Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mislim da više ne možemo govoriti o panici….sve je već poznato….vani su pale firme koje su svojom pohlepom i zakuhale ova s..nja…..naše firme izvrsno rade a i većina firmi vani ….recesija je već debelo ukalkulirana (i previše) u pad cijena dionica….treba samo pričekati par tjedana da počnu djelovati mjere stabilizacije tržišta…..a tada će se i sentiment bitno promjeniti …..samo pametno i malo strpljenja…..a ako vam neko ponudi svoju dionicu ispod cijene-zašto ne kupiti….


Kakva krađa, kakve zavjere, kakvi bakrači. Već mi je dosta kuknjave svih nas.

Dobio sam po nosu jer sam jednostavno bio na krivom mjestu u krivo vrijeme u krivoj poziciji. Za razliku od starijih kolega, ušao sam kad je tržište odradilo velik rast, a svi smo očekivali još veći.

I tko nam je kriv što nismo prepoznali vrh balona. Nitko, krivi smo sami.

Zašto smo krivi?
1. Ponašamo se ko krdo krava na zvuk petarde (smjer nije bitan)?

2. Nemamo nikakav nadzor i nitko od nas ništa nije učinio da se to poboljša. HANFA je cirkus, USKOK je opasan za kriminalce ko žaba za rodu, a pravosuđe se bavi korupcijom od 100 do 1500 eura. Ostalo im nije u interesu.

3. Država nam je isto cirkus, ali smo i za to krivi sami. Mi smo izabrali prdonje u sabor, mi smo im dali moć da iz nas rade majmune, mi smo im dali puste milijarde da se s njima loptaju kako im paše, a kad nas opelješe opet im nećemo napraviti ništa.

Da bude, jasno ja sam protiv kriminala, ali tamo se barem zna tko pije tko plaća. Ako netko zahebe stvar, ode 2 metra pod zemlju ili dobije pajserom po tintari.

A nama Šuker govori da trebamo stezati remen jer ga je on stegnuo. Pa normalno da ga je stegnuo kad mu ga posebno naručuju iz Amazone, jer jedino tam rastu zmije iz kojih se može napraviti remen iz jednog komada. Anakonde od preko 2 metra. A privatna kasa mu je ko i njegove masa (ovaj stih prodajem Edi Maajki za iduću pjesmu i stavljam autorska prava na njega:).

Kak da ja stegnem kesu i kasu kad je jadna ko Kate Moss?!?

4. Mi smo krivi jer zbog naše pasivnosti svi oni rade kaj hoće. Nema građanske svijesti i kad dobiješ po tintari šutiš, gutaš i čekaš da prođe. Da danas žele ugasiti radio 101 mislim da to nitko nebi ni primjetio.

Ja to više ne mogu podnijeti i radim konkretne korake. Pišem Stankoviću i Latinu nek pozovu Samodola i dat ću im scenarije za kriminalne radnje koje se događaju a da se Hanfa pravi mutava, a pisat ću mail i USKOK-u. Sa Stankovićem sam već kontaktirao po nekoj drugoj temi i čini mi se okej.

NAPIŠI BROJEVE TEL ILI ADRESE ZA SVE KOJI NEZNAJU A ZVALI BI POŠTO SI ZVAO I PISAO HVALA

"Bez MMF-a bankrot države za tri tjedna"
Business.hr
11.11.2008 08:54

Vlada Republike Hrvatske ozbiljno razmatra mogućnost da u naredna tri tjedna zatraži pomoć od međunarodnih financijskih institucija, prije svega od Međunarodnog monetarnog fonda (MMF), kako bi u idućoj godini izbjegla kolaps, donosi Nacional.

U tjedniku, koji piše o "bankrotu države za tri tjedna ako ne bude pomoći MMF-a", kažu kako im je ta informacija potvrđena iz više izvora koji su dobro upućeni u rad Ministarstva financija i Hrvatske narodne banke (HNB).

Prema njima, Vlada i HNB obratit će se MMF-u za pomoć najkasnije do usvajanja državnog proračuna za 2009. godinu, "na kojem se ovih dana gotovo u tajnosti užurbano radi" u Ministarstvu financija.
Nastavi čitati
Oglas:

Tjednik donosi i kako bi se proračun trebao naći na raspravi u Saboru 15. studenoga, a do tada će Vlada imati garancije MMF-a.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"


A šta reći na izjave jednog lika iz Hanfe za Jutarnji da će Crobex pasti još najmanje 15%?

Jesi ti glup ili se praviš


"Bez MMF-a bankrot države za tri tjedna"
Business.hr
11.11.2008 08:54

Vlada Republike Hrvatske ozbiljno razmatra mogućnost da u naredna tri tjedna zatraži pomoć od međunarodnih financijskih institucija, prije svega od Međunarodnog monetarnog fonda (MMF), kako bi u idućoj godini izbjegla kolaps, donosi Nacional.

U tjedniku, koji piše o "bankrotu države za tri tjedna ako ne bude pomoći MMF-a", kažu kako im je ta informacija potvrđena iz više izvora koji su dobro upućeni u rad Ministarstva financija i Hrvatske narodne banke (HNB).

Prema njima, Vlada i HNB obratit će se MMF-u za pomoć najkasnije do usvajanja državnog proračuna za 2009. godinu, "na kojem se ovih dana gotovo u tajnosti užurbano radi" u Ministarstvu financija.
Nastavi čitati
Oglas:

Tjednik donosi i kako bi se proračun trebao naći na raspravi u Saboru 15. studenoga, a do tada će Vlada imati garancije MMF-a.

Pa da, tko je nije kupovao diplome na ekonomskom fakultetu zna da je MMF nastao iza 2 svjetskog rata kao financijsko krilo CIA-e,a ak ovo prođe znači bit će deranja rulje do gole kože u svim segmentima gdje se pojavljuje novac……sretno…..



Kakva krađa, kakve zavjere, kakvi bakrači. Već mi je dosta kuknjave svih nas.

Dobio sam po nosu jer sam jednostavno bio na krivom mjestu u krivo vrijeme u krivoj poziciji. Za razliku od starijih kolega, ušao sam kad je tržište odradilo velik rast, a svi smo očekivali još veći.

I tko nam je kriv što nismo prepoznali vrh balona. Nitko, krivi smo sami.

Zašto smo krivi?
1. Ponašamo se ko krdo krava na zvuk petarde (smjer nije bitan)?

2. Nemamo nikakav nadzor i nitko od nas ništa nije učinio da se to poboljša. HANFA je cirkus, USKOK je opasan za kriminalce ko žaba za rodu, a pravosuđe se bavi korupcijom od 100 do 1500 eura. Ostalo im nije u interesu.

3. Država nam je isto cirkus, ali smo i za to krivi sami. Mi smo izabrali prdonje u sabor, mi smo im dali moć da iz nas rade majmune, mi smo im dali puste milijarde da se s njima loptaju kako im paše, a kad nas opelješe opet im nećemo napraviti ništa.

Da bude, jasno ja sam protiv kriminala, ali tamo se barem zna tko pije tko plaća. Ako netko zahebe stvar, ode 2 metra pod zemlju ili dobije pajserom po tintari.

A nama Šuker govori da trebamo stezati remen jer ga je on stegnuo. Pa normalno da ga je stegnuo kad mu ga posebno naručuju iz Amazone, jer jedino tam rastu zmije iz kojih se može napraviti remen iz jednog komada. Anakonde od preko 2 metra. A privatna kasa mu je ko i njegove masa (ovaj stih prodajem Edi Maajki za iduću pjesmu i stavljam autorska prava na njega:).

Kak da ja stegnem kesu i kasu kad je jadna ko Kate Moss?!?

4. Mi smo krivi jer zbog naše pasivnosti svi oni rade kaj hoće. Nema građanske svijesti i kad dobiješ po tintari šutiš, gutaš i čekaš da prođe. Da danas žele ugasiti radio 101 mislim da to nitko nebi ni primjetio.

Ja to više ne mogu podnijeti i radim konkretne korake. Pišem Stankoviću i Latinu nek pozovu Samodola i dat ću im scenarije za kriminalne radnje koje se događaju a da se Hanfa pravi mutava, a pisat ću mail i USKOK-u. Sa Stankovićem sam već kontaktirao po nekoj drugoj temi i čini mi se okej.

NAPIŠI BROJEVE TEL ILI ADRESE ZA SVE KOJI NEZNAJU A ZVALI BI POŠTO SI ZVAO I PISAO HVALA

[/quote]
Ne galamite kolega
Stankovićeva
nedjeljomu2@hrt.hr ili nedjeljomudva@hrt.hr doma mi je u outluku točna adresa, davno sam ju ukucao pa nisam sto posto siguran. Na tu adresu se javlja direktno on, a najbolje mu je pisati odmah nakon emisije, jer osobno pregledava komentare.

Latinova
latinica@hrt.hr i denis.latin@hrt.hr
S njim sam tek kontaktirao i nisam dobio odgovore.

Uskok – Zagrebački odjel
uskok.zg@uskok.hr

Na telefon ne zovem.

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj

Simone,
svaka cast na postu. bogami si sve pogodio. mislim da bi svi mi trebali povuci novce s burze pa sto kosta da kosta. pa bas me zanima kak ce onda pumpat cijene i kako ce burza opet zaziviti bez novaca malih dionicara! fondovi su si umislili da su svete krave i da su nedodirljivi. a drzava pod hitno zabraniti margin kredite!!!!!!uz fondove najvecu p_zdariju su napravili margin krediti.


Kakva krađa, kakve zavjere, kakvi bakrači. Već mi je dosta kuknjave svih nas.

Dobio sam po nosu jer sam jednostavno bio na krivom mjestu u krivo vrijeme u krivoj poziciji. Za razliku od starijih kolega, ušao sam kad je tržište odradilo velik rast, a svi smo očekivali još veći.

I tko nam je kriv što nismo prepoznali vrh balona. Nitko, krivi smo sami.

Zašto smo krivi?
1. Ponašamo se ko krdo krava na zvuk petarde (smjer nije bitan)?

2. Nemamo nikakav nadzor i nitko od nas ništa nije učinio da se to poboljša. HANFA je cirkus, USKOK je opasan za kriminalce ko žaba za rodu, a pravosuđe se bavi korupcijom od 100 do 1500 eura. Ostalo im nije u interesu.

3. Država nam je isto cirkus, ali smo i za to krivi sami. Mi smo izabrali prdonje u sabor, mi smo im dali moć da iz nas rade majmune, mi smo im dali puste milijarde da se s njima loptaju kako im paše, a kad nas opelješe opet im nećemo napraviti ništa.

Da bude, jasno ja sam protiv kriminala, ali tamo se barem zna tko pije tko plaća. Ako netko zahebe stvar, ode 2 metra pod zemlju ili dobije pajserom po tintari.

A nama Šuker govori da trebamo stezati remen jer ga je on stegnuo. Pa normalno da ga je stegnuo kad mu ga posebno naručuju iz Amazone, jer jedino tam rastu zmije iz kojih se može napraviti remen iz jednog komada. Anakonde od preko 2 metra. A privatna kasa mu je ko i njegove masa (ovaj stih prodajem Edi Maajki za iduću pjesmu i stavljam autorska prava na njega:).

Kak da ja stegnem kesu i kasu kad je jadna ko Kate Moss?!?

4. Mi smo krivi jer zbog naše pasivnosti svi oni rade kaj hoće. Nema građanske svijesti i kad dobiješ po tintari šutiš, gutaš i čekaš da prođe. Da danas žele ugasiti radio 101 mislim da to nitko nebi ni primjetio.

Ja to više ne mogu podnijeti i radim konkretne korake. Pišem Stankoviću i Latinu nek pozovu Samodola i dat ću im scenarije za kriminalne radnje koje se događaju a da se Hanfa pravi mutava, a pisat ću mail i USKOK-u. Sa Stankovićem sam već kontaktirao po nekoj drugoj temi i čini mi se okej.


Komentar Zlatka Turkoviča: Nakon 30-godišnjeg rasta pad ne može trajati kratko

Druga hipoteza koja je u optjecaju jest bankrot Sjedinjenih Američkih Država. Spominje se čak da bi se to trebalo dogoditi do polovice sljedeće godine. Smatram do to nije realno, pogotovo zato što je SAD u prednosti jer može dolare, sada kada ih nedostaje, tiskati koliko dugo zatreba. Ostali svijet na žalost ih mora kupovati.
To si zapravo mogu priuštiti bez veće opasnosti da će ubrzati inflaciju. Zašto? Prije svega zbog nižih cijena, pogotovo u usporedbi s Europskom unijom. Ponegdje su te razlike jako velike. Na primjer, u New Yorku muško odijelo Calvina Kleina, slične kvalitete kao Murino, košta 130 eura, kilogram trešanja usred grada je jedan euro, a da ne nabrajamo dalje cijene kompjutora i automobila.

Kada bi ova priča o (beskrajnom) tiskanju dolara bez ikakve opasnosti po stabilnost nacionalne valute i ekonomije bila točna, onda na čelu središnjih banaka ne bi bili guverneri (ekonomisti), već grafičari. Pojednostavlujem, ali to proizlazi iz Turkijevog komentara, jer nitko ne može tiskati novac bez ikakvih posljedica po svoje gospodarstvo.
Ne znam što je Zlatko po obrazovanju, ali tko je studirao ekonomiju zacijelo zna (ili je bar trebao naučiti) da inflacija ne znači nužno porast cijena, odnosno da cijene nisu jedino mjerilo inflacije.
Pokojni prof. Perišin je to lijepo (i za ona vremena hrabro) objašnjavao: inflacija jest porast cijene, ali to su jednako tako i veći redovi na burzama rada – poput nezaposlenosti (kao sada u US), kao i nestašica pojedinih roba na tržištu. (sjetite se nestašice kave, mesa i par-nepar benzina u ex Yu, SSSR-u i dr. IE zemljama). Tek kad su mađarski komunisti "priznali" postojanje inflacije krajem 80-tih meso je zamijenilo dotad izložene konzerve u mesnicama. Dakle, ponuda i potražnja vrijedi i za novac kao posebnu robu (i papirnati i elektronski) pa zato Kostolany tržište ispravno zovu GOSPODIN TRŽIŠTE.
A evo što on kaže za rast burzovnih cijena s malim prometom:
"Dakle, da ponovim. Čvrsto sam uvjeren da je pad cijena kod malog prometa loš znak jer signalizira daljnji pad. Pad cijena kod velikog prometa je dobar, i što je veći promet to je bolje, jer vrijednosni papiri u velikom broju prelaze u ruke čvrstih. S druge strane, rastući tečajevi pri velikom prometu su loš znak jer tada kupuju kolebljivi. Što je veći promet to je jasan znak da su se kolebljivi uključili – a to je loše! Što je manji promet kod rastućih cijena to je bolje, tečajevi se mijenjaju, ali velika količina još nije izašla iz ruku čvrstih."

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?



A šta reći na izjave jednog lika iz Hanfe za Jutarnji da će Crobex pasti još najmanje 15%?

Jesi ti glup ili se praviš
[/quote]

Jesi li ti u dionicama ili se samo praviš?

Ja to više ne mogu podnijeti i radim konkretne korake. Pišem Stankoviću i Latinu nek pozovu Samodola i dat ću im scenarije za kriminalne radnje koje se događaju a da se Hanfa pravi mutava, a pisat ću mail i USKOK-u. Sa Stankovićem sam već kontaktirao po nekoj drugoj temi i čini mi se okej.
[/quote]

Ok uvjerio si me, ajde postaj ako imaš mail od stankovića i latina, ja ću im isto pisati pa ako i ostali forumaši budu radili isto možda nešto i napravimo. Nevjerojatno mi je kako se onaj samodol pravi grbav. kada ga god nešto pitaju on napravi facu ko da si mu ubio oca i odgovara isključivo sa protupitanjima.
Molim moderatora u ime dobrobiti hrvatske države da objavi ovaj post
hvala

strpljen..spašen Time is on my side

bid na atpl već na 910, a na ask se stavlja na 933, neko brani

ma kakav cash-r-a, 100% in

kak cemo mi danas odraditi?
ima li itko kakvu ideju?

New Report

Close