Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=df710a9c-648e-4df2-8daf-0b31c1276c31&readcomment=1#comment

Naj bolje da počmemo odmah formirat red

FED bi znači trebao spustiti kamatu na 0, super za njih…samo, to im je zadnja mjera pred ponorom, a što nakon toga???
[/quote]

S obzirom da je ove godine potrošeno ukupno 4.3 trijlijarde dolara na saniranje propalih poduzeća, bonuse menadžera propalih poduzeća i jamstva propalim poduzećima kroz razne TARP-ove, a toliki priljev dolara (koji čak nisu niti naštampani, već su jednostavno stvoreni "konpjuterski") nije izazvao nikakvu reakciju na međubankarsko kreditiranje, pitanje je – gdje je sav taj novac završio?

Hell is Empty and all the Devils are Here




http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=df710a9c-648e-4df2-8daf-0b31c1276c31&readcomment=1#comment

Naj bolje da počmemo odmah formirat red

FED bi znači trebao spustiti kamatu na 0, super za njih…samo, to im je zadnja mjera pred ponorom, a što nakon toga???
[/quote]

S obzirom da je ove godine potrošeno ukupno 4.3 trijlijarde dolara na saniranje propalih poduzeća, bonuse menadžera propalih poduzeća i jamstva propalim poduzećima kroz razne TARP-ove, a toliki priljev dolara (koji čak nisu niti naštampani, već su jednostavno stvoreni "konpjuterski") nije izazvao nikakvu reakciju na međubankarsko kreditiranje, pitanje je – gdje je sav taj novac završio? Ili čak – da li ga je uopće ikada i bilo? Ako jest, onda je vrijednost dolara trenutno blizu nuli (samo što se to nekim čudom još ne vidi).
[/quote]

Hell is Empty and all the Devils are Here

zna li netko pojasniti zasto se htom u londonu trzi po 170 kn, a kod nas skoro pa 200 kn?

jel to kao ono sa elektronikom, vani jeftinije u hrvatskoj skuplje?

ZSE
CROBEX 1.716,35 +1,15%
CROBIS 89,29 +0,06%
Redovni promet 36.044.287,68
Instituc. promet 0,00
Ukupni promet 36.044.287,68
Sentiment: 36 | 7 | 51

Uraaa evo +. Je li to prvi ovaj tjedan? Već sam zaboravio kako to izgleda.

who dares, wins




http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=df710a9c-648e-4df2-8daf-0b31c1276c31&readcomment=1#comment

Naj bolje da počmemo odmah formirat red

FED bi znači trebao spustiti kamatu na 0, super za njih…samo, to im je zadnja mjera pred ponorom, a što nakon toga???
[/quote]

S obzirom da je ove godine potrošeno ukupno 4.3 trijlijarde dolara na saniranje propalih poduzeća, bonuse menadžera propalih poduzeća i jamstva propalim poduzećima kroz razne TARP-ove, a toliki priljev dolara (koji čak nisu niti naštampani, već su jednostavno stvoreni "konpjuterski") nije izazvao nikakvu reakciju na međubankarsko kreditiranje, pitanje je – gdje je sav taj novac završio?
[/quote]

Ja mislim da je ukupna fizička masa dolara oko 600 miljardi. Neka me netko ispravi ako griješim.

Novac je završio u džepovima dioničara američkih banaka kojima je izglasana dividenda na temelju fiktivne dobiti, udjelničarima u hedge fondovima koji su terminski trgovali naftom, te u dobitima svjetskih naftnih kompanija, nekome tko čita moje postove već sam dosadan s ovim.
Svjetska dnevna potrošnja nafte 80 milijuna bbl * 50USD iznad cijene koju bi određivala ponuda i potražnja = 4 milijarde $ dnevno. I tako 2 godine…
Nije puno al je nekoga sigurno razveselilo

[lol]

Pozdrav svima i ugodan vikend [cool]





http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=df710a9c-648e-4df2-8daf-0b31c1276c31&readcomment=1#comment

Naj bolje da počmemo odmah formirat red

FED bi znači trebao spustiti kamatu na 0, super za njih…samo, to im je zadnja mjera pred ponorom, a što nakon toga???
[/quote]

S obzirom da je ove godine potrošeno ukupno 4.3 trijlijarde dolara na saniranje propalih poduzeća, bonuse menadžera propalih poduzeća i jamstva propalim poduzećima kroz razne TARP-ove, a toliki priljev dolara (koji čak nisu niti naštampani, već su jednostavno stvoreni "konpjuterski") nije izazvao nikakvu reakciju na međubankarsko kreditiranje, pitanje je – gdje je sav taj novac završio?
[/quote]

Ja mislim da je ukupna fizička masa dolara oko 600 miljardi. Neka me netko ispravi ako griješim.

Novac je završio u džepovima dioničara američkih banaka kojima je izglasana dividenda na temelju fiktivne dobiti, udjelničarima u hedge fondovima koji su terminski trgovali naftom, te u dobitima svjetskih naftnih kompanija, nekome tko čita moje postove već sam dosadan s ovim.
Svjetska dnevna potrošnja nafte 80 milijuna bbl * 50USD iznad cijene koju bi određivala ponuda i potražnja = 4 milijarde $ dnevno. I tako 2 godine…
Nije puno al je nekoga sigurno razveselilo

[lol]

Pozdrav svima i ugodan vikend [cool]
[/quote]

Nije. 4.3 milijarde, izvor CNBC.

http://www.cnbc.com/id/27719011

Hell is Empty and all the Devils are Here


Danas vidimo da mirovinci ne kupuju, tj kupuju samo HT jer je ukupan promet samo 32 mil.kn, od čega HT preko 10 mil.kn.
To je znak da OMF keš čuvaju za niže razine crobexa, odnosno da očekuju nastavak pada crobexa. Dok je tako, i moj keš ide na spavanje, a ne u prve borbene redove da brani portfelje mirovinaca. Kad gospoda iz OMF izvuku keš iz čarapa i zavrte na ZSE par dana za redom po 100 mil.kn, eto i mene, a do tada [yawn]

Koliko se prometi smanjuju, uskoro ćeš moći braniti tržište i s par tisuća kuna. [wink]



Danas vidimo da mirovinci ne kupuju, tj kupuju samo HT jer je ukupan promet samo 32 mil.kn, od čega HT preko 10 mil.kn.
To je znak da OMF keš čuvaju za niže razine crobexa, odnosno da očekuju nastavak pada crobexa. Dok je tako, i moj keš ide na spavanje, a ne u prve borbene redove da brani portfelje mirovinaca. Kad gospoda iz OMF izvuku keš iz čarapa i zavrte na ZSE par dana za redom po 100 mil.kn, eto i mene, a do tada [yawn]

Koliko se prometi smanjuju, uskoro ćeš moći braniti tržište i s par tisuća kuna. [wink]
[/quote]
Možda i preuzeti. Barem u TOP-10.


Danas vidimo da mirovinci ne kupuju, tj kupuju samo HT jer je ukupan promet samo 32 mil.kn, od čega HT preko 10 mil.kn.
To je znak da OMF keš čuvaju za niže razine crobexa, odnosno da očekuju nastavak pada crobexa. Dok je tako, i moj keš ide na spavanje, a ne u prve borbene redove da brani portfelje mirovinaca. Kad gospoda iz OMF izvuku keš iz čarapa i zavrte na ZSE par dana za redom po 100 mil.kn, eto i mene, a do tada [yawn]

gluposti pricas .
jesi tako razmisljao kada su mirovinci kupovali na 50 % vecim vrijednostima indexa
i bas ti znas njihov plan i program.
po koliko su ono kupovali atpl , adrs , viro itd?

najvrednije stvari u životu su besplatne

Ovo je strašan pad vrijednosti naših dionica.Momentalno se mogu kupiti dionice firme jeftinije nego prošle godine neki malo bolji hotel na Jadranu.
Končar,Dalekovod…vrijede manje od 100-200 mil eura!!!!!!!!!!!!
Pa tu cijenu su plačali za prosiječan hotel u Dubrovniku.
Da li je to normalno,da li je to realna cijena dionica….?Pa naravno da nije.
Pitam se kome to odgovara?Pa naravno bankama,odnosno stranim vlasnicima jer žele sve pokupovati u HR ispod cijene.A naša Vlada im to prešutno dozvoljava.
Sanader nas je prodao za svoje interese,odnosno da kaže kak nas je uveo u EU.Pa bolje da nije,draže mi je biti na Balkanu i imati fer vrijednost dionica nego u EU i biti izigran,pokraden i sluga.Što je najgore ja sam glasovao za HDZ.Nikad,ama baš nikad više neću glasovati za HDZ.Nadm se da će tako reagirati i drugi,odnosno sam siguran da HDZ više neće biti na vlasti.
Pitam se samo koliko njima treba dionica da budu zadovoljni?Odnosno koliko građana HR treba ostati bez dionica,novaca,posla,zdravlja da oni budu zadovoljni?Kad vidim onog Karduma kako se prenemaže,laže…na Tv zgadi mi se.Pitam se samo tko je njemu dao taj posao i na koji način ga je dobio.Njemu se po crtama lica vidi da iznosi ono što su se dogovorili.Takvim ljudima je mjesto na Jakuševcu.Zbog takvih ljudi ( Kardum,Novoselac,Lik iz Hanfe…) je naša država u banani-kako kaže šef Sanader.Sramota me je što sam tu rođen,odrastao,radim,plaćam porez….

eto barem nam je gajtner uljepšao dan

Postanite Eu-robovi

Hmm,zanimljivo zatvarenje u USA :))

I love this game

New Report

Close