Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Netko se namjerio na IGH nakon mjesečnih obrana.

Market se pumpa opet pomoću INE i HT-a
Netko je spominjao rast danas od 6% i veliki, grandiozni odbijanac!!!???


@Saladin

Šta kad pogledamo Aziju?
Pa Shangai composite je u minusu zatvorio.

šta nije većina indexa u aziji u plusu 3-6 % ? jučer – danas

Cookie Monster

Čujte, a možda je bolje ovako, bez velikih oscilacija.


Čujte, a možda je bolje ovako, bez velikih oscilacija.

Bez velikih oscilacija prema gore, dole uvijek dobro znamo OSCILIRATI.


Potvrda "realnosti" stanja na TK. Šuker večeras u emisiji Otvoreno: "..ići u ovom trenutku i situaciji na burzi u privatizaciju državnih tvrtki bila bi ogromna stupidnost…".

A tko mu je kriv što ranije nije privatizirao, primjerice Luku Ploče d.d.?
Tako i moja žena nije željela prije par godina prodati neku ‘ruševinu’ nekom liku iz EU koji joj je tada davao pristojan iznos. Sada, kada se nakrcala nekretninama koje je teško održavat, ali i kamate plaćat, pristala bi i na trećinu one svote…
I Šuker će, ako zatreba, umjetno dizat vrijednost dionica i prodavat državne udjele u neprivatiziranim tvrtkama i ex kombinatima. A možda će i poklanjat?

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?


Čujte, a možda je bolje ovako, bez velikih oscilacija.

ma šta baolje! Čovjeće radi se o hebenoj kroničnoj nelikvidnosti. Vrijednost teško može rasti jer nitko ne želi kupovati po višim cijenama kad mu ovo odgovara. A padati može jer je strah jači od racionalnosti. Za početak "drugovi" mi formiramo cijenu pojedine dionice. NEveliki već mi! A oni prate što je na bidu ili asku. Naravno za početak AKO ŽELIMO DA NAM TK raste onda bi trebalo prestati kupovati skrivenim nalozima! Prodaja skrivenim nalozima je dobra jer se ne ruši toliko cijena. Vidim da se sve više počelo prakticirati skrivanje! To me podsječa na igračku za dijete. Otkrili naši mali trejderi skrivanje pa se igraju. Dakle počelo informiranje na forumu a sada počelo i praktično i na E-trade. I sve su to mali ulagači koji odlučili kopirati institucionalne. E baš ste jadni! ko da imate stotine tisuća kuna pa ne želite pretplatiti slučajno ili više izgubiti. Ako nešto mrzim onda je to šibicarenje na našem TK. Ovo više nemogu gledati, a moram. Eee da baš sad hoće uletit neki mirovinac sa kupnjom na recimo DLKV-u pa da rastepe ove šibicare [cool]

zlikovac



Potvrda "realnosti" stanja na TK. Šuker večeras u emisiji Otvoreno: "..ići u ovom trenutku i situaciji na burzi u privatizaciju državnih tvrtki bila bi ogromna stupidnost…".

A tko mu je kriv što ranije nije privatizirao, primjerice Luku Ploče d.d.?
Tako i moja žena nije željela prije par godina prodati neku ‘ruševinu’ nekom liku iz EU koji joj je tada davao pristojan iznos. Sada, kada se nakrcala nekretninama koje je teško održavat, ali i kamate plaćat, pristala bi i na trećinu one svote…
I Šuker će, ako zatreba, umjetno dizat vrijednost dionica i prodavat državne udjele u neprivatiziranim tvrtkama i ex kombinatima. A možda će i poklanjat?

[/quote]

da je država pametna umjesto prodaje nekog ostatka srebra bi osnovala neki fond naziva HRfond sa recimo milijardu kuna i počela kupovati dionice na tržištu. I to one podcijenjene. Pa samim time bi stvorila dodatnu likvidnost, podigla TK, i ono najbitnije kad poraste vrijednost na prijašnje razine imala bi šta prodati i dobiti pare. Ovako može musti samo praznu kravu! nAli zašto bi država to činila! To nije u kapitalističkom duhu!!! A je u duhu rasprodavati sve što imaš da bi namaknuo pare za servisiranje duga, ili Amerikancima je sada u duhu da država postane vlasnikom banke? Baš smo jadni! Naše mudonje nemaju vizije uopće. Sve što znaju je kopirati već nešto što je izmišljeno. A ubio bi ih Bog da izmisle neki model. Mislite da netko onda ne bi kopirao taj model. Ako živimo u kapitalnom svijetu onda je fer i da se država tako ponaša. Svi mogu biti vlasnici? Može i država! Ako ja kupujem po niskim cijenama da bi zaradio ONDA BI TREBALA I JEBENA DRŽAVA!
Eee državo jadna si kad te volovi vuku!!

zlikovac

nisam dežurni, post nisam napisao barem 6 mj. jer sam naravno odavno u kešu. ali vidim da se ovdje stalno druka pa eto priznajem i ja sam, htio sam samo malo mira dok pregledavam asortiman za šoping a zašto sada…

e to vam neću reći jer bi opet bilo da drukam

[color=blue][/color]

iskreno, da sada imam xxx cifru kuna za ubacit na crobex i te kako bi čekao da vidim gdje če ovo završit. Previše puta se činilo da je došao kraj…
Svaki dan nove vijesti dižu i spuštaju tržište, s naglaskom na ono spuštaju. Trebalo bi bar mjesec dana da psihološki nema pritisaka na mozak da paničari.

Kako da ne, i evo nas još malo u i minusu. Što dovodi do zaključka, koji se temleji na više mjesečnim činjenicama, iz koje možemo izvesti definiciju "Nije važno kako ćće se otvoriti amerika, već je važno kako će se zatvoriti ZSE" 🙂 Ako se razumijemo 😉 Crobex protiv svih 🙂 Banana država, politička palica.

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.

Svi se evo satrli od trgovanja.
Promet enorman.

SA FOND MANAGEROM NA KAVU, PA GA ONDA BACIM U DRAVU !!!

A možda je ovo početak oporavka. Svakoga dana mali promet i mali plus.

Ja zadovoljan.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"


A možda je ovo početak oporavka. Svakoga dana mali promet i mali plus.

Ja zadovoljan.

Ma moš mislit. Evropa bila jučer +10 a mi +1 a evo i danas bolji od nas.
Izgleda da nema ko potegnuti, samo nas pljačkaju.
Neznam šta grobi drži u ovom malom plusu kad je masa dionica u minusu.

New Report

Close