Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nacional je napisao i da je Ivo Pukanic dobrica od covjeka, sve sami posteni novinari.

Ja sam cuo da se sprema tuzba protiv Nacionala ako su ove vijesti netocne i da su novine pred zatvaranjem.

Sramota od novinarstva i znanja funkcioniranja drzave.

Dakle imas sa jedne strane Moodys koji potvrdjue rating Hrvatske na BBB stabilan i jedinima u regiji ga ne mijena na losije.

Sa druge strane imas novinara Nacionala

Tko je relevatniji?

Sramota od novinarstva

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

to all…

Sta znaci ako je firma rasla 800% u 3 godine????
nista ako samo ovako kazete.

Dakle imas momcad koja igra lose utakmice i karta za njene tekme dodje 30 kuna
Onda kupi igrace ili oni postanu majstori pi pocnu puno boloje igrat i kako sada karta dodje 300 kn.

Ma sta uopce objasnjavam.

Uopce nitko vise ne prati nikakve pokazatelje firmi, usporedbe, trosak zaduzenje, industriju perspektive.

totalna kladionica, ako je nesto raslo 400% mora pasti nazad od kud je krenulo bez obzira na poslovanje..

Ovo su savrsena vremena za ogromne zarade…

i one koji znaju.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep




ATPL je 12.11.2003 godine bila 23 kn
13.11.2007 je bila 3300kn

Znači 1500% u četiri godine !!!!!!
E onda znate da bi vas morao biti strah jer je balon pumpan skoro 400% svake godine.
jel vrijedi ova seljačka varijanta Excel calculator
atpl 1 23 3300 14247,83%

nije druk nego provjeravam jel vrijedi ovakav način računanja
p.s. fala ti fala bogek kaj ce petek za tri dana
[wink] [smiley]


Balon se sprema ponovno za pupanje onima koji kupuju na ovim razinama.Vjerujem više od 500%
u slijedeće tri četiri godine,jer će ponovno doću vrijeme visokih vozarina .
Prema duserovim tablicama P/E 1,35 P/S 0,72 P/B 0,71.
Netko će reći da su to povijesno podaci.
P/E je povijesni podatak koji predstavla informaciju da je ATPL u jednu godinu zaradila 74% na kapital.Pa nije baš ni malo,a nije baš ni tako davno.
P/B 0,71 znaći da kada platim 100 u imovini imam pokriće/sadašnje/ 141.
Istovremeno firma ima ugovorene novogradnje kao nikada ranije u svojoj povijesti,a kako ima i
velika likvidna sredstva za prebroditi krizu ovakve povioljne prilike za kupnju se rijetko pružaju.
Ostavite se TA i katastrofičnih pristupa.Ova firma u sebi ima potencijal rasta od 400, 500% u
slijedećih pet šest godina .I zato se ovo blago ne prodaje da biste na šortanju zaradili desetak posto ,a možda izgubili desetorostruko više.

Nemam dionicu ATPL,ali na ovim razinama sigurno ulazim.Očekujem da neki moji favoriti odrade rast
s obzirom da očekujem izvrsne FI 3Q 2008.
[/quote]

otkud ti lova, sve si upucao u tnpl, a i pucali su ti margini!?

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


Nacional je napisao i da je Ivo Pukanic dobrica od covjeka, sve sami posteni novinari.

Ja sam cuo da se sprema tuzba protiv Nacionala ako su ove vijesti netocne i da su novine pred zatvaranjem.

Sramota od novinarstva i znanja funkcioniranja drzave.

Dakle imas sa jedne strane Moodys koji potvrdjue rating Hrvatske na BBB stabilan i jedinima u regiji ga ne mijena na losije.

Sa druge strane imas novinara Nacionala

Tko je relevatniji?

Sramota od novinarstva

Ovi kaj daju rejtinge poput Moodysa su upravo najveći kumovi propasti kreditnog
tržišta tak da po meni nisu niš profesionalniji od ovog novinara…nažalost…


to all…

Sta znaci ako je firma rasla 800% u 3 godine????
nista ako samo ovako kazete.

Dakle imas momcad koja igra lose utakmice i karta za njene tekme dodje 30 kuna
Onda kupi igrace ili oni postanu majstori pi pocnu puno boloje igrat i kako sada karta dodje 300 kn.

Ma sta uopce objasnjavam.

Uopce nitko vise ne prati nikakve pokazatelje firmi, usporedbe, trosak zaduzenje, industriju perspektive.

totalna kladionica, ako je nesto raslo 400% mora pasti nazad od kud je krenulo bez obzira na poslovanje..
Ovo su savrsena vremena za ogromne zarade…

i one koji znaju.


Kolega Blueman,
molim za objasnjenje, da li to znaci da pod hitno moram prodati dionice Googla?
Zasto bi nesto moralo pasti ako je opravdano raslo 400%?
Ok ako se to odnosi na malverazcijsku burzu poput nase, ali ima tvrtki u svijetu koje svoj rast opravdavaju poslovanjem.
By the way kolege, GM procijenjen na 0 dolara po dionici, kaos i uzas.

AZ? Hvala, ne.

ma ja bas kazem suprotno.
Ako postoji podloga moze rasti koliko hoce..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep



Nacional je napisao i da je Ivo Pukanic dobrica od covjeka, sve sami posteni novinari.

Ja sam cuo da se sprema tuzba protiv Nacionala ako su ove vijesti netocne i da su novine pred zatvaranjem.

Sramota od novinarstva i znanja funkcioniranja drzave.

Dakle imas sa jedne strane Moodys koji potvrdjue rating Hrvatske na BBB stabilan i jedinima u regiji ga ne mijena na losije.

Sa druge strane imas novinara Nacionala

Tko je relevatniji?

Sramota od novinarstva

Ovi kaj daju rejtinge poput Moodysa su upravo najveći kumovi propasti kreditnog
tržišta tak da po meni nisu niš profesionalniji od ovog novinara…nažalost…
[/quote]
Hebiga.
Po njima se ravna nas yield na obveznice i moja rata na stambeni kredit.
Zato me briga za Nacional

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

11. 11. 2008. | 14:12
VLADA, POSLODAVCI I SINDIKATI O AKTUALNOM STANJU U ZEMLJI
Sanader: Hrvatska se neće zaduživati kod MMF-a da prevlada krizu

http://www.vecernji.hr/newsroom/news/croatia/3194016/index.do

... otišli su bikovi uzalud ...


Nacional je napisao i da je Ivo Pukanic dobrica od covjeka, sve sami posteni novinari.

Ja sam cuo da se sprema tuzba protiv Nacionala ako su ove vijesti netocne i da su novine pred zatvaranjem.

Sramota od novinarstva i znanja funkcioniranja drzave.

Dakle imas sa jedne strane Moodys koji potvrdjue rating Hrvatske na BBB stabilan i jedinima u regiji ga ne mijena na losije.

Sa druge strane imas novinara Nacionala

Tko je relevatniji?

Sramota od novinarstva

molim te nemoj me pogrešno shvatiti 🙂
s jedne strane imaš rejting agencije koje su propalim bankama davale rejting aaa.
s druge imaš propale banke.
tko je relevantniji, agencija ili propast?
kao što najavih, nemoj me pogrešno shvatiti 🙂 relevantne su banke pobjednice 🙂

www.knjigara.com





ATPL je 12.11.2003 godine bila 23 kn
13.11.2007 je bila 3300kn

Znači 1500% u četiri godine !!!!!!
E onda znate da bi vas morao biti strah jer je balon pumpan skoro 400% svake godine.
jel vrijedi ova seljačka varijanta Excel calculator
atpl 1 23 3300 14247,83%

nije druk nego provjeravam jel vrijedi ovakav način računanja
p.s. fala ti fala bogek kaj ce petek za tri dana
[wink] [smiley]


Balon se sprema ponovno za pupanje onima koji kupuju na ovim razinama.Vjerujem više od 500%
u slijedeće tri četiri godine,jer će ponovno doću vrijeme visokih vozarina .
Prema duserovim tablicama P/E 1,35 P/S 0,72 P/B 0,71.
Netko će reći da su to povijesno podaci.
P/E je povijesni podatak koji predstavla informaciju da je ATPL u jednu godinu zaradila 74% na kapital.Pa nije baš ni malo,a nije baš ni tako davno.
P/B 0,71 znaći da kada platim 100 u imovini imam pokriće/sadašnje/ 141.
Istovremeno firma ima ugovorene novogradnje kao nikada ranije u svojoj povijesti,a kako ima i
velika likvidna sredstva za prebroditi krizu ovakve povioljne prilike za kupnju se rijetko pružaju.
Ostavite se TA i katastrofičnih pristupa.Ova firma u sebi ima potencijal rasta od 400, 500% u
slijedećih pet šest godina .I zato se ovo blago ne prodaje da biste na šortanju zaradili desetak posto ,a možda izgubili desetorostruko više.

Nemam dionicu ATPL,ali na ovim razinama sigurno ulazim.Očekujem da neki moji favoriti odrade rast
s obzirom da očekujem izvrsne FI 3Q 2008.
[/quote]

otkud ti lova, sve si upucao u tnpl, a i pucali su ti margini!?
[/quote]
Konverzija iz jedne dionice u drugu.To je uobičajeni način,tako da za podcijenjene dionice se uvijek
nađe.TNPL je jedna od takvih,a i ATPL postaje sve atraktivnija.Inaće je TNPL bila moja ljuta rana
u koju sam ulazio i prodavao sve.Najprije dionice druge kategorije u prvu radi jačeg pokriča,a to je bila TNPL,a kako
je TNPL padala izlazio sam i iz svih ostalih i tonuo.Ali para se uvijek nađe,a naročito u ova vremena
kada su brodari podcijenjeni do boli.Strani tankeraši se trže na blizu dva buka,A TNPL na ispod 0,5.
A lombardni postoje i dalje samo se radi sa manjom izloženošću dionicama.Kredit u kešu i služi
za trejdanje na valovima.Uglavnom pogodim dnevni smjer kretanja crobexa,ali za reći pravo u zadnje vrijeme puno slabije reagira na dobre vijesti ,a na loše je osjetljiviji.I zato sam sve oprezniji,ali ne baš zaplašen da očekujem crobex na 1.500.Jučer sam dan zaključio 100% u dionicama,jer mi se ćini da bi moga biti jedan mali rebat.
Jučer su na kraju dana bježali oni koji moraju prodavati ,a i vi tehničari.I po mojoj ocijeni pogriješili,
jer bi danas trebalo ići malo u pozitivu.

Ali strah u kostima,koji ste dodatno posijali vi tehnički gurui nanosi investitorima dodatne štete.
I zato smatram da je dobro da ne štampaš svoje slike na tehničkoj analizi.Dobra i korisna odluka.

Uglavnom pogodim dnevni smjer kretanja crobexa…
Uglavnom? Kuglu kupit kolega, kuglu. Onda ćete uvijek pogađat.
Eh, što me vesele ovakve izjave!

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?

Sa istoka lagani minus.Uglavnom sve ispod 1%.
Japan -1,5%
Kina + 1%
Hong Kong +0,50
Indija -0,60

Amerikanci pali oko 2%

Jučer Evropa pala 4,2%/DAX preko pet/

Dakle,Evropa je u odnosu na Amere pala za više od 2do 3 % ,a s obzirom da su američki futuresi
u pozitivi za otprilike 1.5% Evropa bi danas trebala zazeleniti,a to znaći da mi nebi trebali
dodatno padati.Mislim,da bi danas na ZSE trebalo doći do selektivnog rasta pojedinih dionica,jer je jučer padalo sve i to neselektivno.
Tehnički pristup na djelu..Tko se pita za fundamente i FI koja uskoro dolaze.

New Report

Close