Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Evo još nešto o tom novom zakonu:http://www.vecernji.hr/newsroom/economics/3202494/index.do

Treba smisliti kako će se legalno drukati,a da se ne govori OVO ĆE DOLJE,a OVO GORE DO NEBA,jer se za to ide u ćuzu.
Ja znam kuda ćemo ubuduće,danas smo tamo krenuli,ali neću reći kuda da ne završim u ćuzi.
[lol]

Sjećaš li se sjaja u travi i mirisa u cvijeću,sve što je bilo,prošlo je,vratit se neću.


Evo još nešto o tom novom zakonu:http://www.vecernji.hr/newsroom/economics/3202494/index.do

Štooooo!???

"Novi troškovi
Dodatne troškove “adekvatnosti” kapitala, izdvajanja u fond za zaštitu ulagača pri SDA , koji jamči do 150.000 kuna uloga u slučaju bankrota brokerske kuće ili fonda, teško će podnijeti i najveći trgovci dionicama iza kojih stoje velike banke, a kamoli mali brokeri."

WTF!?? Po tome ispada da trenutno novci kod brokera nisu na "sigurnom" računu, odvojenom od ostatka financija brokerske kuće. Pa to je nevjerovatno! [angry]


Dovoljno je samo pogledati avatare ovih što drukaju prema dole i svima je sve jasno

Koje su to budale pa to je nevjerovatno sami sebe ocijenjuju a moderator ni da trepne zašto služi moderiranje kad ovi mogu pisati šta žele odmoderirajte sve ionako se ovo pretvorilo u svinjac.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????



Dovoljno je samo pogledati avatare ovih što drukaju prema dole i svima je sve jasno

Koje su to budale pa to je nevjerovatno sami sebe ocijenjuju a moderator ni da trepne zašto služi moderiranje kad ovi mogu pisati šta žele odmoderirajte sve ionako se ovo pretvorilo u svinjac.
[/quote]
sto djavola, demona i vragova im nece pomoc ako ameri potvrde IV val




Dovoljno je samo pogledati avatare ovih što drukaju prema dole i svima je sve jasno

Koje su to budale pa to je nevjerovatno sami sebe ocijenjuju a moderator ni da trepne zašto služi moderiranje kad ovi mogu pisati šta žele odmoderirajte sve ionako se ovo pretvorilo u svinjac.
[/quote]
sto djavola, demona i vragova im nece pomoc ako ameri potvrde IV val
[/quote]
A po svemu suduće oće

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????



…samo naglašavam da moramo donositi brze odluke…

to je u ovom trenutku katastrofalna pogreška, a što se vidjelo odlično danas na otvaranju: ljudi su se zaletili danas "da ne propuste rast", a sad gledaju klizanje crobexa prema dolje.
rasta za kojim bi trebalo trćati na ZSE neće biti barem još 6 mjeseci jer nema snage koja bi naglo digla i držala crobex gore. zašto trčati za crobexom kad znaš da će se on za dan dva opet vratiti tebi nazad? bolje se spustiti još 10-20% niže i mirno čekati, a kome se bacaju pare na rast samo neka navali
[/quote]
Mislim da na burzi nikad ne treba paničariti, odnosno donositi brze odluke, jer ako si ‘zakasnio’, zakasnio si. Treba biti radikalan (ali to je nešto drugo od brzine) pa kada jednom doneseš konačnu odluku to i provesti.
Brže ili sporije, svejedno je, ali svakako provesti do kraja, bez obzira što ti drugi govore.

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?

Meni je jedna stvar ovdje smiješna…
Jedni druge optužujete da drukate gore tj. dolje.

Kao da itko znade šta će biti za dvadest ili za mjesec dana.
Činjenica je da je većina dionica na ZSE podcijenjena do boli, i da je moguće da su svjetska tržišta kapitala taknula dno, jer zelenilom reagiraju na jednu neutralnu između mase katastrofalnih vijesti. Činjenica je i ta da ako danas netko kupi dionice da će u roku dvi – tri godine masno zaraditi.

Ali je i činjenica da živimo tu di živimo, da možemo likvidnost na burzi zaboraviti na neko vrijeme, da nam je država u k…., da nas je enormno zadužila, i da neće biti sposobna servisirati vlastite dugove, a da je vode masa pohlepnih i nesposobnih ( osim za svoju korist) idiota nije nikakva novost.
Činjenica je i da je strah jedan veliki pokretač burzovnog ponašanja, a i da treba ići na skijanje, pa makar i ne znao zavezati pancerice jer je to hoch, i da će mnogi izgubiti strpljenje i uteć, kao što sada čine po principu daj šta daš…
Činjenica je i da netko je srušio Crobex malo više neg je on to zaslužio, al je i činjenica da taj netko ko ga je srušio ima korist a i moć da ga vrati. A odakle i dokle će ga spuštati i dizati to na žalost ne znam. A i da znam ne bih to smio sa vama podijeliti, jerbo evo čitam završio bi na robiji ( ajme smijeha, prestrašno)
Tako da drukanje više čak i nema smisla, osim ako neko misli da na burzu upravo ulaze osnovnoškolci…


Dovoljno je samo pogledati avatare ovih što drukaju prema dole i svima je sve jasno

drukat se od na niže od trenutog stanja nemože niti ima smisla.mislim cijene dionica trenutno nisu najbitnije jer je najveći dio potcjenjen.najviše su zabrinjavajući mali prometi.i dalje tvrdim da se ovakva prilika događa jedanput u životu.tko danas uloži 100k u prave dionice za 3-4 godine sigurno ima 3-10 puta više.

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.


TA bi trebala služiti u prvom redu za daytrading,

Uh, uh prijatelju…..
Sad si zalutao 100% ! Ne mogu vise o TA, kad ju gledas kao na bacanje graha…

Zato cu ti reci kako mi tih 20% i iducih 20% koji ce doci u nekoj buducnosti NISTA ne znaci, jer nisam DAYTRADER !

OBRAT trenda na tjednim grafikonima mi znace puno i kad se ostvare sa zadovoljstvom cu s tobom podijeliti tu informaciju da ti dokazem kako nisam druker ni na dolje ni na gore, vec da samo citam grafikone.

Pozdrav!

drukat se od na niže od trenutog stanja nemože niti ima smisla.mislim cijene dionica trenutno nisu najbitnije jer je najveći dio potcjenjen.najviše su zabrinjavajući mali prometi.i dalje tvrdim da se ovakva prilika događa jedanput u životu.tko danas uloži 100k u prave dionice za 3-4 godine sigurno ima 3-10 puta više.

Može se uvjek drukati naniže! Pogledaj kako je prošao Dr. Ivo što je ponudio optimističan proračun za 2009. godinu. Nema novina gdje ga ne razapinju, skoro pa ovi u Vladi su totalne neznalice. Kao ne znaju kako će reprogramirati dugove i šta će privatizirati slijedeće godine. Pitam se tko je to u svijetu u vrijeme ovakve turbulencije donio proračun bez deficita? Da sam na mjestu dr. Ive zadužio bih se vani uz jako nisku kamatu kakva jeste sada i otplatio bar 2/3 unutarnjeg duga pa neka onda bankari razmišljaju gdje će plasirati lovu i po kakvoj kamati.



Evo još nešto o tom novom zakonu:http://www.vecernji.hr/newsroom/economics/3202494/index.do

WTF!?? Po tome ispada da trenutno novci kod brokera nisu na "sigurnom" računu, odvojenom od ostatka financija brokerske kuće. Pa to je nevjerovatno! [angry]
[/quote]
Umjesto nepotrebnih drukanja gore/dole bolje da se ovo prokomentiramo!
Dakle u slucaju propasti brokerske kuce sta sa 200.000kn na racunu kod brokera??


drukat se od na niže od trenutog stanja nemože niti ima smisla.mislim cijene dionica trenutno nisu najbitnije jer je najveći dio potcjenjen.najviše su zabrinjavajući mali prometi.i dalje tvrdim da se ovakva prilika događa jedanput u životu.tko danas uloži 100k u prave dionice za 3-4 godine sigurno ima 3-10 puta više.

Može se uvjek drukati naniže! Pogledaj kako je prošao Dr. Ivo što je ponudio optimističan proračun za 2009. godinu. Nema novina gdje ga ne razapinju, skoro pa ovi u Vladi su totalne neznalice. Kao ne znaju kako će reprogramirati dugove i šta će privatizirati slijedeće godine. Pitam se tko je to u svijetu u vrijeme ovakve turbulencije donio proračun bez deficita? Da sam na mjestu dr. Ive zadužio bih se vani uz jako nisku kamatu kakva jeste sada i otplatio bar 2/3 unutarnjeg duga pa neka onda bankari razmišljaju gdje će plasirati lovu i po kakvoj kamati.
[/quote]

Dzisu, pa kamate nikad nisu bile vise… Pogotovo za emerging market debt. Ne samo da su kamate velike, nego prakticno ni nemozes dobit kredit, koliko god veliku kamatu si spreman platit.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

New Report

Close