Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Može se još svašta desiti- svašta preokrenuti- svašta i pozitivnog izroditi!

Od svih članaka , najviše ohrabrenja dao mi je članak- da Amerika gubi svoje pozicije, i tim se
1000 posto slažem! Težište financijskog kapitala seli se u KINU , AZIJU-JAPAN i našu EUROPU..
To je jedina činjenica koja daje poticaje, jer se u BAŠ OVOJ FINANCIJSKOJ KRIZI pokazalo, da
svoje TEMELJE- svijet ne smije graditi na NESTABILNOM TLU, već na čvrstim korama …..
Mi bi se morali okrenuti totalno AZIJI , Kini, Japanu i pustiti Ameriku da odradi svoju krizu, fakat
im je bilo dobro tisuće godina..pojma nemaju o ekonomiji, a guraju se, u sve dijelove svijeta,
gdje im nije mjesto, i svugdje će sve shjebati….

p.s.
/ moje usporedbe , nemaju veze sa tektonskim nemirima na istočnim i jugoistočnim prostorima../

Jačat će zemlje koje imaju mlado i obrazovano stanovništvo. Promjene su sve brže a njima se bolje prilaođavaju mlađi i obrazovaniji. Nažalost mi tu ne stojimo baš najbolje.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Molim jedno pojašnjenje oko deflacije.

Ako su građani iizvukli kapital iz fondova , burze i ostalog, te ga deponirali u banke uz kamate
prosječno 6%…ovi ugovori o oročenju i kamate su FIKSNI / u jednom dijelu ugovorene kamate/
zanima me..kako će se to odraziti na banke..ako će i dalje isplaćivati kamate na oročenja
po ranije sklopljenim ugovorima..a cijene roba i usluga će padati….
Trebalo bi po tome..kupovna moć rasti, jer će građani moći kupiti više nego ranije…?

Ne ne ne. Kupovna moć će slabiti jer će ljudi ostajati bez posla. Štednja koju mi zagovaramo, dovodi do smanjenje potrošnje, smanjena potrašnja do smanjene proizvodnje, smanjena proizvodnja do smanjene dobiti i pada gospodarstva, a posljedično tome otpuštanje radnika. Otpuštanje radnika povećava spiralu smanjene potrošnje i tako u krug. Smanjena potrošnja pak ima za posljedicu smanjena cijena, ali na žalost potrošnja pada bržim tempom od cijena i izlazak iz takve situacije je jako jako težak, tim više što prestaju kupovati i oni koji imaju čekajući sutra kada će cijene biti još i manje. I tako se to vrti u krug, a izlazka nema. Zato se u ostalome dijelu svijeta protiv krize upravo bori s poticanjem potrošnje, jer veća potrošnja je jedina garancija za izlazak iz krize.



Može se još svašta desiti- svašta preokrenuti- svašta i pozitivnog izroditi!

Od svih članaka , najviše ohrabrenja dao mi je članak- da Amerika gubi svoje pozicije, i tim se
1000 posto slažem! Težište financijskog kapitala seli se u KINU , AZIJU-JAPAN i našu EUROPU..
To je jedina činjenica koja daje poticaje, jer se u BAŠ OVOJ FINANCIJSKOJ KRIZI pokazalo, da
svoje TEMELJE- svijet ne smije graditi na NESTABILNOM TLU, već na čvrstim korama …..
Mi bi se morali okrenuti totalno AZIJI , Kini, Japanu i pustiti Ameriku da odradi svoju krizu, fakat
im je bilo dobro tisuće godina..pojma nemaju o ekonomiji, a guraju se, u sve dijelove svijeta,
gdje im nije mjesto, i svugdje će sve shjebati….

p.s.
/ moje usporedbe , nemaju veze sa tektonskim nemirima na istočnim i jugoistočnim prostorima../

Jačat će zemlje koje imaju mlado i obrazovano stanovništvo. Promjene su sve brže a njima se bolje prilaođavaju mlađi i obrazovaniji. Nažalost mi tu ne stojimo baš najbolje.

[/quote]
Po čemu ste to kolega zaključili ?
Po drugim stvarima stojimo loše ,a to su da mi na rukovodećim mjestima ne držimo sposobne ,nego podobne.
Znam dosta sposobnih ljudi koji čekaju svoju šansu ,da se promjeni klima ,odu podobni i dođu sposobni !
Valjda ću i to doživit u našoj državi.

http://www.tportal.hr/fset.html

Našu isto treba smjenit jer nas je prodala i ta rasprodaja je još uvjek u tjeku a pod isprikom KRIZE zato treba ih smjenit i sudit kao što traže na ISLANDU (nemoj izbrisat hvala)

Kao što su Američki špekulanti uništili globalno tržište,isto će se dogoditi i kod nas gdje je 90 % špekulanata.
Ukoliko Vlada i regulator ne uvedu porez na špekulativne transakcije pod hitno, ne piše se ništa dobro.amen

strvinar

Molim komentar
Na danasnjoj razini Dow i Nasdaq bili su 1997. i 2002.
Crobex je 2002. bio oko 1100.
Dakle, za zakljuciti je da ce jos padati.


Molim komentar
Na danasnjoj razini Dow i Nasdaq bili su 1997. i 2002.
Crobex je 2002. bio oko 1100.
Dakle, za zakljuciti je da ce jos padati.

Godine 2.002. i 2.008 velike svjetske burze su imale iza sebe stoljetnu tradiciju.I 2.002 i 2008 oni su
bili u 21.stoljeću.
Hrvatska burza 2.002 je bila razvijena kao ove u 19.stoljeću.
Tek sa IPO INA i naročito HT smo se približili početku dvadesetog stoljeća.

God.2.002 većina dionica je bila toliko jeftino da je svaki fundamentalista mogao sa malo strpljenja
zaraditi pet šest puta.Naravno ako je uspio prepoznati buduće likvidne dionice.

U ovih šest godina došlo je do velikog pomaka u ostvarivanju dobiti.

Dobit 2007. je veća za 23% od 2.006.

U prva tri kvartala dobit je veća za više od 30% u 2.008. nego 2.007.
Ne bi trebali zanemariti da povečanje dobiti povećava i BV.
ATPL 530 kn po dionici gotovo dostatno za sadašnju cijenu od 670 kn s obzirom na 10% trezorskih
dionica. Sva ostala ranija imovina _poklon
TNPL 333 po dionici samo iz osnovnog biznisa. Dobit za devet mjeseci gotovo 30% od sadašnje cijene.

JDPL u trećem kvartalu ostvario dobit od 18% od zadnje cijene.To je previše i za cijeli godinu.

Fundamentalno većina naših sastavnica crobexa ima višestruko bolje pokazatelje od SAP 500.
ONI imaju omjer P/E oko 15.
P/BV preko 1,5 Otprilike umnožak 22,5

To je smatra dobra kupnja.

Neke naše firme imaju ovaj umnožak ispod 1.

Međutim,da možemo niže to je jasno.Uvjek može niže.Rijetki mogu proći najniže.Bitno je proći nisko.
A sada je crobex vrlo nisko.


http://www.tportal.hr/fset.html

Našu isto treba smjenit jer nas je prodala i ta rasprodaja je još uvjek u tjeku a pod isprikom KRIZE zato treba ih smjenit i sudit kao što traže na ISLANDU (nemoj izbrisat hvala)

Ne valja link.

Molim vas pogledajte padove prošlog tjedna DAW JONES -5.30% NASDAQ 8.80% NIKKEI 6.50% DAX 12.40% a našCROBEX 17.60% naš index je je doslovno OPLJAČKAN pa dokle će to više

Ako može netko ko zna napisat odg. na:

1. Koliko smeta našim firmama npr. Konzumu ovako niska cijena dionice?
2. Pretpostavljam da sada od nekakvih većeg preuzimanja str. Trg.Lanca obzirom na cijenu dionice ili griješim a i banke baš i nedaju kredite?
3. Koliko smeta niska cijena samom Todoriću tj. može li biti da i on ima nekakve margin kredite na založene dionice npr. kad je kupovao TISAK ili MLNR?

Hvala

smanjuje se minus.......

NAJVEĆA PLJAČKA HRVATSKOG NARODA


Kao što su Američki špekulanti uništili globalno tržište,isto će se dogoditi i kod nas gdje je 90 % špekulanata.
Ukoliko Vlada i regulator ne uvedu porez na špekulativne transakcije pod hitno, ne piše se ništa dobro.amen

Ajde ne budi smiješan, da nema špekulanata UOPĆE SE NE BI TRGOVALO NA ZSE! Znaš li koliki bi bio dnevni promet? Ispod 10 miljuna kuna, a padovi bi bili identični, ako ne i veći nego sada samo što dionice ne bi imao kome prodati bez da je stjeraš u donju blokadu.
Kad smo kod špekulanata, oni sami plaćaju najveći "porez" jer od špekuliranja na ZSE se sigurno nisu obogatili: tko je kupio u ponedjeljak, u utorak je već gubio, tko je kupio u utorak, u srijedu je bio u minusu, a onaj kupac od ponedjeljka uduplao je minus itd. Nema kruha od takvog trgovanja na ZSE jer nema velikih kupaca (OMF spavaju zimski san) tako da sada samo mali preprodaju jedni drugima jedno te iste dionice i na svakoj transakciji dodatno puše

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

New Report

Close