Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nažalost, burza (ono što je ostalo od nje) je trenutno najmanji problem. Najveći problem tek stiže, a to su masovna otpuštanja, teško siromaštvo, brojni bankroti, događanje naroda i građanski rat uskoro. Nema sumnje u takav razvoj događaja. Ja se pokušavam pripremiti za to, ali mi teško ide. Najradije bih plakao

Sumnjam da ce doci do nekakvog gradjanskog rata, jos su svjeze rane od domovinskog, ali nekakav globalni nije iskljucen.. 🙂

Šalim se, naravno, situacija još nije ni priblizno takva da bi se to moglo dogoditi, dapace Hrvatsku jos nije pogodila kriza realnog sektora, i dalje ce se kupovat iphoneići i sl. skupocjene igrackice…

Ali ako nas tj. svijet pogodi stvarna kriza, povijest pokazuje zanimljivu slučajnost* da su takve krize prekinute upravo ratovima, ekipu se napupa nacionalnim zanosom da zaborave na tužnu svakodnevnicu, ide se u rat, brani se i napada, to postaje mnogo bitnije od trenutne fin. situacije. Sruše se gradovi i mostovi, a nakon toga ide izgradnja novih gradova i mostova, ekipa se zaposljava, polako se stvari popravljaju i svi su sretniji nego prije samo zbog cinjenice da je rat prestao i da su nasli posao iako realno imaju mnogo manje novca nego prije. 🙂

Kolege shvatite…..ovo prodaju dionice fondovi….jer isplaćuju udjele…ništa više…SHVATITE…
NIJE U PITANJU NIŠTA DRUGO…..a to će Vam sve potvrditi Tomislav Petrov, kada napiše izvješće
o smanjenju imovine OIF-a….

Budući da nam je JEDINA NEPOZNANICA- koliko još novaca imaju mirovinci u OIF-vima-
kad bi to ZNALI……….ZNALI BI ODGOVOR – gdje je DNO !

Dajte se smirite, molim Vas. i NEKAKO PROKLJUVITE PODATAK , koliko još moraju jedni druge isplatiti.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Lijepo rečeno: ‘Moglo bi gore ili dolje’. Kolega, mislim da vam nije vrijeme za bilo kakva ulaganja osim ako niste kuhani i pečeni day trader. Razmislite samo zašto bi u ovome trenu uopće trebale rasti dionice. Ja iskreno ne vidim nikakav razlog osim da bi netko na višim razinama izašao. Kriza je kako su nam tupili svugdje oko nas samo ne kod nas, ali smo i mi Hrvati počeli ozbiljno kašljuckati.

Teško onome koji gleda, a ne vidi.

JAMESDEAN…… ti si se našao mene prozvati? Izvor informacija se ne otkriva…

Zašto nisi provjerio ovu istinu sam – pa to danas uopće nije teško. Kad provjeriš- javi se- uz ispriku-
naravno! e, djeco….

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!





teško je sada za pripremu kada ste 60% svog imetka ostavili na burzi…za vas ona sanaderova: samo da ne budemo gladni – treba biti primarni cilj…

meni su se smijali kako skladištim konzerve…

Evo predlažem ti i ova toster za podgrijat stari kruh [lol] NHF..

http://shop.starwars.com/catalog/product.xml?product_id=1307702
[/quote]

toster je zakon…ali ja ženi za njen rođendan kupujem onaj aparat za pečenje kruha [thumbsup] i pola tone brašna…pa kad topli kruh ujutro zamiriše [proud]
[/quote]

Ja sam već kupio jedan takav. Radi ko urica. Pečem iz vlastitog brašna. Uskoro uopće ne idem u kupovinu osim po ulje i šećer. Kad bolje razmislim, ni šećer mi ne treba
[/quote]
Ma kupi bar malo zbog mog Vira [thumbsup]




Kad se sjetim rijeci promjena vlasti, odmah mi je muka…jer…imate li vi ideju koga staviti?

…………………………..
Ozbiljno, bez šale, bez zafrkancije: Hrvatska i kao cjelina, bez obzira na iznimno teško i složeno stanje u pojednim dijelovima Lijepe naše, ima veliki potencijal, to mi svi i dobro znamo, nije onda niti floskula niti isprazno ponavljanje u bilo kojem smislu: da je jedino što nam je sada prijeko potrebno, napokon "kvalitento vodstvo", to je istina, najživlja istina, e sada ako je činjenica i to da takvih strukutra/osoba nema u našoj politici… da nemamo koga izabrati… to je onda jedna jako tužna i jako OZBILJNA tvrdnja – poražavajuća, razočaravajuća, toliko da vas ovi padovi CROBEX-a trebaju još najmanje u životu brinuti.[/quote]

to me i brine, već duže vrijeme…..
narodne poslovice su gotovo uvijek istinite, a jedna poznata kaže;
‘narod ima vlast kakvu zaslužuje’
….tak da nisam baš optimističan.
[/quote]

Glede Potencijala HR to je nešto što možeš gledati kao akumulacijsko jezero hideo-elektrane. Ima golem potencijal dok se ne dođe do turbine generatora – džabe ti potencijal.

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

koliko smo danas potonuli
na poslovnom ………6.43%
nqa Blombergu ……..5.45%

koje je od toga ispravno
na teletextu HTV-a isto – 5.45%



Nažalost, burza (ono što je ostalo od nje) je trenutno najmanji problem. Najveći problem tek stiže, a to su masovna otpuštanja, teško siromaštvo, brojni bankroti, događanje naroda i građanski rat uskoro. Nema sumnje u takav razvoj događaja. Ja se pokušavam pripremiti za to, ali mi teško ide. Najradije bih plakao

Sumnjam da ce doci do nekakvog gradjanskog rata, jos su svjeze rane od domovinskog, ali nekakav globalni nije iskljucen.. 🙂

Šalim se, naravno, situacija još nije ni priblizno takva da bi se to moglo dogoditi, dapace Hrvatsku jos nije pogodila kriza realnog sektora, i dalje ce se kupovat iphoneići i sl. skupocjene igrackice…

Ali ako nas tj. svijet pogodi stvarna kriza, povijest pokazuje zanimljivu slučajnost* da su takve krize prekinute upravo ratovima, ekipu se napupa nacionalnim zanosom da zaborave na tužnu svakodnevnicu, ide se u rat, brani se i napada, to postaje mnogo bitnije od trenutne fin. situacije. Sruše se gradovi i mostovi, a nakon toga ide izgradnja novih gradova i mostova, ekipa se zaposljava, polako se stvari popravljaju i svi su sretniji nego prije samo zbog cinjenice da je rat prestao i da su nasli posao iako realno imaju mnogo manje novca nego prije. 🙂
[/quote]

zaboravio si napisati da "određene stvari naprosto nekim čudom nestanu u ratnom vihoru"
i zato

USTANI BAAANEEE DA NAM "KRIZA" STAAANEEE
USTANI BAAAAANE DESET DO ŠEST

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

Sve mi se čini da se do kraja godine ne isplati ništa kupovati, fondovi su se počeli baviti day trejdingom, taktika je ući i što prije izaći s minimalnom zaradom. Oporavak se izgleda očekuje tek iza nove godine.
Nemojte srljati iako je već nisko do nove godine će biti još veće sniženje.

to me i brine, već duže vrijeme…..
narodne poslovice su gotovo uvijek istinite, a jedna poznata kaže;
‘narod ima vlast kakvu zaslužuje’
….tak da nisam baš optimističan.

Kada se odbiju stambeni i auto krediti ostaje još 50 milijardi kn.!
Dakle, kreditne kartice, minusi po tekučim rn. i gotovinski nenamjenski krediti!

Međutim to Hrvati ne doživljavaju tako tragično pa imamo, prema prošloj godini, povečanje potrošnje u velikim trg.centrima od 10-15% te 50% više uplata za skijanje!

Zašto bi se onda vlast drugačije ponašala?

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


to me i brine, već duže vrijeme…..
narodne poslovice su gotovo uvijek istinite, a jedna poznata kaže;
‘narod ima vlast kakvu zaslužuje’
….tak da nisam baš optimističan.

Kada se odbiju stambeni i auto krediti ostaje još 50 milijardi kn.!
Dakle, kreditne kartice, minusi po tekučim rn. i gotovinski nenamjenski krediti!

Međutim to Hrvati ne doživljavaju tako tragično pa imamo, prema prošloj godini, povečanje potrošnje u velikim trg.centrima od 10-15% te 50% više uplata za skijanje!
Zašto bi se onda vlast drugačije ponašala?

[/quote]

Ovo se događa jer imamo nakaradno postavljen porezni sustav. [bye]


Sve mi se čini da se do kraja godine ne isplati ništa kupovati, fondovi su se počeli baviti day trejdingom, taktika je ući i što prije izaći s minimalnom zaradom. Oporavak se izgleda očekuje tek iza nove godine.
Nemojte srljati iako je već nisko do nove godine će biti još veće sniženje.

Ne znam tko će izdržati do Nove godine

New Report

Close