Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vi svi kalkuirate s 15 fondova koji će propasti, ali kad krene val panike nastaće masovni egzodus ulagača iz fondova, a mi ih imamo oko 70 ako se ne varam, tako da bi na kraju moglo preživjeti možda 20, a pedesetak će ih u likvidaciju i rasprodaju dionica na burzi, pa bi ta cifra mogla narasti i na 200 mil.kn. Ipak to bi moglo biti tek za par mijeseci pa se imamo vremena pripremit

Sve što pišem je osobno mišljenje, ne invest. savjet!

Vidi se da su se makli veći na kupnji jer su nanjušili da neće biti većih prodaja…..
čeka se da prodaja bude primorana poštopoto prodavat…ko bi ga znao kakvih će tu još
bit ciklusa al da ima super povoljnih cjena je istina samo kome se žuri kad svi računaju da
moraju još neki riknut….





slab mi se promet čini danas, to je obično dobar znak. Možda već stvarno ponestaje ovaca za šišanje ili..se varam?

U pravu si kolega,ni ovce više nisu što su bile. Nedaju se ni one više šišati kad im dop****. [thumbsup]
[/quote]

…dečki, lakše malo…nema se na ovcama više šta šišat…još eventualno brijanje dolazi u obzir…
[/quote]
Kolega stvar vam je kaj mirovnici šišaju fondove, a ne ovce.
To kaj vi ulazite i izlazite skoro svaki dan jer očekujete oporavak je druga priča.

ja vjerujem da pravi val povlačenja love iz fondova još nije došao, prvo će neki fond zaključati vrata, pa drugi, pa treči pa nastaje stampedo i nakon toga imate dno.

Ja sam do tada debelo u drys-u.
[/quote]

Ja vjerujem da je, jer je svejedno ako ti je fond popušio 50 ili moguće 60% love, tko je iščupao lovu taj je išćupao, drugi neće dok se bar malo ne oporave, a ni tada jer žele izaći sa što manje gubitaka.
Druga stvar su OMF-ovi i količina njihove love koja je još u OIF-ovima.

Surround all arround when it hits the ground



evidetno je da su neke dionice na dnu..sve lose vjesti uracunate u cjenu..necu ih imenovat da ne ispadne druk….

griješiš, jako griješiš! te priče o dnu slušamo već 6 mjeseci! tek ćemo spoznati što je pravo dno, ovo sada je samo ispipavanje pulsa koliko je još ostalo casha kod malih ulagača koji im mogu oteti i koliko je dana života preostalo OIF-ovima prije ključa u bravu i rasprodaje sve po 5-10% [bye]
[/quote]

Oifovi su naglo srušili tržište u litopadu ne toliko radi rasfordaje ( neki da) koliko hvatanja sigurnog zaleđa za novi uzlet. Interesantna mi je struktura Aureusa. Čudio sam se kako to da su u Rujnu i Listopadu tresnuli najviše kad znam kikija kako radi. vrag ništa ne reče ali mi je sad sve jasno. A mislim da ćete uvidjeti i sami što pričam! Kako sam bio siguran da se cash čuva, tako sam i sad siguran da ovo nije bull trap. još nije run ali vidjet ćemo trend do 20.12 Tu ćemo imati malo viš saznanja o kretanjima potrošnje

zlikovac

Hebes ti burzu na kojoj više od pola sata nema ni jedne transakcije na jednoj od likvidnijih dionica (INGRA), a nije ljetno zatišje, već 12.mjesec…..

Današnji promet ukazuje na činjenicu da je sve manje tradera. Razlog tome je da se trguje samo malim postotkom od ukupnog broja dionica na burzi koji polako prelaze u ruke spretnijih tradera, čime se njihov broj smanjuje. Uskoro će trebati grabiti i sa onih viših, zelenih grana.

trejdera je i dalje jednak broj, samo što očito ne žele kupovati po ovim cijenama nego čekaju žešći pad crobexa da opet ulete. ovako mali promet na ZSE to potvrđuje, a kad nitko ne želi kupovati jasno je kamo će crobex, zar ne?

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

A ljudi! nećemo znati dok ne rikne prvi fond. Po meni se to neće desiti. već su trebali! A OMF-ovi to neće učiniti jer su dovoljno napravili. ostalo bi i za njih bilo kontraproduktivno. Razmislimo! [rolleyes]
nije mi jasno ovo sa Englezima, povećala se prodaja po diskontnim cijenama u shopingu što će reći da su Englezi puni para, a anlitičari će reći da Englezi kupuju sad jer nemaju para kupovati po normalnim cijenama. Koji KRETENIZAM I CINIZAM bez premca. Ameri čekali CRNI PETAK, da vide hoće li biti potrošnje i kako se mogu očekivati rezultati u maloprodaji, a kad je potrošnja bla veća za 2 milijarde $ u odnosu na 2007, indexi im tresnuli poslje jer su ŠPEKULANTI obrazložili kako ameri kupuju sad jer nemaju para za normalne cijene. Pa ja neznam jesu li ti špekulanti tolike budale ili šta!? što bi bilo da je prodaja pala za 2 milijarde ? RAST !

zlikovac

ZSE
CROBEX 1.511,25 -0,26%
CROBIS 89,28 -0,08%
Redovni promet 6.122.386,90
Instituc. promet 537.761,56
Ukupni promet 6.660.148,46
Sentiment: 39 | 0 | 10
Pa dobro ljudi šta je sa tim prometom? Đe je zapelo???

who dares, wins


trejdera je i dalje jednak broj, samo što očito ne žele kupovati po ovim cijenama nego čekaju žešći pad crobexa da opet ulete. ovako mali promet na ZSE to potvrđuje, a kad nitko ne želi kupovati jasno je kamo će crobex, zar ne?

mA , kako nitko neće kupovati? To bi značilo da bi se svi nalozi sa kupnje povukli. Ne bi npr na DLKV bilo 330 kom po 251. I tako stoji već 2 sata. Onda bi cijene tresnule. Izglednije je da svi očekuju rezultate iz USA pa se drže pat -pozicije a nitko neće više riskirati pa da plati više ili proda za manje.

zlikovac

Moje je mišljenje da je špekulanate sva manje (tj. da su se primirili i da su u fazi mirovanja) te da su oni spretniji uhvatili dobre pozicije, a oni manje spretni su u velikim gubicima i sad se boje ulagati te čekaju nekakav jači ili rast ili pad pa da se opet uključe. Ključno je to da je sve manje slobodnih dionica koje se mogu kupiti na ovim razinama i veliki investitori će morati dići letvicu da bi došli do značajnije količine određene dionice. Sad se hvataju startne pozicije za 2009. Oni koji dobro poslože kockice (omjer casha i dionica, podjela unutar dionica na defenzivne i ofenzivne sektore i dionice…) imat će prilku iznadprosječno zaraditi u narednoj godini. A oni koji u tome ne uspiju ili pokleknu mogli bi stvoriti gubitke od kojih će se jako teško oporaviti. Ovo vrijedi i za manje fondove kao i za samostalne investitore.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!


trejdera je i dalje jednak broj, samo što očito ne žele kupovati po ovim cijenama nego čekaju žešći pad crobexa da opet ulete. ovako mali promet na ZSE to potvrđuje, a kad nitko ne želi kupovati jasno je kamo će crobex, zar ne?

Ali je isto tako istina da se sa cca 15 milja tržište može dići 15% i to u trenu, a kraj godine se bliži, a mirovinci na -10 do 20%, a zarokali puno više od svih, a jake prodaje nema, a casha ima sasvim dovoljno [wink]

Surround all arround when it hits the ground

New Report

Close