Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Shvaćam tvoje postove kad si u CASH-U

Shvaćam tvoje postove kad si u dionicama.

……

22 milje prometa. Massivni odbijanac danas, u prometu.
Šta se događa?
Obično po mojem saznanju su takvi prometi prije slijedećeg razdoblja pada.



haha

nešto je malo živnulo pred kraj
neznam dal prodati ili …. što će biti sutra????

hm——ja prodo i nekajem se
[/quote]

prodao također u zadnjih 5 min. sa zaradom od 7%, super za ovakav dan, čekamo sutra.

ma kakav cash-r-a, 100% in


Shvaćam tvoje postove kad si u CASH-U

gle, ja bi volio da ti sutra index skoci i da uspijes zaraditi bar 100-200kn po dionici.
stvarno bi.

ali ne mozes od mene ocekivati da ti tu pisem kako cemo rasti a iz svih pokazatelja je vidljivo da su sanse za pad puno vece…


Igrači neprimjetno i strpljivo kupuju

Kompa posjeti doktora,prije nego sto uvedu participaciju [embarass]

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

prijatelju mislim da imaš krivo razmišljanje u svezi toga.slab promet nikako nije dobar pokazatelj

Komentar Zlatka Turkoviča: Nakon 30-godišnjeg rasta pad ne može trajati kratko

Za burzovne ulagače nastupila su teška vremena. Ali se mogu barem tješiti time da imaju priličan dio problema iza sebe.
Gubici na dionicama na Wall Streetu i Frankfurtu su veliki, ali ipak mnogo manji nego na takozvanim novim burzama i može se reći kratkotrajniji nego što će biti na tržištima nekretnina u svijetu.
Na financijskim tržištima u ovom trenutku kruže dvije hipoteze. Prva je da će financijski pad na svjetskim nekretninskim tržištima biti kratkotrajan, a druga je da će posljedice burzovne krize najgore biti upravo u SAD-u. Zašto su te tvrdnje, po mome mišljenju, pogrešne?

Obujmi balona na nekretninskom i na dioničkim tržištima prije listopada bili su različiti. Riječ je dakako o dioničkim tržištima zapadnih zemalja. Cijene dionica na Wall Streetu prije kolapsa, fundamentalno gledano, ni u kojem slučaju nisu bile visoke. I dok se dionički balon polako napuhavao od 2003. do 2007. godine, nekretnine po svijetu, s malim korekcijama, zrak su dobivale cijelih 30 godina.
Investitori su se u tom razdoblju navikli uglavnom na dobre vijesti i polako počeli vjerovati da tu ne može biti problema i da se cijene kuća i stanova mogu samo uspinjati. U međuvremenu su dionička tržišta svakih nekoliko godina doživljavala jake korekcije kao 1987., 1991., 1997. i 2001. godine.
Cijene na burzi češće osciliraju zbog sveprisutnoga straha i pohlepe kod svakodnevnog promatranja burzovnih tečajnica, sabiranja kratkoročnih dobiti i nagađanja o tome kakav će biti gospodarski rast u idućim godinama.
Kod nekretnina svega toga naravno nema: nije bilo dnevnih tečaja cijena četvornog metra stana u New Yorku, Londonu ili Berlinu. Uz to, ta tržišta se nisu toliko odazivala na različit tempo gospodarskoga rasta koliko su bila pod utjecajem kamata, koje su bile u zadnjim desetljećima niske. Kod investitora u nekretnine to je smanjivalo senzibilitet za stvarnost i vodilo tržišta prema pumpanju cijena.
Svaka ekspanzija cijena jednom dođe svome kraju. Što je dulja i što je više podupirana kreditima, toliko je veći pad na kraju toga. Stoga je pitanje mogu li sadašnje poteškoće poslije 30-godišnjeg rasta biti prolaznog značaja i trajati tek nekoliko mjeseci? Moguće je, no ipak nisam uvjeren u to. Dno kod nekretnina najvjerojatnije neće biti dodirnuto kada kupcima i prodavačima dosadi čekati i počnu opet trgovati, već i tu djeluje sličan princip kao na burzi.

Kraj krize dolazi kada nekretnine posjeduju isključivo čvrsti ulagači. Čvrsti investitori imaju strpljenje, iskustva i – novac. Novac bez kredita. To je ustvari glavni problem, jer nisu svi u tom poslu bili samo s vlastitim sredstvima već i bankovnim kreditima. Anuiteti se mogu otplaćivati dok se kuće prodaju i kad se stvaraju profiti. To je posljednjih mjeseci na žalost izostalo.

Druga hipoteza koja je u optjecaju jest bankrot Sjedinjenih Američkih Država. Spominje se čak da bi se to trebalo dogoditi do polovice sljedeće godine. Smatram do to nije realno, pogotovo zato što je SAD u prednosti jer može dolare, sada kada ih nedostaje, tiskati koliko dugo zatreba. Ostali svijet na žalost ih mora kupovati.
To si zapravo mogu priuštiti bez veće opasnosti da će ubrzati inflaciju. Zašto? Prije svega zbog nižih cijena, pogotovo u usporedbi s Europskom unijom. Ponegdje su te razlike jako velike. Na primjer, u New Yorku muško odijelo Calvina Kleina, slične kvalitete kao Murino, košta 130 eura, kilogram trešanja usred grada je jedan euro, a da ne nabrajamo dalje cijene kompjutora i automobila. Statistika bilježi manju razliku, no u stvarnosti mnogo je veća. Stoga Bernanke ima slobodnije ruke od kolege Tricheta da može još dalje dolijevati dolare u optjecaj. Bez, za sada, velike opasnosti za porast inflacije.
Uz sve te analize može se na stvar pogledati i jednostavnije. Kako god razmišljamo, čini se da je svjetski gospodarski i politički sustav sličan čoporu lavova, koji



Igrači neprimjetno i strpljivo kupuju

Kompa posjeti doktora,prije nego sto uvedu participaciju [embarass]
[/quote]

Nemoj tako, mozda kolega ima dopunsko
[lol]


Knjiga IZAZOV BURZE: Rast uz mali promet – dobar znak


prijatelju mislim da imaš krivo razmišljanje u svezi toga.slab promet nikako nije dobar pokazatelj

Sp prvim postom se apsolutno slazem, ali s ovim drugim nikakoo u ovom trenutku. Mozda nisam u pravu, ali mislim da znam. Nekako mi je bolje da je moj porfelj u zelenom uz ovakav promet, nego da je u -7%, a promet 150 mil. Hmmm. Po meni je ovakav nacin rasta najbolji, dobar za duuuuge staze, a ne dobar za one koji zaraditi hoce na brzaka. I smatram jos, da ovi koji se bune na mizeriju od prometa, su nekako usko povezani sa ZG burzom. Manje prometa = manje provizije….eeee pa jbg.

Ako nisam u pravu molim objasnjenje.

Ajmo iz pocetka!!!



Knjiga IZAZOV BURZE: Rast uz mali promet – dobar znak


prijatelju mislim da imaš krivo razmišljanje u svezi toga.slab promet nikako nije dobar pokazatelj

Sp prvim postom se apsolutno slazem, ali s ovim drugim nikakoo u ovom trenutku. Mozda nisam u pravu, ali mislim da znam. Nekako mi je bolje da je moj porfelj u zelenom uz ovakav promet, nego da je u -7%, a promet 150 mil. Hmmm. Po meni je ovakav nacin rasta najbolji, dobar za duuuuge staze, a ne dobar za one koji zaraditi hoce na brzaka. I smatram jos, da ovi koji se bune na mizeriju od prometa, su nekako usko povezani sa ZG burzom. Manje prometa = manje provizije….eeee pa jbg.

Ako nisam u pravu molim objasnjenje.
[/quote]

nisi u pravu.
vec sam rekao: ako trziste raste a promet pada onda to nije glavni trend, nego korekcija….
dobar znak bi bio da trziste raste i da s njime raste i promet….onda bi to bio rastuci trend.

Mogu li zamoliti moderatora da mi propusti ovaj link.
Hvala.
Vaš link


Sp prvim postom se apsolutno slazem, ali s ovim drugim nikakoo u ovom trenutku. Mozda nisam u pravu, ali mislim da znam. Nekako mi je bolje da je moj porfelj u zelenom uz ovakav promet, nego da je u -7%, a promet 150 mil. Hmmm. Po meni je ovakav nacin rasta najbolji, dobar za duuuuge staze, a ne dobar za one koji zaraditi hoce na brzaka. I smatram jos, da ovi koji se bune na mizeriju od prometa, su nekako usko povezani sa ZG burzom. Manje prometa = manje provizije….eeee pa jbg.
Ako nisam u pravu molim objasnjenje.

evo ti jedno zanimljivo razmišljanje kolege "grgas12" s drugog topica na ovom forumu


1. više NEMA velikih igrača na ZSE osim OMF-ova
2. strani fondovi ne kupuju već rasprodaju preostale dionice i vraćaju keš u matične države
3. OMF-ovi ne kupuju dionice pri ovim cijenama osim simbolično održavajući cijene par "svojih" dionica
4. mali i srednji ulagači nemaju snage za dizanje crobexa već da, u situaciji jakog rasta vani, eventualno održavaju crobex izand nule (kao danas)
5. OIF su u škripcu i nemaju keša za kupnju već rasprodaju ono što imaju da isplate ulagače,
6. pitanje je tjedana kad će više OIF-ova staviti ključ u bravu jer su ispod zakonskog minimuma kapitala
7. OMF-ovi čekaju rikavanje OIF-ova da od njih preuzmu dionice 20-30% jeftinije nego li su sada,
8. dok se ne dogodi katarza na burzi i pročiste se ovi fondovi na samrti od onih koji će opstati neće biti rasta koliko god da rastu indexi vani jer sad smo svi svjesni situacije tj. da će biti još osjetnih sniženja cijena dionica na koja računaju OMF-ovi
9. dok se odigra ovo gore navedeno, primarni način trgovanjana ZSE bit će trejdanje jer neće biti OMF-ovske potpore rastu tržišta pa se grabi ono što se može tj. +5% i izlaz iz pozicije

sigurno ima i drugačijih mišljenja pa bih volio čuti i takva…

prodali smo za šaku EUra svoju slobodu, ponos i samostalnost .....amen

sta se tice OMF… procitajte malo ovaj clanak http://www.poslovni.hr/98185.aspx prid zid s njima svima

New Report

Close