Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Danas pročitao u Jutarnjem da PBZ – nedaje već odobreni kredit mislim 30mil.
brodogradilištu 3.Maj i još da traže da plati već uzete kredite a potonji nema za plaće radnika.

Znači da je vidljivo da ————-ZABA – prodaje sve dionice skoro bez obzira na ulaze ,
PBZ – isto u zadnje vrijeme prodaje dosta u skoro svim vidljivim (top 10) i neda odobren kredit 3Maj-u
ERSTE – neda čovijeku već odobren kredit za zgradu,
FIMA – nema plaća za radnike .

Neka netko nadopuni listu…

Ja imam za dodati: ZABA- dobit za prvih devet mjeseci nikada bolja-1,5 milijardi kuna
HT- rast prihoda na 6,5 milijardi kuna
ERNT- rast prihoda na 1,2 milijardi
ADRIS, ATLP, INA itd…itd… dobit nikada bolja!!!!!!

...biti najbrži čovijek na svijetu...

@Raikonen

Ma znamo to svi , da je većina naših firmi pokazala i imala – super poslovanje te da su dobre i perspektivne firme to ja mislim nitko ne dvoji.

Moj post se odnosi na nadolazeći period i da tako kažem bezobrazno i neodgovorno
ponašanje naših(stranih) banaka na ZSE a i u gospodarstvu.

Uostalom ajde probaj kao obrtnik dobit kakav kredit?

Vjeruj mi na riječ za auto ćeš dobit tik-tak gdje god da radiš a za biznis pa čak i sa hipotekom skoro nikako.

smanjuje se minus.......



Danas pročitao u Jutarnjem da PBZ – nedaje već odobreni kredit mislim 30mil.
brodogradilištu 3.Maj i još da traže da plati već uzete kredite a potonji nema za plaće radnika.

Znači da je vidljivo da ————-ZABA – prodaje sve dionice skoro bez obzira na ulaze ,
PBZ – isto u zadnje vrijeme prodaje dosta u skoro svim vidljivim (top 10) i neda odobren kredit 3Maj-u
ERSTE – neda čovijeku već odobren kredit za zgradu,
FIMA – nema plaća za radnike .

Neka netko nadopuni listu…

Ja imam za dodati: ZABA- dobit za prvih devet mjeseci nikada bolja-1,5 milijardi kuna
HT- rast prihoda na 6,5 milijardi kuna
ERNT- rast prihoda na 1,2 milijardi
ADRIS, ATLP, INA itd…itd… dobit nikada bolja!!!!!!

[/quote]

Ja bih dodao da Rohatinski, Mesić i Sanader kasno pale i da su banke najvjerojatnije već izvukle lovu da pokriju nebuloze matičnih banaka. [bye]


Danas pročitao u Jutarnjem da PBZ – nedaje već odobreni kredit mislim 30mil.
brodogradilištu 3.Maj i još da traže da plati već uzete kredite a potonji nema za plaće radnika.

Znači da je vidljivo da ————-ZABA – prodaje sve dionice skoro bez obzira na ulaze ,
PBZ – isto u zadnje vrijeme prodaje dosta u skoro svim vidljivim (top 10) i neda odobren kredit 3Maj-u
ERSTE – neda čovijeku već odobren kredit za zgradu,
FIMA – nema plaća za radnike .

Neka netko nadopuni listu…


http://www.mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjeneSve.aspx?idDrz=1&idNac=2
Pa nije baš da samo prodaju,netko i kupuje


@Raikonen

Ma znamo to svi , da je većina naših firmi pokazala i imala – super poslovanje te da su dobre i perspektivne firme to ja mislim nitko ne dvoji.

Moj post se odnosi na nadolazeći period i da tako kažem bezobrazno i neodgovorno
ponašanje naših(stranih) banaka na ZSE a i u gospodarstvu.

Uostalom ajde probaj kao obrtnik dobit kakav kredit?

Vjeruj mi na riječ za auto ćeš dobit tik-tak gdje god da radiš a za biznis pa čak i sa hipotekom skoro nikako.

To je uvijek tako bilo i bit će, banke će uvijek dati kredit onome kome ne treba, a onome kome treba samo kad se osiguraju trostruko. Međutim, štednja u hrvatskim bankama je na rekordnim razinama, najviša u povijesti države. To znači:
1. građani imaju keša, ali ga za sada čuvaju i štede. To opet znači da im taj keš nije nužan za život nego je višak
2. HR banke su jako stabilne, u svoj ovoj krizi niti jedna nije propala, da ne govorimo o fantastičnim rezultatima najvećih – ZABE i PBZ-a. neke manje možda će i pasti u teškoće, ali ništa posebno.
3. ograničavanje kreditiranja više je posljedica straha i lagane paranoje banaka zbog zbivanja vani nego realna potreba likvidnosti samog bankarskog sustava u RH
4. love za kredite ima i te kako, a banke se i same trude plasirati ga jer najskuplje im je novac držati na računima i još plaćati građanima kamate. Na primjer i ja i neki moji poznanci dobili smo nedavno ponude ZABE da dignemo dodatni kredit kod njih (nenamjenski) od cca 50.000 CHF, papirologija se riješi u 3 dana. Hoću reći, nije problem da banke ne daju kredite, nego će sad puno pažljivije razmatrati svaki zahtjev i bonitet klijenta. Mene recimo uopće ne čudi da ne daju kredit 3. maju, pa nisu blesavi, to je bacanje love u bunar! Ili taj stambeni kredit koji spominjete da ne daju čovjeku za zgradu – pa nije ni čudno ako su to stanovi za prodaju bez poznatog kupca, a garancija je recimo sama zgrada. Cijene nekretnina su u padu, a iduće godine će još pasti. Pitanje je onda isplativosti takvog projekta i vraćanja kredita jer u konačnici se može dogoditi da banka umjesto love dobije par stanova koje može prodati u pola cijene i ona ispuši na tome lijepu lovu .

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!



Danas pročitao u Jutarnjem da PBZ – nedaje već odobreni kredit mislim 30mil.
brodogradilištu 3.Maj i još da traže da plati već uzete kredite a potonji nema za plaće radnika.

Znači da je vidljivo da ————-ZABA – prodaje sve dionice skoro bez obzira na ulaze ,
PBZ – isto u zadnje vrijeme prodaje dosta u skoro svim vidljivim (top 10) i neda odobren kredit 3Maj-u
ERSTE – neda čovijeku već odobren kredit za zgradu,
FIMA – nema plaća za radnike .

Neka netko nadopuni listu…

Ja imam za dodati: ZABA- dobit za prvih devet mjeseci nikada bolja-1,5 milijardi kuna
HT- rast prihoda na 6,5 milijardi kuna
ERNT- rast prihoda na 1,2 milijardi
ADRIS, ATLP, INA itd…itd… dobit nikada bolja!!!!!!

[/quote]

Netočan podatak za Adris, jer Adrisu ti je pala dobit i to za 17% u roku godine dana. Atlanska plovidba je ovaj kvartal imala najveću netto dobit, ali zahvaljujući prodaji brodova. Već za idući kvartal najavili 0% dobiti, a za iduću godinu samo priznali da ih čeka teško razdoblje.


Ja imam za dodati: ZABA- dobit za prvih devet mjeseci nikada bolja-1,5 milijardi kuna
HT- rast prihoda na 6,5 milijardi kuna
ERNT- rast prihoda na 1,2 milijardi
ADRIS, ATLP, INA itd…itd… dobit nikada bolja!!!!!!

Cilj nije reagirati na stare vijesti, već predvidjeti buduće. A na temelju trenutno dostupnih informacija možemo očekivati da će fin. izvješća spomenutih firmi za 2009. biti značajno lošija od onih za 2008., odnosno prva tri kvartala 2008.



Ja imam za dodati: ZABA- dobit za prvih devet mjeseci nikada bolja-1,5 milijardi kuna
HT- rast prihoda na 6,5 milijardi kuna
ERNT- rast prihoda na 1,2 milijardi
ADRIS, ATLP, INA itd…itd… dobit nikada bolja!!!!!!

Cilj nije reagirati na stare vijesti, već predvidjeti buduće. A na temelju trenutno dostupnih informacija možemo očekivati da će fin. izvješća spomenutih firmi za 2009. biti značajno lošija od onih za 2008., odnosno prva tri kvartala 2008.

[/quote]
koliko losija?
npr ZABA

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

E sad

ako su naše firme tj. dionice istih unaprijed kažnjene za budući period npr. ATPL – zbog pada
cijene vozarina , ili Turističke dionice – zbog krize turizma u 2009 ili INGRa itd.

onda bi već 2009. sve trebalo rast obzirom da će početkom već prvi kv. 2009 sve pokazati smanjenje dobiti
a ako se cijena dionica formira za ubuduće onda kako su da tako kažem kažnjene ove god. dok su imale solidne Fi onda će 2009 a kada i Fi budu lošija – cijena dionica skočiti i to iz razloga jer burza
reflektira što će biti u budućnosti….

smanjuje se minus.......




Danas pročitao u Jutarnjem da PBZ – nedaje već odobreni kredit mislim 30mil.
brodogradilištu 3.Maj i još da traže da plati već uzete kredite a potonji nema za plaće radnika.

Znači da je vidljivo da ————-ZABA – prodaje sve dionice skoro bez obzira na ulaze ,
PBZ – isto u zadnje vrijeme prodaje dosta u skoro svim vidljivim (top 10) i neda odobren kredit 3Maj-u
ERSTE – neda čovijeku već odobren kredit za zgradu,
FIMA – nema plaća za radnike .

Neka netko nadopuni listu…

Ja imam za dodati: ZABA- dobit za prvih devet mjeseci nikada bolja-1,5 milijardi kuna
HT- rast prihoda na 6,5 milijardi kuna
ERNT- rast prihoda na 1,2 milijardi
ADRIS, ATLP, INA itd…itd… dobit nikada bolja!!!!!!

[/quote]

Netočan podatak za Adris, jer Adrisu ti je pala dobit i to za 17% u roku godine dana. Atlanska plovidba je ovaj kvartal imala najveću netto dobit, ali zahvaljujući prodaji brodova. Već za idući kvartal najavili 0% dobiti, a za iduću godinu samo priznali da ih čeka teško razdoblje.

[/quote]
Iz financijskog izvješća Adris grupe uočljiv je pad neto dobiti za 17 posto na godišnjoj razini, ponajviše uslijed 81,8 posto niže neto financijske dobiti, što je ponajviše posljedica negativnih tečajnih razlika. Prihodi od prodaje ostali su, pak, nepromijenjeni na godišnjoj razini uslijed izostanka 250 milijuna kuna jednokratnog učinka od prodaje nekretnina u 2007. godini, napominje Nimac.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


E sad

ako su naše firme tj. dionice istih unaprijed kažnjene za budući period npr. ATPL – zbog pada
cijene vozarina , ili Turističke dionice – zbog krize turizma u 2009 ili INGRa itd.

onda bi već 2009. sve trebalo rast obzirom da će početkom već prvi kv. 2009 sve pokazati smanjenje dobiti
a ako se cijena dionica formira za ubuduće onda kako su da tako kažem kažnjene ove god. dok su imale solidne Fi onda će 2009 a kada i Fi budu lošija – cijena dionica skočiti i to iz razloga jer burza
reflektira što će biti u budućnosti….

A što će biti u budućnosti?

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"

bas burza reagira na dobra ili losa FI.
reagira ona na Novoselca kad uzme prodavat i izvlacit lovu iz fondova

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

New Report

Close