Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nekako mi se čini da je kriza došla taman kad je izašao članak u washingtonpostu o našem vrlom premjeru.. sva sreća da je to prva vijest. Ili se varam..?

Je samo što prozvani nije shvatio poruku već je brže bolje udario na plaće a ne na racionalno i transparentno trošenje novca poreznih obveznika.





http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=67b3191f-9920-4bec-ab59-2a005d2c0d18&readcomment=1#comment
Ove HANFA štiti

… ne kupuju dionice dok god crobex ne udari na dno, a to je čini se negdje oko 1500-1700 bodova.
[/quote]

Odakle ti ovo? Sa ostalim što si napisao se slažem, ali mislim da je pod ispod 1000. Trocifrena u svakom slučaju.
[/quote]
Teško.
Ako se ne varam crobex se mjeri od 1000?
Ili?

Neznam nisam siguran.
Ali ispod 2000 svakako i to debelo.
[/quote]

crobex je bio i 534,49 prije 9 godina i 9 dana.

al ok… obojica smo na tom da je debelo ispod 2000.


Daj ljudi nemojte se bacati u bad. Ja jedva čekam da konačno dotaknemo to dno i da počnemo rast. Dosta mi je više ovog crvenila. Kupio sam one dionice od kojih očekujem najveći oporavak i sada samo čekam rast. Nije ovo danonoćno gledanje burze i tih padova vrijedno mojih živaca. Još ću jedino kupiti ATPL ako padne da si smanjim ulaz. Mislim da ćemo ovaj mjesec dotaknuti dno i da onda slijede ljepši dani. Poslije kiše uvijek dolazi sunce. [wink]

….a do onda, protiv crvenila u očima – VISINE kapi. I crvenilo nestaje

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!



Za Božić se uključuju sve raspoložive rezerve i to će biti udar na cijene dionica…ali BIT ĆE I KUPACA..jer dobar dio njih za taj period priprema novac…
Dakle , prodavati će se sve munjene dionice koje su zarađene na dokapitalizacijama/ djelatnici poduzeća – svih kompletno ! a najviše ….. / vi znate bolje od mene/
– Zatim, prodavat će se NARODNE DIONICE….. jer narod hoće imati novac za Božić
– Prodavat će se dionice Uprava D.D.-a …jer se kupuju pokloni, nekretnine, itd.itd…ide se na skijaču..
ide se na Tajvan…Kubu itd.itd..
– Dodatno će se pojaviti EXPRESNI INSTANT KREDITI- za Božićne troškove – sa grace periodom
otplate do Uskrsa…i onda sve ispočetka….
– Dionice će se kupovati i dalje….a Crobex će se u tom periodu vrtjeti oko 2000 bodova sa
velikim oscilacijama- gore -dole…..

Pa, uvaženi kolega miami, mislim da razinu od 2000 bodova bi već sutra mogli pregaziti, a što se tiče Božića, Božić Vam je još mjesec i pol ispred nas, ne bih se začudio da tada budemo gledali u tu razinu ko u plafon!
Ako ne već i danas do kraja trgovinskog dana!
[/quote]

Post od jučerašnjeg dana!






http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=67b3191f-9920-4bec-ab59-2a005d2c0d18&readcomment=1#comment
Ove HANFA štiti

… ne kupuju dionice dok god crobex ne udari na dno, a to je čini se negdje oko 1500-1700 bodova.
[/quote]

Odakle ti ovo? Sa ostalim što si napisao se slažem, ali mislim da je pod ispod 1000. Trocifrena u svakom slučaju.
[/quote]
Teško.
Ako se ne varam crobex se mjeri od 1000?
Ili?

Neznam nisam siguran.
Ali ispod 2000 svakako i to debelo.
[/quote]

crobex je bio i 534,49 prije 9 godina i 9 dana.

al ok… obojica smo na tom da je debelo ispod 2000.

[/quote]

Osobno, mišljenja sam da je dno imeđu 1000 i 500 bodova, tj. bliže razini od 500 bodova!



Daj ljudi nemojte se bacati u bad. Ja jedva čekam da konačno dotaknemo to dno i da počnemo rast. Dosta mi je više ovog crvenila. Kupio sam one dionice od kojih očekujem najveći oporavak i sada samo čekam rast. Nije ovo danonoćno gledanje burze i tih padova vrijedno mojih živaca. Još ću jedino kupiti ATPL ako padne da si smanjim ulaz. Mislim da ćemo ovaj mjesec dotaknuti dno i da onda slijede ljepši dani. Poslije kiše uvijek dolazi sunce. [wink]

….a do onda, protiv crvenila u očima – VISINE kapi. I crvenilo nestaje
[/quote]

Hehe!
CAC 40 3,236.67 +2.71 +0.08%, evo i malo zelenila. Po meni neočekivanog. Očekivao sam njihov jaki pad danas. Možda ipak neće biti tako strašno danas.

..........................................................................................

Ovdje upišite svoj komentar…

ne idemo danas više od 3% dolje, a u toku dana možda i zazelenimo (ne od muke) [wink]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 







http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=67b3191f-9920-4bec-ab59-2a005d2c0d18&readcomment=1#comment
Ove HANFA štiti

… ne kupuju dionice dok god crobex ne udari na dno, a to je čini se negdje oko 1500-1700 bodova.
[/quote]

Odakle ti ovo? Sa ostalim što si napisao se slažem, ali mislim da je pod ispod 1000. Trocifrena u svakom slučaju.
[/quote]
Teško.
Ako se ne varam crobex se mjeri od 1000?
Ili?

Neznam nisam siguran.
Ali ispod 2000 svakako i to debelo.
[/quote]

crobex je bio i 534,49 prije 9 godina i 9 dana.

al ok… obojica smo na tom da je debelo ispod 2000.

[/quote]

Osobno, mišljenja sam da je dno imeđu 1000 i 500 bodova, tj. bliže razini od 500 bodova!

[/quote]
Crobex na 1000.HT na 110.Dividendni prinos 28 kn. ili 25%.godišnje.Svi koji kupimo na toj cijeni
ulazimo u grupu najboljih investitora na svijetu.Oni sa puno razmišljanja,muke,učenja,analiza uz
veliki faktor sreće ostvaruju oko 20% godišnje,a mi 28 i više..Pa zar zaista mislite da je to moguće.

TNPL na 750 tj tržišna kapitalizacija cca 474 mil.kn. ili 85 mil US$.

Toliko vrijedi jedan brod DONAT.Sve ostalo cca 1.200.000 DWT besplatno ,tj po dionici 2 DWT.To bi bio fenomenalan posao .Na ovim razinama odlična kupnja,a po tim cijenama lutrija.

ljudi mičite te naloge sa bida, čega se bojite?!

ma kakav cash-r-a, 100% in


ne idemo danas više od 3% dolje, a u toku dana možda i zazelenimo (ne od muke) [wink]

EU je u zelenom a zašto bi mi u crveno i to još 3%


ne idemo danas više od 3% dolje…

Pad od -3% znači probijanje psihološke granice crobexa na 2000, a to je put u PONOR [bye]

Sve što pišem moje je osobno mišljenje, a ne savjet za K/P dionica!

New Report

Close