Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


bas burza reagira na dobra ili losa FI.
reagira ona na Novoselca kad uzme prodavat i izvlacit lovu iz fondova

Bravo taj je sve uništio a štiti ga SAMODOL stiće ih božja pravda nebrini neće ni SANADER milio godina vladat


Na forumu ima jako,jako,puno loših ljudi.Ima ljudi koji rade u fondovima,bankama i zaraduju novac a pišu po forumu i navlače.Neću nikoga imenovati ali se oni sami prepoznaju.Nije tajna,kruži gradom da su se neki mali brokerčići obogatili…
Pitam se samo kako?
Meni je ovo čisti financijski inžinjering….samo zašto Hanfa to dozvoljava?
Zarađuje jedna grupa ljudi (koja ima informacije )i uništava normalnoTK i ljude dovodi do ludila,siromaštva,agonije…
Kad će krenuti oporavak?
Onoga dana kad se oni dogovore.


slažem se kolega. Burza u hrvata je čistio nastavak onoga što se od rođenja lijepe naše radilo kroz razne vrste malverzacije, počev od ratnog profiterstva , preko štedionica, … privatizacija,…, i eto došlo na red da se i preko burze uzme što se uzeti može, a ova kriza koja nikako da stigne, pomogla je da se širi panika i ošiša ovce. Ne kažem da u budućnosti neće biti realnih kriza,. ali ovo sada je samo lov u mutnom… HVALA.

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...



bas burza reagira na dobra ili losa FI.
reagira ona na Novoselca kad uzme prodavat i izvlacit lovu iz fondova

Bravo taj je sve uništio a štiti ga SAMODOL stiće ih božja pravda nebrini neće ni SANADER milio godina vladat
[/quote]

Opet je netko drugi kriv za vaš gubitak. Dokle tako?

http://www.tportal.hr/fset.html

Nadzor i regulacija burzi i manipulacija ovo je za SAMODOLA


imam tri portfelja.dva pod marginom,ali kes pozicija.ulazim samo ako ce biti sve po 12 kuna.ne bude li veceg pada vracam novce.margina ima vise nego sta mozete zamisliti.da napomenem i treci mi je racun kes pozicija.ne zivim u iluziji da ce dionice sutra biti skuplje.

Dva margina u kes poziciji… to te košta min.3k mjesečno, ako ne i više, i to samo sa bi čuvao tuđe novce!
Ako ne trejdaš bar jednom mjesečno onda lagano goriš, ali odlučiti se ući u dionice sada, kada su oscilacije 3-10% i na ovim prometima….stvarno ti ne bih htijeo biti u koži, veliki je to pritisak, sa jedne strane, bez dionica nema zarade nego samo troškovi kredita , a sa druge strane, sa samo jednom krivom procjenom gubiš dvostruko.

Po nekom mome izračunu, više se isplati uzeti nenamjenski kredit na 3-5god. jer raspolažeš sa "svojim" novcima kako ti hočeš, trguješ preko svoga brokera sa 0,5% ili manje, ne plačaš skrb. rn., nemaš pritisak margin call-a…uglavnom nemaš toliki psihološki pritisak kao kod margina a troškovi su skoro isti.
Problem nenamjenskog kredita što ne možeš uzeti npr. 500k jer je komplicirano odobrenje(jamci, prosjek plače…) ali za 100k ne bi smjelo biti problema.

ps.
kol. bob rok ,nije ti lako i želim ti puno sreče da ostvariš svoj cilj[thumbsup]
[/quote]
ma nije poanta u tome.ja svoje margine rijesim u jednom danu.poanta je u tome da se uopce ne isplati biti u dionicama.zasto ih niko ne kupuje? odgovor vrlo jednostavan: zasto platiti vise?
na osnovu cega uopce ocekivati neki rast,osim nekih kratkih odbijanaca.mogu nase firme imati briljantne rezultate kad ih niko nece.pa sta ih ne kupuju kad su toliko podcijenjene.
udjes npr u dlkv dionicu platis 1400 kn,i dobis dividendu 12 kn. mrsavo
udjes npr u dlkv dionicu platis 270 kn,i dobis dividendu 12 kn.super + 15-20% godisnjeg rasa.
kad mi je neko reko da bi crodex mogao pati na 4000 mislio sa kaj je ovaj lud,a lud sam bio ja.
dok se ne izrokamo na barem 1000 nema naprijed.a onda ko udje ima fini godisnji prinos,za razliku od onih koji su u dionicama i cekaju da se povrate.
ovo je samo moj stav i mozda nisam u pravu,ne pisem zlonamjerno i svima zelim srecu.

svaka skola se placa.sto je skola skuplja obrazovanje je kvalitetnije.

A na osnovu čega očekivati daljnji pad od 50%??? vjerujem da će ići još dole, ko zna koliko ali vjerujem i da može ići gore 50% i to vrlo brzo. vidite i sami da se stanje u svijetu brzo mijenja-nažalost brže na lošije a sporije na bolje-ali sjetimo se crnih prognoza za crno zlato…??? i kako se sve brzo okrenulo-u 2-3 mjeseca. Znam Burza nije nafta, znam, ali ali ali mislim da je sve više stvar psihologie nego stvarnosti, barem tu kod nas. Nije ni EU tako loša kao što se uspaničarilo. Znam i to da nas na forumu niko od onih koji odlučuju i formiraju cijene na burzi -VELIKI- ne uzimaju za ozbiljno ni 2%. Znam i to da ima drukera koji drukaju + ili -, ali ima i poštenih koji iznose svoje iskreno mišljenje, ovakvo ili onako, dobro ili loše. Zato moramo biti mudriji i slušajući druge ipak donositi svoje vlastite odluke. Neka budu naše pa se nećemo ljutiti na druge, da su krivi za naše poteze.
Ja jesam za držanje dionica, možda ću se zeznuti, ali ću biti sam kriv za to, a ako dobijem sam ću biti zaslužan za to. Donedavno sam se ljutio na one koji idu na dnevnu zaradu po 2-3%. ali neka, i za to treba imati petlje jer ni to nije lako. Stresno je i neizvjesno. Ono što mi ipak daje mir je to da sam uloženi novac(nije malo)spreman prežaliti ako sve potone. Spreman sam i čekati 5-6 godina, se vrati na početnu poziciju. Spreman sam na sve jer je to novac bez kojeg mogu dalje živjeti i raditi svoj posao. Najvažniji savjet koji sam poslušao na početku ulaska na burzu je bio.
ULOŽI SAMO ONO ŠTO TI NIJE POTREBNO ZA SVAKODNEVNO PREŽIVLJAVANJE.
Hvala što ste imali strpljenja čitati malo poduži tekst…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

moze bar jedan razlog zasto cekati 5 godina da se povrate ulozena sredstva?
ponekad treba mijenjati srategiju,prilagodjavat se trzistu,a ne sve pustiti stihijski i cekati.
zasto bi 5 godina imao ulozena sredstva "koja mi ne trebaju".taj izraz u kapitalizmu je potpuno nepoznat.zasto uloziti novac koji mi ne treba?,da bi dobio jos novca koji mi ne treba?

svaka skola se placa.sto je skola skuplja obrazovanje je kvalitetnije.




Ja imam za dodati: ZABA- dobit za prvih devet mjeseci nikada bolja-1,5 milijardi kuna
HT- rast prihoda na 6,5 milijardi kuna
ERNT- rast prihoda na 1,2 milijardi
ADRIS, ATLP, INA itd…itd… dobit nikada bolja!!!!!!

Cilj nije reagirati na stare vijesti, već predvidjeti buduće. A na temelju trenutno dostupnih informacija možemo očekivati da će fin. izvješća spomenutih firmi za 2009. biti značajno lošija od onih za 2008., odnosno prva tri kvartala 2008.

[/quote]
koliko losija?
npr ZABA
[/quote]

Kolega govori o financijskim izvješćima za iduću godinu, a ona će definitivno biti katastrofalna u odnosu na financijska izvješća od ove godine.

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=da1f528f-c10e-467b-b231-04f4705a3bb8&open=sec

Da to je sigurno. Danas na Waall Street blagi rast zbog velikog pada u petak, a onda sutra ponovno ronjenje.

http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=60017




bas burza reagira na dobra ili losa FI.
reagira ona na Novoselca kad uzme prodavat i izvlacit lovu iz fondova

To će tako biti dok SAMODOL nebude odgovarao za nerad i kriminal na ZSE

Bravo taj je sve uništio a štiti ga SAMODOL stiće ih božja pravda nebrini neće ni SANADER milio godina vladat
[/quote]

Opet je netko drugi kriv za vaš gubitak. Dokle tako?
[/quote]





Ja imam za dodati: ZABA- dobit za prvih devet mjeseci nikada bolja-1,5 milijardi kuna
HT- rast prihoda na 6,5 milijardi kuna
ERNT- rast prihoda na 1,2 milijardi
ADRIS, ATLP, INA itd…itd… dobit nikada bolja!!!!!!

Cilj nije reagirati na stare vijesti, već predvidjeti buduće. A na temelju trenutno dostupnih informacija možemo očekivati da će fin. izvješća spomenutih firmi za 2009. biti značajno lošija od onih za 2008., odnosno prva tri kvartala 2008.

[/quote]
koliko losija?
npr ZABA
[/quote]

Kolega govori o financijskim izvješćima za iduću godinu, a ona će definitivno biti katastrofalna u odnosu na financijska izvješća od ove godine.
[/quote]

Ovo su gluposti! Da će izvješća biti lošija nego ove godine, to je vjerojatno, ali tvrditi da će biti katastrofalna je namjerna LAŽ! To što će dobit biti manja znači lošije izvješće, a katastrofalno bi bilo kad bi se radilo o gubicima desetina ili stotina milijuna kuna, a tako nešto uopće nije na vidiku!!!
Sramotna su ova drukanja i pokušaji širenja panike na burzi, to bi trebalo zakonski goniti! Treba ovakve postove proslijediti HANFI, pa da takve "diskutante" pozovu na ugodni razgovor i priupitaju ih gdje rade i za čije motve pišu ovako nešto!
Halo, HANFA????

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

New Report

Close