Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Kad vam kažem, dojava fondovima nakon otvaranja da ne brane IGH.

Nastavak trgovanja, nestalo sa IGH kupnje 250 kom na kupnji a nije se protrgovalo 50 komada.
Netko je nekome uštedio trošak obrane.

Dojava 100%!!!
Odjednom se povukla kupnja na svim plavušama jer se pročulo da če se neki fond istovarati!
E, ovo je za HANFA-u

[/quote]

Hvala Bogu da je netko skužio da je namještaljka.
I da su sklonjeni nalozi na kupnji odmah iza otvaranja, kad je namjerno zablokiran. ZSE monitor

Ljudi moji ovo je slijedeća faza.
Transparentno muljanje.

SA FOND MANAGEROM NA KAVU, PA GA ONDA BACIM U DRAVU !!!

http://www.hnb.hr/govori-intervjui/govori/hgovor-rohatinski-7-11-2008.pdf

Dr. Željko Rohatinski
PREDLOŽAK ZA IZLAGANJE NA KONFERENCIJI UDRUGE HRVATSKIH
IZVOZNIKA – ZAGREB, 7.11.2008.

To nas dovodi do temeljnog problema u 2009. godini:
(b) Vanjska financijska ograničenja
Kako u idućoj godini dospijeva otplata glavnice inozemnog duga od 9,4 mlrd. eura i
kamata od 1,7 mlrd. eura, što je ukupno za 27% više nego u 2008. godini, zadržavanje
bruto korištenja inozemnih kredita na ovogodišnjoj razini od oko 12 mlrd. eura ne
ostavlja prostor za financiranje iz tog izvora bilo kakvog rasta deficita u razmjeni roba
i usluga s inozemstvom.
S obzirom na sve izraženija ograničenja u sferi izvozne potražnje, to praktički
zahtijeva bitno usporavanje uvoza i prilagođavanje domaće potražnje, s
odgovarajućim utjecajem i na daljnje usporavanje privredne aktivnosti. I ne samo to:
u uvjetima financijske krize u svijetu, mogućnost pribavljanja kreditnih sredstava više
će nego ikada zavisiti ne samo od njihove raspoloživosti na svjetskim financijskim
tržištima nego i od vjerodostojnosti zemlje dužnika u pogledu njezine sposobnosti da
uredno servisira svoje obveze. Prije su indikator te vjerodostojnosti bili i stand-by
aranžmani s MMF-om, sada tu vjerodostojnost moramo pružiti sami koordiniranim i
konzistentnim djelovanjem svih ekonomskih činitelja u zemlji.

Istodobno će, zbog očekivanog smanjenja izravnih stranih ulaganja, za uredno
financiranje tokova reprodukcije u zemlji i tekuća plaćanja prema inozemstvu biti
potrebno u određenoj mjeri angažirati i vlastite rezerve likvidnosti, te bitno povećati
efikasnost njihovog korištenja.
S tim u vezi, HNB je spreman voditi vrlo aktivnu politiku održavanja likvidnosti
financijskog sustava do granica koje neće poticati inflaciju, koristeći prema potrebi
sve raspoložive instrumente: smanjenje stope obvezne pričuve, smanjenje stupnja
minimalno potrebnih deviznih potraživanja, proširenje operacija na otvorenom tržištu
i na dio obveznica RH te, kao zadnja linija obrane,
angažiranje deviznih pričuva
središnje banke.
5
Međutim, da bi takvo emitiranje likvidnosti bilo produktivno, potrebno je da se ispune
neki ključni uvjeti:
1. zadržavanje stabilnosti tečaja
Ako ona ne bi postala briga sviju, HNB bi je morao braniti sam, u kom bi slučaju –
birajući manje zlo – umjesto emitiranja povlačio kunsku likvidnost.
2. čuvanje vlastitih financijskih resursa
Predložit ćemo Vladi da pokrene postupak izmjene Zakona o deviznom poslovanju u
smislu odgode za 1.1.2009. predviđene liberalizacije dijela kapitalnih poslova s
inozemstvom (otvaranja računa pravnih osoba u inozemstvu i korištenje inozemnih
kredita preko tih računa, odobravanje kratkoročnih financijskih kredita nerezidentima,
obavljanje transakcija na deviznim tržištima u inozemstvu, poslove s izvedenim
financijskim instrumentima, unošenje i iznošenje materijaliziranih
vrijednosnih papira, plaćanje i naplate u gotovini, davanje poklona i pomoći u
inozemstvo…). Očekujemo da će i HANFA poduzeti odgovarajuće mjere u sferi
poslovanja mirovinskih i investicijskih fondova

proširenje operacija na otvorenom tržištu
i na dio obveznica RH te, kao zadnja linija obrane,

mislim da je ovo kljućni razlog zašto su se fondovi odlućili na obveznice…jer će njih za razliku od drugih instrumenata moći brzo transformirati u keš!

ostalo vam ne moram objašnjavati…kontrakcija kapitala prvo će pogoditi najšpekulativnija mjesta kao što su to tržišta kapitala…
to je čista ekonomija 101

Dedica je prošao puno ovakvih situacija (čak je i kostolany govorio da velik dio ‘znanja’ dolazi jednostavno s godinama) s kojima se neki, a i ja osobno susrećemo po prvi put i zato jedinu svijetlu točku gledam kroz iskustvo i strpljenje


Kako je deda opet pogodio,a mi nikako da trefimo ???http://www.poslovni.hr/101865.aspx

ljudi, u ponedjeljak će nas zasuti novi val margin callova, čuvajte glave [embarass]

sve što pišem je osobno mišljenje, nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica

nešto se krca na kupnji pred kraj trgovanja…

Odabir je pomogao Buffettu prolazak kroz krizu Ključ je strpljenje
Naime, investicije Buffetta u bankarski sustav u trećem tromjesečju porasle su 36 posto, a prema podacima Bloomberga Berkshire je najveći dioničar Wells Farga i Bancorpa. "To se može opisati jednom riječju: strpljenje. Warren Buffett ima taj luksuz strpljenja, dok je većina ostalih burzovnih igrača pod velikim pritiskom i moraju što prije reagirati na određenu situaciju, dok Buffett samo čeka na dobre prilike", izjavio je izvršni direktor Mairs&Powersa William Frels, prenosi poslovna novinska agencija Bloomberg.
…Pa hoćemo li konačno učiti ili i dalje paničariti…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...


ljudi, u ponedjeljak će nas zasuti novi val margin callova, čuvajte glave [embarass]

Ajde nemoj plašiti ljude sa marginima, toga ima toliko malo da je beznačajno!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Transakcija dana!!

PUNT-R-A prodaja 33 dionice na 1,03kn što daje punih 33,99 kuna!!
+150 kn minimalne brokerske provizije… [lol] [lol] [lol]

Stvarno neko gubi živce!
Ili neki broker manipulira cijenom!! [lol] Slučaj za Hanfu!


Dedica je prošao puno ovakvih situacija (čak je i kostolany govorio da velik dio ‘znanja’ dolazi jednostavno s godinama) s kojima se neki, a i ja osobno susrećemo po prvi put i zato jedinu svijetlu točku gledam kroz iskustvo i strpljenje

Kako je deda opet pogodio,a mi nikako da trefimo ???http://www.poslovni.hr/101865.aspx


[/quote]
Ma istina živa samo da nam brada ne naraste do koljena čekajući.

who dares, wins

…molio bi ZNALCE da mi prokomentiraju razlike najviše i najniže dnevne cijene koja ide od 5% pa i preko 10%. Što vam to govori o ulagačima i realnostima cijena??? Hvala…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...


Transakcija dana!!

PUNT-R-A prodaja 33 dionice na 1,03kn što daje punih 33,99 kuna!!
+150 kn minimalne brokerske provizije… [lol] [lol] [lol]

Stvarno neko gubi živce!
Ili neki broker manipulira cijenom!! [lol] Slučaj za Hanfu!

Pa postoje brokeri koji nemaju minimalnu naknadu nego samo postotak od transakcije…
Eto ja danas kupio 1 dionicu ispod 100kn!
[lol]

New Report

Close