Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

MENE SAMO ZANIMA ZAŠTO FONDOVI KOJI SU PROBILI GRANICU NISU JOŠ LIKVIDIRANI???????
KAKVA SU TO PRAVILA I ZAKONI???
LOPOVI!!!!

Neće biti dodatnog kapitala na ZSE, i dalje ovisimo o mirovincima koji ne daju pare [cry]

Start odgodilo 8 fondova s odobrenjem Hanfe
business.hr

Od 23 fonda koja su od Hrvatske agencije za nadzor financijskih usluga u ovoj godini dobili odobrenje za početak rada, čak 80 posto odgodilo je start na najmanje nekoliko mjeseci, a možda i dulje.
Naime, nepovoljna situacija na tržištima kapitala, koja je u 2008. zahvatila gotovo cijeli svijet, desetkovala je imovinu postojećih fondova, što je uplašilo čelnike domaćih društva za upravljanje investicijskim fondovima koji su stopirali neke postojeće i nadolazeće projekte.

Tako primjerice imovina sedam fondova s javnom ponudom – AC Global Balanced Emerging, AC Global Dynamic Emerging (Adriatica Capital), Apex Omega (Apex Kapital), ICF West (ICF Invest), MP Balkan.hr ( MP Invest), Platinum Cash (Platinum Invest), Ilirika Mediteran (Ilirika Investment) i jednog s privatnom ponudom – Sout-East Equity (Poba ICO Invest), i u najnovijoj Hanfinoj statistici iznosi nula kuna, što znači da oni na domaćem tržištu postoje samo formalno.

Ilirika oklijeva
K tome je, prema neslužbenim informacijama, nekoliko društava za upravljanje, pa i onih većih, odlučilo u iduću godinu prebaciti čak i predaju zahtjeva za odobrenje statuta i prospekta novih fondova. U Ilirika Investmentu kažu kako su, unatoč tome što su odobrenje statuta i prospekta Ilirike Mediterana od Hanfe dobili krajem travnja, s pokretanjem fonda pričekali zbog nepovoljna utjecaja financijske krize na raspoloženje ulagača.

"Pokretanje je odgođeno do daljnjega, odnosno dok se ne smiri situacija na financijskim/ kreditnim tržištima na globalnom planu, pa tako i u Hrvatskoj, jer smo zasad procijenili kako situacija za pokretanje nije pogodna. Teško je vjerovati da će taj fond startati u ovoj kalendarskoj godini", komentirali su iz Uprave te dodali kako su rezultati Društva ispod planiranih, ali svakako bolji od prosjeka industrije. S obzirom na to da je u posljednjih mjesec dana ukupna imovina smanjena čak 25 posto, u investicijskim se krugovima vrlo često mogu čuti glasine kako fondovi koji već imaju rješenje ipak neće uskoro izlaziti na tržište jer su oni koji su u ovogodišnjim teškim uvjetima odlučili napraviti taj korak, u većini slučajeva zbog njega i požalili.

Gotovo polovina fondova s početkom je u ovoj godini pričekala nekoliko mjeseci nakon dobivanja dozvole, ali ni nakon izlaska na tržište ulagače nisu uspjeli privući nikakvim akcijama, ponudama ni obećanjima. Iznimku čine samo četiri fonda Locusta i Erste Investa s privatnom ponudom kojima prema posljednjoj statistici Hanfe imovina raste.

Krive procjene

Tako su nešto hrabriji od Ilirike, ali ne i zadovoljniji postignutim rezultatom, bili čelnici Ceba Investa koji su u veljači pokrenuli dionički fond s javnom ponudom CZenit koji je rješenje dobio u prosincu 2007.

"Uplate u fond stagniraju, a promjene u imovini uglavnom su posljedica promjene vrijednosti portfelja vrijednosnih papira", komentirao je predsjednik Uprave Ceba Investa Ivan Rajnpreht te dodao kako se "u trenutku pokretanja nije vidjela dubina krize koja je slijedila jer su sve procjene govorile o tome da će se tržište oporaviti najkasnije poslije ljeta, što nam je i odgovaralo, no s današnjeg bi gledišta bilo bolje da smo start prolongirali". Rezultati fonda do kraja godine, i po ukupnoj imovini i po vrijednosti udjela, također će biti ispod planiranih, napomenuo je Rajnpreht koji ipak smatra da su u protekle dvije godine zbog neosnovane euforije na tržištu kapitala očekivanja postala nerealno visoka te da na otvorene investicijske fondove treba gledati kao na dugoročnu štednju na rok od 15 do 20 godina…..

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti!

pada potražnja za naftom, probila granicu od 60 USD … 59,82 !

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !





Ja ne mogu o ovome razmišljati na normalan način nego da tu netko namjerno želi uništiti naše firme a Vlada im to omogučava.i to im omogučava tak da šuti i dozvoljava ovu otimačinu.Normalno bi trebala Vlada da upuca novce u TK( ali pošto nema )tad bi trebala mirovinskim fondovima dati naputke da kod nas kupuju a ne troše naše novce vani.Pa di to ima, halo Sanader,Šuker…?
Dobro govori kolega Znanac samo odmor u 20 kvadrata i kruh i voda.
Pa dije taj HDZ sad,da potvrdi svoju IDEMO NAPRIJED????????????????????????

vlada da naredi mirovincima da kupuju dionice i da spriječe otimačinu? [lol] [bye]

OMF-ovi ne kupuju jer čekaju jači pad crobexa i krah desetak OIF-ova na našem TK i dok se to ne dogodi nisu ludi kupovati a to što je vas kolega pohlepa natjerala da kupujete i potrošite zadnju kunu pa ćete sad tužno gledati kako tržište svaki dan pada dok ne dođe na razine interesantne mirovincima (crobex oko 1600-1800) to je ipak samo vaša greška i samo vaš problem!
[/quote]
Dimo ,tebe bi isto trebalo zatvoriti.Tko tebi daje takve informacije.A što ćemo mi koji nismo blizu
takvih informacija.Ma i vama će HANFA doći glave.
[/quote]

na što je ovo došlo?!? mene bi zatvorio jer sam iznio svoje mišljenje (zapravo ne samo moje jer jako velik broj ulagača na ZSE sada razmišlja isto ovako što vidi se po postovima a i po totalnom nedostatku kupnje na ovim razinama)
najbolje sad zbog svojih ulagačkih promašaja da otvorite goli otok i onda sve nas koji ne damo keš na ovim razinama strpate tamo jer čekamo nastavak pad tržišta ????

lopina, lopina, manje štete je od nas koji ljude spašavamo od bacanja novaca nego od tebe koji si navlačio ljude na TNPL na 4000 kn! pitaj ih sad kako im je kad su spušili -60% ! koga onda treba u zatvor???
[/quote]
Nisam ti ja radikalan.Ovo je bila mala provokacija.
A što se tiće TNPL ja sa ulazija i na 6.800,kasnije i na 5.250,na 4.100 i tonija i dokupljiva do 1.300. Istovremeno su pucali margini tako da nisam gubija baš do daske.Jedan je puka na TNPL 4.500,
jedan je isteka na 3.100 ,a zadnji na 1.400.Jednostavno poluga je bila u krivom smjeru.
A što se tiće TNPL dobro je proući jer će se vrlo brzo tržiti prema fair vrijednosti ,a to je daleko više
od 4.000 kn.Naravno,uz pretpostavku prosječnog stanje vozarina u budućem razdoblju.To je najbolja
dionica za konzervativnog ziheraša.Visoka sigurna dobit u slijedećem kratkoročnom i dugoročnom razdoblju.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Ako je : P/E = 11,92
P/BV = 1,46

da li je ova dionica podcijenjena??

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Evo moje analize.
Drugi dan zaredom nema prometa.
Tih 13 milja ne računam kao promet.

Znači imamo golemi problem a to je nelikvidnost, koja nam pokazuje da se ne kupuje (optimisti će reći da ali se niti ne prodaje….lolollll).

Uz tu malu likvidnost mi ne možemo rasti i nažalost svih nećemo.
Stoga sam tek sada shvatio koliko je sati.

Vjerujem da mirovnici neće kupovati dok market ne padne u ponor jer jedino onda mogu kupiti veće količine a da dionica NE raste. Mirovnicima nije cilj dizati market nego se ukcati bez lupanja po asku.

Znači mirovnici otpadaju od naših nada da će dignuti market.

Ajmo dalje.
Imamo fondove o kojima ću reći samo jednu stvar. Oni NE mogu lupati po ask-u već se mogu lupati samo po glavi jer imaju toliko bedaste managere da to nisu istine.

I onda dolazimo mi mali "MOČNI" igraći koji niti sami neznamo kaj želimo, koja nas cijena koja zadovoljava te na kraju dana sa našom lovom nemremo niš.

BDI ne raste i neće rasti radi velikih problema u svijetu, stoga brodari padaju.
Građevina?– neki projekti će stati radi krize.

Ostaje nam ubiti lijekovi (radi stresa) i prehrana.

Stoga moji junaci, napravite kao i ja, malo sa zakašnjenjem ali ne i minusom sve prodajem, i čekam mirovnike na akciji. Njih nije problem uoćiti kada kupuju jer to su kao zadnji put golemi nalozi koji brane market (pr. ledo 2 puta po 300 dionica na 5100 – 300 kom i 5050 – 300 komada.

Eto sada mi dajte jedinice ili kaj već želite.
Ali ja se ne ukrcavam više (niti radi trajdanja) dok ne vidim da netko brani market svim silama i svom lovom, te se tek onda postavljam na bid 1 lipu više od tog koji će braniti.

To je sve.

Btw neće drukati više, neću pisati katastrofalne vijesti, pratiti ću kaj vladek i znalci imaju za reči i to je to.

Bok.

p.s. umorio se od pisanja

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


Ako je : P/E = 11,92
P/BV = 1,46

da li je ova dionica podcijenjena??

ovisno kakv joj je outlook.
multiple su statisticki pokazatelj i malo iz toga mozes vidjeti.

ali na prvu loptu, reklo bi se da je OK. [wink]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

sta je outlook

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

@ ragazzo

na ovim indexnim razinama može čak biti i precijenjena
prouči bilancu ili barem stanje u industriji

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

@pobjeda
mnogi su se već sklonili na sigurno. Imam osječaj da su ostali debeli minusi jer tu se srce stegne kad bi terbalo prodati.


Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Ako je : P/E = 11,92
P/BV = 1,46

da li je ova dionica podcijenjena??

ovisno kakv joj je outlook.
multiple su statisticki pokazatelj i malo iz toga mozes vidjeti.

ali na prvu loptu, reklo bi se da je OK. [wink]
[/quote]
u današnje vrijeme = slabo



KNZM 170
ADRS 225
ZABA 221
DIOKI 228
LKRI 217
HT 225
PTKM 175
JDPL 179
Ovo su ove malo oko 2 glavice…

E pa da VAM ih je netko davao 2007.g. po ovoliko dali bu mu i guzi.. i još bi pjevali [rolleyes]

Atlanska plovidba je rasla 3000% u roku 4-5 godina !!!
Ostale nisu daleko.
[/quote]
točno kolega da se išlo u nebesa i da je do korekcije moralo doć (rastu niko nije vidio kraj) tako su i izračuni fudamenata pojedinih dionica govorili…sada je ipak obratno većina dionica su podcjenjene gledajući njihove fudamente. Ipak moje skromno mišljenje da ne bi smo trebali pratit padove na ostalim burzama u svjetu ali to se teško može kontrolirat zbog same psihoze stvorene uglavnom u amera… njihova politika, izazivanja ratova, želja za utjecajem na sve sfere života svuda u svjetu itd. prijetnjama, izazivanjem krize na tržištu nafte, milijarde dolara utrošenih u rat i nihova privreda mora plaćat ovo šta plaća danas…ali mi nije jasno da moramo mi…mada smo mi povezani sa njima potpisujući za NATO, potpisujući da njihovi vojnici ne mogu odgovarat za ratne zločine (izvršene natuđim teritorijima) naši moraju odgovarat ( u svojoj državi)…

New Report

Close