Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

sada je bezveze prodavati onima koji su u dionicama, a onima koji su u kešu isto je bezveze kupovati jer, …ko zna. i tako 0:0. Neka zatvore burzu na kjesec dana. Kolektivni odmor. Svima bi odgovaralo-mejbi…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

Sada smo u iščekivanju prve pozitivne vijesti tijekom današnjeg dana ili sutra u jutro.
Tkzv. "OKIDAČ".
Veselo! [smiley]


A tko će reći npr. da će kriza početi sutra točno u 12:00? Ma krizi je bilo oduvijek,unazad i 50 godina i više,ljudi uvijek u vječnim minusima i zaduženjima,kreditima do zuba,i eto ti kriza. A tako je to svaki dan,ništa novo za nas.
Samo je danas previše novina,televizije i interneta. Što da nema toga,da šalju glasnike iz Amerike sa onim starim lađama na vesla i na konjima i govore "EVO KRIZE LJUDI IZ AMERIKE". Dok bi došli do nas,konji bi pokrepali,a kriza bi prošla da se nije niti osjetila. [thumbsup]

Prvi dio je Ok., ako tražiš krizu uvijek češ je naći, ako ne na našem , EU ili US TK, onda u zemljama u regili ili pak na ZSE (Zimbabwe Stock Exchange) , a ako ni tamo nema krize uvijek nam ostaju razni "Nacionali" , business portali ili nickovi sa Baron sindromom koji će je izmisliti za nas!
U drugom dijelu posta nisi uzeo u obzir da su u ono vrijeme osim glasnika iz Amerike sa onim starim lađama na vesla i na konjima, imali i golube pismonoše [thumbsup] [wink]

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

@vrana

veseliti ces se do 2150 maximalno.
a onda ce biti spasavaj se ko moze.

a i to ti nije sigurno da ce biti sutra jer danas ameri ocito nece doci do 840 i odbiti se
hehehe…

ostavili su nasi jos mjesta za mali pad sutra ako se ameri ne odbiju danas…
tocno vidim gdje (koje dionice) jos ima mjesta za "korekciju"…
hehehe…

ali eto, za tvoje veselje, volio bi da ti se sutra zazeleni…
ali sanse su male…


U ZSE više nemam namjeru ulagati ni lipe, a inače sam pun dionica koje neću prodati, jedino me zanima hoće li one za 50 godina vrijediti kao kune iz NDH koje mi je sačuvala prabaka, možda će mi se praunuci veseliti kao ja [embarass]

je, tak su i moji starci imali obveznice bivše juge. 80-tih smo od njih slagali avijončiće i brodeke…
Nema veće sreće dok je pala kiša….A povjest se ponavlja, ne?!
Sam kaj sad nebumo mogli raditi avijoneke i brodeke….valjda budu na ZSE složili neki Tetris ili virtualni ping-pong s dijonicama…. [wink]

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

Dodatni komentar je nepotreban, sve se vidi:

http://www.eportfelj.com


U ZSE više nemam namjeru ulagati ni lipe, a inače sam pun dionica koje neću prodati, jedino me zanima hoće li one za 50 godina vrijediti kao kune iz NDH koje mi je sačuvala prabaka, možda će mi se praunuci veseliti kao ja [embarass]

Baka ti je trebala čuvati zlato i dijamante a ne kune i sad bi ti bio ministar financija u RH. [thumbsup]

who dares, wins

Ja ne znam kako vi svi…ali ja se i dalje beznadežno trudim izlaziti iz portfelja sa najminimalnijim gubicima..što uopće nije lako…jer moram čekati MJESEČNE VALOVE / bijedne pomake cijena/
te svaki put pripremiti strateški plan izlaza za pojedine dionice…
Interesantno mi je to..kako uopće nisam do ljeta ozbiljno promatrala teškoće na burzi, a pravi
alarm u glavi zazvonio mi je tek početkom jeseni- kad sam shvatila opasnu zamku u kojoj sam se
našla sa milijunskim iznosima najlikvidnijih dionica….koje su pritiscima prodaje , padale sve dublje i dublje…
Najprije- uopće nisam znala što se događa na burzi, jer su najodgovorniji šutjeli "ko pyzde ",
shvatila sam konačno-tek kada je Tomislav Petrov počeo objavljjivati podatke o prodaji imovine
OIF, i kada sam vidjela da mirovinski fondovi- vide dobru zaradu na dionicama, pod uvjetom
da kupuju najniže što mogu…
Propaganda je učinila svoje, a najviše zla učinio je business.hr portal, na kojem se svi zabavljamo, jer nema cenzure u komentarima, ali koji je ljude , bez iskustva u poslovnim odlukama,
natjerao na prodaju stalnim kataklizmičnim naslovima… počeo je stampedo ..na dno.

Najviše sumnje u cijelu priču oko ponašanja svih sudionika TK , pobudio mi je i dio odgovornih
koji su svi – izašli iz svojih portfelja, neću pisati kada i kako- jer to svi znamo….

Ti isti ljudi, sada nadmoćno i bezlično, trebaju voditi tržište kapitala, a nemaju vlastitog rizika..
BANKARI ZNAJU- što znači dati novac / kredit/ , nekome tko nema u povratu novca, nikakve
obaveze , niti rizika….

Rizik koji su imali su svladali prodajom portfelja, a plaću dobivaju- da li bilo šta radili ili ne radili…

Vratimo se dionicama….

Moj portfelj trebao bi kakav-takav preživjeti "najveću krizu " burze koju pamte…Pa , ako se to i
ostvari, ja ću znati..da to i nije ništa strašno, jer ako je jedna godina ili dvije, muke..u gledanju
nižeg portfelja- taj strašan šok i stres, onda je to dobro, budući da je posao poduzetnika u firmama
danas mnogo stresniji i teži, a obavljaju ga ljudi svaki dan, ne pitajući za stanje crobexa….
znači, moramo to odraditi i gotovo, ne smijemo se žaliti, drugima je još teže i neizvjesnije…

Ono što svima odgovornima najviše zamjeram je to – da do sada – riječ BURZA gotovo da u
svakodnevnim financijskim problemima- nisu koristili, nisu rekli niti jednu smislenu riječ- komentari
su bili POSPRDNI, a obraćanje zlobno, šturo, formalno…
Pogledajte na primjeru INE- kako su svi zajedno- kao ORKESTAR- radili na muziciranju
LIJEPE NAŠE INE… a sada, kako nižom obezvijeđenom cijenom- opet nešto palamude….Mol ne zna,
s kim ima posla…

Zato pozivam još jednom SANADERA- da jednu cijelu EMISIJU u udarnom terminu posveti
samo STANJU NA BURZI- želim čuti njegovo mišljenje, između redova želim shvatiti..koliko
su umočeni u poslove oko fondova, po njegovom glasu i obraćanju želim vidjeti kad muca i zapinje,
a kad OBEĆAVA ….
pa SANADERU – javi se svima ….ako imaš znanja i hrabrosti !

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Ja ne znam kako vi svi…ali ja se i dalje beznadežno trudim izlaziti iz portfelja sa najminimalnijim gubicima..što uopće nije lako…jer moram čekati MJESEČNE VALOVE / bijedne pomake cijena/
te svaki put pripremiti strateški plan izlaza za pojedine dionice…
Interesantno mi je to..kako uopće nisam do ljeta ozbiljno promatrala teškoće na burzi, a pravi
alarm u glavi zazvonio mi je tek početkom jeseni- kad sam shvatila opasnu zamku u kojoj sam se
našla sa milijunskim iznosima najlikvidnijih dionica….koje su pritiscima prodaje , padale sve dublje i dublje…
Najprije- uopće nisam znala što se događa na burzi, jer su najodgovorniji šutjeli "ko pyzde ",
shvatila sam konačno-tek kada je Tomislav Petrov počeo objavljjivati podatke o prodaji imovine
OIF, i kada sam vidjela da mirovinski fondovi- vide dobru zaradu na dionicama, pod uvjetom
da kupuju najniže što mogu…
Propaganda je učinila svoje, a najviše zla učinio je business.hr portal, na kojem se svi zabavljamo, jer nema cenzure u komentarima, ali koji je ljude , bez iskustva u poslovnim odlukama,
natjerao na prodaju stalnim kataklizmičnim naslovima… počeo je stampedo ..na dno.

Najviše sumnje u cijelu priču oko ponašanja svih sudionika TK , pobudio mi je i dio odgovornih
koji su svi – izašli iz svojih portfelja, neću pisati kada i kako- jer to svi znamo….

Ti isti ljudi, sada nadmoćno i bezlično, trebaju voditi tržište kapitala, a nemaju vlastitog rizika..
BANKARI ZNAJU- što znači dati novac / kredit/ , nekome tko nema u povratu novca, nikakve
obaveze , niti rizika….

Rizik koji su imali su svladali prodajom portfelja, a plaću dobivaju- da li bilo šta radili ili ne radili…

Vratimo se dionicama….

Moj portfelj trebao bi kakav-takav preživjeti "najveću krizu " burze koju pamte…Pa , ako se to i
ostvari, ja ću znati..da to i nije ništa strašno, jer ako je jedna godina ili dvije, muke..u gledanju
nižeg portfelja- taj strašan šok i stres, onda je to dobro, budući da je posao poduzetnika u firmama
danas mnogo stresniji i teži, a obavljaju ga ljudi svaki dan, ne pitajući za stanje crobexa….
znači, moramo to odraditi i gotovo, ne smijemo se žaliti, drugima je još teže i neizvjesnije…

Ono što svima odgovornima najviše zamjeram je to – da do sada – riječ BURZA gotovo da u
svakodnevnim financijskim problemima- nisu koristili, nisu rekli niti jednu smislenu riječ- komentari
su bili POSPRDNI, a obraćanje zlobno, šturo, formalno…
Pogledajte na primjeru INE- kako su svi zajedno- kao ORKESTAR- radili na muziciranju
LIJEPE NAŠE INE… a sada, kako nižom obezvijeđenom cijenom- opet nešto palamude….Mol ne zna,
s kim ima posla…

Zato pozivam još jednom SANADERA- da jednu cijelu EMISIJU u udarnom terminu posveti
samo STANJU NA BURZI- želim čuti njegovo mišljenje, između redova želim shvatiti..koliko
su umočeni u poslove oko fondova, po njegovom glasu i obraćanju želim vidjeti kad muca i zapinje,
a kad OBEĆAVA ….
pa SANADERU – javi se svima ….ako imaš znanja i hrabrosti !

daj miami, relax …
pa ko ce ziv citati tolike postove????
skrati ih, brate mili…ili napisi nekoliko njih…a ne sve odjednom…

i ja ocu samodola kraj sanadera u emisiji!

[thumbsup]

Ovo sa Inom se mora riješiti ,treba otkriti današnjeg prodavatelja INE


Ovo sa Inom se mora riješiti ,treba otkriti današnjeg prodavatelja INE

sigurni su opet "mali ulagači" krivi, bili ljudi na godišnjem kad je mol dao ponudu pa nisu stigli prije prodat.
šala mala

strpljen..spašen Time is on my side

Evo ja ću ti otkriti današnjeg kupca INE , sebe.

A tko bilo kome od Vas smeta da kupite? Možda je prpa?

sanja

New Report

Close