Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Kako objašnjavate da je ZSE i Crobex u petak pao najviše na svijetu,a izgleda ne samo u petak? Sposobnošću financijska mafije u hrvatskoj ili realnom stanju?

Dovoljno je pročitati naslove novina, tuku naši, al’ tuku i njihovi. [smiley]
[/quote]

🙂 glavno da su i naši u igri,koji god to bili 🙂



Kako objašnjavate da je ZSE i Crobex u petak pao najviše na svijetu,a izgleda ne samo u petak? Sposobnošću financijska mafije u hrvatskoj ili realnom stanju?

netko je želio da postanemo udarna vijest na CNNu pa na taj način dobiti besplatnu reklamu za naše potcjenjeno tržište kapitala kako bi privukao investitore, ali je riki kvest to prokužio pa je stopirao taj prilog i on sam bu z svojom lovom došel kupovat diojonice
[/quote]

Hm kad bi tako bilo znači ništa od sveopće reklame, a investitori su kao tu,samo je pitanje tko će prvi….moguće…..

Baš me zanima koliko dugo će čekat onih 170 milijardi kuna na depozitima u bankama (+cca 20% u cashu, čarapice, madraci i kutije). Nek krene samo 5-6 za početak, nama dosta.

If something is too good to be true...it probably is.





Možda ne znaš da država od 2005. godine smanjuje svoj dug.

Također bilježimo i rast industrijske proizvodnje.

Dug jedino povećavaju firme i građani, ali oni bi sami o tome trebali brinuti. Nismo više u socijalizmu pa da ih dotiramo iz kase uzajamne pomoći.

da, vidim kako smanjuje dug,ha,ha,ha, eto takvim razmisljanjem nam se svijet samo smije i dovedeni u ovu mat poziciju jer pianje je dali cemo se izvuci a ja se iskreno nadam da hocemo mada mi je to za sada i zelja a ne bih zelio da na tome i ostane.

[/quote]

Već je bilo na forumu, ali samo za tebe da ponovimo:

http://epp.eurostat.ec.europa.eu/tgm/table.do?tab=table&init=1&plugin=0&language=en&pcode=tsieb090
[/quote]

i petina što veliš na ovo?
[/quote]
Zar se vanjski dug ne gleda u odnosu na BDP? Ako se vanjski dug u apsolutnom iznosu povećava, a BDP ne onda je to loše, Ako BDP pada (što nama prijeti) onda se postotak vanjskog duga u odnosu na BDP povećava. Povećavanje vanjskog duga ne bi bilo loše da nam BDP raste u istom postotku ili više.
Bar je moje razmišljanje takvo.

btw. slušam reklamu, Erste daje godišnju kamatu na depozite do 22% !?!

Pa zar je tako frka.
To banka radi samo kad je pred krahom ili joj lender of last resort ne da novce.

If something is too good to be true...it probably is.

Nisi dobro slušao, do 22% veće kamate, a to je razlika.

Znači, ako je kta bila 10%, sada je 12,2%.

Ako je bila 6%, sada je 7,32%.

Kako je riječ do, može biti rast kamata i 1%. Ovo do je marketinški trik.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


btw. slušam reklamu, Erste daje godišnju kamatu na depozite do 22% !?!

Pa zar je tako frka.
To banka radi samo kad je pred krahom ili joj lender of last resort ne da novce.

Triput hura za Erste marketing.
Opet ekonomisti pokazuju koliko nemaju mozga.

Ali šta je je, potaknulo je ljude na razmišljanje. [thumbsup]

SA FOND MANAGEROM NA KAVU, PA GA ONDA BACIM U DRAVU !!!


btw. slušam reklamu, Erste daje godišnju kamatu na depozite do 22% !?!

Pa zar je tako frka.
To banka radi samo kad je pred krahom ili joj lender of last resort ne da novce.

E, kad bi to bila istina.
Mogli bi odmah zatvoriti ZSE

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE



btw. slušam reklamu, Erste daje godišnju kamatu na depozite do 22% !?!

Pa zar je tako frka.
To banka radi samo kad je pred krahom ili joj lender of last resort ne da novce.

E, kad bi to bila istina.
Mogli bi odmah zatvoriti ZSE

[/quote]

Nije kamata 22%, nego je 22% veća. Znači ako ti je dosad kamata na štednju karikiram 1%, e sad je 1,22%. Ma divno

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

Hehe, znam
Ukrali ideju Sanaderu kad je rekao da će kamate biti 20% … veće. [smiley]

If something is too good to be true...it probably is.

Po Europi se dan poznaje!!! [lol]


Po Europi se dan poznaje!!! [lol]

Zvisi kako se uzme, da li rastemo ili padamo.

strpljen..spašen Time is on my side

New Report

Close