Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


za primjetit je da su dionice koje čine preko 60% današnjeg prometa sve završile u plusu….
znači može se zaključit više stvari..

pa naravno da možemo zaključit više stvari….
jednostavno stoga jer je doba jednoumlja prošlo a koje je govorilo da to može samo UP i UP [lol] [lol]


stigla potvrda iz Njemačke+ preko 4, ameri smanjuju minus,šteta što je zatvoreno

Misliš Ameri pojačavaju minus

Prije cca 2 tjedna u jednom danu su Ameri isli 10% u plus,EU 7-8% a mi nista tj. cista 0.

Jucer Ameri vise od 6% u plusu,EU 2-3% u plusu a mi na -1%.

Mirovinski fondovi jedino prate Amere i EU kad padaju ,ako rastu to ih ocito ne zanima.

Moram jos jednom ponoviti,pogledajte gdje smo sad u usporedbi s drugim indeksima,a banke su nam medu boljima u EU sto se tice krize(zahvaljujuci samo Rohatinskom kojeg su do prije malo svi napadali),firme nam jos dobro posluju i imaju dobra izvjesca,banke imaju dobra izvjesca,broj nezaposlenih se jos jako ne povecava itd,itd. A Crobex se ponasa kao da smo u najgorem polozaju tj. kao da je kod nas centar krize…….

Da li mozete zamisliti gdje bi Crobex bio sa ovakvim glavonjama u mirovinskim fondovima da je situacija malo drukcija,da se banke raspadaju,da firme imaju katastrofalna izvjesca,da otkazi lete na sve strane,ja cu Vam reci – raspala bi nam se burza……
A pogledajte neke drzave u EU koji imaju bas takvu situaciju a indeks im je pao duplo manje od naseg…….
Zasto? Zato jer oni imaju ljude koji znaju smanjit utjecaj krize na burzu,dok mi imamo genijalce u mirovinskim fondovima koji krizu povecavaju svakim svojim potezom,bilo izjavama,bilo povlacenjem udjela iz fondova,bilo rasprodajom dionica na ovim razinama,povlacenjem naloga sa kupnje i stavljanjem velikih naloga na prodaju,kupovanjem dionica na najvisim razinama itd,itd……

Mi smo plitko trziste i mirovinci s ogromnim nasim novcem mogu raditi sto hoce……

I rade sto hoce ali ne u nasu korist nego u korist samo njima poznatu……..

A ovi koji bi ih trebali nadgledat,i koji za to primaju dobre place,gledaju i gledaju i gledaju i gledaju i samo gledaju ali ocito na drugu stranu……………

Pozdrav.

PBZ INVESTOR - nikad vise!

Jesi se zapitao zašto je to tako,mirovinci igraju svoju igru .Uostalom njima odgovora još da padnemo da mogu ošišat kao ovce ,nas posljednje koji smo ostali u dionicama.

Bernanke hints at rate cut

The Fed chief’s remarks appeared to reinforce the view of Wall Street investors and economists that the Fed probably will lower interest rates again on Dec. 16, its last regularly scheduled meeting this year. The Fed’s key rate is now at 1%.

………mozda ih bar malo popratimo sljedeci tjedan….


Prije cca 2 tjedna u jednom danu su Ameri isli 10% u plus,EU 7-8% a mi nista tj. cista 0.

Jucer Ameri vise od 6% u plusu,EU 2-3% u plusu a mi na -1%.

Mirovinski fondovi jedino prate Amere i EU kad padaju ,ako rastu to ih ocito ne zanima.

Moram jos jednom ponoviti,pogledajte gdje smo sad u usporedbi s drugim indeksima,a banke su nam medu boljima u EU sto se tice krize(zahvaljujuci samo Rohatinskom kojeg su do prije malo svi napadali),firme nam jos dobro posluju i imaju dobra izvjesca,banke imaju dobra izvjesca,broj nezaposlenih se jos jako ne povecava itd,itd. A Crobex se ponasa kao da smo u najgorem polozaju tj. kao da je kod nas centar krize…….

Da li mozete zamisliti gdje bi Crobex bio sa ovakvim glavonjama u mirovinskim fondovima da je situacija malo drukcija,da se banke raspadaju,da firme imaju katastrofalna izvjesca,da otkazi lete na sve strane,ja cu Vam reci – raspala bi nam se burza……
A pogledajte neke drzave u EU koji imaju bas takvu situaciju a indeks im je pao duplo manje od naseg…….
Zasto? Zato jer oni imaju ljude koji znaju smanjit utjecaj krize na burzu,dok mi imamo genijalce u mirovinskim fondovima koji krizu povecavaju svakim svojim potezom,bilo izjavama,bilo povlacenjem udjela iz fondova,bilo rasprodajom dionica na ovim razinama,povlacenjem naloga sa kupnje i stavljanjem velikih naloga na prodaju,kupovanjem dionica na najvisim razinama itd,itd……

Mi smo plitko trziste i mirovinci s ogromnim nasim novcem mogu raditi sto hoce……

I rade sto hoce ali ne u nasu korist nego u korist samo njima poznatu……..

A ovi koji bi ih trebali nadgledat,i koji za to primaju dobre place,gledaju i gledaju i gledaju i gledaju i samo gledaju ali ocito na drugu stranu……………

Pozdrav.


ne kažem da možda nisi u pravu…….ali tko je od ovih sa kojima nas uspoređuješ rastao kao mi zadnje 3-4 godine??

Maa, neka paničari rasprodaju sve pa da se konačno krene lagano…
Nažalost mnogi su uzimali dioničke kredite i sada im banke prodaju dionice pošto zašto, samo da namire sebe. Ne prodajem ništa,pa neka sve ode na 0. A kad dionice budu 0, onda će i njihov novac vrijediti isto toliko.Nedam im gušta. Bićemo na istom što se tiče materijalnog bogatstva. Tada dolaze na vrijednost duhovna burza…hehehehe… Pametan čovjek vidi zlo i skloni se…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...


Najbolje da mi osnujemo svoj fond malih dioničara i udarimo kontru Novoselcu i takvim našmrkanim govnarima .

KRENI kolega, mićemo za tobom…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...


Prije cca 2 tjedna u jednom danu su Ameri isli 10% u plus,EU 7-8% a mi nista tj. cista 0.

Jucer Ameri vise od 6% u plusu,EU 2-3% u plusu a mi na -1%.

Mirovinski fondovi jedino prate Amere i EU kad padaju ,ako rastu to ih ocito ne zanima.

Moram jos jednom ponoviti,pogledajte gdje smo sad u usporedbi s drugim indeksima,a banke su nam medu boljima u EU sto se tice krize(zahvaljujuci samo Rohatinskom kojeg su do prije malo svi napadali),firme nam jos dobro posluju i imaju dobra izvjesca,banke imaju dobra izvjesca,broj nezaposlenih se jos jako ne povecava itd,itd. A Crobex se ponasa kao da smo u najgorem polozaju tj. kao da je kod nas centar krize…….

Da li mozete zamisliti gdje bi Crobex bio sa ovakvim glavonjama u mirovinskim fondovima da je situacija malo drukcija,da se banke raspadaju,da firme imaju katastrofalna izvjesca,da otkazi lete na sve strane,ja cu Vam reci – raspala bi nam se burza……
A pogledajte neke drzave u EU koji imaju bas takvu situaciju a indeks im je pao duplo manje od naseg…….
Zasto? Zato jer oni imaju ljude koji znaju smanjit utjecaj krize na burzu,dok mi imamo genijalce u mirovinskim fondovima koji krizu povecavaju svakim svojim potezom,bilo izjavama,bilo povlacenjem udjela iz fondova,bilo rasprodajom dionica na ovim razinama,povlacenjem naloga sa kupnje i stavljanjem velikih naloga na prodaju,kupovanjem dionica na najvisim razinama itd,itd……

Mi smo plitko trziste i mirovinci s ogromnim nasim novcem mogu raditi sto hoce……

I rade sto hoce ali ne u nasu korist nego u korist samo njima poznatu……..

A ovi koji bi ih trebali nadgledat,i koji za to primaju dobre place,gledaju i gledaju i gledaju i gledaju i samo gledaju ali ocito na drugu stranu……………

Pozdrav.

to šta si ti napisao to stoji 100% ali mislim da više nitko (barem za sada) ne može vratiti Crobex barem na 3500-3600 bodova bez da mirovnjaci ne utuču sav cash a pri tome da skoro nitko ne prodaje . Pogledaj današnji primjer jučer Ameri završili u zelenom preko 6% dokle danas rone već preko 3% . Oni si to mogu dopustiti jer na njihovoj burzi trguje cijeli svijet dokle na ZSE smo ostali nas par jadnika koji se nadamo nekakvom iluzornom skoku . Istinaj je, da novac se isisao preko OIF
te su isti postali isključivo promatrači na ZSe-u i mole Boga da što prije završi ova recesija sa jedinom željom da kad se to bude desilo oni još uvijek budu postojali. To će biti njihova pobjeda recesije . Moram naglasiti da sam se još ovo proljeće bojao OIF jer su oni mogli sami upravljati burzom i sami odlučivati kad ćemo svi gore ili dole a danas ipak više oni si taj luksuz ne mogu priuštiti. Citirao bi Jurčeviča : Oče naš koji jesi na nebesima …..pomogni nam ….

na 4300 sve prodajem...

NEMA NIKAKVE BURZOVNE STRATEGIJE

Nakon što je potvrđeno da tržište stihijki reagira uglavnom na loše vijesti, a imajući u vidu
da Europa podiže svoje cijene..moramo biti zadovoljni…
Kad Europa dostigne ciljeve tražit će nova- neistražena , banana tržišta gdje se može još dobro
zaraditi…. a naša burza je s cijenama vrlo pristupačna za solidna ulaganja….
Naravno, inicijatori za te plasmane- uz vrlo PRECIZNE ARGUMENTE- su naši otvoreni inv. fondovi-
koji od MAME MORAJU TRAŽITI PARE – UZ PONIZNO OBRAZLOŽENJE EVENTUALNE DOBITI..
Kako su još svi uneređenih gaća od straha i šoka , tijekom pada crobexa …najprije ih
Europa mora uvjeriti da je bauk prošao…i naravno, odobriti im "novac za ponovna ulaganja
na burzu…"
Novoostvarene dobiti – za koje još nemamo potvrde , da su se pojavile u svijetu…bit će jedini
motiv ….. / javite tko je i koliko zaradio, ma gdje bio…..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Jesi se zapitao zašto je to tako,mirovinci igraju svoju igru .Uostalom njima odgovora još da padnemo da mogu ošišat kao ovce ,nas posljednje koji smo ostali u dionicama.

zašto bi dozvolio da te ošišaju….ako njima vrijede dionice,zašto nebi tebi?

Kune nisu problem, kuna nema


Jesi se zapitao zašto je to tako,mirovinci igraju svoju igru .Uostalom njima odgovora još da padnemo da mogu ošišat kao ovce ,nas posljednje koji smo ostali u dionicama.

Mogu oni mene šišati samo ako se postavim kao ovca…ali ja sam PASTIR SVOG PORTFELJA… [wink]

Ima ljudi koji od svog bogatstva nemaju ništa osim straha da će ga izgubiti.

New Report

Close