Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

BANKE bi sad digle kamate za 20%. malo im je ***obrisano***.A nemožeš im ništa. Mogla bi sad država u svakom slučaJU! kAKO? nAŠE KOMPANIJE UKLJUČUJUĆI DRŽAVU IONAKO NEMOGU DO KREDITA NA VANJSKIM TRŽIŠTMA, i sada se mogu postaviti na način da zaprijete bankama : ili kamate ostaju iste ili državne firme uključujući državu povlače sredstva iz tih banaka. I još im HNB nametne obveznu pričuvu od 25%. E da vidim bi li dizali kamatu ***obrisano***! Prije se država nije tako mogla postaviti, jer bi ih strane zemlje ucijenile, ali sad ionako nemogu dobit kredit a narodu mogu puno pomoć. joj gosp PETROV kad bi barem ovako nešto napisali jer kad se pisana riječ pročuje nisam siguran da bi ostali ravnodušni. Pitanje je samo da li je itko sposoban od naše vlade stisnuti šaku!!!!????? To bi bila i jedinstvena prilika da se dokapitalizira HPB i stvori se dostojna moćna domaća banka. Da su imali pameti napravili bi to prije jer je neovisnost financija preduvjet opstanka svakog domaćeg tržišta. Ma da smo pametni sad bi lijepo prestali prodavati i rekli e neću zaraditi 4% danas ali neću ni srušiti vrijednost dionice do besvjesti. Znate li kolege da time postavljamo u vrijednost samih firmi u vrlo tešku situaciju. A tko može pohlepu obuzdati ? nitko! Zato i jesmo sad tu gdje jesmo!

zlikovac




Zbog tehničkih problema (puknuće telefonske linije) prekinuto trgovanje na ZSE.

od silnog pada vrijednosti – pukle čak i veze – sve je ovo bez veze ! [lol]
…al’ – nema veze !
[/quote]

lijep je dan za udahnuti malo svježeg zraka,možda i malo više za sutra? [thumbsup]
[/quote]

jesmo li udahnuli,opet stižu veliki valovi iz Amerike, da su bar Kolumba potopili čim je isplovio

@Bolix:
Da bi koza imala dugi rep sve bi koze potukla….tak i ovo sve kod nas.
Dokazano, ne jedanput, hrvati su dobri sluge i jako slabi gazde. Bilo i bit će…

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

Ono što će većinu, koja sad i bude još dalje kukala na ovom forumu, spasiti je da si pronađe drugi posao ako ima prvi ili da se barem onog prvog uhvati kako treba.
I to što prije.
Tako će imati barem godinu dana vremena da namlati višak para koje će uložiti kad će tržište konačno doći do dna. Time će kad isto krene rasti jednako naglo vratiti do tada izgubljeno i još zaraditi.

Dobrobiti od samog rada, osjećaja korisnosti i smanjenog živciranja i negativnog uzbuđenja koje nastaje uslijed svakodnevnog praćenja burze i sukladnog nepoduzimanja ničega ne bih ni spominjao.

a dok svoj život živim samom sebi Ja se divim

Od ove krize mi fata jeza….ma koja kriza, ma u redu kriza je….no dobro, oduzmite 99% zagorceve imovine i imate 50% od iznosa kriznog fonda, zaprijetite Pasalicu i ostalim uglednim gradjanima (drustveno prihvatljivim) da cete ga ubit ko zeca ili nek vrati sta je ukro…..mislim da bi fond bio i prekrcan i imali bi Peljeski most sa 6 traka. Samo me zanima, gdje je zapela ona revizija privatizacije i di je stalo ono famozno vracanje novaca u Hrvatsku….mozda je sad pravi trenutak da se nofci vrate….

Ajmo iz pocetka!!!

BURZOVNI INDEKS Dow Jones Industrial Average (DJIA) je danas upravo završio trgovanje na Wall Streetu na razini ispod 8000 bodova.

Sve veća neizvjesnost oko sudbine tri vodeće američke tvrtke za proizvodnju automobila i nevoljkost Bushove vlade da im "iskesa" 25 milijardi dolara federalne pomoći su tijekom dana cijene dionica natjerale na pad, ali je tek pred sam kraj trgovanja razina pala ispod psihološke granice od 8000 bodova.DJIA je trgovanje završio na razini od 7990 bodova, odnosno čak 430 bodova manje nego na početku dana.To je najniža razina ove godine, odnosno Dow Jones takve brojke nije imao još od daleke 2003. godine. Slično i sa Nasdaqom i S&P a na TV-u vodeći "analitičar" Šuker ubija sa spikom.
Trebao bi voditi neki kviz. A kako se samo udebljo. [lol]
E sad će kod nas VELIKI analitičari reći kako Američka autoindustrija ima OGROMNE veze sa Hrvatskom i naravno ode Crobex. Za to vrijeme mirovinci kupuju strane dionice i obveznice.
Mislim da Hanfa treba donijeti odluku o obveznom ulaganju MF o ulaganju isključivo u hrvatske dionice.

Pozdrav svima [thumbsup]


To bi bila i jedinstvena prilika da se dokapitalizira HPB i stvori se dostojna moćna domaća banka. Da su imali pameti napravili bi to prije jer je neovisnost financija preduvjet opstanka svakog domaćeg tržišta.

Kada si se več dotaknuo HPB i jake domače banke, svi zaboravljamo na FINA-u, i kako su bankarski lobi uz pomoč pohlepnih političara uništili najjaču novčarsku instituciju i financijski servis u ovom dijelu Europe!
Imali su več gotov projekt transformacije u banku ali politika nije dozvolila.
Da im je to prošlo, Zaba, Pbz i ostale banke u srranom vlasništvu se ne bi sada ovako bahato ponašale, a Roha se ne bi morao zamarati sa zakonom o liberalizaciji deviznog tržišta niti svakojakim protumjerama.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Mr. Fetty & co. on air (HTV1)
pa ako nekog interesira

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

Evo upravo u otvorenom ekonomski mag svih vremena, Vedriš, zaziva devalvaciju kune, a Kuštrak bi najradije zažvalio Šukera i obrnuto (tak se pogledavaju) da progura za svog gazdu Todorića zamrzavanje plaća. Najgore od svega što će taj dvojac (uz pomoć maga Jurčića) savjetovati vrlog nam premijera. Pa zar u ovoj državi ne postoji nitko osim navedenog dvojca kojeg mediji forsiraju već danima. [bye]


Od ove krize mi fata jeza….ma koja kriza, ma u redu kriza je….no dobro, oduzmite 99% zagorceve imovine i imate 50% od iznosa kriznog fonda, zaprijetite Pasalicu i ostalim uglednim gradjanima (drustveno prihvatljivim) da cete ga ubit ko zeca ili nek vrati sta je ukro…..mislim da bi fond bio i prekrcan i imali bi Peljeski most sa 6 traka. Samo me zanima, gdje je zapela ona revizija privatizacije i di je stalo ono famozno vracanje novaca u Hrvatsku….mozda je sad pravi trenutak da se nofci vrate….


U skladu s vašim avatarom, ja bi predložio nacionalizaciju imovine od lopova. Već ste ih naveli nekoliko a ja ću i ponoviti: Zagorac, Pašalić, Rojs, Zubak jedan i drugi, pa lokalni šerifi tipa Brodarac, Kalmeta i ostali. Da im se oduzme nezakonito stečena imovina mogli bi kupiti pola amerike jer su sad kod njih cijene niže nek kod nas:))

Popis lopova ne treba daleko tražiti, samo u povijesti zadnjeg desetljeća, gdje se spominjalo nekakvih 200 bogatih obitelji, što vozača kamio što vozača bagera i ostalih visokokvalificiranih "meneitebeždera"

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj

ako vam je teško probajte se opustiti uz malo taktova dobre muzike.
ja poslušam nešto kao u privitku i sve zaboravim.

Ne znam zašto, ali spopada me jeza

Hell is Empty and all the Devils are Here

New Report

Close