Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

trbalo bi uzet 10 paketa jaja malo postarijih, od vremena kad su INGR kupovali po 60k u blok transakcijama.
sve zbacat na bagru kad ce imati neke svoje eyscluziv invente za dodjele zlatne dionice i nagrade najboljih fondova…
nitko kao da nema snage ili hrabrosti pitat zasto se ina kupovala dnevno za 35 milja s "otkupnim" cenama vecim od prodajnih i dodatno se nastavilo urusavat trziste dok su firme iz crobexa poslovale 20% bolje
da bi se financirala eu i dodatno provocirao pad kune?
nitko nam nije kriv do bas samih

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

Kriza?
Ja je kod nas nisam osijetio niti vido.
Da se ne bavim burzom,od krize nebi vido ni k,ali pošto se bavim burzom,osjeto sam krizu i to na kvadrat.
Imam privatnu firmu (trgovina i usluga),posla puno i novih narudžbi isto,možda i više,ali problemi sa naplatom,to je stvarnost kod nas u Hrvatskoj.
Puno tu imaju utjecaj mediji,stalno nas pumpaju sa lošim vijestima,jer se one najbolje prodaju.
Možda kod nas bude stagnacije u gospodarstvu,možda i pada rasta,ali imamo mi i pozitivnih događanja,a najviše bi završetak pregovora za ulazak u EU,dao veliki potica optimizma i rasta burze.


Slažem se, treba dovesti pred lice javnosti g. Dinka Novoselaca, i priupitati ga neke stvari. Neka objasni narodu što su radili. Argumentirano. Samo i sa druge strane treba postaviti protutežu. Samo ne nekog " novinara " iz Business.hr-a.

Da? Što bi se time dobilo? Javnost je okupirana prizemnim stvarima. Mislim da bi trebalo poduzeti korake za iznaći dokaze za njegove promašaje iliti loše gospodaranje našim novcem, a onda iste iznjeti u javnost i prosljediti odgovornim institucijama.

[/quote]

U pravu si ali mislim da bi prvi korak mogao biti upoznavanje javnosti sa događanjima na HR burzi ove godine.
Eventualno osnivanje Udruge malih dioinčara ili nećeg sl. dali bi nam prostora da izađemo u javnost, kao i neke druge mjere koje bismo mogli poduzeti.Između ostalog i ovo što si spominjao.
Sve sa ciljem zaštite ulagača i predočavanja javnosti stvarnog stanja na hrvatskom tržištu kapitala.
O edukacijama, prvenstveno novinara, poglavito onih u općim dnevnim listovima, i na TV da i ne govorimo.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Ma po čemu smo mi u krizi??? ja krizu vidim jedino po padu burze. Zar je to znak krize???pa sada se vozimo jeftinije nego u 6. mjesecu. cijene su skoro iste ili malo veće, no ne zaboravimo, prije 10 godina mnoge su bile i veće, pa nije bila kriza. Ma kriza je u svijetu i pomalo u evropi ali ja krizu još ne vidim. Neka konačno otkrije svoje lice… ili neka ode. hehehe.
Ma ljudi moji, ovo je lov u mutnom, i kod nas i u svijetu. Sve je to ZAKON ZAVJERE. Ameri su pravi scenaristi. O ovome će jednog dana snimiti i film-bute vidli. Hvala na pažnji za ova slova. L.N.

film pod naslovom "zavjere masona"
samo kaj ce to i u buducnosti biti realnost a mi cemo biti poslusnici s dva big brothera na svakom ramenu po jedan

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom


I još samo komentar da se državi ne plaća preko 50 %,već 20% izdvajate za Mirovinski fond a 15 % za zdravstveno osiguranje.To je za vas, a ne za državu.Za državu većina zaposlenih plaća porez po stopi od 15 % , a jedan vrlo mali broj 45% plus prirez što u Zagrebu ispada cca 53%,ali ti imaju neto plaću preko 25.000 kuna ,a to je možda 1-2 % zaposlenih.

Ej znaci to bi ja mogo svom djedi reci da si je on uplacivao oko 20% za mirovinu koju nije vidio par godina, da je uplacivao za zdravstveno 15% i da za svaki pregled mora ici kod privvatnika sto znaci placanje usluge 100%. Hmmm….U HR mirovina, kao i nase doticno zdravstvo nije sigurno, ono sto je sigurno da ja koristi od tih novaca, u ovom sad trenutku necu imati…..
Druga stvar, zaboravio si PDV koji iznosi oko 22% na sve sto kupis…..a buduci da vrlo malo ljudi proizvodi slo, brasno i ostale kerefeke, potrebne za odvajanja od sustava….dolazimo do brojke od 50% zar ne 😉

Ajmo iz pocetka!!!


Ma po čemu smo mi u krizi??? ja krizu vidim jedino po padu burze. Zar je to znak krize???pa sada se vozimo jeftinije nego u 6. mjesecu. cijene su skoro iste ili malo veće, no ne zaboravimo, prije 10 godina mnoge su bile i veće, pa nije bila kriza. Ma kriza je u svijetu i pomalo u evropi ali ja krizu još ne vidim. Neka konačno otkrije svoje lice… ili neka ode. hehehe.
Ma ljudi moji, ovo je lov u mutnom, i kod nas i u svijetu. Sve je to ZAKON ZAVJERE. Ameri su pravi scenaristi. O ovome će jednog dana snimiti i film-bute vidli. Hvala na pažnji za ova slova. L.N.

Bravo kolega, izvrstan post. Tko će se sjetiti još krize za 6 mjeseci (svi se sjećamo nafte i govorkanja kako ide na 200 i više$). Kao što kažete mnogi ovu riječ "kriza" koriste da se dodatno uzjaši na porezne obveznike širom svijeta, pa tako i kod nas, a sve u cilju lova u mutnom. Vidjećeta kad kriza prođe isti scenarij kao i sa naftom. Sve što su natovarili na grbaču običnog čovjeka i dalje ostaje. Primjer, zašto sad Todorić (kao najveći monopolist u državi u proizvodnji i maloprodaji) ne snižava cijene a za vrijeme rasta cijena nafte i nekih sirovina na svjetskim tržištima svaki dan je ona njegova Ljerka bila u svim medijima opravdavajući povećanja cijena od 50 i više posto. Zašto ga sad nigdje nema, ni spomena o Todoriću otkad cijena nafte i ostalog pada. [bye]



Slažem se, treba dovesti pred lice javnosti g. Dinka Novoselaca, i priupitati ga neke stvari. Neka objasni narodu što su radili. Argumentirano. Samo i sa druge strane treba postaviti protutežu. Samo ne nekog " novinara " iz Business.hr-a.

Da? Što bi se time dobilo? Javnost je okupirana prizemnim stvarima. Mislim da bi trebalo poduzeti korake za iznaći dokaze za njegove promašaje iliti loše gospodaranje našim novcem, a onda iste iznjeti u javnost i prosljediti odgovornim institucijama.

[/quote]

U pravu si ali mislim da bi prvi korak mogao biti upoznavanje javnosti sa događanjima na HR burzi ove godine.
Eventualno osnivanje Udruge malih dioinčara ili nećeg sl. dali bi nam prostora da izađemo u javnost, kao i neke druge mjere koje bismo mogli poduzeti.Između ostalog i ovo što si spominjao.
Sve sa ciljem zaštite ulagača i predočavanja javnosti stvarnog stanja na hrvatskom tržištu kapitala.
O edukacijama, prvenstveno novinara, poglavito onih u općim dnevnim listovima, i na TV da i ne govorimo.

[/quote]
osobno imam previse obaveza ali od sutra spamam vladu i sve mirovinske fonove i hanfu sa mailovima
treba nesto pokrenut.
Ovo s udrugom nece proci ali inicijativa OK netko ozbiljan bi trebao imati vremena i volje pa sam siguran da nam se nebi dogadale ovakve stvari kad bi se izvrsio pritisak na Vladu i Hanfu.

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom






[Kolega zašto izmšljati krilaticu kad već imamo iskušanu koja pobjeđuje: WE NEED A CHANGE

Nismo amerikanci ali zato krilatica neka bude: Mi trebamo promjenu
[/quote]

Da trebamo promjenu. Prvenstveno, a dotiće se nas na burzi, u promjenama fond managera u mirovinskim fondovima.
Uništili su burzu, to je činjenica.
Predsjednik udruge mirovinskih fondova, g. Dinko Novoselac, ujedno predsjednik Uprave AZ mirovinskog fonda ima puno toga za objasniti hrvatskoj javnosti, investitorima, i budućim umirovljenicima.Što su napravili i zašto?

Da, trebamo promjenu, slažem se.

[/quote]

Treba nešto i poduzeti. Traže se odvažni…..
[/quote]





[Kolega zašto izmšljati krilaticu kad već imamo iskušanu koja pobjeđuje: WE NEED A CHANGE

Nismo amerikanci ali zato krilatica neka bude: Mi trebamo promjenu
[/quote]

Da trebamo promjenu. Prvenstveno, a dotiće se nas na burzi, u promjenama fond managera u mirovinskim fondovima.
Uništili su burzu, to je činjenica.
Predsjednik udruge mirovinskih fondova, g. Dinko Novoselac, ujedno predsjednik Uprave AZ mirovinskog fonda ima puno toga za objasniti hrvatskoj javnosti, investitorima, i budućim umirovljenicima.Što su napravili i zašto?

Da, trebamo promjenu, slažem se.

[/quote]

Treba nešto i poduzeti. Traže se odvažni…..
[/quote]

Slažem se, treba dovesti pred lice javnosti g. Dinka Novoselaca, i priupitati ga neke stvari. Neka objasni narodu što su radili. Argumentirano. Samo i sa druge strane treba postaviti protutežu. Samo ne nekog " novinara " iz Business.hr-a.

[/quote]

Cijenim vašu inicijativu ali mislim da je sve uzaludno i da su tu viši interesi u pitanju odnosno da OMF i vlast imaju neki prešutni dogovor, a u cilju namicanja love za povrat kamata na dug koji dolazi slijedeće godine. Zar vam nije čudno da svi šute kao p..de. [bye]



Rekao sam vam da će HANFA braniti Crobex na 2000.
Broker mi rekao.
Do kad, ne zna se.

Ako ti je rekao broker onda je sigurno istina. [undecid]
Hanfa može obranit Crobex jedino ak zatvori burzu.
[lol]
[/quote]
Dobro, pusti sad Hanfu i njezinu navodnu obranu Crobexa.
Nego, što ti je broker još rekao??

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?



Amerika poludila

sutra nćemo i mi poludit,,, što ne rastemo
[/quote]

…prekasno smo skužili…uostalom i mi smo poludili od -3 do +0,01…zar ne…?
…zar to nije dovoljno…
…a sutra…do sutra će nas proći euforija…malo će se glave ohladit…um razbistrit…zašto bi se razbacivali i razmetali kešom…kao da ga imamo previše…
…pa, više se niti ovce ne daju tako lako šišati…jer ne stigne im vuna narasti…a već novo šišanje…

…ne znam hoće li biti dovoljno novih ovaca…ali ove postojeće…može se još jedino brijati ako dozvole…

prilagođenost duboko bolesnom društvu, nije mjerilo zdravlja...

Evo citat iz PD za sve buduće umirovljenike:
Ukupni neto mirovinski doprinosi tijekom šest i pol godina uplaćivani u mirovinske fondove iznose 21,4 milijarde kuna, što znači da od početka mirovinske reforme kapitalizirana sredstva u mirovinskim fondovima nominalno iznose pola milijarde kuna. Preciznije, obvezni mirovinski fondovi mirovinskim osiguranicima nisu uspjeli sačuvati realnu vrijednost imovine koju su isti u njih uplaćivali.
I sad nek netko kaže da nam ne treba reforma mirovinskog sustava. [bye]

DA! Trebamo promjenu , da nam ne vodi državu komunistička partija hdz-a ni komunistička partija sdp-a i svi slićni koji jedino sebi namještaju poslove i radna mjesta, već mladi ljudi, novi ljudi ,NOVA STRANKA , poštena , ljudska, koja drži do malog čovjeka, do realnih plaća radnika i dobrog poslovanja poslodavaca, do likvidnosti u državi, izvoza , seljaka, PENZIONERA, koji krpaju kraj sa krajem, NETKO KOME JE STALO, samo to, netko tko voli čovjeka a ne svoj i nekolicine ĐEP……………………………

New Report

Close