Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kaj vidim dosao neki mirovinac prodavati muda pod bubrege i izigravati djevicu Mariju ovdje na forumu.Nisam bas u toku pa pitam kolega MIG?

SAM PROTIV SVIH


Kaj vidim dosao neki mirovinac prodavati muda pod bubrege i izigravati djevicu Mariju ovdje na forumu.Nisam bas u toku pa pitam kolega MIG?

mladen F, ne znam..
bit ce da je od Dinkeca neki, njih smo najvise prozivali [yawn]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Evo pjesma jedna za sve MirovinceVaš link

SAM PROTIV SVIH

samo da izvjestim da moj mirovinac ostvario slijedeci rezultat (brojke izmijenjene)
Ukupno uplaceno 50.500
Stanje na racunu 50.100

bravo Dinko i Doko [kiss]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Ovaj je ispravan.Mislim pjesma za Dinkeca

SAM PROTIV SVIH



samo da izvjestim da moj mirovinac ostvario slijedeci rezultat (brojke izmijenjene)
Ukupno uplaceno 50.500
Stanje na racunu 50.100

bravo Dinko i Doko [kiss]


Ja sam u PBZ pa mislim da je još gore ali ta dvojica su smradovi da veći ne mogu biti ja sam bio AZ ali sam prešao poslije par Dinkovih izjava.
[/quote]
a jesi li pogledao prelaze iz jednog fonda u drugi?
najveci broj dolazaka je kod Dinka (hanfa mjesecno)
[sealed]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Bok!
Može li mi netko objasniti šta je RHMF-A-A i zašto je pala 99%?? a netko kupio 50.000 komada??
O kakvim pravima je riječ??

ovaj post nije ni u kojem smislu poziv na kupnju ili prodaju dionica.

Za koga vrijede zakoni?
AZ obvezni mirovinski fond krši Zakon, Hanfa ne reagira.

Već na prvoj godini pravnog fakulteta nas uče da su pred pravdom svi jednaki, a prilikom svake posjete Općinskom sudu u Splitu možemo vidjeti Iustitiu – božicu pravde koja jednom rukom zaklapa oči dok drugom visoko podignutom u zrak dijeli pravdu, želeći nam reći da ne gleda tko je tko već sudi pošteno.

Političari nas uvjeravaju da živimo u vladavini prava, u državi koje će ubrzo ući u zajednicu modernih država Europe.

Koja farsa.

AZ mirovinski fond je 17.11. u 11.19 sati kupio 10.000 dionica društva čija je tržišna kapitalizacija u tom trenutku iznosila 490 milijuna kuna. Isti dan inozemni investicijski fond s Bank of New York kao skrbnikom prodaje 10.000 dionica, čija vrijednost već sutra dan pada za 30%.

Po Zakonu o obveznim i dobrovoljnim miroviskim fondovima, odnosno Pravilniku koji regulira kriterije ulaganja obvezni mir. fond smije stjecati dionice društva do tržišne kapitalizacije od 650 milijuna kuna, a ukoliko tržišna vrijednost padne ispod 600 milijuna kuna treba postupiti po čl. 73. spomenutog Zakona, izvršiti prodaju dionica u sljedećih 6 odnosno 12 mjeseci.

Petrokemija ima izdanih 3341117 dionica što podijeljeno s 650 milijuna kuna iznosi 194,55kn po dionici.

AZ mirovinski fond nije započeo s prodajom već je protivno Zakonu kupio dionice. Dokazi su nepobitni, javno objavljeni na stranicama Središnje depozitarne agencije (www.sda.hr), Zakon je također javan, jasan i nepobitan, dionice se ne smiju kupovati.

Da li smo mi moderna europska država u kojoj vrijedi vladavina prava ili su određeni ljudi ili institucije iznad Zakona?

Dobio sam na email,nisam u toku pa ne mogu komentirati

VUK DLAKU MJENJA A ĆUD NIKADA




samo da izvjestim da moj mirovinac ostvario slijedeci rezultat (brojke izmijenjene)
Ukupno uplaceno 50.500
Stanje na racunu 50.100

bravo Dinko i Doko [kiss]


Ja sam u PBZ pa mislim da je još gore ali ta dvojica su smradovi da veći ne mogu biti ja sam bio AZ ali sam prešao poslije par Dinkovih izjava.
[/quote]
a jesi li pogledao prelaze iz jednog fonda u drugi?
najveci broj dolazaka je kod Dinka (hanfa mjesecno)
[sealed]
[/quote]
Kad bi znao da ostajem bez mirovine nebi prešao u AZ.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

ZEKO Već na prvoj godini pravnog fakulteta nas uče da su pred pravdom svi jednaki, a prilikom svake posjete Općinskom sudu u Splitu možemo vidjeti Iustitiu – božicu pravde koja jednom rukom zaklapa oči dok drugom visoko podignutom u zrak dijeli pravdu, želeći nam reći da ne gleda tko je tko već sudi pošteno.
E moj zeko, pa što ti još nije jasno da je neko toj božici NASILNO spustio i drugu ruku preko očiju, i nsad ne vidi ništa dok drugi rade što im volja…
[cool]

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...


Za koga vrijede zakoni?
AZ obvezni mirovinski fond krši Zakon, Hanfa ne reagira.

Već na prvoj godini pravnog fakulteta nas uče da su pred pravdom svi jednaki, a prilikom svake posjete Općinskom sudu u Splitu možemo vidjeti Iustitiu – božicu pravde koja jednom rukom zaklapa oči dok drugom visoko podignutom u zrak dijeli pravdu, želeći nam reći da ne gleda tko je tko već sudi pošteno.

Političari nas uvjeravaju da živimo u vladavini prava, u državi koje će ubrzo ući u zajednicu modernih država Europe.

Koja farsa.

AZ mirovinski fond je 17.11. u 11.19 sati kupio 10.000 dionica društva čija je tržišna kapitalizacija u tom trenutku iznosila 490 milijuna kuna. Isti dan inozemni investicijski fond s Bank of New York kao skrbnikom prodaje 10.000 dionica, čija vrijednost već sutra dan pada za 30%.

Po Zakonu o obveznim i dobrovoljnim miroviskim fondovima, odnosno Pravilniku koji regulira kriterije ulaganja obvezni mir. fond smije stjecati dionice društva do tržišne kapitalizacije od 650 milijuna kuna, a ukoliko tržišna vrijednost padne ispod 600 milijuna kuna treba postupiti po čl. 73. spomenutog Zakona, izvršiti prodaju dionica u sljedećih 6 odnosno 12 mjeseci.

Petrokemija ima izdanih 3341117 dionica što podijeljeno s 650 milijuna kuna iznosi 194,55kn po dionici.

AZ mirovinski fond nije započeo s prodajom već je protivno Zakonu kupio dionice. Dokazi su nepobitni, javno objavljeni na stranicama Središnje depozitarne agencije (www.sda.hr), Zakon je također javan, jasan i nepobitan, dionice se ne smiju kupovati.

Da li smo mi moderna europska država u kojoj vrijedi vladavina prava ili su određeni ljudi ili institucije iznad Zakona?

Dobio sam na email,nisam u toku pa ne mogu komentirati

Zeko prvo jedan drukerski odgovor
Petrokemija toliko vrijedi da se isplati i platiti kaznu samo da se dođe do nekoliko dionica. [lol]

A sad stvarno cijelu svoju strategiju ulaganja sam baziro na zakonu o ulaganjima OMF i o minimalnoj tržišnoj kapitalizaciji od 650mil kn. U navedenoj dionici erste omf je igrao po pravilima i do zadnje kn koje može ulagati u navedenu dionicu. Međutim AZ omf je dva puta prekršio pravila prvi put na 185kn kupio je5000kom a drugi put na 146 10000kom
Jako puno dionica u koje ulažu omf su pale ispod donje granice min tržišne kapitalizacije pa sam mišljenja da će se zakon promjeniti i min tr kapitalizacija biti na puno manjim iznosima pa da ova kršenja pravila prođu bez sankcija.

Prijatelju pravila vrijede za male kao što smo mi na forumu veliki se uvijek izvuku

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

@zeko
Zeko zečiću,ima jedna knjiga,ja je kupio u sity centru a naslov je ZAJEBALI SU VAS. Nezanam autora ,posudio sam knjigu ali pročitaj pod hitno.Pa ćeš se prestati čuduti…i ne,nismo jednaki nit smo ikad bili nit ćemo ikada biti [cry]

golubv, 05.12.2008. u 16:34
Da li smo mi moderna europska država u kojoj vrijedi vladavina prava ili su određeni ljudi ili institucije iznad Zakona?

ovo drugo naravno [cry]

ps.primječujem da knjiga s naslovom "zajebali su vas" se normalno prodaje a mi ovdje moramo pisati zahebali su vas,hebem mu hebenoga miša….. [rolleyes]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

New Report

Close