Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


A možda je ovo početak oporavka. Svakoga dana mali promet i mali plus.

Ja zadovoljan.

sve je to jad i bjeda… šta ti vrijedi ovaj mizerni rast i mjeesc dana , kad se to sve anulira s tri dana stare dobre panike i ode čak u još veći minus nego je raslo… nije to ni O od oporavka…

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!

Nemoć ala belex…..za nepovjerovat….

Pomalo ljudi prodaja je po 20x veća od kupnje u bilo kojem trenutku se može otvoriti rupetina na kupnji i cijene mogu u jednom danu past za 10-15% bez ikakvog razloga.Evo jučer kupio HT za iznos isplaćene dividende u 5 mjesec.Da li će HT past na 100kn a samim tim i crobex za još 50% neznam ali želim napraviti investicijsku bazu koja bi mi "garantirala" kakvu takvu likvidnost na burzi i da mogu ćokat na burzi s vremena na vrijeme.Evo sad ću malo i drukat misim da nismo na dnu i da se ima prostora za stagnaciju ili lagani pad.Likvidnost je mala i izgubljen je zamašnjak trejdanja samim time svi trejderi pa i ja sam više ne ulazimo u utrku za dionicama.Hm što raditi mislim da je vrijeme za polagano i oprezno skupljanje dionica i svako prije kupovine dionica porazgovarati sa sobom što ću napraviti ako cijene dodatno propadnu.
P.S OIF-i su i dalje drhtave ručice koje mogu u bilo kojem trenu raspalit po bidu.




Potvrda "realnosti" stanja na TK. Šuker večeras u emisiji Otvoreno: "..ići u ovom trenutku i situaciji na burzi u privatizaciju državnih tvrtki bila bi ogromna stupidnost…".

A tko mu je kriv što ranije nije privatizirao, primjerice Luku Ploče d.d.?
Tako i moja žena nije željela prije par godina prodati neku ‘ruševinu’ nekom liku iz EU koji joj je tada davao pristojan iznos. Sada, kada se nakrcala nekretninama koje je teško održavat, ali i kamate plaćat, pristala bi i na trećinu one svote…
I Šuker će, ako zatreba, umjetno dizat vrijednost dionica i prodavat državne udjele u neprivatiziranim tvrtkama i ex kombinatima. A možda će i poklanjat?

[/quote]

da je država pametna umjesto prodaje nekog ostatka srebra bi osnovala neki fond naziva HRfond sa recimo milijardu kuna i počela kupovati dionice na tržištu. I to one podcijenjene. Pa samim time bi stvorila dodatnu likvidnost, podigla TK, i ono najbitnije kad poraste vrijednost na prijašnje razine imala bi šta prodati i dobiti pare. Ovako može musti samo praznu kravu! nAli zašto bi država to činila! To nije u kapitalističkom duhu!!! A je u duhu rasprodavati sve što imaš da bi namaknuo pare za servisiranje duga, ili Amerikancima je sada u duhu da država postane vlasnikom banke? Baš smo jadni! Naše mudonje nemaju vizije uopće. Sve što znaju je kopirati već nešto što je izmišljeno. A ubio bi ih Bog da izmisle neki model. Mislite da netko onda ne bi kopirao taj model. Ako živimo u kapitalnom svijetu onda je fer i da se država tako ponaša. Svi mogu biti vlasnici? Može i država! Ako ja kupujem po niskim cijenama da bi zaradio ONDA BI TREBALA I JEBENA DRŽAVA!
Eee državo jadna si kad te volovi vuku!!
[/quote]

Zašto bi država trebala kupovati tvrtke? Kojih i koliko tvrtki bi trebala kupiti? Zar samo zato što je Hrvatska država pa mora kupovati neko hrvatsko poduzeće koje će možda uskoro i propasti? Državni kapitalizam više nitko ozbiljan ne zagovara jer je dokazano da je država najlošiji gospodar.
Treba li nam bolji primjer od ZG Holdinga? Po kojoj cijeni bi neki privatni poduzetnik sagradio (bolje je napisati: fakturirao) onu ZET-ovu kućicu na Črnomercu ili obnovio maksimirski Paviljon da Grad Zagreb nije investitor? Da ste vi kupac, koliko bi to platili?
Mada ste i ovako, skuplje, platili kroz porezna i prirezna davanja!

A te ideje o državnom fondu u kojem bi bili ostatci ostataka neprivatiziranih poduzeća u praksi su pokušali ostvariti u Sloveniji osnivanjem dva paradržavna investicijska fonda: Slovenski Fond kapitala (KAD) i Odštetni fond (SOD), čiji imovinu btw sada pokušavaju bezuspješno skuplje prodati. po mogućnosti i opet samo Slovencima, ali im to ne uspijeva jer protekcionističkim mjerama pokušavaju zaštiti svoje ili ‘domaće’ gospodarstvo. Detaljnije o sudbini tih ideja možete vidjeti u:
http://www.poslovni.hr/Content/LinkedArticles.aspx?ID=51120

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?

Ako neko nije znao danas je aukcija za one državne zapise od 2 milijarde kn …….znaći
da su mirovinci tamo, vjerojatno su sve kupuli da može država vraćat dugove….


A možda je ovo početak oporavka. Svakoga dana mali promet i mali plus.

Ja zadovoljan.


samo nema velike rasprodaje,nista drugo…..veliki su u usa,kad tamo zarade dovoljno vratit ce se..sa spekulatvnim kapitalom….

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

@ Bolix

Svaka čast na postu, o tome sam i ja nedavno pisao, da su pametni sada bi investirali kod nas i na vanjskim tržištima, samo nažalost za to treba imati osnovnog ekonomskog znanja koje nažalost nas, naši vrli političari nemaju,, jedino znaju rasprodati nešto što je netko drugi stvarao i pri tome sebi uzeti pinku i to je to, a o nekom smislenom investiranju bilo u tržište, ekonomiju, privredu, stvaranju novih vrijednosti, to SF za naše vodstvo [undecid]

Ne budite naivni, likvidnost će biti dobra kad ameri završe u crvenom, samo to neće napravit drhtave ručice zbog američkog pada nego OMF-ovi, samo neka se proba lupat po asku,odmah će doć prodaja od par tisuća dionica zna se od koga, pa ti onda trži, rast ne smiješ, pa da je razlog bilo što, ali u padu će ti objeručke pomoć. Nema ovdje kruha dok se jaki stranci ne pojave. Toliko [bye]

Surround all arround when it hits the ground

Imam u šanžeru 6 cifreni broj, možda bi se navuklo i na 7 cifreni, ali isto čekam HT na 2 cifreni broj, adris jedva iznad 3 cifre i inu na besramnih 300 kn. Zašto bi dao za ht 200 kn? Dividenda cca od 14 do 25 kn, keša 70 kn, papir svašta trpi i nestae tih 70 kn i što ostane? daš 90 kuna i čekaš 6 godina da isplatiš dionicu. Jer tek sada se odvajamo od amerike, dolar nije više važan, i eto prilike da mi odemo sa crobexom ispod 1000 bodova. Zašto ne?

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.

ako danas zavrsimo u plusu mozemo bit sretni

Evo gledam trgovanje na investoru i vidim nalog za kupnju INGRE od dvije dionice i sad se pitam kako je to moguće jer ja ako zadam nalog ispod tisuće kuna javi mi da je nemoguća zadavanje naloga ispod 1000 jer da je to manipulacija tržišta . [huh]

E sad se ja pitam kako ja tobože manipuliram tržištem a onaj koji je stavio nalog na dvije dionice ukupne vrijednosti 170kn ne manipulira???

Je..š ovakvu burzu

ili pukovnik ili pokojnik[color=blue][/color]

Sva Europa u zelenu. Pa što onda !!!!!!!!!!!!

New Report

Close