Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Najbolje bi bilo da što prije padnemo ,da zdravo krenemo prema gore

Banke zaradile 3,97 mlrd kuna
Izvor: Bankamagazin – 13.11.2008.

U listopadu iz fondova nestalo 3,69 mlrd kuna
Izvor: Bankamagazin – 13.11.2008.

Kak se cifre skoro pa lijepo poklapaju.
[lol]

Ne bih volio biti u koži onih koji su kupovali ovaj tjedan, a ostali u dionicama, vjerujući u skori odbijanac! [bye]


Netko je spomenuo da je Brelex ispod vrijednosit osnivanja.

Kolika je vrijednst Crobexa bila u trenutku osnivanja?


ja sam to spomenuo,a mislim da to i nas ceka.

svaka skola se placa.sto je skola skuplja obrazovanje je kvalitetnije.



Netko je spomenuo da je Brelex ispod vrijednosit osnivanja.

Kolika je vrijednst Crobexa bila u trenutku osnivanja?


ja sam to spomenuo,a mislim da to i nas ceka.
[/quote]

Ej, moš me hvatat za riječ. ali kad je Crobex bio na 4200, a Belex na 50% vrijednosti od ATH, ko da sam znao da ćemo potonuti do iste vrijednosti kao i Brelex.

Unatoč inflaciji novo-starih likova na forumu iz " šume Striborove", potrebno je realno sagledati situaciju. Sasvim sigurno da će 2009. proteći u turbulenciji i svojevrsnoj katarzi na globalnoj razini, koja će rezultirati gubljenjem radnih mjesta i propadanju određenog broja tvrtki. Ukoliko ne bude dramatičnih iznenađenja, za očekivati je smirivanje panike i nepovjerenja, povratak povjerenja u banke ( koje konsolidacijom postaju likvidne), zatim povjerenje istih u investitore, ovih u projekte da bi se potaknuo novi gospodarski oporavak, te zatvorio krug kolokvijalno nazvan " izlazak iz recesije". Poanta navedenog, a vezano za fukcioniranje TK je u slijedećem:" kako je TK prepoznao prve naznake fin. krize i recesije već polovinom 2007. počevši padati, isto tako će prvi prepoznati znakove oporavka koje i najveći pesimisti prognoziraju u 2010. godini".
Da rezimiram, TK se trenutno valja po nekakvom dnu, s malom mogućnošću dodatnog pada ( eventualno za koji postotak i to selektivno), vidi DJIA, trostruki odbijanac od 8000, te je prilika za povoljne ulaze u određene dionice. Špekulacijom o permanentnom padu i isčekivanju imaginarnog dna, dovodimo se u situaciju iracionalnog straha od ulaganja, postajemo zarobljenici osobnih paranoja i samim time gubimo funkciju ulagača.
Na kraju, potrebno nam je samo malo strpljenja i odlučnosti.

Osobno mislim da evropsko a i svijetsko gospodarstvo čeka teška 2009 godina. Naprosto firme u svojim programima predviđaju pad prometa /dobit još manja / i investicijski ciklus se usporava. To smanjenje investiicja je i razlog recesije. Povečanje broja nezaposlenih i strah pojedinca da će ostati bez posla. Štednja. Gdje? Turizam i roba široke potrošnje. Auti, namještaj, bijela tehnika … odjeća. S time su odmah povezani tekstilna industrija, transport ….Građevinski sektor.
No iz ovog teškog razdoblja neki će izači bogatiji ali na račun mnogih koji će teško ili jedva preživjeti. Obogatit će se oni koji imaju novce da sada povoljno kupuju. Ne samo dionice, nego i nekretnine …Sada je bitno dobro procijeniti vlastitu situaciju i biti na čisto da je dioničarstvo dugotrajan proces. Vrijednost dionica će nažalost još padati jer prodavat će oni kojima je novac nužan.

Tako je STRPLJENJA I ODLUČNOSTI !

Pokusat cu u kratko obajsnit svoje zakljucke za narednih godinu dana.
O prosloj imamo dosta postova.

Amerika je zduzivanjem u inozemstvu poticala drustvo potrosaca bez sredstava.

Karticarske i bankarske poslove posudivanja novca su radili sa vrlo labavim ogranicenjima bez obzira na sistemske probleme koji su uoceni puno prije nego sto se pocelo pricati o tome.

Vecina top analiticara je bull retorikom potpaljivala vatru i glasnim negodovanjem su usutkivali analiticare koji su tvrdili da je sustav postavlje na tim osnovama dosao pred zid.

Sustav gradanskog depozita ili gradanske stednje gotovo da ne postoji. Neki tvrde da 90% radnih amerikanaca nema niti 2000$ stednje u kesu na banci.

Napuhavao se balon nekretnina koji je podrzavao golemi sustav zaduzivanja bez pretjerane regulacije.
Reganova retorika 80-tih godina da je potrosnja Vlade uzrok problema loseg stanja ekonomije u USA nikada nije zazivio.

Zakljucak je da Obama crvsto vjeruje da je gospodarski rast rezultat potrosnje potrosaca, navjecim djelom srednje klase u USA. Znaci nastavlja se politika potrosnje, a ne depozita i zdrave stednje te idustrijske proizvodnje.
Paulson isto tako lupa o poticanju potrosnje ne spominjuci razvijanje sustava stednje i dpozita kod gradana.

Rezultat: dolar dugorocno bez obzira na spekulativne akcije gubi na vrijednosti.
Silne kolicine novaca koje su pumpale Europske , Arapske i Azijske banke u USA consumer drustvo ce sigurno prestati sa time i sredstva upumpavati u svoja, ponajvise Europska gospodarstva.
Znaci party je u USA zavrsen. ATH od 13000 i nesto bodova na Dow-u zaboravite ne na 2 ili 3 god vec na dugorocno.
Samim time rast ili pad amera ce sve manje vrijediti kao pivot point za svjetsku ekonomiju.
Bling bling filozofija zivota vise nece biti glavna tema reperskih spotova.
Drzite se Europskih dionica i gledajte sta nam se desava u dvoristu a ne kod smrtno bolesnog pacijenta Amerike.

AZ? Hvala, ne.


Tako je STRPLJENJA I ODLUČNOSTI !

samo strpljenja i gledat cemo crobex sa tri znamenke. [cry]

svaka skola se placa.sto je skola skuplja obrazovanje je kvalitetnije.

samo se vi borite protiv vjetrenjaca.svako iole pametan izlazi dok jos moze.a one price da ce inflacija popapati kes objesite macku o rep.osobno sam izasaao iz svega sta sam mogao.na zalost ostale su mi neke supersmece dionice koje niko nece.uci cu ponovo tek kad se trend okrene,ili kad ce sve biti po pet kuna.ako sam do sada ista naucio to je da je puno lakse dionice kupiti nego prodati.niko ne misli na vas,zato oprez.

svaka skola se placa.sto je skola skuplja obrazovanje je kvalitetnije.

Ponavljam i na ovoj stranici: PREPORUČENO JE : ……..mirovanje………..mirovanje…..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close