Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Hrvatsko novinarstvo at the best [lol]

Hanfa: Nema govora o najavi pada dionica 15 posto, do pada je već došlo

Hrvatska agencija za nadzor financijskih usluga demantirala je tekst Jutarnjeg lista pod nazivom „Dionice će pasti za još najmanje 15%". Hanfa objašnjava da je apsolutno netočno da se očekuje pad dionica.
Vezane vijestiHanfa najavljuje pad na Zagrebačkoj burzi od najmanje 15 posto

Direktor Sektora za procjenu rizika,istraživanja i statistiku HANFA-e, Stjepan Morović u svom izlaganju na jučerašnjoj otvorenoj drugoj međunarodnoj konferenciji „Portfolio management i tržište kapitala“ u Dubrovniku, govorio je o prošlogodišnjim pokazateljima koji su ukazivali na mogući pad od 15%, a što se danas pokazuje točnim, stoji u demantiju na tekst koji je prenio i Business.hr.

Demantij teksta Jutarnjeg lista potvrdit će se i na današnjoj međunarodnoj konferenciji “Portfolio managment i tržište kapitala“ u Dubrovniku.

Objavljeno
6.11.2008 23:17:22
Vrijeme zadnje promjene
6.11.2008 23:17:22

Neto imovina investicijskih fondova pala 3,7 mlrd kuna

Imovina pod upravljanjem otvorenih investicijskih fondova s javnom ponudom iznosila je 10,56 milijardi kuna, odnosno 25,49 posto manje nego u rujnu

Hina

Neto imovina otvorenih investicijskih fondova u Hrvatskoj u ovogodišnjem listopadu smanjena je za 3,7 milijardi kuna, a veliki gubitci zabilježeni su u svim vrstama fondova. Koncem prošloga mjeseca neto imovina 126 otvorenih investicijskih fondova iznosila je 11,18 milijardi kuna, što je 24,79 posto manje nego u rujnu, i najniže od kraja 2005. godine, pokazuje danas objavljeno izvješće Hrvatske agencija za nadzor financijskih usluga (HANFA).

Pritom je imovina pod upravljanjem otvorenih investicijskih fondova s javnom ponudom iznosila 10,56 milijardi kuna, odnosno 25,49 posto manje nego u prethodnome mjesecu. Neto imovina svih vrsta otvorenih investicijskih fondova oštro je pala u odnosu na kraj rujna.

Tako je neto imovina dioničkih fondova pala 28,47 posto, na 3,47 milijarde kuna. Pratila je time negativni trend Crobex indeksa na Zagrebačkoj burzi, koji je u listopadu potonuo čak 27 posto, zabilježivši najlošiju mjesečnu izvedbu u svojoj povijesti.

Imovina novčanih fondova smanjena je 23 posto, na 3,9 milijardi kuna. Neto imovina mješovitih fondova smanjena je 27,7 posto, na 2,66 milijardi kuna, a obvezničkih 10,11 posto, na 539,4 milijuna kuna. Neto imovina fondova s privatnom ponudom pala je u listopadu 10,5 posto na mjesečnoj razini, te iznosi 620,68 milijuna kuna.

If I go there will be trouble, an' if I stay it will be double, so you got to let me know, should I stay or should I go

A vidiš ja bi se kladijo sa dotičnom gospodom iz Hanfe,da ce trziste past jos 15%,jer to vec znaju i ptice na grani,a jesam li u pravu vidicemo iduci tjedan.

šef imaš stotku od mene [thumbsup]

Direktor Sektora za procjenu rizika,istraživanja i statistiku HANFA-e, Stjepan Morović u svom izlaganju na jučerašnjoj otvorenoj drugoj međunarodnoj konferenciji „Portfolio management i tržište kapitala“ u Dubrovniku, govorio je o prošlogodišnjim pokazateljima koji su ukazivali na mogući pad od 15%, a što se danas pokazuje točnim, stoji u demantiju na tekst koji je prenio i Business.hr.

Demantij teksta Jutarnjeg lista potvrdit će se i na današnjoj međunarodnoj konferenciji “Portfolio managment i tržište kapitala“ u Dubrovniku.

Ovu novinarku treba kazneno goniti jer je svojom glupošću I neznanjem (ili namjerom???) potaknula dio ulagača da nakon čitanja članka u jutarnjem odmah jutros rasprodaju dionice i spase se daljnih -15% gubitaka. Do sada sam kupovao jutarnji (i današnji mi je na stolu) ali to smeće od novina više ne kupujem! BOJKOT!!

moje pisanje nije poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

[/quote]
Uskoro slijedi i demantij prezimena gospodina iz HANFE. On nije Morović nego gosp. Moron…
[/quote]

Pa zar ta novinarka ne zna ni prezime prepisat?!
Užas. Katastrofa. Dno dna od dna!

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?


Danas HT počinje sa prodajom iPhonea iako vjerujem da dobar broj ljudi već i ima "senzacionalan" uređaj. Zasigurno će se u narednih par mjeseci broj vlasnika iPhone u Hrvatskoj znatno povećati, pa me zanima dali netko ima iskustva sa pračenje hrvatskog tržišta kapitala na iPhoneu, te dali je ZSE ili netko drugi isprogramirao aplikaciju koja bi nam mogla u realnom vremenu na iphoneu pokazivat trenutne cijene dionica na burzi?

Dakle nešto kao što je limun.hr napravio…nekakav widget u kojem bi mogao unjeti koliko kojih dionica posjedujem i po kojoj cijeni, te bi na iPhoneu mogao pratiti moj portfolio…


Neki dan se je Mudrinić na TV hvalio da on na svome nekoliko puta na dan prati cijenu dionica. Veli da je prestao nositi prenosno računalo od kad je nabavio iPhone.

who dares, wins

Koju štetu rade ti novinari ,katastrofa .Ovo je za svaku osudu.

eu pojacava pluseve a mi krupne naloge na prodaji tako da ostajemo transparentni

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=f8082b1a-508d-402c-9ad7-0e132ceffddf&open=sec

BRZO NEMA ŠTA RADE ZAŠTO SU PLAĆENI

Posto je ovo najcitanija tema na forumu, stavit cu ovdje link na kojem se moze pratiti vrijednost crobex-a u realnom vremenu (+ tehnicka analiza). Osim naseg indexa, stranica nudi i ostale europske i svjetske indexe (vecinom real-time).
Nazalost za sada se ne vide pojedinacno dionice na zse. Ali najbolje pogledajte malo sami.
http://www.godmode-trader.de/de/char…,i1246177.html

Postoji 1000 mogucnosti kako novac potrositi, ali samo dvije, kako novac zaraditi: Ili moramo raditi za novac ili novac radi za nas.

sorry, pravi link
http://www.godmode-trader.de/de/chart/CROBEX-Index-,i1246177.html

Postoji 1000 mogucnosti kako novac potrositi, ali samo dvije, kako novac zaraditi: Ili moramo raditi za novac ili novac radi za nas.

New Report

Close