Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Stoje na asku i skupljaju.Možda više ne bude ovakve povoljne prilike za se dobro nakrcati
a bez porasta cijene.

Stoje oni na asku već mjesecima, dobro ti kažeš, a mi skupljamo na bidu… [lol]
[/quote]

dobraaaaaa,stoje na ask-u [lol]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada


to i ja kažem … što se mene tiče sutra na 500 … pa nek propadnu svi fondovi i sve mirovine …

apokalipsa …

neš ti naših vrlih financijskih stručnjaka i njihovih fakulteta … blage veze ti nemaju s vezom …


Ne propadaju fondovi nego ulagaći.Nažalost.

Mirovincima ne treba keš.Oni imaju samo 2% odliva od mjesećnog priliva.Tek za petnaestak godina
će početi značajnije isplate mirovina,a do tada će valjda proći ova korekcija.Mirovina će biti veća,
ako i firme u koje imaju uložen novac uglavnom budu radile kao i do sada.Ako d.d. nastave sa poslovanjem kao ove dvije godine penzije iz drugog stupa bi mogle biti odlične.Krize dođu i prođu.
A iz njih izlazimo jači.Što nas ne ubija ,to nas jača.

Glavu gore.
Ne daj se Ines……
što su bile ovih zadnjih godina



Stoje na asku i skupljaju.Možda više ne bude ovakve povoljne prilike za se dobro nakrcati
a bez porasta cijene.

Stoje oni na asku već mjesecima, dobro ti kažeš, a mi skupljamo na bidu… [lol]
Elementary, my dear Watson…
[/quote]
Lapsus calami… na BID-a… sam mislio…


ma kakvih 500 na nulu ,slovima(nulu) pa smo mirni od drukera jer nece moci drukati.Ima jedna dobra stvar u ovome,nekad je npr. ingra morala pasti 5-6000kn da bi isla u blokadu sad to obavi sa 6kn [lol]

Dobro zboriš.
Ali split dionica je napravljen ne sa 1.ooo nego 150.Razlika je ogromna
Gotovo pa sedam puta jeftinija INGRA nego tada.

Bravo "alfa8"-mozda si jedan poslednjih koji jos budis optimizam u ovoj vec pervezno depresivnoj situaciji-sa moje strane cistih 100%. Kapu dole za ovaj jednostavan, bez dubokih analiza, bjesa i frustracija, a vrlo efektivan post.

Na zalost ce biti sutra u Evropi (i logicno na ZSE !!! ) ponovno "krvavo", Dow Jones -7,7%, DAX -5,9%, Azija ce biti vrlo vjerovatno i slicnom minusu, u svim svijetskim/domacim medijima jaka "zabrinutost" i totalni i pesimizam "zbog recesije, krize koja tek dolazi"….

Interesantna i napeta situacija na našem TK. Dojma sam da popriličan broj forumaša s cashom preispituju definiciju i razinu samog dna. U ovom trenutku, nemam intenciju arbitrirati u osobne procjene samo postavljam jedno retoričko pitanje. Da li je geofizički zavod zadužen da objavi , ovo je dno ili će se čuti zvonjava s katedrale s istom porukom!?. Da li će obznaniti ulagačima nakon toga, imate 48 sati da se ukrcate!? Neće! Ulaz na samom dnu , više će biti splet sretnih okolnosti nego realne procjene. Lift koji će kretati prema gore, neće čekati, a ionako u njega malo ljudi stane.


Lift koji će kretati prema gore, neće čekati, a ionako u njega malo ljudi stane.

Izrazito fini druk kolega. No u situaciji kad su svi svjetski indeksi pali 5+% uključujući i naš, mislim da još ima vremena. Uvijek će bit vlakova…

When speculation has done its worst, two and two still make four.

Moze li mi netko objasniti kako ce se ispuniti da imamo uravnotezen budget, na razini prosle godine ako je posve vidljivo da ce podbaciti i to dosta punjenje budgeta. Naime preko 70% prihoda proracuna dolazi iz PDV-a. Benzin je vec znacajno pao, dakle i prihod od PDV-a iz goriva. Potrosnja se nastoji smanjiti dakle i PDV-a iz svega. Prijeti se otkazima, dakle manji prihodi od poreza i doprinosa, ljudi imaju manje za trositi… Kresu se poticji, infrastrukturalni radovi, dakle opet manji prihodi proracuna. Vjerovatno ce pasti i prodaja novih automobila, opet manji prihodi od PDV-a i trosarina.
E sad ako to nije dovoljno za znatno manje prihode od planiranih onda ne znam. Bojim se da ce Suker i dr. Ivo tamo negdje u Ozujku, Travnju odjednom ustanoviti da je punjenje proracuna podbacilo za 15-20%. A onda ce tek doci do stezanja remena, otkaza, ukidanja povecanja placa. A kako ce na to reagirati TK? Ne vidim da ce ih puno poslovati s dobiti, gradjevinari tesko, brodari tesko, HT sigurno malo manje nego lani, INA, tko zna sto ce iskemijati s obzirom na cijenu nafte, Todoriceve fime sve u zaduzenjima, hm, ADRIS dobro iako ce mu snazan udarac zadati povecanje cijena i sigurno povecanje krijumcarenja, u Srbiji je npr. Marlboro, u ducanu, tek nesto iznad 1 Eura, banke ce poslovati s dobiti ali one ne isplacuju dividendu ni kad je trziste u porastu, turisticke firme ce vec oko uskrsa poceti zapomagati… Tako da kad krenu skupstine dionicara nisam bas siguran koliko ce ih imati tocku dnevnog reda pod kojom pise isplata dobiti… A koliki ce biti onda P/E i ostali multipli kad recimo brodari, gradjevinari itd… prikazu malu ili nikakvu dobit u 1. Q? A stize 10 milijardi EUR duga na naplatu!!!

VIVA LA REVOLUCION !!!


Interesantna i napeta situacija na našem TK. Dojma sam da popriličan broj forumaša s cashom preispituju definiciju i razinu samog dna. U ovom trenutku, nemam intenciju arbitrirati u osobne procjene samo postavljam jedno retoričko pitanje. Da li je geofizički zavod zadužen da objavi , ovo je dno ili će se čuti zvonjava s katedrale s istom porukom!?. Da li će obznaniti ulagačima nakon toga, imate 48 sati da se ukrcate!? Neće! Ulaz na samom dnu , više će biti splet sretnih okolnosti nego realne procjene. Lift koji će kretati prema gore, neće čekati, a ionako u njega malo ljudi stane.

Al ga ti namelje !!!
Ja sam u minusu 5%, baš zato jer sam propuštao takve vlakove i ne slušao takve komentare.

Kakav trejding, kakvo ulaženje, svako individualno.
Ja uččim i gledam, jer ovako nešto se ne događa jednom u 50 godina.

SA FOND MANAGEROM NA KAVU, PA GA ONDA BACIM U DRAVU !!!

daaleko je…daleko još dno…
evo moje prognoze
ingra 49
ht 175
igh 1390
tnpl 750
ulpl 380
atpl 360
sigurno vas se puno neće složiti ali ovo je samo moj feeling pošto u ova luda vremena nikakve realne analize ne pomažu.pa eto dobre razbibrige….ajmo predvidjeti dno, umjesto top 10 2009 igrajmo Pogodi dno i osvoji nagradu, a vi smislite nagradu …




Generalno, ovdje ima previše idiota da bi normalan čovjek poželio i dalje pisati…

DEMO(N)KRACIJA je sloboda govora… [shocked] Nemoj se nervirati kolega. Dopusti ljudima da izraze svoje mišljenje.
nego što će biti sutra na zse? koliko idemo u -??? sve mi se čini da će dole jer odoše ameri u crnu rupu a naši slijede zapad, a oće i u EU a i tamo se crvenilo. U dion. sam 100% i volio bi da nije tako al,… sve mi smrdi na crvenilo. No doći će i naših 5. minuta…. GLAVU GORE: [rolleyes]
[/quote]

Po svemu sudeći, sutra smo u prvoj sekundi u blokadi. Do kraja dana bismo mogli na 1000 završiti, tako da i s time jednom završimo. Bolje pasti što brže, tako da se ne nerviramo više.
[/quote]

Sutra rast po meni! Ako europljani otvore u + naravno a ako bude red— [bye]

zlikovac


Interesantna i napeta situacija na našem TK. Dojma sam da popriličan broj forumaša s cashom preispituju definiciju i razinu samog dna. U ovom trenutku, nemam intenciju arbitrirati u osobne procjene samo postavljam jedno retoričko pitanje. Da li je geofizički zavod zadužen da objavi , ovo je dno ili će se čuti zvonjava s katedrale s istom porukom!?. Da li će obznaniti ulagačima nakon toga, imate 48 sati da se ukrcate!? Neće! Ulaz na samom dnu , više će biti splet sretnih okolnosti nego realne procjene. Lift koji će kretati prema gore, neće čekati, a ionako u njega malo ljudi stane.

koji su to forumaši s keshom?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

New Report

Close