Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@Celtic
hajde malo porazgovaraj s BigBossom o tim stvarima. Vidiš, vjerojatno si primjetio, ovo je forum o tržištu kapitala, tema:Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala.
Za rasterećenje na ovom forumu postoji Ležerno: Virtualna zajednica, Sex…

p.s. i nemoj se kaj naljutit

a dok svoj život živim samom sebi Ja se divim

Ujutro zadnji val drhtavaca, rasti ćemo onda kada budemo na TV-u ugledali
"zadovoljne vođe s podrugljivim osmjesima" koji se nedaju sakriti. Dobro su
si sve namjestili zadnja 3 mjeseca nakon godišnjih [huh]

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

@Prinos

Za vrijeme rata kad su sirene trubile za opću opasnost, u početku sam trčao u podrum, a nakon nekog vremena više nisam i bio sam maltene ravnodušan jer sam se navikao, e sad znaš u kojem sam stadiju btw. rat je prošao, iskustvo je ostalo

Surround all arround when it hits the ground

Citat iz knjige Andre Kostolany:
Slom nekoliko velikih banaka i poduzetnika naveo je Andrea Kostolany-a na slijedeće.
Citat
………… I u toj siutuacija postao sam ohol, čak arogantan. Odjenuo bih crnu kravatu kako bih pokazao da sam „ u žalosti“ zbog burze. Za Alberta Oustirica cijeli je svijet bio u vatri i plamenu, a ja sam bio u pravu u odnosu na sve i svakoga i mogao sam uz svoju dobit na burzi inkasirati i dobit od oklada vezanih uz njegovu propast.
Običavao sam boraviti za svojim stalnim stolom u jednom restoranu pokraj burze. Onamo su dolazili prijatelji i suradnici brokerskih tvrtki koji su tada u Parizu nazivali burzovni meštri; neprekidno su donosili tečajeve i preuzimali naloge od mene. …………………………A upravu tu fiksnu patriotsku ideju iskoristio je jedan mali francuski Israel. Često je sjedio za stolom pokraj mene i pun zavisti pratio luksuzan život koji sam vodio, osluškivao je moje trijumfalne pjesme i promatrao divljenje ostalih. Prijavio me ( Da je to bio upravo on, doznao sam tek mnogo poslije). Izjavio je da je da ja navodno špekuliram na francuske rentne vrijednosne papire, protiv državnog kredita, protiv Francuske. Jednog dana uhitili su me u restoranu zajedno s dvojicom prijatelja. …………………….sa mnom su postupili kao kriminalcem. Slijedećeg dana pretresali su moj studio i sl. Dva tjedna poslije dobio sam ponovni poziv i na Prefesturu mi se prozentirao dekret: Gospodin Kostolany mora napustiti Francusku u roku od 48 sati“ potpisao pariški policijski visoki službenik…………………………………………………..
A onda sam u potpunosti rehabilitiran, sumnivi dosje uništen, dobio sam čak burzovnu karticu koju dandanas čuvam kao stalnu opomenu na opasnost od prenapuhane oholosti.

Ovo je moja omiljena knjiga, knjiga vječnog optimiste Andre Kostolany, knjiga koja je promijenila psihu i pomogla stotinama malih investitora. U gore navedenom citatu opisiva se sva oholost mladog čovjeka koji sve zna i sve može. Mudar čovjek (kada je pisao ovu knjigu već je bio starac) je svjestan toga prije ili poslije. Burza traje vječno, bit će puno prilika za uspjeh ali i za bankrot ega svih oholih ljudi.
Puno je oholih ljudi na mnogim temama koji likuju na sudbinama statine tisuća malih investitora koji ove godine bilježe enormne gubitke.
Naši stari ljudi kažu“Kako siješ, tako žanješ“.
Kad gledam indexe u US marketu jedino što mi preostaje je Dragi Bože budi volja Tvoja.

Kad je rat trajao i granate padale mislio sam da užas nikad neće završiti, kada je potres tresao 1979 mislio sam da traje vječnost.. itd. Svemu dođe kraj…..

Dragi Bože znam da misliš na nas i zato u prikrajku čuvaš „dobrog duha i spasitelja “ svemogućeg BRANITELJSKOG FONDA.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

…tko želi još loših vijesti nek si upali 1. program HTV-a…počinje otvoreno…

prilagođenost duboko bolesnom društvu, nije mjerilo zdravlja...

@goran

i moj uzor je Kostolany!
bravo za citat i opaske!! [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Možda nije dobra tema, ali bih trebao pomoć.
Majka je dobila rješenje o nadokandi štete preko Fonda za naknadu oduzete imovine.
Prava, ako se ne varam.
FNOI-D-091A itd…sa različitim rokovima dospjeća.
gdje kome i kako to prodati?
Hvala unaprijed!

Preko bare potop,kod nas sve puno vrhunskih vijesti ,stra me da bi sutra mogli vidit odlazak crobexa u 3Pmaterine.Di je kraj?Kriza prava tek nas triba okinit u 2009,koliko će tada pizat crobex?Veliki su se debelo uvatili tuć sa krizon a u nas je "stigla tek večeras"!!!???

krepat ma ne molat-tako je tele i postupalo.da san bar bio paničar....

Daj ljudi nemojte se bacati u bad. Ja jedva čekam da konačno dotaknemo to dno i da počnemo rast. Dosta mi je više ovog crvenila. Kupio sam one dionice od kojih očekujem najveći oporavak i sada samo čekam rast. Nije ovo danonoćno gledanje burze i tih padova vrijedno mojih živaca. Još ću jedino kupiti ATPL ako padne da si smanjim ulaz. Mislim da ćemo ovaj mjesec dotaknuti dno i da onda slijede ljepši dani. Poslije kiše uvijek dolazi sunce. [wink]

..........................................................................................

i ja jedva čekam da dotaknemo dno pa da mirovinci počnu kupovati. ***obrisano***

forumsko pisanje nije financijsko savjetovanje za ulaganje na tržištima kapitala

Mislim da bi danas moglo doći do određene korekcije CROBEXA… u biti ovo kažem samo jer ovu riječ "korekcija" dugo nisam čuo. Na žalost zamijenili su ju ambis, ponor, bezdan.

Nekako mi se čini da je kriza došla taman kad je izašao članak u washingtonpostu o našem vrlom premjeru.. sva sreća da je to prva vijest. Ili se varam..?

strpljen..spašen Time is on my side

New Report

Close