Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Problem je što se nije radilo ništa po pitanju energetske ovisnosti, niti jedna hladnjača nije napravljena, samo ceste, ceste i malo putova, kanali poljoprivredni su još pod orasima i žbunjima. Nije se pokretala tipska sufinancirana proizvodnja. Mislim mogao bi navesti masu primjera kako da smanjimo uvoz i pokrenemo tipsku proizvodnju. Naravno isplativu, ali to se ne traži, ne treba pameti ovdje samo para i ovaca. Neće ni mirovinci moći trgovati još dugo, pada broj zaposlenih, uplate za mirovinska nisu redovna, ono što keša imaju, kupuju obveznice, pdv se slabo naplaćuje ima tu iks faktora, ali… Mislim da u skorijoj budučnosti da ćemo svi skupa smanjiti filozofiranje i zavrnti rukave, i sjećat se imao sam jednom milijune. A i mirovinci možda pređu ponovo u državno vlasništvo. Država voli i treba novac, a i moderna je.

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.


Ukupno imamo 14 dioničkih fondova s ukupnom imovinom manjom od 10 milijuna kn. Tu treba tražiti kandidate za gašenje… Siroti fondovi, što ostade od takve industrije snova?

…danas…uplaćujem stambenu štednju na šalteru…i slušam kako kod osobnog bankara žena cvili i jeca i povlači novce koje je po preporuci istog tog bankara prošle godine uložila u fond…spašava što se spasit dade…bankar joj nije znao odgovoriti kada će doći na pozitivnu nulu niti kako da sada uloži pa da barem malo amortizira gubitak…
…nije ju uspio nagovoriti da ostavi novce u fondu…

prilagođenost duboko bolesnom društvu, nije mjerilo zdravlja...

ameri pred otvaranje opet 1,5% u plusu, EU okrenula opet u plus, a mi u ovoj balegi od burze svi gubimo živce, pesimizam je prestrašan, OMF pare otišle us pašavanje likvidnosti države, OIF nemaju ni za čunga lungu, a mi malo očekujemo 20% rast u dva dana jer smo svi na izmaku snagu već. Prestrašno

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

@cojote.sk

Ti bankari trebaju krivično odgovarati, prošle godine sam bio svjedok, kada je jedan čovjek došao na šalter oročiti 20 000 eura i žena ga je doslovce namamila u dionički fond s obrazloženjem da će za par mjeseci zaraditi 50%, tada je crobex bio preko 5000 bodova. Toliko o bankarskim stručnjacima.

Surround all arround when it hits the ground

eto nas na nuli i sad vjerovatno ide i minus…
a nismo dugo !



Stvarno su nadobudni oni koji očekuju nešto od sadašnje garniture političara.Vidim samo da će zgutat još brdo para na izdisaju…

Od sadašnje garniture može se očekivati da nas odvedu u siguran bankrot.
[/quote]

I to je jedna od mogučnosti.
Jučer je postalo jasno da je upitan i rast od 2%,Šuker u Otvorenom.
Već se govori i o recesiji kod nas.
Po svemu što čujemo,očekuje nas teška 2009.
Prije 3 tjedna ja sam izašao.
Nogometnim rječnikom gubimo prvenstvo.
Puno igrača je povrijeđeno,oporavak tek slijedeće ljeto.
Novih nema na vidiku, otišli su u druge klubove ( mirovinci ).
Kod nas problemi tek dolaze.
Mmf je prognozirao još težu 2009.
Gubitak je ogroman,ali izgledno je da bi mogao postati još veći.
Nema dobrih vijesti.

F i g h t T h e P o w e r ! ! !

Svi čekaju da padne još, a koliko je vidljivo po forumu barem 80% forumaša je većinom u cashu. I da, svi
će kupiti na dnu, moš mislit… Jasno je da će možda još dole ali kad krene prosjek upada će biti iznad trenutnih cijena.

Treba zaradit za jedrenje...zapravo već jesam


Svi čekaju da padne još, a koliko je vidljivo po forumu barem 80% forumaša je većinom u cashu. I da, svi
će kupiti na dnu, moš mislit… Jasno je da će možda još dole ali kad krene prosjek upada će biti iznad trenutnih cijena.

Dobro napisano samo fali dodatak,o tome kad će se vratiti?
Početkom godine kada tek krenu loše vijesti kod nas?
Sumnjam.
Koliko će tek dotada biti Crobex?

F i g h t T h e P o w e r ! ! !

Rekli su da u Hrvatskoj ulaže u TK oko 2% stanovništva. Tu se ne misli na HT-ovce. Od tih 2% barem polovica čita ovaj i slične forume kod nas. Prevladavajuća je struja drukera na dole i nema pomaka. Svi iz najdubljih podruma samo čupaju loše vijesti i postaju ih na forume. Pa kak bi onda i krenulo. Svi čekaju nekog da krene. Pa da, tak se i Franju čekalo 45 godina. A uvijek se stvar može pokrenuti ali nema volje , nema vjere ni nadanja. Love kod nas ima, nije se povećao broj dionica a vrijednost je drastično pala, dakle ima se čime kupiti a čeka se Bog te pita što. Mi volimo lidere i dobri smo poslušnici i čekat ćemo nekog takvog da nam kupuje ispred nosa i kasnije skupo prodaje kao što se prošlih godina i događalo. Strani fondovi su zaradili i otišli a mi ih ponovo čekamo da pokrenu ovu učmalost. Jesmo jadni…

Treba zaradit za jedrenje...zapravo već jesam


@cojote.sk

Ti bankari trebaju krivično odgovarati, prošle godine sam bio svjedok, kada je jedan čovjek došao na šalter oročiti 20 000 eura i žena ga je doslovce namamila u dionički fond s obrazloženjem da će za par mjeseci zaraditi 50%, tada je crobex bio preko 5000 bodova. Toliko o bankarskim stručnjacima.


Istina je to… prosle godine su im bila puna usta fondova a sad ni da pisnu…. pitam ja njih svaki put kad dodem da imaju li jos kakav dobar prijedlog ka ulaganje u fondove prosle godine….
Nego mozda ne bi bilo lose da ovdi iznesemo sve poznate cinjenice koje se odnose na glavne managere fondova (bar onih najvecih bankovnih OMF i OIF koji su i kumovali ovom stanju)…
Npr njihova imena i prezimena, mail, adresu stanovanja, telefonske brojeve privatne i sluzbene, registraciju i tip automobila, mjesta koja najcesce posjecuju… pa ko zeli detaljno objasnjenje neka ih slobodno upita bilo kad i bilo gdje… [wink]… ipak su nam duzni objasnjenje [thumbsup] [lol] … pa makar i u cetri oka [cool]… ajmo please [pray]


Svi čekaju da padne još, a koliko je vidljivo po forumu barem 80% forumaša je većinom u cashu. I da, svi
će kupiti na dnu, moš mislit… Jasno je da će možda još dole ali kad krene prosjek upada će biti iznad trenutnih cijena.

Maybe kolega,ali pokušao sam ekperimentirati na 7 kom. IGH i jučer kupio jer sam vani osjetio rally ali već sam sada u minusu 11 %..bogami skup ekspeiment i sreća da nisam ušao sa više love…lesson learned..ma čekam do jeseni 2009 a i tada nisam suguran jer ovo može potrajati do 2010 i ovo mi je bio posljednji eksperiment do tada…svaki ulaz je u ovoj situaciji gotovo siguran gubitak… i budimo sretni da nam je VLAD111 otvorio oči na vrijeme

To bi trebalo napisati na forum.

New Report

Close