Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Antunović: Vlada nespremna za krizu

"Umjesto da je preduhitrila nagomilane probleme, Vlada je stajala u mjestu te nas je nespremne sustigla globalna gospodarska kriza", rekla je Željka Antunović (SDP) na konferenciji za novinare u Splitu.

Tvrdi da su u proteklih godinu dana Vladinom politikom smanjene plaće za 0,9 posto, a istodobno su za 6,4 posto povećane cijene dobara i usluga. Deficit robne rezerve Hrvatske s inozemstvom u proteklih godinu dana povećao se za čak 20 posto, rekla je, dodajući kako je u proteklih godinu dana nelikvidnost u Hrvatskoj porasla za 21 posto. Na aktualnu globalnu gospodarsku krizu, po ocjeni Željke Antunović, treba odgovoriti štednjom, ali ne građana nego državne vlasti i državnog proračuna. Također se zauzela za žurno donošenje mjera kojima bi se ublažio pad turističkog prometa u svijetu, a koji će pogoditi i Hrvatsku.

Posebice je osudila nedavni postupak policije, koja je na obavijesni razgovor privela mladog SDP-ovca u Dubrovniku Nikšu Klečka zbog angažmana na internetskoj mreži Facebooku u kojem je pozivao na kritiku premijera Ive Sanadera uz fotomontažu premijera u nacističkoj odori. "Potrebno je žurno provesti depolitizaciju ne samo policije, nego i cjelokupne državne uprave u kojoj se zapošljavaju miljenici HDZ-a koji glasuju za tu stranku", kazala je Antunović.

HRT/PD

pod ovom vladom nema nam spasa!!!!!


Šta je bilo sa HalKetch… gdje je taj kolega nakon jutrošnje zvonjave kako sve ide dole.? Majstor se jučer hvalio kako je sve prodao dan prije i kad je došlo do najniže razine kupio (DLKV) te prodao na 295. Majstor se malo zaigrao jer je računao da će danas sve u tres, a ono… ostalo isto. valjda shvatio da ne pomaže drukanje dolje. Nemožeš majstore protiv brokera i skrivenog…. Imat pravu inf. je stvarno vrijednost! hebiga!

TU sam. Išao obraniti titulu na faks.

Nego rekao jučer ili prekjučer, ne sjećam se da ćemo strijepiti na prometima
5-10 milja kuna, kad eto vraga, danas.
Opet sam pogodio.
Znate li šta to znači?

SA FOND MANAGEROM NA KAVU, PA GA ONDA BACIM U DRAVU !!!


14:53

trenutni promet 10.200 000
obaraju se rekordi…

Mislim da je rekord 1 milijun

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE



Šta je bilo sa HalKetch… gdje je taj kolega nakon jutrošnje zvonjave kako sve ide dole.? Majstor se jučer hvalio kako je sve prodao dan prije i kad je došlo do najniže razine kupio (DLKV) te prodao na 295. Majstor se malo zaigrao jer je računao da će danas sve u tres, a ono… ostalo isto. valjda shvatio da ne pomaže drukanje dolje. Nemožeš majstore protiv brokera i skrivenog…. Imat pravu inf. je stvarno vrijednost! hebiga!

TU sam. Išao obraniti titulu na faks.

Nego rekao jučer ili prekjučer, ne sjećam se da ćemo strijepiti na prometima
5-10 milja kuna, kad eto vraga, danas.
Opet sam pogodio.
Znate li šta to znači?
[/quote]

Šta to značI’? Prosvijetlite nas uvaženi kolega. [huh]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje



Šta je bilo sa HalKetch… gdje je taj kolega nakon jutrošnje zvonjave kako sve ide dole.? Majstor se jučer hvalio kako je sve prodao dan prije i kad je došlo do najniže razine kupio (DLKV) te prodao na 295. Majstor se malo zaigrao jer je računao da će danas sve u tres, a ono… ostalo isto. valjda shvatio da ne pomaže drukanje dolje. Nemožeš majstore protiv brokera i skrivenog…. Imat pravu inf. je stvarno vrijednost! hebiga!

TU sam. Išao obraniti titulu na faks.

Nego rekao jučer ili prekjučer, ne sjećam se da ćemo strijepiti na prometima
5-10 milja kuna, kad eto vraga, danas.
Opet sam pogodio.
Znate li šta to znači?
[/quote]

Bravo kolega! iz čega?
Nadam se da nije ekonomija [thumbsup]. Previše je ekonomista ovo zakuhalo!

zlikovac

netko je jučer i danas pisao o velikom skoku i nekim vlakićima danas a posebice poslije 12 – 12:30 h.
samo neka mi ne odgovori da bude sutra ili prekosutra jer jednom i ćorava koka pogodi zrno.
moramo se pričuvati takvih brijača !

Evo zašto je došlo do "krize".Što više ovakvih vijesti iz Rusije prije će ova "kriza" završiti.Mora se znati tko je gazda na ovoj planeti.
Turoban studeni u Moskvi

U Rusiji je industrijska proizvodnja u studenom pala u većem postotku nego za vrijeme ekonomskog sloma 1998., koja je u ruskom kolektivnom sjećanju referentna godina za krizu.

Taj je pad u velikoj mjeri posljedica pada proizvodnje nafte, zabilježenog i u prvoj polovini godine, ali očekivalo se da će u drugoj proizvodnja imati uzlazni trend. U studenom je, međutim, proizvodnja nafte pala 0,4 posto, s 9,86 u listopadu na 9,82 barela na dan. Istodobno je mjesečni izvoz bio na najnižoj razini od 2004. Najvažnije je, međutim, to što će proizvodnja, vjerojatno, na godišnjoj razini ponovno biti prvi put nakon 1998.

Još loših vijesti donio je i veoma citirani Purchasing Managers Index, koji izrađuje banka VTB, a koji je pao na najnižu razinu, nižu čak i od 1998. Indeks prati uslužni sektor i skup je pet ponderiranih indeksa koji pokazuje poslovanje, zaposlenost, nove, nedovršene i buduće poslove te prati uslužni sektor. U studenom je dostigao svoju najnižu razinu, 39,8, i u padu je četvrti mjesec zaredom. Prijašnji najniži indeks VTB bio je 43,2, i to u rujnu nesretne 1998.

Objavljivanje tih podataka odredilo je i raspoloženje investitora: u ponedjeljak je Micex pao 7,2, a RTS četiri posto. U crvenom su bile gotovo sve važne dionice, uključujući i Rosneft (sedam posto nakon zatvaranja), unatoč neočekivano dobrim rezultatima kompanije u trećem kvartalu, u kojem je zabilježila dobit od 3,47 milijarde dolara. Rosneft se, međutim, tek treba suočiti s refinanaciranjem golemog inozemnog duga od 19,4 milijarde dolara, u čemu očekuje Vladinu pomoć.

Iako su burzovni indeksi u utorak pokazali manje dramatična kretanja – RTS je pao samo 2,15 posto Micex je zatvoren s rastom od 2,3 posto – ukupno je rasploženje turobno. Analitičari podsjećaju da će sve veća nezaposlenost koja prati pad proizvodnje i smanjenje kupovne moći stanovništva, usporiti potrošnju, koja je ‘glavni motor’ ruskog ekonomskog rasta.


netko je jučer i danas pisao o velikom skoku i nekim vlakićima danas a posebice poslije 12 – 12:30 h.
samo neka mi ne odgovori da bude sutra ili prekosutra jer jednom i ćorava koka pogodi zrno.
moramo se pričuvati takvih brijača !

Evo ti 100! je treba se čuvati, ali koga? No trebalo je ići goree poslje 12 sati. Ne misliš da sam ja neki menarđerčić koji čeka kao maca da vas navuće a onda stampedo? Šta vam je! Pa jesam li ja jučer rekao da ćemo rasti dok ste vi tvrdili da idemo dolje. A što je to? Svi drukate još dolje još! Pa plačete kako bi vas netko drugi trebao spasiti tipa OMF, OIF. Shvatite više da mali ulagači formiraju cijene a veliki se ravnaju po njima posebice u ovim uvjetima. I ovo je dobro da stojimo i ohrabrujuće, jer bar pokazuje da više ne pratimo revno padove a rast nikada.jednostavno se ne radi toliko o kupcima već prodavačima, koji ne forsiraju prodaju. To je možda sada važnije nego o napuhanim kupnjama i velikim gapovima.

zlikovac

Kipica…..
Evo nas ponovo u minusu.
DLKV ponovo na 250 kn,

S obzirom na situaciju vani, ne bumo danas u plusek,

SA FOND MANAGEROM NA KAVU, PA GA ONDA BACIM U DRAVU !!!



što se dešava? pa trguju samo mali među sobom! veliki kupuju samo svoje dionice kao HT, ponešto ADRS, ISTT, MGMA,KOEI i još nešto sitno. vidi se po bijednom prometu da je tako: sad je 13.35 sati, a promet nikad jadniji – niti 8 milijuna kuna. jasno je da se čeka početak božičnih rasprodaja na burzi [cool]

Vaše mišljenje me stvarno ne zanima i to iz više razloga a to su:

– sami sebe ocjenjujeta – doista bijedno

– pišete sa bar deset nickova – jadno

– drukate bez argumenata- katastrofa

– po meni vi bi jedino trebali biti interesantni moderatoru da vam izbriše bar jedan nick
[/quote]

Pazi što pišeš, sad će te zasuti jedinicama 🙂 Stvarno je tragikomično kako se druka na ovom forumu, jedna te ista negativna priča se razvlači kroz stotinu rečenica, svaka imalo optimistična vijest se ocjenjuje jedinicama, a katastrofičari stoticama. Vjerovatno je u pitanju par frustriranih likova s višestrukim nadimcima, i stvarno bi se moderatori trebali malo s ovim pozabavit.

Sad navalite s jedinicama 😉

Ovo je već de-ja vu e Ameri otvore sa minusom i do kraja dana odu u + a glupavi nijemci cijeli dan u minusu i do 18 sati i one završe u +. Pa hajde sjetite se koliko se puta to dogodilo! Mislite da će sutra ameri pustiti da im auto-industrija propadne? I šta onda? Gledamo ćemo rast od 6%. Misliš Zvone da je ovo pogađanje. Pa ok pričekajmo da vidimo! Što su onda špekulanti ako ja pogađam

zlikovac

Crobex Ukupni promet Redovni promet Institucionalni promet Prijavljeni promet
1.518,13 0.19% 18.692.113,96 kn 14.383.552,40 kn 4.308.561,56 kn 0,00 kn

Plus i prestrašan promet.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

New Report

Close