Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ljudi bozji, jedini problem je u vama, a ne u burzi, vladi ili necemu trecem. Nitko vas nije tjerao da ulazete u dionice. Sami ste prihvatili taj rizik koji burza donosi. Zao mi je onih koji su kupovali na visokim razinama i nisu prodavali do danas, a nemaju vise kesa. Nazalost, dugo ce se nacekati da im se vrijednosti vrate na nulu. Oni koji imaju viska kesa, kupujute, kupujte i kupujte!

Ovo je sada prilika za kupovinu kakvu necete vidjeti godinama, prilika kakva se javlja nekoliko puta u zivotu! Nemojte cekati dno jer ga necete pogoditi. Ako kupite sada i vrijednosti padaju, budite hladnokrvni i ne prodajte jer su gotovo sve dionice ionako potcijenjene, a za dvije-tri godine imat cete finu zaradu za koju niste ni orali ni kopali.

Problem hrvatskih ulagaca je sto bi svi htjeli zaradu preko noci. To ne moze tako, pohlepa se obije o glavu, i onda se javlja ljutnja, gnjev, vrijeđanje Sanadera, Karduma i XY osoba te se stvara nekakva urotnicka atmosfera i teorija zavjere.

Nikada ne ulazite svu lovu kod kupovine, ulazite malo po malo i dokupljujte kada svi panicko rasprodaju. Ja sam i danas kupovao dionice u vrijednosti za 13.000 kuna. Malo po malo i smanjujem si ulaz. Ne ulaze svu lovu i jednu dionicu, jer gotovo da sada kupite bilo koju likvidnu dionicu, tesko cete promasiti na dulji rok jer je sve na diskontu, a kada se stvari stabiliziraju i vrijednosti pocnu rasti, zarada vam ne gine.

Budite dugorocni ulagac, a ne spekulant. Na razinima na kojima su sada dionice, prava lova se krije u dugorocnom ulaganju, a ne u spekuliranju. Ako ste spekulant u ovim vremenima rađe se bacite na pravi posao jer cete sacuvati zivce, bolje cete se osjecati i bit cete u plusu :)!

Dakle, zivot je lijep, budite pohlepni sada i razmisljajte kako cete uzivati u plodovima svojih ulaganja za nekoliko godina!

Zivjeli! [thumbsup]

Zanimljiv članak o skrbničkim računima, trebalo bi ga se s vremena na vrijeme prisjetiti:

Vaš link


Ljudi bozji, jedini problem je u vama, a ne u burzi, vladi ili necemu trecem. Nitko vas nije tjerao da ulazete u dionice. Sami ste prihvatili taj rizik koji burza donosi. Zao mi je onih koji su kupovali na visokim razinama i nisu prodavali do danas, a nemaju vise kesa. Nazalost, dugo ce se nacekati da im se vrijednosti vrate na nulu. Oni koji imaju viska kesa, kupujute, kupujte i kupujte!

Ovo je sada prilika za kupovinu kakvu necete vidjeti godinama, prilika kakva se javlja nekoliko puta u zivotu! Nemojte cekati dno jer ga necete pogoditi. Ako kupite sada i vrijednosti padaju, budite hladnokrvni i ne prodajte jer su gotovo sve dionice ionako potcijenjene, a za dvije-tri godine imat cete finu zaradu za koju niste ni orali ni kopali.

Problem hrvatskih ulagaca je sto bi svi htjeli zaradu preko noci. To ne moze tako, pohlepa se obije o glavu, i onda se javlja ljutnja, gnjev, vrijeđanje Sanadera, Karduma i XY osoba te se stvara nekakva urotnicka atmosfera i teorija zavjere.

Nikada ne ulazite svu lovu kod kupovine, ulazite malo po malo i dokupljujte kada svi panicko rasprodaju. Ja sam i danas kupovao dionice u vrijednosti za 13.000 kuna. Malo po malo i smanjujem si ulaz. Ne ulaze svu lovu i jednu dionicu, jer gotovo da sada kupite bilo koju likvidnu dionicu, tesko cete promasiti na dulji rok jer je sve na diskontu, a kada se stvari stabiliziraju i vrijednosti pocnu rasti, zarada vam ne gine.

Budite dugorocni ulagac, a ne spekulant. Na razinima na kojima su sada dionice, prava lova se krije u dugorocnom ulaganju, a ne u spekuliranju. Ako ste spekulant u ovim vremenima rađe se bacite na pravi posao jer cete sacuvati zivce, bolje cete se osjecati i bit cete u plusu :)!

Dakle, zivot je lijep, budite pohlepni sada i razmisljajte kako cete uzivati u plodovima svojih ulaganja za nekoliko godina!

Zivjeli! [thumbsup]

Japanci padaju već 18 godina.
Koliko dugo moram biti ulagač?

SA FOND MANAGEROM NA KAVU, PA GA ONDA BACIM U DRAVU !!!

ajtidotkom, 28.11.2008. u 21:42
Koliko dugo moram biti ulagač?

Onaj tko postavlja takva pitanja drugima nema sta raditi na burzi. Svatko je odgovaran za sebe i mora imati vlastitu strategiju kojom ce zaraditi ili izgubiti.


Ljudi bozji, jedini problem je u vama, a ne u burzi, vladi ili necemu trecem. Nitko vas nije tjerao da ulazete u dionice. Sami ste prihvatili taj rizik koji burza donosi. Zao mi je onih koji su kupovali na visokim razinama i nisu prodavali do danas, a nemaju vise kesa. Nazalost, dugo ce se nacekati da im se vrijednosti vrate na nulu. Oni koji imaju viska kesa, kupujute, kupujte i kupujte!

Ovo je sada prilika za kupovinu kakvu necete vidjeti godinama, prilika kakva se javlja nekoliko puta u zivotu! Nemojte cekati dno jer ga necete pogoditi. Ako kupite sada i vrijednosti padaju, budite hladnokrvni i ne prodajte jer su gotovo sve dionice ionako potcijenjene, a za dvije-tri godine imat cete finu zaradu za koju niste ni orali ni kopali.

Problem hrvatskih ulagaca je sto bi svi htjeli zaradu preko noci. To ne moze tako, pohlepa se obije o glavu, i onda se javlja ljutnja, gnjev, vrijeđanje Sanadera, Karduma i XY osoba te se stvara nekakva urotnicka atmosfera i teorija zavjere.

Nikada ne ulazite svu lovu kod kupovine, ulazite malo po malo i dokupljujte kada svi panicko rasprodaju. Ja sam i danas kupovao dionice u vrijednosti za 13.000 kuna. Malo po malo i smanjujem si ulaz. Ne ulaze svu lovu i jednu dionicu, jer gotovo da sada kupite bilo koju likvidnu dionicu, tesko cete promasiti na dulji rok jer je sve na diskontu, a kada se stvari stabiliziraju i vrijednosti pocnu rasti, zarada vam ne gine.

Budite dugorocni ulagac, a ne spekulant. Na razinima na kojima su sada dionice, prava lova se krije u dugorocnom ulaganju, a ne u spekuliranju. Ako ste spekulant u ovim vremenima rađe se bacite na pravi posao jer cete sacuvati zivce, bolje cete se osjecati i bit cete u plusu :)!

Dakle, zivot je lijep, budite pohlepni sada i razmisljajte kako cete uzivati u plodovima svojih ulaganja za nekoliko godina!

Zivjeli! [thumbsup]

potpisujem
doduše,ja još ne kupujem,ali neću plakati ni ako sutra(pardon,u ponedjeljak) sve krene vrtoglavo u nebesa(daj bože),jer sam nekih 60%u kešu
kad bi barem sa pogađanjem dna bio uspješan kao što sam bio u pogotku vrha…

ovo je prava trgovina… http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/32156/Default.aspx a ivo kaze da se stedi na Bozicnim domjencima a mesic da se stedi na pocasnom plotuni [undecid]



Dajte komentirajte danas ono micanje naloga i možebitno namjerno prekidanje trgovanja radi dojave o nalozima na kupnji da se maknu.?!

Opet me nitko ne sluša!!!
Ima li vijesti na ZSE o blokadi trgovanja prvih 5 minuta danas i nestajanja naloga???
Tehnički problemi, ili što???
[/quote]

ja nemam. Si probao pitati na ZSE?

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

Što bi rekao Kardumogovornik sa ZSE još prije tri mjeseca
ZA PANIKU JE VEĆ KASNO
Kakav je to vizionar od čovjeka to se tek sada vidi
Usput ako je nekome već svega dosta i želi se riješiti brige oko dionica
izjavljujem da sam ih bez obzira koje i koliko spreman BEZ IKAKVE NAKNADE primiti
Zainteresirani neka se jave na prajvat
[lol]




Dajte komentirajte danas ono micanje naloga i možebitno namjerno prekidanje trgovanja radi dojave o nalozima na kupnji da se maknu.?!

Opet me nitko ne sluša!!!
Ima li vijesti na ZSE o blokadi trgovanja prvih 5 minuta danas i nestajanja naloga???
Tehnički problemi, ili što???
[/quote]

ja nemam. Si probao pitati na ZSE?
[/quote]

Gle, da pošaljem jedao od onih "Dopis bez odgovora".

SA FOND MANAGEROM NA KAVU, PA GA ONDA BACIM U DRAVU !!!

Janezu i ajtidotcom 100% za komentare.Vidim da ima razumnih ljudi kojima bijes nije pomračio um.Čvrsti ustrajni, disciplinirani dugoročni ulagač doći će na svoje i preuzeti novac od instant ulagača.Novac će promjeniti vlasnika, kako je to netko već primjetio. [smiley]

I will ask you one question "Do you feel lucky?"

Sad bi trebalo oprezno u šoping.Malo po malo kao kad vučeš panulu. [wink]

I will ask you one question "Do you feel lucky?"

Rupa koja se otvorila na ZSE izgleda zastrašujuće, ali ima ljudi koji ne pate od vrtoglavice ili pate ali to znaju sakrit, nije da je baš svejedno i dugoročnom ulagaču, ali lova ne pada s neba.Lova zahtijeva uvijek neki angažman ( da li je to rad, krađa, krv(znoj i suze), nasljedstvo (natezanje s ostalim nasljednicima),nošenje glave u torbi), u ovom slučaju stradavaju živci, kome više kome manje.Ali usprkos svemu želim nam sreću svima koliko vas ima bili dugoročni ili kratkoročni ulagači.Svi mi smo došli privučeni mirisom profita rano ujutro (netko je to napis’o u fusnoti).Glave gore… [thumbsup]

I will ask you one question "Do you feel lucky?"

New Report

Close