vi onda ne uzmete tamo par milja eura kredita i tu ih lijepo prepakirate i podjelite glupim hrvatima po duplo višoj kamati…


Meni je jedna stvar ovdje smiješna…
Jedni druge optužujete da drukate gore tj. dolje.

Činjenica je i da je strah jedan veliki pokretač burzovnog ponašanja, a i da treba ići na skijanje, pa makar i ne znao zavezati pancerice jer je to hoch, i da će mnogi izgubiti strpljenje i uteć, kao što sada čine po principu daj šta daš…
Činjenica je i da netko je srušio Crobex malo više neg je on to zaslužio, al je i činjenica da taj netko ko ga je srušio ima korist a i moć da ga vrati. A odakle i dokle će ga spuštati i dizati to na žalost ne znam. A i da znam ne bih to smio sa vama podijeliti, jerbo evo čitam završio bi na robiji ( ajme smijeha, prestrašno)
Tako da drukanje više čak i nema smisla, osim ako neko misli da na burzu upravo ulaze osnovnoškolci…

Ovome treba samo nadodati da taj netko koji ima snage dignuti burzu, neće to moći napraviti prije kraja 2009.
U najboljoj soluciji.
A to znači da država ne kihne u prvoj polovici 2009. sa otplatom duga.
Tada se snižava kreditni rejting.
A onda je sve moguče.
Ionako smo na rubu.
To potvrđuju i sami političari.
A znaju i oni koji rade na odgovornijim mjestima koja se dotiču financijske situacije države.
Ovo sa deficitom je ogromni promašaj.
Rohatinski je oštro uzvratio.
Nema štampanja kuna.

F i g h t T h e P o w e r ! ! !

New Report

Close