Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Prije godinu i pol smo postavljali razno-razne targete;
INGR 100 000
ATLP 7 000
IGH 25 000
HT 500
itd. itd.
Jesu li se ti targeto ostvarili,NISU,a mi svi smo bili 100% u dionicama i črsto čekali te obečavajuče targete.
Ovo je slična situacija,ali u obrnutom smislu.
Pametnom dovoljno da skuži.


Zadnjih mjesec dana svi pričaju gdje je dno i svi ga čekaju u kešu.
Priča se o crobexu na 1100,pa onda razne polemike možda 900 ili 800 i tako svi mi to čekamo,naravno spremni da tada kupimo,jer tako kaže TA,razno-razni targeti,trokuti,kružnice.
I svi mi to čekamo u kešu,svoje dionice smo prodali ili prije mjesec dana ili prije 3-4 dana, sa velikim minusima,ali nema veze,kada to padne tako nisko,kako drugi vele u ovom virtualnom forumu,budem se barem malo smanjio prosijek minusa i gubitka.
A nitko si nije postavio pitanje,a šta ako tržište počne rasti!
A mi smo naravno u kešu.Malom kešu,jer smo svoje dionice prodali sa minusom i od -50%.
I sa to malo keša mogu kupiti još manje dionica,nego što su imali.
Ovo je jedna mala pričica od Kostolany,čvrste i kolebljive ruke.
Čvrsti na kraju posijeduju dionice,a mali kolebljivi keš,ali malo keša.
Povijest se ponavlja i tako je to odkada postoji burza.


haha , to ti je isto ko u picu .
di je dno ?, ili pijem do daske pa onda maknem dasku pa nastavim dalje.
toliko o TA i potporama i tockama otpora .( halooo; aloo)
ali poslje kise dojdje i sunce , jedino ako vas bas ne pogodi neka elementarna nepogoda pa vas bujica odnese na dno . [angry]

najvrednije stvari u životu su besplatne




@tigrus

Nije li logično da ako udari po asku, bid se sutra postavlja na više s većim količinama i na taj način se lakše, više i povoljnije iskrca, opet nagađam jerbo kao ni ostali nemam iskustva s grizlijevim tržištem, meni ovo više podsjeća na svojevrsno štopanje pred neki BOOM.


Cilj nije bum nego spuštanje cijena radi krcanja.Veliki igraći su iznenađeni rastom Indijanaca i
Evrope.Njima rast ne odgovara već zaustavljanje rasta ili pad.Mi bi im trebali biti ekstra profit.Trebalo bi uhvatiti rast i izlazak sa velikih svjetskih burzi,pa ući jeftino na Balkan koji za to
vrijeme rasta vani nebi trebao previše rasti,a padati bi trebo više.Radni zadatak rušenja ili
zaustavljanja rasta odraditi će hrvatski novac u OMF.To je najjači igrač na Balkanu,jer su mali
igraći pobjegli sa burze bez gaća i OMF nemaju ozbiljne konkurencije.
Ali kada strani igraći nanjuše da smo došli na dno rast bi trebao biti strelovit,ali tek kada se ti
strani inseideri i voditelji igre jeftino nakrcaju.

[/quote]
Slažem se kolega, ali od koga će kupiti ako je prodaja malih jadna, mogu ubirati samo neznatne količine ili nešto veće od OIF-ova ako će biti prisiljeni na prodaju, bez obzira na sve da bi se ZSE podigao na +20 ili 30% ne treba puno love, bez obzira što su jako izloženi vani imaju dosta casha da to učine, samo što na žalost i ja smatram da to još ne žele jer je ozbiljna konkurencija daleko od njih to jest radi na svom tržištu, a povlači se iz drugih zemalja. Blago nama s takvim patriotima kao što su naši OMF-ovi, ali tko zna možda nas opet demantiraju.Očekujem sutra rast uz nisku likvidnost, a OMF bi mogao biti pasivni promatrač, osim na HT-u i štopalo na drugim dionicama da ne poletimo previše.

Surround all arround when it hits the ground


MMF: Nema oporavka do 2010., najgore tek dolazi:

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=655a36db-a6a3-4831-8b8d-fee9de9a5211&open=sec


eu s 10% rasta ne misli tako

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

U cijeloj priči ima samo jedan problem – ameri su se previše zaigrali. FED štanca novih 7.4 trilijarde dolara

Hell is Empty and all the Devils are Here


Zadnjih mjesec dana svi pričaju gdje je dno i svi ga čekaju u kešu.
Priča se o crobexu na 1100,pa onda razne polemike možda 900 ili 800 i tako svi mi to čekamo,naravno spremni da tada kupimo,jer tako kaže TA,razno-razni targeti,trokuti,kružnice.
I svi mi to čekamo u kešu,svoje dionice smo prodali ili prije mjesec dana ili prije 3-4 dana, sa velikim minusima,ali nema veze,kada to padne tako nisko,kako drugi vele u ovom virtualnom forumu,budem se barem malo smanjio prosijek minusa i gubitka.
A nitko si nije postavio pitanje,a šta ako tržište počne rasti!
A mi smo naravno u kešu.Malom kešu,jer smo svoje dionice prodali sa minusom i od -50%.
I sa to malo keša mogu kupiti još manje dionica,nego što su imali.
Ovo je jedna mala pričica od Kostolany,čvrste i kolebljive ruke.
Čvrsti na kraju posijeduju dionice,a mali kolebljivi keš,ali malo keša.
Povijest se ponavlja i tako je to odkada postoji burza.

a zamisli da sutra u startu odletimo (crobex +7 % ) na malim prometima vi tada ne mozete ni primirisat izgubite zaradu od cca.10-15% vec uletite u drugom dijelu dana ili mozda slijedeci dan kad mislite steta da sam propustio onaj val ali bolje i sad u nadi da nije kasno vec da ce ici UP,
kad gle cuda vec u drugom dijelu dana krene se topit vasa zarada i tuzno gledate kako idete u dodatni minus, zato dobro razmislite prije nego se donese odluka jer ovo nije vrijeme za "spore jer da smo na divljem zapadu prezivio bi samo onaj koji je brz na okidacu.

p.s.trenutna situacija je kao na divljem zapadu [proud]

Prošlu godinu se pričalo "ulaži u dionice, ne možeš izgubiti", a sada se priča "bježi iz dionica, možeš samo izgubiti". Nešto bi se iz toga moglo zaključiti

Hell is Empty and all the Devils are Here

kriza neće zahvatiti Hrvatsku, predsjednik najavio štednju na počasnoj paljbi preminulim braniteljima ovisno koliko su dana proveli na bojištu,eto gdje leže naši resursi i gdje se kriju naše rezerve i uvijek sam se pitao kako se može postati predsjednik,to treba biti netko pametan, sad mi ni mjesto ministra financija nije više privlačno, jel mogu ja………………………….

Deutsche Telekom AG 11.17 +0.93 +9.03% 40,226,245 11/24 6:30pm
HT-R-A 197,16 +1,23%

znam da neki vole uspoređivati majke i kćeri…
pa možda neki sutra ipak ne prodaju u bescjenje…

Isprika na OT:

Sutra je godina dana kako nas je prerano napustio poštovani kolega mreich.

Od preostalog iznosa koji smo skupili prije godinu dana, uplaćeni su "In memoriami" u sutrašnjim Večernjem i Jutarnjem listu. Zasluge idu Vjeki.

Podsjećam vas i na temu "In memoriam MReich"…

No respect

SLK@
SVAKA CAST [thumbsup]

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=8d7b501e-1888-40df-9d09-13e992008696
nema veze sa TA ali smatram vrlo bitnim istaknuti važnost ovog teksta.
Kada, kako izašto je potražnja za novcem pala, zašto su kamatne stope ovako visoke?
Kakve to ima veze sa burzom i kakve su reakcije i eventualne posljedice na TK.
Zašto je cijela EU danas porasla za više od 6% a neki navode prosjek od 8% a mi samo 1,1%.

budemo sutra nadoknadili bez brige [thumbsup]

New Report

Close