Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Minus

Crobex Ukupni promet Redovni promet Institucionalni promet Prijavljeni promet
2.047,96 -0.13% 14.223.736,64 kn 14.223.736,64 kn 0,00 kn 0,00 kn

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

crobex trenutno 2050.48 oliti -0.01% [bye]

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)


čitam gledam pratim pišem
po mojim saznanjima od ovoga sranja koje su nam složili ovi likovi da ih ne nazovem nekako drukčije nažalost možemo očekivati samo još veće zla i iz gorega u gore
to mislim na razne fondove spregu države politike koji su kao na suprotnih stranama a u stvari su svi dio istog sistema (al eto kad ljudi misle da ima razlike)

zato svima predlažem da se kane ovog sranja od tzv burze

gubimo vrijeme ovdje prodavajuci kupujuci u krug
samo jedni druge uništavamo a oni nam se smiju

i onda se hvalimo kako smo danas zaradili hiljadu kuna sutra popušimo 2

al ako vi mislite drukčije vi napravite po svojem

Definitivno podržavam i mišljanja sam sličnog….

Svako vrijeme ima svoja pravila trgovanja…., a ovo sada je toliko voilantno i hirovito da ulagači ne drže dionicu nekada niti duže od kojeg sata…
Sav ovaj promet koji se volumenski doslovce stropoštao je ništa nego – trejdanje…, a ne ulaganje…
Normalan investitor je do sada u pravilu kupovao "jeftino", a koji dan iza pritisnut gubicima prodavao još jeftinije…
Tko je tu uhvatio mrvice i kupovao na dnu – svaka mu čast…, ja sam samo gubio i pokušavao smanjivati gubitke…

Za ovo stanje, osim globalne recesije, krivim i naše vrle fondmanagere koji su "iskoristili priliku" i stvorili ovu paniku i nesigurnost, nekada prodavajući zbog naloga investitora, a većinom iz čiste zlobe ne bi li kupovali ispod cijene, otrejdali nešto i skupljali “kajmak”…
Oni su nas naučili, ostali prihvatili tehniku…, i naravno kako su posijali tako i žanju…, a mi trčkaramo okolo ne bi li što skupili…

Više nema sigurnosti da ti neka superkvalitetna dionica koju si danas kupio sutra (ili za koji sat) već neće vrijediti bar 10% manje…
Sve je to bilo još i "probavljivo" dok je bilo prometa i želje za kupovinom, no mnogi su se opekli u "jeftinoj" kupovini i podlijeganju efekta krda…, tako da sada više nemamo niti promete, a ni poraste…
Dionice su smiješno jeftine, no s druge strane su i preskupe za držanje više od kojeg dana (sata) jer svjetlo na kraju tunela malo vidimo, ali većinom zagasne i tapkamo opet u mraku….

One koje smo toliko čekali sa novcem od INE nećemo uskoro niti dočekati…, mirovinci su novac pretočili u sigurnija ulaganja…, pa tko bi bio lud i kupio nešto što istu vrijednost ima još koju sekundu…

Nadam se da djelimice i griješim…, da će tržište sebe samo izvući na pozitivan kolosijek…

Prilično sam prešao u keš, no sada ne želim niti navijati i drukati za neki daljni pad i opet kupovinu po nekoj smiješnoj cijeni… jer to dodatno produbljuje sumnje da će se ovo tržište u skoro vrijeme oporaviti…

Neće mi biti žao niti da ulazim u neke dionice i po 50% skuplje od ovih dubioznih cijena, samo da znam i budem sigurniji u svoje ulaganje…

Kao što Amerikanci "brane" DOW na 8000 bodova, to bi kod nas trebalo biti obrana Crobexa na 2000 bodova, no budi pametan pa stavi ruku u vatru da je to stvarno to…, jer upravo dok ovo pišem Crobex – kada svi rastu iznosi +0% s prometom od vrlih 14 milja kn – smiješno, no više tragikomično….

Ahhh…, sva sreća pa sam imao daktilografiju u srednjoj…., možda će mi to uskoro i stvarno trebati… [wink]

2009 godina trejda..zarada za cevape i pivu…veliki igraci pobjegli u obveznice itd….dok se situacija ne smiri….ko je prodao prodao….tko nije,cekanje….

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Kako me nervira ovaj krobex u minusu, a meni gotovo sve dionice u zelenilu….

Ima li nade da se izračun indexa promijeni?

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"


analitičari očekuju nove loše vijesti vezane za svjetsko gospodarstvo,pa barem da ih spomenu ili nagovijeste tri,četiri,pet, to i svaka baba može očekivati u ovakvoj situaciji, a naši analitičari i svjetsko gospodarstvo su udaljeni nekoliko tisuća svjetlosnih godina i očito je da se nikada neće sresti i povezati

ocigledno ni lose ni dobre vijesti ne tangiraju crobex… pri neki dan najava potopa pa nista jucer ameri +6% a crobex nista… cilo vrime +/- 0.01%… pat pozicija bar do kraja ove sedmice a od ponediljka kako se 20 velikih dogovori… najvjerovatnije up i to strelovito bar u svijetu a kod nas ko zna ali vjerujem da ce ovaj put morat pratit trend… to vise nama veze ni sa TA, ni sa FA niti s nicim… moneymasters su pokazali Obami i ekipi da iako su im dali vlast u ruke (hm da su tili zadrzat vlast zar bi stavili onakve debilne protukandidate???) moraju svirat kako oni zele.. vidili ste reakcije burze nakon Obamina govora i jucer nakon Busha… sta drugo kazat

Ja vas čekam na tisk.
Poveći nalog.
Drugi je na 200 kuna.
Ajmo prodajte mi plz [pray] [pray]

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Ovo je stvarno presmijesno.
Jucer, dan nakon sto su Ameri i EU zavrsili u debelom minusu kod nas na ovim razinama nije bilo ovoliko naloga na prodaji.
A danas kad je cijela EU u finom plusu i kad su Ameri zavrsili na +6-7 % smo u minusu i naloga na prodaji na ovim razinama je puno,puno vise nego jucer,zasto?

I jos mi je cudnije to ponasanje ako znamo da se ovaj vikend nalaze glavonje iz svijeta i da su uvijek poslije takvih sastanaka burze zelene,ali ne, jedino to kod nas ne vrijedi,zasto?

Dok se igraju ovakve igre i igrice kod nas,ne mozemo govoriti o nikakvom zdravom trzistu,pogotovo ne s ovakvom Hanfom koja pusta mirovinskim fondovima da od burze rade cirkus……

Zamislite tek sto bi se dogodilo da kod nas firme slabo rade kao van tj. sa gubitkom,da su kod nas banke pred bankrotom i da su neke propale, da kod nas raste nezaposlenost kao vani,s ovakvim genijalcima u mirovinskim fondovima bilo bi dionica za par lipa…….

Da stave na ovim razinama velike naloge na kupnju na par likvidnih dionica nebi kupili niti jednu dionicu jer bi se brdo malih stavilo iznad njih ali bi zato zaustavili pad s nikakvim po njih ulogom tj. troskom…..ali ne njima to nije u interesu njima je u interesu stavljati velike naloge na prodaju na ovim razinama kako bi se mali gurali ispod njih i rusili trziste,sramota……

A sto je najtuznije to sve rade s nasim novcem,zbog nas imaju tolike place a nitko ih nista ne pita,nikom ne polazu racune za nas potrosen novac…….

Zamislite gdje bi tek bili da nema Rohatinskog,njemu skidam kapu,svaka cast…….

Pozdrav.

PBZ INVESTOR - nikad vise!

Na ADRS-R-A očito Vrag došao po svoje ( – 6.66% ). [lol]

Još malo i crobex=belex …..ne točno po bodovima al po svemu drugome da, dnevno
budemo imali po 5 milja prometa i fine cjene od par kuna al nema nikog da kupi…

Ljudi jel se sjećate onog iveka123, čovjek je bio potuno u pravu al ono 1000%…..prvi je
počeo naglašavat skrivene naloge i velkike iskrcaje…

ftse ovaj tjedan ima pad oko -0,8 posto a crobex na tjednoj razini pad od laganih 15 posto
svaka čast fondovi

skidam kapu

Postanite Eu-robovi

New Report

Close