Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


sto Vam je tigronja govorio?
ARNICOMe?
1950 … [proud]

odbijanac je vrlo moguc.
vec osjecam nervozu…

genijalni su mi ovi nasi profesionalci…
sad ce rusiti cijene – dionicu po dionicu da se formacije ispune, tj kad jednoj ispune onda ce ju dici, pa ce popunjavati drugoj dionici formaciju…. a crobex ce takoder na taj nacin drzati u svojoj formaciji…

odlicno.


Kaj si se već ukrcao legendo?

Danas ameri rone po dnu.
Ovaj Poulsen je totalni kreten.

Nezna niti sam kaj će sa bankama.
A novo izvješće dolazi.

jooooj
odo ja do grada a vi se veselite.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


A ja sam čuo da će Sanader sve državne uposlenike poslati na neplačeni dopust kako bi na njihovim plačama zašparao za vračanje milijarda….
Dajte više….

Ti se zajebavaš, ali nisi ni svjestan koliko si blizu. Političari uvijek pričaju kao med i mlijeko, a kad su jučer priznali javno da smo u velikim gov…. onda znaš da nam je voda došla do grla. Inozmeni dug je već 90% hrvatskog BDP-a pa mi uopće ne zvuče čudno te izjave da mirovinci drže keš kao rezervu državi za spas od bankrota [sad]
Islandski scenarij nam je sve bliže [sealed]

Cini mi se da je postalo moderno spominjati recesiju, dubioze,pad indexa,propast trzista kaitala,fondova,pitam se gdje se to kod nas trenutacno osjeća recesija, veleprodajni lanci nicu iz dana u dan,ni jedan se ne zatvara,redovi na kasama,kafici puni,nose se markirana odjeca, kupuju se skupi automobili i jahte, pa cak i avioni , ni jedno znacajnije poduzeće nije propalo, dapace financijski rezultati kod većine su bolji nego predhodno razdoblje, neznam kome je u interesu sijanje panike, a moze se predpostaviti ko ce od toga izvući koris



Ja se jedino bojim bankrota države a koji nam realno prijeti da i ne znamo.
Upozorenje MMF-a, naglo okretanje ploče Sanadera i njegovih poltrona u smjeru štednje.
Naročito me štrecnulo ono njegovo: izrada planova za krizne situacije u poduzećima.
Smrznuo sam se kad sam to čuo i vidim da je likvidnost u državi na opasnim razinama.
Sad i crobex ispod 2000. Još je to i dobro jer da država bankrotira bili bi sretni sa crobexom na 200.
A stradali bi i oni u cashu jer bi on ispario u bespućima zbiljnosti.
Oprez ljudi! Oprez! Cash više nije kralj! A niti dionice…

danas sam čuo nešto što me jako zabrinulo, a vezano je uz mirovince i opasnost od kraha državnog budžeta, odnosno da mirovinci imaju neformalnu zabranu kupovanja dionica jer taj keš čuvaju da uskoče u pomoć državi kojoj jako brzo dolaze na naplatu milijarde kredita za vratiti!
pokaže li se to točnim, ne znam gdje će nam biti dno jer više nitko neće kupovati dionice koje će zbog toga drastično pasti, a crobex na 2000 bit će davni san!
[/quote]
Du,du nema pomoći,pjeva onaj bucmasti Spličanin.
Najbolje bi vam se bilo iseliti na neku drugu planetu.
Ma koja katastrofa.Svako vrime nosi svoje brime.Ovo vrime je sigurno bolje za ulaganje nego prije
godinu dana.Ima jako puno dobrih prilika,ako ne prihvatite da je buco u pravu.I malo strpljenja i
nagrada dolazi.

velika šteta je što su trejderi danas nagurali crobex silom iznad 2000 jer je propuštena prilika da dođe do svojevrsne burzovne katarze i da se veći igrači uključe. ovako su mali sve pobrali u nadi da će to opet preprodati danas 5% skuplje. pitanje je samo kome? fondovi i dalje ne kupuju i čekaju svoj target (a možda stvarno čuvaju keš radi uskakanja državi s vraćanjem kredita?), tako da bi se moglo dogoditi da ovi što su danas kupovali već sutra počnu rasprodavati te iste dionice s minusom.
oprez ljudi, situacija u državi i gospodarstvu je vrlo, vrlo nezgodna

Mislim da bankrot države nam nema osnove, irska je zadužena ako se ne varam za 10 svojih bdp, a nam je još predstavljaju kao uzor. mislim da to nije neko mjerilo. Ili se varam..?

strpljen..spašen Time is on my side

A dobro, da danas još odradimo minus, i malo sutra, u subotu kad se sastanu svjetski čelnici u SAD-u, opet će oni kao nešto riješiti,,, bla,bla,,, pa se eto investitori više neće brinuti, tako da svijet može odraditi jedan pošteni rast, i mi eventualno s njima, ali samo kapić jer ćemo se opet zabrinuti što je pala burza u pakistanu, i tako ukrug,,, itd…..


Cini mi se da je postalo moderno spominjati recesiju, dubioze,pad indexa,propast trzista kaitala,fondova,pitam se gdje se to kod nas trenutacno osjeća recesija, veleprodajni lanci nicu iz dana u dan,ni jedan se ne zatvara,redovi na kasama,kafici puni,nose se markirana odjeca, kupuju se skupi automobili i jahte, pa cak i avioni , ni jedno znacajnije poduzeće nije propalo, dapace financijski rezultati kod većine su bolji nego predhodno razdoblje, neznam kome je u interesu sijanje panike, a moze se predpostaviti ko ce od toga izvući koris

Sa to recesijom krizom kako god da je nazoveš samo se prekriva pljačka što je učinjenja do sada pa svaka baba vidi da je naš CROBEX otresao kao svi INDEXSI SVIJETA SKUPA disi čuo da netko priča o problemima na TK odnosno na ZSE to je zabranjeno samo što više crnog da se svi smrznemo od straha stalno se ponavlja preko svih medija a naručito na HTV


Crobex na 1000.HT na 110.Dividendni prinos 28 kn. ili 25%.godišnje.Svi koji kupimo na toj cijeni
ulazimo u grupu najboljih investitora na svijetu.Oni sa puno razmišljanja,muke,učenja,analiza uz
veliki faktor sreće ostvaruju oko 20% godišnje,a mi 28 i više..Pa zar zaista mislite da je to moguće.

Nije moguće jer kad bi HT otišao na 110 dividenda zacijelo ne bi bila 28 kn.
Veliko je pitanje tko bi onda mogao telefonirati i po kojoj cijeni, a sukladno tim nižim razinama veliko je pitanje koliki bi tad bio profit HT-a.
Ako dođe do drastičnog smanjenja cijenovnih outputa, vjerujte da će se svima promijeniti perspektiva, pogled na život, ali i odnosi među ljudima. Moja baka je prije 50 godina putovala vlakom iz Osijeka u Zagreb i taj je put planirala mjesec dana ranije. Pisala pismo famili, najavljivala dolazak, spremala klopu za put i sl.
Danas je sve kraće, brže, jednostavnije i udobnije. I baš zato se nitko pa ni bogati neće i ne žele toga odreći pa će kriza kratko trajati. Ja sam u to uvjeren, a vi paničarite i dalje. Uostalom mi živimo u stalnoj krizi i valjda se znamo nositi s njom. Tko ne zna, nek’ uči!

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?

ja se nadam da će nam propasti sve banke osim poštanske. jadranske, kreditne i karlovačke i da se rješim kredita ja i većina građana ove države.

dan je pametniji od noći


Cini mi se da je postalo moderno spominjati recesiju, dubioze,pad indexa,propast trzista kaitala,fondova,pitam se gdje se to kod nas trenutacno osjeća recesija, veleprodajni lanci nicu iz dana u dan,ni jedan se ne zatvara,redovi na kasama,kafici puni,nose se markirana odjeca, kupuju se skupi automobili i jahte, pa cak i avioni , ni jedno znacajnije poduzeće nije propalo, dapace financijski rezultati kod većine su bolji nego predhodno razdoblje, neznam kome je u interesu sijanje panike, a moze se predpostaviti ko ce od toga izvući koris

Prijeko potrebno je kolega da odmah iziđete iz tog Outlet centra i pogledate kako živi običan svijet.
Ne žive svi u Celebritiy-u kao vi.

Spekuliranje nije za glupane, mentalne lijenčine i osobe inferiorne EIQ

kada burza prestane reagirati na lose vijesti onda dolazi preokret… pogledajte GM…. prije 2 mjeseca sve bi palo 10-20 posto…

novine su pune crnih prognoza, slom, raspad, bankrot drzave, pih

to je najbolji znak da ce se uskoro sve okrenuti [smiley]

24g - liberel, ateist, anarhist, kapitalist...

New Report

Close