Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Netko je spomenuo da je Brelex ispod vrijednosit osnivanja.

Kolika je vrijednst Crobexa bila u trenutku osnivanja?

A ljudi nakon ovog svega kao što je rekao kolega Beholder ,nađimo svoj mir i odimo na duhovnu obnovu.

@mare.mar

Meni fali ovaca a tebi mare.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????



@mare
.mar

Meni fali ovaca a tebi mare.

nema vise…….

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


Jesi se zapitao zašto je to tako,mirovinci igraju svoju igru .Uostalom njima odgovora još da padnemo da mogu ošišat kao ovce ,nas posljednje koji smo ostali u dionicama.

mene neće ošišati…-
uostalom ako oni toliko žele moje dionice kao što kažete kolega
onda ih i ja želim zadržati…
ako svatko od vas tako razmišlja i ako nema margin kredita
crobex neće više nigdje padati—
tada će …ako mirovinci stvarno žele dionice …crobex lagano rasti
….naravno da trejderima i onima koji su u cashu ne paše market u kojem prevladavaju
igrači čvrščeg karakrera…hebe se meni za GM i Ford…
ovi dežurni crnjaci ovdje na forumu vas plaše da će za svaku firmu u USA koja
ubuduče rikne…crobex padati za 10 -20 %—-ne nasjedajte na priče ljudi koji su
u cashu …. pitanje je samo koliki je to strašni cash koji će oni uložiti na sveto nigdarjevo…
pa vidite da nekima nikada nije dovoljno jeftino
ljudi koji imaju pravi cash ne đabalebare na ovom forumu nego zarađuju friški cash
ako ja ovdje provedem 3 sata prijepodne …i tako svaki dan…(20 radnoih dana)
mjesečno izgubim 60 radnih sati…..a to je puno love ako to još pomnožim sa 12mj


Jesi se zapitao zašto je to tako,mirovinci igraju svoju igru .Uostalom njima odgovora još da padnemo da mogu ošišat kao ovce ,nas posljednje koji smo ostali u dionicama.

jesi siguran da im odgovara to o cemu pricas?
mislis da i oni ne postaju ovce za sisanje?

najvrednije stvari u životu su besplatne


Zašto danas nismo okrenuli

ej , izvinim citam u nazad
ali zasto bi trebali zavrsiti u plusu
sta veci plus danas veci minus sutra .
mani se burze i spasi sta imas jer tebi i takvim zvona zvone

najvrednije stvari u životu su besplatne


Netko je spomenuo da je Brelex ispod vrijednosit osnivanja.

Kolika je vrijednst Crobexa bila u trenutku osnivanja?


Ti si prijatelju vidim prenov ili se takvim pravis (ocjena nije moja). Ako si novi i ne razumijes se u osnove onda bolje nemoj u ovakvoj krizi nista raditi jer ces ispusiti. Sto se tice Crobija utipkas lijepo u trazilicu i dobijes kratko objasnjenje s bloomberga: CROBEX is a capitalization-weighted index, capped at a maximum 20% weighting of the index capitalization. The index was designed to to measure price movements of shares listed on the Zagreb Stock Exchange. CROBEX was developed with a base level of 1000 for the base period beginning September 1, 1997. Dakle poceli smo od 1000 sto je dogovorno odredjeno 1.9.97. na osnovi tadasnjih vrijednosti. naravno da moze pasti ispod ako vrijednosti dionica koje su u sastavu Grobija padnu dovoljno. To nije nula (0) pa da ispod vise nema nista vec samo stanje od gornjeg datuma kad je pocelo mjerenje. Tako da to s srpskim nije nista cudno. NE brini tamo se ulaze i stjecu se pozicije da ih opljackaju ko sto su i nas. Oni su cak u boljem polozaju jer nisu skoro pa nista zaduzeni za razliku od nas. bas me zanima ko ce nama dat pare za otplatu rata kredita u slijedecoj godini. Dr. Ivo jos ne poziva MMF, bojim se da kad ih pozovu da ce i ovi rec sorry nemamo para sve smo vec dali ovima prije vas pa vam jedino preostaje bankrot. Vidi slucaj Argentina….

VIVA LA REVOLUCION !!!



Prije cca 2 tjedna u jednom danu su Ameri isli 10% u plus,EU 7-8% a mi nista tj. cista 0.

Jucer Ameri vise od 6% u plusu,EU 2-3% u plusu a mi na -1%.

Mirovinski fondovi jedino prate Amere i EU kad padaju ,ako rastu to ih ocito ne zanima.

Moram jos jednom ponoviti,pogledajte gdje smo sad u usporedbi s drugim indeksima,a banke su nam medu boljima u EU sto se tice krize(zahvaljujuci samo Rohatinskom kojeg su do prije malo svi napadali),firme nam jos dobro posluju i imaju dobra izvjesca,banke imaju dobra izvjesca,broj nezaposlenih se jos jako ne povecava itd,itd. A Crobex se ponasa kao da smo u najgorem polozaju tj. kao da je kod nas centar krize…….

Da li mozete zamisliti gdje bi Crobex bio sa ovakvim glavonjama u mirovinskim fondovima da je situacija malo drukcija,da se banke raspadaju,da firme imaju katastrofalna izvjesca,da otkazi lete na sve strane,ja cu Vam reci – raspala bi nam se burza……
A pogledajte neke drzave u EU koji imaju bas takvu situaciju a indeks im je pao duplo manje od naseg…….
Zasto? Zato jer oni imaju ljude koji znaju smanjit utjecaj krize na burzu,dok mi imamo genijalce u mirovinskim fondovima koji krizu povecavaju svakim svojim potezom,bilo izjavama,bilo povlacenjem udjela iz fondova,bilo rasprodajom dionica na ovim razinama,povlacenjem naloga sa kupnje i stavljanjem velikih naloga na prodaju,kupovanjem dionica na najvisim razinama itd,itd……

Mi smo plitko trziste i mirovinci s ogromnim nasim novcem mogu raditi sto hoce……

I rade sto hoce ali ne u nasu korist nego u korist samo njima poznatu……..

A ovi koji bi ih trebali nadgledat,i koji za to primaju dobre place,gledaju i gledaju i gledaju i gledaju i samo gledaju ali ocito na drugu stranu……………

Pozdrav.


ne kažem da možda nisi u pravu…….ali tko je od ovih sa kojima nas uspoređuješ rastao kao mi zadnje 3-4 godine??
[/quote]

Meni nije jasno pa pogledaj koliko nam je firmi palo 80-90% a dobit im iznosi toliko i više pa to nema ni u TANZANIJI svi koji hoće da vide znaju da je ovo učinjeno planski i pokriveno mediskom šutnjom po direktivi iz vrha pa kako će vlada da vrati dug odnosno ratu duga kako će da plati oštetu HIPO banci pa kako će za šaku dolara doći do dobri fimi za sebe rodijaka kuma kako misle nost zlatne satove dobiveneto sve neide na pošten način gledali ste LATINICU to je istina to je HRVATSKA nažalost

Zabrinjava me narcisoidnost i letargija naših analitičara……./ na forumu/, kopiraju i traže grafikone
svih živih i neživih analitičara svijeta….i stalno se prepucavaju oko najpesimističnijih prognoza..
jer ako se prognoza potrefi loša, onda je satisfakcija slađa, a ako fulamo i odemo nepredviđeno
koji centimetar gore- onda ih nitko ne kritizira- svi zadovoljni….. pa opet traže daljnje rupe..
i počeli su sadistički skretati pažnju na sebe…ko delinkventi, kad sabotiraju dobra predavanja…
Sad ima dobrih vijesti opet im ne paše…. sad nema dobrih vijesti…to su predvidjeli..i tako u nedogled.
neću ih više ni čitati…… dječja posla.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Bernanke hints at rate cut

The Fed chief’s remarks appeared to reinforce the view of Wall Street investors and economists that the Fed probably will lower interest rates again on Dec. 16, its last regularly scheduled meeting this year. The Fed’s key rate is now at 1%.

………mozda ih bar malo popratimo sljedeci tjedan….

13 od 14 puta kad je FED smanjio kamatnu stopu drugi dan poslije toga wall street se značajnije zacrvenio….

na 4300 sve prodajem...

hmm…jedno vrime je izgledalo da će Obama proglasit da ove godine nema božićnice i domjenaka jer su se ameri crvenili do bola,ali popravili su se prilično,futuresi sad pristojno izgledaju.
ipak će dilit božićnice… [thumbsup]

krepat ma ne molat-tako je tele i postupalo.da san bar bio paničar....

New Report

Close