Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjeneSve.aspx?idDrz=1&idNac=2

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

…slažem se, mi smo dobrovoljno ušli u ovu sferu poslovanja…čuli smo da je burza za dugoročne ulagače i to je istina,…mnogima i odgovara što je sve niže jer se može do-kupiti povoljnije,… Sve je to istina…A L I ali ALI, bez obzira na sve ovo što se događa zadnjih 2 mjeseca, to zaista nije sve čisto-u najmanju ruku… Recite vi svi što hoćete, ali to je tako…HVALA

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...


ja vam objašnjavam da je ovo čista situacija gdje si ekipa može dopustiti da okrene još jedan krug pa će tako igh spustiti na razine oko 2k kune
nema tu veze fundamenti tehnička svijet evropa indija marsijanci
vec netko ima puno para puno dionica a sve to nije njegovo
ima amen države

i prilično je gramziv i okrutan

samo se pitam da li je katolik i vjeruje li u raj i pakao

EVO TI I ODGOVOR:(2. Timoteju 3:1-5) 3 A ovo znaj: u posljednjim danima nastat će naročito teška vremena. 2 Jer ljudi će biti sebični, pohlepni za novcem, umišljeni, oholi, hulnici, neposlušni roditeljima, nezahvalni, nevjerni, 3 bezosjećajni prema drugima, nespremni na bilo kakav dogovor, klevetnici, neobuzdani, okrutni, bez ljubavi prema dobroti, 4 izdajnici, svojeglavi, ponosni, više će voljeti užitke nego Boga 5 i naizgled će biti bogobojazni, ali neće bogobojazno živjeti. Takvih se kloni. 13 A zli ljudi i varalice napredovat će sa zla na gore. Zavodit će druge, a i sami će biti zavedeni.
ETO TO TI PIŠE U BIBLIJI PA TI SAD VIDI ŠTO JE ODGOVOR NA TVOJE PITANJE…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...



ja vam objašnjavam da je ovo čista situacija gdje si ekipa može dopustiti da okrene još jedan krug pa će tako igh spustiti na razine oko 2k kune
nema tu veze fundamenti tehnička svijet evropa indija marsijanci
vec netko ima puno para puno dionica a sve to nije njegovo
ima amen države

i prilično je gramziv i okrutan

samo se pitam da li je katolik i vjeruje li u raj i pakao

EVO TI I ODGOVOR:(2. Timoteju 3:1-5) 3 A ovo znaj: u posljednjim danima nastat će naročito teška vremena. 2 Jer ljudi će biti sebični, pohlepni za novcem, umišljeni, oholi, hulnici, neposlušni roditeljima, nezahvalni, nevjerni, 3 bezosjećajni prema drugima, nespremni na bilo kakav dogovor, klevetnici, neobuzdani, okrutni, bez ljubavi prema dobroti, 4 izdajnici, svojeglavi, ponosni, više će voljeti užitke nego Boga 5 i naizgled će biti bogobojazni, ali neće bogobojazno živjeti. Takvih se kloni. 13 A zli ljudi i varalice napredovat će sa zla na gore. Zavodit će druge, a i sami će biti zavedeni.
ETO TO TI PIŠE U BIBLIJI PA TI SAD VIDI ŠTO JE ODGOVOR NA TVOJE PITANJE…

[/quote]

ovoga imamo svakodnevno zadnjih nekoliko tisuća godina, tako da svaki dan spada u kategoriju "posljednjih"

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

Japanci padaju već 18 godina.
Koliko dugo moram biti ulagač?

Razlika između TK Japana i TK Hrvatske je ta što je Japan visoko razvijeno tržište, a Hrvatska tržište koje tek postaje tržište u razvoju (emerging emerging ili pre-emerging ili frontier market).

Ova činjenica ti garantira dugogodišnje daleko veće prinose na hrvatskom nego japanskom tržištu.


Ljudi bozji, jedini problem je u vama, a ne u burzi, vladi ili necemu trecem. Nitko vas nije tjerao da ulazete u dionice. Sami ste prihvatili taj rizik koji burza donosi. Zao mi je onih koji su kupovali na visokim razinama i nisu prodavali do danas, a nemaju vise kesa. Nazalost, dugo ce se nacekati da im se vrijednosti vrate na nulu. Oni koji imaju viska kesa, kupujute, kupujte i kupujte!

Ovo je sada prilika za kupovinu kakvu necete vidjeti godinama, prilika kakva se javlja nekoliko puta u zivotu! Nemojte cekati dno jer ga necete pogoditi. Ako kupite sada i vrijednosti padaju, budite hladnokrvni i ne prodajte jer su gotovo sve dionice ionako potcijenjene, a za dvije-tri godine imat cete finu zaradu za koju niste ni orali ni kopali.

Problem hrvatskih ulagaca je sto bi svi htjeli zaradu preko noci. To ne moze tako, pohlepa se obije o glavu, i onda se javlja ljutnja, gnjev, vrijeđanje Sanadera, Karduma i XY osoba te se stvara nekakva urotnicka atmosfera i teorija zavjere.

Nikada ne ulazite svu lovu kod kupovine, ulazite malo po malo i dokupljujte kada svi panicko rasprodaju. Ja sam i danas kupovao dionice u vrijednosti za 13.000 kuna. Malo po malo i smanjujem si ulaz. Ne ulaze svu lovu i jednu dionicu, jer gotovo da sada kupite bilo koju likvidnu dionicu, tesko cete promasiti na dulji rok jer je sve na diskontu, a kada se stvari stabiliziraju i vrijednosti pocnu rasti, zarada vam ne gine.

Budite dugorocni ulagac, a ne spekulant. Na razinima na kojima su sada dionice, prava lova se krije u dugorocnom ulaganju, a ne u spekuliranju. Ako ste spekulant u ovim vremenima rađe se bacite na pravi posao jer cete sacuvati zivce, bolje cete se osjecati i bit cete u plusu :)!

Dakle, zivot je lijep, budite pohlepni sada i razmisljajte kako cete uzivati u plodovima svojih ulaganja za nekoliko godina!

Zivjeli! [thumbsup]

A ti si se logirao 26.11. i pun si optimizma? [lol] Mislim da treba otvoriti posebnu grupu na forumu za ove "pojacivace optimizma" i sisare casha … recimo svi koji su se logirali prvi put od rujna u posebnu grupu – fond manageri malešnih fondića i njihova rodbina!

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd

dobro kaže, velike prilike za kupnju, samo za prodaju se treba strpiti, to može potrajati

http://www.youtube.com/watch?v=j47zgQ0--Ho

evo gledam na fiminom etrade-u neke dionice izasle sa negativnom ordinatom
-20 -60 -100 kuna?!
Koliki ce onda biti PE?

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd


Budimo realni, velikoj vječini Hrvata (i Slovenaca) se više ili manje jebe što se događa na samoj ZSE burzi, po statističkim podacima se samo oko 2% Hrvata bavi sa burzom. Parkplaci ispred shoping centara su još puniji nego prošle godine, tako u Zagrebu, kao u Ljubljani, redovi na kasama za uplate ništa manji. Čujem da ne možeš više dobiti rezervacije u terminu zimskih ferija u skijaškim penzionima u Italiji i Avstriji, za silvestrsku noč je več sve rezervirano, čitam da dobiju pjevači kao Mišo Kovač, Oliver Dragojević, Nina Badrić…od 20-30.000 EUR za silvestrski nastup….Kad u poslednje vrijeme malo više razgovaram (ne baš sasvim direktno, na subtilan, indirektan pristup) sa poznanima o krizi na financijskima tržištima čujem, da viječina ljudi oupšte nije investirala u dionice, navodno je vječina preferirala bančnu gotovinsku štednju, "dionice/fondovi su samo za špekulante, samo daleko od njih, ako več hazardiraš je možda bolje da ideš u kazino"-sad svi pametni.
Iz svega ovoga slijedi da smo izgubili samo "čisti špekulanti", koji nemamo prava da sad plačemo zbog enormnih gubitaka, krivi smo si sami. Nitko nas ne pomiljuje, nitko ne simpatizira sa nama, tako da bi i mirni protesti za veliku vječinu građana ispali kao tragikomičan akt, preostaje nam samo da izlijavamo svoje frustracije i bijes nad vladom, Hanfom, fond managerima, OMF…preko ovog foruma. I tako nam je možda malo lakše.

Upravo tako kolega, mi cemo za 5-10 godina pricat na otvorenom i nedjeljom u dva kako su nam FM smjestili i oprali kapital.
pak su nam prinosi na mirovinskim accountima preskromni za bilo kakvo penziono te cemo tada saznati za smisljenju igru s blagoslovom vladajucih u 2008.
tada ce nas biti sve briga jer nam penziono propalo a kapital smanjen za 20% pa nam puno godina da se povratimo jer su nam za penziono kupovali na TOP-SHOP cjenama od sebe samih.
tada ce nas biti briga, jer nas mirovinac ulagao u vanjske obveznice a nece kupit od domacih firmi pa iste ne mogu do jeftinog kapitala a strane banke kao bojazno zbog krize ako daju nude skupi kapital.
pa nas se opet nece ticati kad nam sjednu za vrat i uvezu male kineze jer su im jeftinesi…
mi necemo moci servisirat svoje kredite jer smo nekonkurentni netom ostali bez posla…
mozda cemo tada skuzit da nam je buducnost vec kreirana…
sva sreca kaj se to tice samo 2% ljudi

e onda cemo vidjet da ipak ima veze za sve nas

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

jako dobro.. iako što se tiče ulaganja mirovinaca vani mislim da to ima najviše veze s budućom obranom tečaja u slučaju nekih udara.. ne znam jel to dobra ili kriva taktika al to bi nekak bilo najlogičnije?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

ajtidotkom, 29.11.2008. u 16:03
A ti si se logirao 26.11. i pun si optimizma? Mislim da treba otvoriti posebnu grupu na forumu za ove "pojacivace optimizma" i sisare casha … recimo svi koji su se logirali prvi put od rujna u posebnu grupu – fond manageri malešnih fondića i njihova rodbina!

Pratim puno duze ovaj forum prije nego sam se odlucio registrirati…




ja vam objašnjavam da je ovo čista situacija gdje si ekipa može dopustiti da okrene još jedan krug pa će tako igh spustiti na razine oko 2k kune
nema tu veze fundamenti tehnička svijet evropa indija marsijanci
vec netko ima puno para puno dionica a sve to nije njegovo
ima amen države

i prilično je gramziv i okrutan

samo se pitam da li je katolik i vjeruje li u raj i pakao

EVO TI I ODGOVOR:(2. Timoteju 3:1-5) 3 A ovo znaj: u posljednjim danima nastat će naročito teška vremena. 2 Jer ljudi će biti sebični, pohlepni za novcem, umišljeni, oholi, hulnici, neposlušni roditeljima, nezahvalni, nevjerni, 3 bezosjećajni prema drugima, nespremni na bilo kakav dogovor, klevetnici, neobuzdani, okrutni, bez ljubavi prema dobroti, 4 izdajnici, svojeglavi, ponosni, više će voljeti užitke nego Boga 5 i naizgled će biti bogobojazni, ali neće bogobojazno živjeti. Takvih se kloni. 13 A zli ljudi i varalice napredovat će sa zla na gore. Zavodit će druge, a i sami će biti zavedeni.
ETO TO TI PIŠE U BIBLIJI PA TI SAD VIDI ŠTO JE ODGOVOR NA TVOJE PITANJE…

[/quote]

ovoga imamo svakodnevno zadnjih nekoliko tisuća godina, tako da svaki dan spada u kategoriju "posljednjih"
[/quote]
…malo se varaš, nažalost ili na svu sreću, jer ovo stoljeće koje nije još ni završilo od kada je 1914 krenuo prvi svjetski rat, pa do danas nikada nije bilo gore stanje u svijetu-globalno. Nikada toliko nesigurnosti, stresova, depresije, kriminala,ne-legalnih pljački, bolesti, ubojstava…. Ne kažem da je ikada bilo nešto super ali NIKADA NIJE BILO OVAKVIH PRITISAKA…. uostalom to kaže proročanstvo BOŽJE RIJEČI, pa ko sam ja da sada pametujem. Ona govori dovoljno jasno.

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

New Report

Close