Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


u portfelju imam tri dionice…….a ni jedna nije na book-u….znači na meni je da čekam…..

a baš čekanje je ono, što mi ide najteže[smiley3]

[emo_cool]


borut70: ” u portfelju imam tri dionice…….a ni jedna nije na book-u….znači na meni je da čekam….. ” a baš čekanje je ono, što mi ide najteže[smiley3]

…..u zadnje vrijeme i meni……[smiley1]

trčanje je zakon :)


borut70: ” u portfelju imam tri dionice…….a ni jedna nije na book-u….znači na meni je da čekam….. ” Čuj prijatel, kupi RNAF, pa će ti sve četiri u prosjeku biti iznad book-a[smiley2]

RNAF-šta je to?[smiley1] imaš li neke informacije?

trčanje je zakon :)

Imam, to ti je rafinerija nafte u bosanskom loncu, skraćeno RNAF, rade sa minusom i na 2,5 book-a su. Al svi tvrde da je dionica izrazito podcijenjena, pa eto prilike[smiley2]

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."


Imam, to ti je rafinerija nafte u bosanskom loncu, skraćeno RNAF, rade sa minusom i na 2,5 book-a su. Al svi tvrde da je dionica izrazito podcijenjena, pa eto prilike[smiley2]

Kapitalizacija nešto sitno preko 700m KM (ili 5 Montmontaži) 🙂
Prihod 8.382.506 KM, Neto dobitak -77.851.396 KM.
MMTZ ima prihode 1.4 miljarde Kn. Neznamo kakav potencijal imamo na našem tržištu dok ne odemo preko Save.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

Da imalo razmišljate glavom a ne srcem nebiste tako prozirne i zlonamjerne gluposti pisali o RNAF-Rafinerija nafte Bosanski brod.
Onoga koga uistinu zanima dobra i sigurna zarada taj će se raspitati zašto cijena raste unatoč trenutnim gubicima( rafinerija uopće ne radi,još koji dan pa će početi proizvodnja,Rusi čuda rade)


Da imalo razmišljate glavom a ne srcem nebiste tako prozirne gluposti pisali o RNAF-Rafinerija nafte Bosanski brod. Onoga koga uistinu zanima dobra i sigurna zarada taj će se raspitati zašto cijena raste unatoč trenutnim gubicima(jer rafinerija uopće ne radi)

Eto prilike za dokup![smiley1]

I love the Smell of Profits in the Morning

Obožavam kad se netko sprda sa onim što nije za sprdnju.
Tako je i cartmann zube slomio na PTKM
a vjerujem da će se jošnetko poklopiti ušima za godinu dvije kad RNAF dođe do dvocifrenog broja ,
a sad je na 1,93KM.
Mnogi su na forumu pomislili ,gdje sam bio kad su dionice na HR-burzi bile bagatela,
a to se upravo dešava na BL berzi.
Pamet u glavu i ne propuštati takve prilike kojih više nikad neće biti na ovim područjima…

Ne sprdam se nego sam se malo našalio.

Nemam vremena pratiti još i BL, previše mi je i ova ZSE.

I love the Smell of Profits in the Morning

…možda ste u pravu vi koji kupujete preko Save… no ne treba zaboraviti da je naša burza jedna od 10 najbrže rastućih u svijetu… meni je malo komplicirano, da ne kažem gubitak vremena pratiti tržišta kapitala susjednih regija…..iziskuje to dosta vremena……. tako da mi omjer uloženo vrijeme/ dobit baš ne govori u prilog investiranja van svoga plota….zasad…… No svatko ima svoju računicu.

Scio me nihil scire

Na rafiniriji se dalo puno zaraditi posljednjih dana. To svakako nije za spdačinu. No, sama kapitalizacija trenutno djeluje zastrašujuće. Isto tako i porast indeksa Banjalučke burze (BIRS) koji je porastao u nepunih godinu dana sa 1500 na 4500 bodova.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

Rafinerija Bosanski Brod i Rafinerija Sisak imaju identično tržište. Postoji li mogućnost da dio tržišta BiH preuzme rafinerija z Republike Srpske?

Hernandi: Moderna rafinerijska tehnologija vrlo je komplicirana i već je posjedovanje kadra koji je poznaje kapitalna investicija. Mol posjeduje dvije najmodernije i najučinkovitije rafinerije u Europi. Dok će Euro V norma zahtijevati 10 miligrama sumpora po litri goriva tek od 2009., naše rafinerije već danas proizvode goriva sa sedam miligrama sumpora po litri. To smo postigli 2002. godine, kada smo završili modernizaciju rafinerija. Nakon toga svake godine potrošimo dodatnih 200 milijuna eura samo da bismo održali tu kvalitetu. Isto će biti i s hrvatskim rafinerijama nakon modernizacije. No za narod BiH najvažnija je kvaliteta proizvoda. Ako rafinerija Bosanski Brod može proizvesti kvalitetnije gorivo od rafinerije Sisak, nećemo imati ništa protiv da ga kupimo i prodajemo na crpkama po BiH. Isto radimo u Rumunjskoj, gdje imamo 120 crpki, a nemamo rafineriju, pa derivate kupujemo od Lukoila koji je u toj zemlji ima. Molove rafinerije na rumunjsko tržište plasiraju samo one proizvode koje rumunjska rafinerija kvalitetom ne može dosegnuti. To je logika poslovanja.

New Report

Close