Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ma kakvi strucnjaci.

Pogledajte portfelj KD-a.
Ljudi imaju neku skolu ali neznaju glavom razmisljati, dok se ima casha ulazimo u sve.
Badel na 900
Apartmani Medena.
Jadranka
Rivp

Super turisticki portfelj kupljen na kojih 18X EBITDA sa super perspektivom u 2009.

Pa MIV na 16000 jer ce prodati strancima po 20,000.
Stranci su glupi, jel.

I naravno da kad se nemoze prodati takve dionice da se rusi ostalo sta se ima….

A takva je vecina..

Hypo je od svih bio najrealniji koliko god ih napadali.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Sto se tice medija nisu oni krivi sto im se kvazi likovi isfuravaju za strucnjake.
Zavrsis ispit za investicijskog savjetnika koji je ravan dozvoli za voditelja brodice i zaposlis se u nekom institutu i dajes izjave za Jutarnji.

Brezveze..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Mene tjesi cinjenica da i OIF, iako na aparatima, povecavaju depozite i domace i strane obveznice. To je sve po knjizi. Mali igraci, ocito je nemaju snage za podici trziste ali nemaju snage ni za srusiti ga vise znacajno jer su ili sve prodali ili ono sto imaju vrijedi jako jako malo tako da se ne isplati prodavati. Dobar dio je oprezan i u kesu. Puno mi govori i cinjenica da su sve najlikvidnije a i one druge firme povecale broj dionicara. Dakle mali imaju kesa, ne odustaju, cekaju,zapeti ko puske.
Mirovinci su gotovo pa isisali svoju lovu iz OIF-ova tako da ni od tuda ne prijeti opasnost. a i pozicije u dionicama su im dosta smanjene. U stvari osim AZ fonda koji je ocito pod stranom direktivom i rusilacki faktor, svi se ponasaju u skladu s kretanjima na trzistu, predvidljivo i streberski.
S druge strane banke i drugi ulagaci polako otvaraju nove investicijske fondove i cekaju da se situacija razbistri i da krenu naprijed. Danas pocinje sastanak 20 najacih u Washingtonu gdje se sutra ocekuje objava zajednickog plana djelovanja. Pogledajte DOW J. danas popodne kako ce reagirati na same naznake zajednicke akcije…
Da moze jos tu i tamo nesto otici dole zbog ovoga ili onoga ali ne zaboravite da burza reagira 6,9,pa i 12 mjeseci ranije odnosno na prve znakove poboljsanja pocinje ukalkuravati dobiti i siba dionice navise. Dakle pazite da ne zakasnite jer kad krenu ovi veliki bojim se da ce se sve odigrati u par dana pa kad se mi snadjemo vec ce nas sisati na kraju prvog ili 2. vala rasta.

VIVA LA REVOLUCION !!!

Mene tjesi cinjenica da i OIF, iako na aparatima, povecavaju depozite i domace i strane obveznice. To je sve po knjizi. Mali igraci, ocito je nemaju snage za podici trziste ali nemaju snage ni za srusiti ga vise znacajno jer su ili sve prodali ili ono sto imaju vrijedi jako jako malo tako da se ne isplati prodavati. Dobar dio je oprezan i u kesu. Puno mi govori i cinjenica da su sve najlikvidnije a i one druge firme povecale broj dionicara. Dakle mali imaju kesa, ne odustaju, cekaju,zapeti ko puske.
Mirovinci su gotovo pa isisali svoju lovu iz OIF-ova tako da ni od tuda ne prijeti opasnost. a i pozicije u dionicama su im dosta smanjene. U stvari osim AZ fonda koji je ocito pod stranom direktivom i rusilacki faktor, svi se ponasaju u skladu s kretanjima na trzistu, predvidljivo i streberski.
S druge strane banke i drugi ulagaci polako otvaraju nove investicijske fondove i cekaju da se situacija razbistri i da krenu naprijed. Danas pocinje sastanak 20 najacih u Washingtonu gdje se sutra ocekuje objava zajednickog plana djelovanja. Pogledajte DOW J. danas popodne kako ce reagirati na same naznake zajednicke akcije…
Da moze jos tu i tamo nesto otici dole zbog ovoga ili onoga ali ne zaboravite da burza reagira 6,9,pa i 12 mjeseci ranije odnosno na prve znakove poboljsanja pocinje ukalkuravati dobiti i siba dionice navise. Dakle pazite da ne zakasnite jer kad krenu ovi veliki bojim se da ce se sve odigrati u par dana pa kad se mi snadjemo vec ce nas sisati na kraju prvog ili 2. vala rasta.

VIVA LA REVOLUCION !!!

Koliko god mi ovi iz Businessa išli na živce moram prenijeti jedan dio njihovog članka ( srećom nisu ga pisali njihovi novinarčići nego su prenijeli iz drugih izvora :

Na Zagrebačkoj burzi danas većina analitičara očekuje rast Crobexa, zahvaljujući ponajviše pozitivnim kretanjima na globalnim burzama, no smatraju da je riječ o tek kratkotrajnom oporavku, jer se očekuju nove loše vijesti vezane uz svjetsko gospodarstvo.

Po meni ovo gore navedeno objašnjava trenutnu situaciju, kratkoročan rast jer tržišta ( svjetska i naše ) i dalje reagiraju na loše vijesti i to poprilično dramatično a poneka dobra vijesti se izgubi u gomili loših. Proći će još neko vrijeme dok se ustanovi , barem približno , trajanje krize ( recesija kako god rečemo ) pa će onda i tržište lakše pokazati put.


Crobex pada. Tipični bull runa. O tome je i jučer bilo govora da će se dogoditi.

Nema ovdje govora o bull runu. Da bi bio bull run, morali bi rasti. No nismo rasli niti jote

Hell is Empty and all the Devils are Here

čitam gledam pratim pišem
po mojim saznanjima od ovoga sranja koje su nam složili ovi likovi da ih ne nazovem nekako drukčije nažalost možemo očekivati samo još veće zla i iz gorega u gore
to mislim na razne fondove spregu države politike koji su kao na suprotnih stranama a u stvari su svi dio istog sistema (al eto kad ljudi misle da ima razlike)

zato svima predlažem da se kane ovog sranja od tzv burze

gubimo vrijeme ovdje prodavajuci kupujuci u krug
samo jedni druge uništavamo a oni nam se smiju

i onda se hvalimo kako smo danas zaradili hiljadu kuna sutra popušimo 2

al ako vi mislite drukčije vi napravite po svojem

Postanite Eu-robovi

rješenje krize je na pragu: drIvo je pozvao boga u pomoć na skupu ekonomskih stručnjaka,a znamo koliko je bog zainteresiran za ekonomske odnose,a pogotovo u Hrvatskoj,
izgleda će ivo premijersko mjesto prepustiti bratu, a Šuker će biti ministrant i skupljati milodare,
ivo će otvoriti urarsku radnju jer njegovo vrijeme je prošlo na svim satovima

I evo nas skoro na nuli…

Crobex Ukupni promet Redovni promet Institucionalni promet Prijavljeni promet
2.054,50 0.19% 12.642.412,60 kn 12.642.412,60 kn 0,00 kn 0,00 kn

Bravo, investitori!

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Dobro se vidi da samo mali drže CROBEX ali mi nije jasno zašto se šuti što nas ta velika banda opljAČKA sad još uzoše pare i BF a na forumu svi šute zar je moguće da to podržavate i da svi skupa pirite u istu tikvu

analitičari očekuju nove loše vijesti vezane za svjetsko gospodarstvo,pa barem da ih spomenu ili nagovijeste tri,četiri,pet, to i svaka baba može očekivati u ovakvoj situaciji, a naši analitičari i svjetsko gospodarstvo su udaljeni nekoliko tisuća svjetlosnih godina i očito je da se nikada neće sresti i povezati

Cilj Im je jasan. Srušiti market do krajnjih granica (potpomognuto globalnim urušavanjem), te kupovati najvrednije firme za siću. Tako to rade i amerikanci, samo tamo to ide nešto sporije. Cilj je vrlo blizu ostvarenja.

Hell is Empty and all the Devils are Here

New Report

Close